Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 72 από 72

Θέμα: Ταξίδι τσεκ . Ατύχημα Τσεκ

  1. #61
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.546
    Περαστικά Χάρη!!!!

    Καλή ανάρρωση και περαστικά να είναι!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  2. #62
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.879
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ κύριοι !

    Πήγα έκανα τις εξετάσεις και ο απολογισμός ήταν 3 δάκτυλα σπασμένα (ποδιού) θλάσεις που δεν έχω μόνο στο κεφάλι και στην μέση (οπουδήποτε αλλού) 4 μικρά εγκαύματα σε χέρια αγκώνες γόνατα .

    Γενικά το λες οκ δεδομένου ότι είμαι σοβαρός μαλάκας και δεν φόρεσα σήμερα μπουφάν-γάντια που πάντα φοράω.

    Η μηχανή προς το παρόν μόνο γρατζουνίες σε κάγκελα και ένα πάνελ και ένα μικρό ξύσιμο στο νεύρο του ντεποζίτου . Θα πάω να την τσεκάρω αλλά θεωρώ τραβηγμένο να έχει πάρει πλαίσιο-μπροστινό από τν στιγμή που δεν υπήρχε σύγκρουση. Πάντως λειτουργεί κανονικά την έφερε ο πατέρας μου σπίτι άνετα.

    Κατά τα λοιπά , παίδες τουλάχιστον γάντια πάντα και παντού και εννοείται κράνος. |
    Ευχαριστώ για τις ευχές , επιτέλους λίγος χρόνος να φτιάξω το ταξιδιωτικό μου !
    Περαστικα...Κριμα...Παντα φοραμε εξοπλισμο ρε φιλε! Γρηγορη αναρρωση...ευχομαι...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  3. #63
    Dark Fairy Το avatar του/της angel-m
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    517
    Περαστικά Χάρη! Καλή ανάρρωση...

  4. #64
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Περαστικα και ποτε ξανα.

    Η κυρια ειναι ενταξει?
    Η κυρία επειδή έκανα τα πάντα για να την αποφύγω δεν έπεσε καν από την μαλακία που ονομάζει μηχανάκι. Την ακούμπησα κάπου με το τιμόνι (χούφτα-πλαστική-ευκαμπτή) . Ούτε γρατζουνιά δεν έπαθε.
    The Dirty Harry.

  5. #65
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    218
    Μόλις επέστρεψα από ολιγοήμερες διακοπές, οπότε έστω και καθυστερημένα: Περαστικά Χάρη! Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά, εγώ είχα το δικό μου πρώτο ατύχημα μόλις 6 μήνες από την αγορά της μηχανής, ευτυχώς χωρίς δυσμενείς επιπτώσεις. Όπως και στη δική σου περίπτωση δεν ήταν δική μου ευθύνη. Καλή ανάρρωση, να μας επιστρέψεις σιδερένιος και ποτέ ξανά!

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Και που λέτε βυθισμένος στις σκέψεις μου και ακούγοντας την μουσική μου
    Χάρη περαστικά φίλε.

    Ουτε μουσική ούτε σκεψεις ουτε κουραση,με το που πατησεις μιζα θελει να σκεφτεσαι μονο αυτο που κανεις,δηλαδη την οδηγηση.Το εχω παλεψει πολυ μεσα μου για να μπορω να αδειαζω το μυαλο.Καμια φορα ισως επιτηδες τρεχω και λιγο παραπανω για να πιεσω το μυαλο να σκεφτει την οδηγηση και οχι την δουλεια γκομενα λογαριασμους κτλ Δεν μας παιρνει γαμωτ με τοσους τρελους εκει εξω,στο αμαξι σαφως ειμαι πιο χαλαρος.Και παλι περαστικα.

  7. #67
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.177
    Κοιτάξτε , ήταν ένα δύσκολο Σαββατοκύριακο που όσοι έχετε χτυπήσει ξέρετε την αίσθηση. Πόνος , νεύρα και ξενέρα.

    Όλα καλά όμως.
    Η μηχανή φαίνεται ότι έχει από ζημιά 2 πλαστικά και κάγκελα προστασίας , θα ελεγχθεί αλλά το θεωρώ ακραίο να έχει κάτι περαιτέρω.

    Εγώ είμαι κωλόφαρδος γιατί τα κατάγματα σε 2η εξέταση ήταν ραγίσματα χωρίς μετατόπιση επομένως θα επανέλθω γρηγορότερα από όσο ήταν αρχικά προγραμματισμένο.

    Για να κλείσει και αυτό το Thread αν κάτι έμαθα από την όλη εμπειρία είναι τα εξής :

    1. Ποτέ μην βαρεθείτε να βάλετε τον εξοπλισμό σας , δεν ξέρεις ποτέ.

    2. Το κράνος το θεωρώ δεδομένο γιατί σας θεωρώ έξυπνους εδώ μέσα και δεν θα το αναφέρω.

    3. Όσοι μπορείτε να αποφύγετε την οδήγηση κεντρικά σε ώρες αιχμής καλό θα είναι, ο κόσμος είναι εντελώς ΗΛΙΘΙΟΣ.



    Υ.γ.

    Δεν ξενερώνουμε , προχωράμε, θα σας δω τους περισσότερους είτε σε κάποια Δευτέρα είτε στην Βουνίσια. (Τι νομίζατε ότι γλιτώσατε από εμένα έτσι εύκολα?)

    Ευχαριστώ για τα περαστικά . Πάντα όρθιοι. |
    The Dirty Harry.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.674
    Περαστικά χάρη,όλα θα περάσουν και θα μείνει απλά μια εμπειρία.
    Μια διευκρίνιση,το ότι έχεις σπάσιμο χωρίς μετατόπιση δεν το κάνει ράγισμα.
    Ρογμωδες κάταγμα έχεις.σπασιμο κανονικό, απλά επειδή δεν μετακινήθηκαν δεν χρειάζεται ανάταξη και απλά θα κολλήσουν πιο γρήγορα.
    Σωστά?
    Τα ατελή κατάγματα,αυτά δηλαδή που ονομάζουμε ραγισματα συμβαίνουν στα παιδιά που έχουν πιο μαλακά οστά.σε ενήλικες είναι σχεδόν αδύνατο να συμβούν.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 11/09/2024 στις 06:49.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #69
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Περαστικά χάρη,όλα θα περάσουν και θα μείνει απλά μια εμπειρία.
    Μια διευκρίνιση,το ότι έχεις σπάσιμο χωρίς μετατόπιση δεν το κάνει ράγισμα.
    Ρογμωδες κάταγμα έχεις.σπασιμο κανονικό, απλά επειδή δεν μετακινήθηκαν δεν χρειάζεται ανάταξη και απλά θα κολλήσουν πιο γρήγορα.
    Σωστά?
    Τα ατελή κατάγματα,αυτά δηλαδή που ονομάζουμε ραγισματα συμβαίνουν στα παιδιά που έχουν πιο μαλακά οστά.σε ενήλικες είναι σχεδόν αδύνατο να συμβούν.
    Ακριβώς αυτό !
    The Dirty Harry.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.555
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Κοιτάξτε , ήταν ένα δύσκολο Σαββατοκύριακο που όσοι έχετε χτυπήσει ξέρετε την αίσθηση. Πόνος , νεύρα και ξενέρα.

    Όλα καλά όμως.
    Η μηχανή φαίνεται ότι έχει από ζημιά 2 πλαστικά και κάγκελα προστασίας , θα ελεγχθεί αλλά το θεωρώ ακραίο να έχει κάτι περαιτέρω.

    Εγώ είμαι κωλόφαρδος γιατί τα κατάγματα σε 2η εξέταση ήταν ραγίσματα χωρίς μετατόπιση επομένως θα επανέλθω γρηγορότερα από όσο ήταν αρχικά προγραμματισμένο.

    Για να κλείσει και αυτό το Thread αν κάτι έμαθα από την όλη εμπειρία είναι τα εξής :

    1. Ποτέ μην βαρεθείτε να βάλετε τον εξοπλισμό σας , δεν ξέρεις ποτέ.

    2. Το κράνος το θεωρώ δεδομένο γιατί σας θεωρώ έξυπνους εδώ μέσα και δεν θα το αναφέρω.

    3. Όσοι μπορείτε να αποφύγετε την οδήγηση κεντρικά σε ώρες αιχμής καλό θα είναι, ο κόσμος είναι εντελώς ΗΛΙΘΙΟΣ.



    Υ.γ.

    Δεν ξενερώνουμε , προχωράμε, θα σας δω τους περισσότερους είτε σε κάποια Δευτέρα είτε στην Βουνίσια. (Τι νομίζατε ότι γλιτώσατε από εμένα έτσι εύκολα?)

    Ευχαριστώ για τα περαστικά . Πάντα όρθιοι. |
    Χάρη από τη σύντομη γνωριμία μας κατάλαβα ότι είσαι άτομο αποφασιστικό και γεμάτο αυτοπεποίθηση και είμαι σίγουρος ότι θα ξεπεράσεις τον συγκεκριμένο σκόπελο σύντομα και σε λίγο καιρό δεν θα είναι παρά μια ανάμνηση από αυτές που όλοι μας μαθαίνουμε και κουβαλάμε στο πίσω μέρος του μυαλού!

    Να ξέρεις ότι αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες που λέει και το ρητό, it happens, καλή ανάρρωση και πάντα δυνατός

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Χάρη περαστικά φίλε.

    Ουτε μουσική ούτε σκεψεις ουτε κουραση,με το που πατησεις μιζα θελει να σκεφτεσαι μονο αυτο που κανεις,δηλαδη την οδηγηση.Το εχω παλεψει πολυ μεσα μου για να μπορω να αδειαζω το μυαλο.Καμια φορα ισως επιτηδες τρεχω και λιγο παραπανω για να πιεσω το μυαλο να σκεφτει την οδηγηση και οχι την δουλεια γκομενα λογαριασμους κτλ Δεν μας παιρνει γαμωτ με τοσους τρελους εκει εξω,στο αμαξι σαφως ειμαι πιο χαλαρος.Και παλι περαστικα.
    αυτό ρε φίλε! και γαμώ τις δικαιολογίες για μπλόκο τροχαίας!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #72
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    9.319
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    αυτό ρε φίλε! και γαμώ τις δικαιολογίες για μπλόκο τροχαίας!!!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2015, 13:56
  2. Για τσεκ απ ο 50αρης
    από tsikos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2009, 16:38
  3. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  4. Ταξίδι throu Valkania...
    από pk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2004, 13:42
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF