Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 102 από 102

Θέμα: Τιμές Μεταχειρισμένων-Σχόλια κλπ

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Αν θυμάμαι καλά η προσφορά του gsx250 ήταν στα 3000 από 4,500-5000 δεν θυμάμαι, όποιος θυμάται ας πει, τρεχαν όλοι να πάρουν το 250αρι των 200 κιλών και μετά από μια βδομάδα τα βάζαμε σε τιμή πριν προσφοράς,, δλδ 1500€ πάνω..

    Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε κάποιος να είναι πολύ βλάκας για να αγοράσει, να μένει σε στάνη χωρίς ίντερνετ κτλ, χωρίς φίλους, γνωστούς να του πούνε ότι είχε ποιο φτηνα ήταν σε προσφορά.

    Και παλιά που ήταν ακριβές οι μοτο βρήκανε λύση και φέρνανε παραεισαγωγης μεταχειρισμενες με
    κοντέινερ, παντός πιστεύω ότι δύσκολα πουλιούνται στις τιμές που βλεπω
    GSX250RAL8 -900€ =3.995€
    αυτο λες λογικα. ηταν καλη τιμη

  2. #92
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.541
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    GSX250RAL8 -900€ =3.995€
    αυτο λες λογικα. ηταν καλη τιμη
    Αρχική είχε 4990 και είναι λογικό και το πιο οικονομικό ιαπωνικό μοντέλο σε κτήση δε σχέση με τους big4

    Η πρώτη προσφορά ήταν αυτή που περιγραφεις 3990

    Η δεύτερη ήρθε ένα χρόνο αργότερα που λόγω πολιτικής μετάβασης από τα euro 4 σε 5 ο σφακιανακης πιθανών φοβήθηκε μη του μείνουν και τα έβγαλε 2800 & 2900 τα μπλε

    Εγώ το έχω ακόμη

    Οσο αφορα το σχόλιο του φίλου κοστακκ
    Να σου πω πως δε πάει σε όλες τις περιπτώσεις ετσι, το ότι το σκότωσε ο εισαγωγέας πρέπει και ο ιδιοκτήτης να φερθεί ανάλογα

    Το μηχανάκι ανταγωνίζεται την κατηγορία των μεταχειρισμένων α2 250-300cc
    3-4 χιλιάρικα που το ζητάνε σήμερα αν είναι προσεγμένα αξίζουν, γιατι σε αυτά τα λεφτά θα παρεις μόνο κινέζο Ινδό κατασκευαστή
    Άντε και κάνα ktm duke 200/250 με τα θέματα του.

    Και επίσης αυτό το μοντέλο με τα μειονεκτήματα του βάρος / απόδοση, έχει και πλεονεκτήματα που δε ύπαρχουν σε κάποιο κατασκευαστή σε αυτό τη μπατζετ όπως δίκυλινδρο μοτερ με βελούδινη λειτουργία και η ποιότητα κατασκευής όπου βαφη και προσαρμογή πλαστικών σε πολύ ψηλά στάνταρ για το μπατζετ του

  3. #93
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.654
    Και πάλι, αφού τότε το πήραν 2800€ μια λογική τιμή σήμερα είναι 2000 το πολύ..
    3-4 είναι όσο το πήραν τότε καινούριο η ποιο ακριβά.

    Παραπάνω πετάς λεφτά τζάμπα.
    Ποιο καλά να γυρνάς με townmate 50αρι παρά να πετάξεις-κάψεις-χαρισεις 2000€

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.158
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος

    σήμερα ανακοινώθηκαν νέοι δασμοί στα κινέζικα ηλεκτρικα αυτοκινητα που προαναγγέλλουν δασμούς σε μια σειρά από άλλες βιομηχανίες και προϊόντα.
    https://www.pronews.gr/auto-moto/ana...ei-i-germania/

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    591
    Ανεξάρτητα από το τι λέει η Γερμανία οι δασμοί έρχονται. Για αυτό ακριβώς και έχει πάθει vertigo η οικονομία τους. Σταμάτησε το φτηνό ρωσικό αέριο και τώρα τους τελειώνει και η αγορά της Κίνας. Στο τέλος θα μας παρακαλάνε οι Γερμανοί πολιτικοι πάλι να πάρουμε δάνεια για να αγοράζουμε τις παπαριές τους.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.158
    Οι δασμοί φέρνουν αντίμετρα.Δεν συμφέρει κανέναν ένας εμπορικός πόλεμος.Ολα έχουν ένα μέτρο,και μία ισορροπία.

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    591
    Συμφέρει τις ΗΠΑ . Και για αυτό θα μπουν ανεξάρτητα από το τι λέει η Γερμανία. Ο κόσμος αλλάζει αδερφέ.
    Όταν σου λένε ότι κατασχουμε όλα τα ρωσικά περιουσίακα στοιχεία στον δυτικό κόσμο και τινάζουν στον αέρα την παγκόσμια χρηματοπιστιστωτικη εμπιστοσύνη λες να μασήσουν με τους δασμούς στην Κίνα;
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 13/06/2024 στις 20:17.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.158
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Συμφέρει τις ΗΠΑ . Και για αυτό θα μπουν ανεξάρτητα από το τι λέει η Γερμανία. Ο κόσμος αλλάζει αδερφέ.
    για αναλυσε το μας,γιατι συμφερει τις ΗΠΑ,και τον αμερικανο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    591
    Ρε panavour έχουμε ξεφύγει από το θεμα των μεταχειρισμένων μοτοσυκλετών και έχουμε πάει στα μακροοικονομικά θέματα και σου απαντώ για τελευταία φορά.

    Αυτήν την δεκαετία...με τους υπάρχοντες όρους του παιχνιδιού...η οικονομία της κινας θα ξεπεράσει αυτή των ΗΠΑ ...με άλλα λόγια ο πλανήτης ας πούμε ότι αλλάζει αφεντικό...

    Ο μόνος τρόπος για να αποτραπεί αυτό είναι να αλλάξουν οι όροι του παιχνιδιού...δηλαδή να απορυθμιστει το παγκόσμιο εμπόριο και η οικονομία. Κάτι που οι ΗΠΑ το επιθυμούν και εργάζονται συστηματικά για αυτό.

    Τώρα στα δικά μας. Ένα τέτοιο οικονομικό περιβάλλον πως θα επηρεάσει την αγορά των νέων και μεταχειρισμένων μοτοσυκλετών;;;

    Η ποιο σίγουρη απάντηση είναι πληθωριστικα. Δηλαδή αυτό που βλέπουμε σήμερα και το θεωρούμε ακριβό είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα ακριβηνει περισσότερο...
    Οπότε η εποχή είναι βουρ για αγορές.

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    644
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    .Απλα βλέπω το αναπόφευκτο με τους δασμούς και κάθε φορά που η ιστορία επαναλαμβάνεται, οι τιμές ανεβαίνουν.
    Οι δασμοί αφορούν τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα από Κίνα. Όχι όλα τα κινέζικα προϊόντα, οχήματα, μοτοσυκλέτες, κλπ.

    Επίσης υπάρχει μία περίοδος 4 μηνών για την εφαρμογή των.

    Δεν ξέρω αν θα γίνουν αυτά που περιγράφεις, νομίζω πως όχι.

    Σε κάθε περίπτωση αυτό το μέτρο είναι σαν να πυροβολούν τα πόδια τους οι Ευρωπαίοι αφού στην Κίνα εξάγεται μεγάλο μέρος της παραγωγής αυτοκινήτων και αν οι Κινέζοι απαντήσουν θα έχουν πρόβλημα.

    Ευτυχώς ακόμα οι ηλεκτρικές μοτό είναι πανάκριβες και ελάχιστες για να επηρεαστεί η αγορά.

  11. #101
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Οι δασμοί αφορούν τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα από Κίνα. Όχι όλα τα κινέζικα προϊόντα, οχήματα, μοτοσυκλέτες, κλπ.

    Επίσης υπάρχει μία περίοδος 4 μηνών για την εφαρμογή των.

    Δεν ξέρω αν θα γίνουν αυτά που περιγράφεις, νομίζω πως όχι.

    Σε κάθε περίπτωση αυτό το μέτρο είναι σαν να πυροβολούν τα πόδια τους οι Ευρωπαίοι αφού στην Κίνα εξάγεται μεγάλο μέρος της παραγωγής αυτοκινήτων και αν οι Κινέζοι απαντήσουν θα έχουν πρόβλημα.

    Ευτυχώς ακόμα οι ηλεκτρικές μοτό είναι πανάκριβες και ελάχιστες για να επηρεαστεί η αγορά.
    Οι δασμοί στα ηλεκτρικά αυτοκίνητα είναι οι πρώτοι. Θα ακολουθήσουν και σε άλλους κλάδους. Το θέμα δεν είναι οικονομικό είναι πολιτικό.

    Ναι πυροβολούν τα πόδια τους οι Γερμανοί (όχι οι Ευρωπαίοι και όχι ιδιαίτερα εμείς) αλλά αυτό δεν κάνανε και με το ρωσικό φυσικό αέριο;;. Έχει η Γερμανία ανεξάρτητη εξωτερική πολιτική; Με την Γάζα τι λέει;;;

  12. #102
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.307
    Το θέμα έχει εξαντληθεί, όσοι θέτε, αγοράστε, όσοι δεν θέτε, πάρτε....κινέζικο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. τιμες μεταχειρισμενων
    από panavour στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2019, 09:37
  2. Grab the flag Rijeka 2018 προετοιμασία σχόλια κλπ
    από sapila racing στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 92
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2018, 13:26
  3. Grab The Flag Rijeka 2017 σχολια κλπ.
    από sapila racing στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2017, 07:10
  4. Grab The Flag Rijeka 2014 σχόλια κλπ
    από buckley στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2014, 11:17
  5. Τιμες μεταχειρισμενων
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2011, 17:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF