Σελίδα 4 από 36 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 537

Θέμα: Neo Honda NC700X - To neo Transalp/Africa?

  1. #46
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.109
    Εγώ επιμένω ότι για μοτοσυκλέτα που είναι να κάνει χιλιόμετρα και όχι γκάζια, το συμβατικό είναι μια χαρά. Ειδικά με τέτοιο ψαλίδι το ανάποδο πιρούνι θα ήταν παραφωνία.

    Γενικά αυτό το κόλλημα με τα ανάποδα σε μηχανάκι οποιασδήποτε χρήσης δεν το καταλαβαίνω. Καλή η μόστρα, αλλά η ουσία μετράει περισσότερο.

  2. #47
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
    Εγώ επιμένω ότι για μοτοσυκλέτα που είναι να κάνει χιλιόμετρα και όχι γκάζια, το συμβατικό είναι μια χαρά. Ειδικά με τέτοιο ψαλίδι το ανάποδο πιρούνι θα ήταν παραφωνία.

    Γενικά αυτό το κόλλημα με τα ανάποδα σε μηχανάκι οποιασδήποτε χρήσης δεν το καταλαβαίνω. Καλή η μόστρα, αλλά η ουσία μετράει περισσότερο.

    ne mipos epidi imaste sto 2011?


    ama itan etsi as ixe taboyro piso ke platines gia taksidia ke papoydes mia xara ine......

  3. #48
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    ne mipos epidi imaste sto 2011?


    ama itan etsi as ixe taboyro piso ke platines gia taksidia ke papoydes mia xara ine......
    Εξήγησέ μου (κατά προτίμηση στα ελληνικά) τι κάνει το ανεστραμμένο να υπερτερεί του συμβατικού σε ένα μηχανάκι που είναι για πολλά, ήρεμα χιλιόμετρα. Η πιο πολύπλοκη κατασκευή (οπότε και έξτρα κόστος συν τη δυσκολία στο σέρβις) ή η χειρότερη ευαισθησία στην έναρξη της απόσβεσης; Από πλευράς αξιοπιστίας πάλι υπερτερεί το συμβατικό. Πριν πεις αυξημένη ακαμψία δες το πλαισιο και το ψαλίδι. Το μειωμένο αναρτώμενο βάρος το δέχομαι, αλλά δε φτάνει (καθυστερημένο έντιτ: τελικά κι εκεί το συμβατικό κερδίζει).

    Για τέτοιο μηχανάκι το συμβατικό είναι μια χαρά συμβιβασμός, εφ'όσον τα σωθικά του είναι αυτά που πρέπει. Το έγκλημα είναι στα 30 κιλά πάνω και 20 άλογα κάτω απ'όσα θα έπρεπε, εν έτει 2011, να έχει τέτοια μοτοσυκλέτα. Εκτος κι αν έκοψαν άλογα για να μπορεί να φρενάρει μέ ένα δισκάκι ο δεινόσαυρος...

  4. #49
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.694
    και το 650(2κ) της BMW μονο δισκο εχει και συμβατικο,λογικα η honda αυτο ειδε αφου το βαζει απεναντι του.:hypnotize :hypnotize
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #50
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
    Για τέτοιο μηχανάκι το συμβατικό είναι μια χαρά συμβιβασμός, εφ'όσον τα σωθικά του είναι αυτά που πρέπει . Το έγκλημα είναι στα 30 κιλά πάνω και 20 άλογα κάτω απ'όσα θα έπρεπε, εν έτει 2011, να έχει τέτοια μοτοσυκλέτα. Εκτος κι αν έκοψαν άλογα για να μπορεί να φρενάρει μέ ένα δισκάκι ο δεινόσαυρος...
    Αυτό ειναι το θέμα... αν τα συκεκριμενα μπορουν να ανταπεξέλθουν στο ολο συνολο. Πολυ αμφιβαλω... (δεν ειναι θεμα συμβατικου/USD ή ακτινικης δαγκανας ξερω γω). Περισσοτερο για μπατζετ λυση μου κανει...
    Ban 'em all

  6. #51
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    μα θα είναι αξιόπιστο!!!!
    Respect mah authoritah!!!!

  7. #52
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
    Εξήγησέ μου (κατά προτίμηση στα ελληνικά) τι κάνει το ανεστραμμένο να υπερτερεί του συμβατικού σε ένα μηχανάκι που είναι για πολλά, ήρεμα χιλιόμετρα. Η πιο πολύπλοκη κατασκευή (οπότε και έξτρα κόστος συν τη δυσκολία στο σέρβις) ή η χειρότερη ευαισθησία στην έναρξη της απόσβεσης; Από πλευράς αξιοπιστίας πάλι υπερτερεί το συμβατικό. Πριν πεις αυξημένη ακαμψία δες το πλαισιο και το ψαλίδι. Το μειωμένο αναρτώμενο βάρος το δέχομαι, αλλά δε φτάνει.

    Για τέτοιο μηχανάκι το συμβατικό είναι μια χαρά συμβιβασμός, εφ'όσον τα σωθικά του είναι αυτά που πρέπει. Το έγκλημα είναι στα 30 κιλά πάνω και 20 άλογα κάτω απ'όσα θα έπρεπε, εν έτει 2011, να έχει τέτοια μοτοσυκλέτα. Εκτος κι αν έκοψαν άλογα για να μπορεί να φρενάρει μέ ένα δισκάκι ο δεινόσαυρος...


    prin soy po 8elo esi na moy pis ti pio poliploko exi stin kataskevi toy to usd poy to kani pio diskolo se service ke teia alla ke pio extra kostos exi efoson profanos milame gia mi ri8mizomeno


    ke kati akoma pios soy ipe oti ine apodekto to plesio soumies ke to psalidi apo innova poy toy balane.....opos ke ta 40 aloga apo 700 kibika moter sta 300 kila paliosidera......

    lipon afti i banieraa opos tin eftiaksan ektos apo ta fancy plastika 8a gamaei ama tin poylane 4 xiliarika kenoyria.....
    otidipote allo stin timi ine gia klamata.........

  8. #53
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    prin soy po 8elo esi na moy pis ti pio poliploko exi stin kataskevi toy to usd poy to kani pio diskolo se service ke teia alla ke pio extra kostos exi efoson profanos milame gia mi ri8mizomeno
    Κοίτα, έτσι όπως ξέρω (δεν έχω λύσει USD) τα ανάποδα είναι πιο μπελαλίδικα. Όσο για το κόστος, ακόμα και τώρα που παράγονται μαζικά νομίζω ότι υπάρχει διαφορά, αλλιώς ανάποδο θα είχαν μέχρι κι οι πάπιες (λόγω μόστρας). Το ότι σχεδόν όλα τα καθημερινά μηχανάκια και ακόμα και κάποια "ακριβά" τουριστάδικα έχουν ακόμα συμβατικό νομίζω συνηγορεί υπέρ της άποψής μου. Τα στοιχεία από το λογιστήριο της kayaba τα περιμένω ακόμα

    [B]ke kati akoma pios soy ipe oti ine apodekto to plesio soumies ke to psalidi apo innova poy toy balane[B]
    Δεν είπα ότι είναι ΟΚ, απλά το να βάλεις ανάποδο πιρούνι σε τέτοιο μηχανάκι είναι σα να βάζεις κραγιόν σε γουρούνι. Ούτως ή άλλως αυτό που είπε ο Stabak ισχύει, μπάτζετ λύση για αναβάτες με λογικές απαιτήσεις.

    [B]lipon afti i banieraa opos tin eftiaksan ektos apo ta fancy plastika 8a gamaei ama tin poylane 4 xiliarika kenoyria..... [B]
    Όσο κι αν δε μου αρέσει η μηχανή, υπερβάλλεις. Στον κινητήρα έχει πέσει αρκετή καινοτομία και ναι μεν τα άλογα είναι λίγα αλλά κατανάλωση 40-50% μειωμένη (λέει) σε σχέση με την κατηγορία είναι σοβαρό πλεονέκτημα σε commuter. Το βάρος είναι απαράδεκτο αλλά τουλάχιστον είναι με υγρά.

    Εκτός των άλλων, υποτιμάς το Σαρακάκη που θα την κοστολογήσει όσο θέλει γιατί είναι ΧόνΔα

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
    Το βάρος είναι απαράδεκτο αλλά τουλάχιστον είναι με υγρά.
    Εχουν υπολογίσει το πρόσθετο βάρος απ΄τo κλάμα που θα πέσει μόλις ανοίξει κάποιος το γκάζι.

    Honda rulezzzzz ρπμ....πολύ μπροστά
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #55
    Η ΧΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΟΥ..............






    ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ....ΙΑΤΡΙΚΑ
    Τά μηχανάκια πιά τά βγάζει πρός τιμήν τού ίδρυτού της Σοιχίρο..........
    Μόνο σέ κανά δυό πολύ άκριβά μοντέλλα της προσπαθεί νά περάσει
    καινοτομίες άπό τά GP πού δέν τά άφήνει ,
    πρώτον γιά τό πρεστίζ,
    δεύτερον γιατί τιμά τήν ίστορία της ,
    καί τρίτον γιά διαφήμιση...!!
    Έδώ καί 10-15 χρόνια πλέον άναμοχλεύει τά συρτάρια της,
    βγάζει τίς άπειρες φουτουριστικές λύσεις πού είχε,
    τίς πασαλείφει μέ πολύ περίσσεμα άπό ότι στόκ ύπάρχει
    σέ πλαστικό.........πετάει καί ένα ντεμέκ νέο μοτέρ
    μέ προδιαγραφές σούπερ EURO καί τό πλασσάρει στήν άγορά.
    Δέν είναι δυνατόν ή έταιρεία πού ΖΩΓΡΑΦΙΖΕ τό 70-75
    καί πρωτοπορούσε,νά μάς πετάει τώρα κάτι
    cbf μέ ότι τούς ξέμεινε, κάτι τρανσάλπ μέ τεχνολογία τού 80,
    νά είναι πλέον χωρίς ναυαρχίδα...........15 χρόνια blackbird,
    όταν 30 χρόνια πρίν είχε έξακύλινδρο πύραυλο,
    μέ άποτυχημένα μοντέλλα πού δέν πούλησαν ούτε στή μάνα τους,
    vfr 1200, cross πώς τό λένε,κ.λ.π......,
    τέλος έδώ καί 3 χρόνια καί τό σούπερ τουριστάδικο Πανγιουρόπιαν,
    χωρίς άπάντηση,
    μέ συναρμολόγηση πλέον πολλών μοντέλλων της έκτός Ίαπωνίας
    μέ ότι αύτό συνεπάγεται....!!
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΧΟΝΤΑ, άπό τούς άλλους Ίάπωνες,
    ΑΛΛΑ τό ένδιαφέρον της είναι πλέον στραμμένο άλλού.....!!!
    Παρόλα αύτά σέ πωλήσεις είναι άκόμα στήν κορυφή.
    Καί νά ξέρετε ή τακτική της καί ή φιλοσοφία της ΤΩΡΑ ΠΙΑ είναι,
    άποσκοπούμε στό μέσο χρήστη,στό μέσο άναβάτη,
    ή μοτό πρώτα έργαλείο καί μετά όδηγική άπόλαυση κ.λ.π....
    στά πιό πολλά της μοντέλλα...!!

  11. #56
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    [....]Παρόλα αύτά σέ πωλήσεις είναι άκόμα στήν κορυφή.
    [...]
    Εαν συνυπολογίσεις παπιά και σκούτερ...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #57
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Εξηγηστε μου λιγακι ΤΙ σκατα διαφορετικο προσφερει το NC700S απο το NC700X

    Ειλικρινα απορω
    Δείχνει καλύτερα στο βυθό ...
    Respect mah authoritah!!!!

  13. #58
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.558
    Τα συμβατικα πηρουνια ειναι μια χαρα, αν δουλευουν σωστα, απο την αλλη, τα usd μπορει να ειναι τελειως μαπα, αν δεν δουλευουν σωστα και ειναι φτηνιαρικα, ονοματα δε λεμε, ελικες δεν θιγουμε.
    Επιπροσθετως, τα συμβατικα τα κανεις σερβις, χωρις να τα βγαλεις καν απο την μηχανη. Αν δε οι τσιμουχες τα παιξουν, δε σου φευγει το λαδι παρ'αυτα.
    Απο την αλλη, παιζει (δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν τα εχω ζυγισει) τα συμβατικα να εχουν μικροτερη μη αναρτωμενη μαζα μιας και το αλουμινιο ειναι απο κατω και το σιδερο απο πανω. Αν τους βαλεις και γεφυρα, τοτε ειναι οσο ακαμπτα ειναι και τα αναποδα.

    Οποτε αν μιλαμε για μηχανες με μικρες σχετικα ιπποδυναμεις, μεγαλο σχετικα βαρος και μικρων απαιτησεων σε σερβις, δεν εχει παντα νοημα το αναποδο, αρκει το συμβατικο να δουλευει καλα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #59
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    bigoula to kseris poli kala pos ola ta simbatika de bgazoyn ta ladia me ti bida apo kato..........

  15. #60
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.558
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    bigoula to kseris poli kala pos ola ta simbatika de bgazoyn ta ladia me ti bida apo kato..........
    Για να ειμαι ειλικρινης, ο,τι συμβαικο ετυχε να εχω ποτε, ειχε βιδα απο κατω για τα λαδια. Το ο,τι δεν εχουν ολα, ουτε καν μου ειχε περασει απο το μυαλο....
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 4 από 36 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 16:56
  2. To Neo Transalp
    από blackroses στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2007, 22:46
  3. As Giortasoyme Kyrioi.. Hr8e To Neo Melos Mas! Oooo.... Oyk!!!
    από alexioannides στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 11:09
  4. Neo Honda Hornet
    από Nikos_XT250 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2004, 09:28
  5. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF