Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 74

Θέμα: Πρόγραμμα και ώρες του 7ου αγώνα MotoGP 2024 στο Mugello

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.421
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Ο Μαρινι ξεκαθαρα πηγε στο HRC για το
    μαρουλι...Δεν θα εβλεπε πουθενα αυτα τα λεφτα
    ουτε που τον νοιαζει ποσο πισω θα τερματισει
    Δυστυχώς το ταλέντο δεν περνάει από το dna και όσα κονέ και να έχει μέχρι το εργοστάσιο της Honda μπορεί, τα υπόλοιπα εργοστάσια έχουν πραγματικές επιλογές.
    Νομίζω πως πήγε στη Honda γιατί ήταν η μόνη επιλογή για εργοστάσιο. Από λεφτά, καλά θα πήρε σίγουρα.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Ο καλυτερος οδηγος του κοσμου λενε.....
    Που και με το ενα χερι τους περναει ολους λενε....
    Που ΟΤΙ μηχανακι και να του δωσεις θα τους παρει τα σωβρακα λενε....
    Μητσαρα αυτα τα ελεγε ο κρατσλοου...Οτι ''αν παρει ο Μαρκεζ Ducati καλυτερα να μην κατεβει κανενας να τρεξει''.Αυτος εκτεθηκε γιατι τα παραειπε.Οπως και ο Spies.

    ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ειναι ο πιο γρηγορος απο ΚΑΛΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ που εχουν αυτη τη στιγμη περσινο ιδιο Ducati....Απο Μπεζεκι + Ντιτζιαντονιο + Μορμπιντελι + Αλεξ μαρκεζ...Αυτους με το ιδιο μηχανακι τους γαζωνει μεχρι στιγμης οπως και τον Μπαστιανινι με '24...και προσπαθει να νικησει τους πολυ γρηγορους Πεκο και Μαρτιν που εχουν του '24 μηχανακι ΑΡΑ εχει ψωμι να δωσει.

  3. #48
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.190
    [QUOTE=Xlitos;3210269....[/QUOTE]


    Τρελλο μου πουκι

    Ειναι ενας απο τους καλυτερους οδηγους της τελευταιας δεκαετιας, κανεις δε το αμφισβητει αυτο
    Ειναι ταλεντο απο τα λιγα (τα ταλεντα φαινονται απο τη Μοτο3 κιολας-κολλιας)
    Ειχα πει (ισως κ εδω μεσα- δε θυμαμαι) οτι δε θα μου κανει εντιππωση αν σηκωσει τη κουπα του '24.
    Τον εχω χειροκροτησει, τον εχω θαυμασει, του εχω βγαλει το καπελο.

    Αλλα για λογους που εχω γραψει και εδω παλια, τον σιχαινομαι. Αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν αναγνωριζω την αξια του

    (η απαντηση δε πηγαινει σε σενα, εσυ με ξερεις κ ξερεις τι πανηγυρι ειμαι. Για τα ιππολοιπα παιδια το γραφω, παντα φιλικα κ με σκοπο
    να καταλαβουΜΕ οτι εμεις μεταξυ μας δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε)
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  4. #49
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    ουτε που τον νοιαζει ποσο πισω θα τερματισει
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως πήγε στη Honda γιατί ήταν η μόνη επιλογή για εργοστάσιο. Από λεφτά, καλά θα πήρε σίγουρα.

    -Κομπαρσε Νο2, οδηγε Β διαλογης, τι θεση τερματισες?
    - 12 εκατομμυρια

    Υγ. πλακα πλακα* οσον αφορα τον κομπαρσο Νο1, οσο Β οδηγος κ να εισαι, δε σηκωνεις τιτλο σε κατηγορια απαιτητικη οπως η Μοτο2
    #ναταλεμεαυτα



    * 2 πλακες, clopyright Οκτανιο
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    753
    Περίμενα λίγο θέαμα κ μαχες στο sprint αλλά δεν…
    Ο peco πολύ δυνατός και επιτέλους τα κατάφερε και Σάββατο , περίμενα μια πτωση είτε από μαρκ είτε από μαρτιν και ήρθε
    Ο Acosta σταθερά στις πρωτες θέσεις και συνεχίζει
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  6. #51

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.483
    χεστηκαν επανω τους ολοι.....περασε το καταδιωκτικο απ πανω και εκασε γκαζια

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    909
    Ωωωωωω ρε τον μπουυυυστηηηη τον Μπεστια γλεντι
    που τους εκανεεεεεεεε

  9. #54
    Αγώνας sprint:
    Ο Πεκο πήρε μια εύκολη νίκη σε μια πίστα που γνωρίζει καλά οδηγώντας το καλύτερο μηχανάκι του γκριντ ελέγχοντας όλο τον αγωνα.
    Ο Μαρκ έκανε ότι καλύτερο μπορούσε με το gp23 που οδηγεί συν το ταλέντο του.
    Ο Μάρτιν ειχε μια αχρειαστει πτώση συν ότι έστειλε τον μπαστιανινη εκτός αλλά έτσι έχουν οι αγώνες κάποιες φορές...
    Ο Ακοστα πήρε μια άξια τρίτη θέση και είναι εμφανώς απογοητευμένος μιας και ξέρει ότι το ktm δεν μπορεί.

    Κρίμα για τον μπαστιανινη γιατί βρήκε τα πατήματα του και θα μπορούσε για κάτι καλό σε αυτόν τον αγώνα.

    Αγώνας κανονικός:
    Ο Πεκο μια από τα ίδια κάνοντας μια καταπληκτική εκκίνηση που σε δύο στροφές ήταν πρώτος και ύστερα έλεγχε όλον τον αγώνα μέχρι την καρό σημαία.
    Ο Μπαστιανινη είχε τον ρυθμο απλά σίγουρα ήταν κάπως από την χθεσινή πτώση μέχρι που έβαλε κάτω κεφάλι και σουβλισε τόσο τον μαρκεζ όσο και τον Μάρτιν στους δύο τελευταίους γύρους.
    Ο Μάρτιν βρήκε τον ρυθμο που έψαχνε για τον αγωνα και δεν περίμενε σίγουρα από που του ρθε ο Μπαστιανινη στην τελευταία στροφή.
    Ο Μαρκεζ ήταν ο ήρωας του αγώνα έδωσε όλο το τριήμερο πάνω από το 100% του για να φέρει ένα καλό αποτέλεσμα μιας και παίζονται που θα πάει...το προσπέρασα στον Μπαστιανινη στα φρένα ήταν για σεμινάριο εκεί μέσα μιας και δεν ήταν καν κοντά του φυσικά στο τέλος δεν είχε άλλο λάστιχο μιας και το φάγε όλο παλεύοντας να περάσει το εμφανώς καλύτερο gp24 όλον το αγώνα ειδικά το μπροστινό το έκανε φυτίλι...
    Ο Ακοστα το πάλεψε λίγο στην αρχή αλλά είπα το ktm δεν μπορεί ,κρίμα γιατί ούτε φέτος ούτε και του χρόνου ούτε και το 26 θα δει πρωτάθλημα ο πιτσιρικάς εκτός και αν το σύμπαν συνωμοτήσει για μένα απίθανο! κρίμα γιατί είναι ταλενταρα.

    Το gp24 είναι εμφανώς καλύτερο μηχανάκι από το gp23 και ο Μαρκ αν το πάρει φέτος θα γράψει τεράστια ιστορία!

    Δεν έχω κάτι με του υπόλοιπους οδηγούς απλά μου αρέσουν αυτή που είναι σταθερά στην 5αδα.

    Ο Μπαστιανινη θα είναι ο ρυθμιστής γιατί την ταχύτητα την είχε και την έχει απλά ήταν άτυχος και ο χρόνος δεν συγχωρεί.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    753
    Εκτός από 2-3 προσπεράσματα ψιλό αδιάφορος ο αγώνας , οι 4αδα μπροστά γύρναγε σε άλλους ρυθμούς από τους υπόλοιπους με τα duc να έχουν την τιμητική τους
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  11. #56
    Μέλος Το avatar του/της simoril
    Εγγραφή
    14/09/2014
    Μηνύματα
    432
    σούπα
    Τον Μάρκο θα τον σέβεστε.

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από simoril Προβολή μηνύματος
    σούπα
    he pulled a martillo ρε Σίμο! πλάκα έχεις...

    o Beast γάζωσε,επίσης!

    ο Peco έχει το momentum στην παρουσα φάση, από 44 σε 18 οι βαθμοί διαφοράς.

    στα γελοία στιγμιότυπα, η εξέδρα της Ducati που κουνούσε σημαιάκια Audi
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    971
    Ο Πεκο ηταν ο πιο γρηγορος ξεκαθαρα.Περιμενα να μπλεξει στην αρχη να μεινει λιγο πισω να φαει λαστιχα,θα βλεπαμε καλυτερο αγωνα...αλλα ο φουστης περασε πρωτος μεσα σε 2 στροφες.



    Αφου ηταν σουπα ο αγωνας,θα πω κατι για τον Ακοστα.

    Δεν ξερω αν το ειχα ξαναγραψει αλλα απο τα μοτο2 φαινοταν οτι η οδηγηση του ηταν..ιδιαιτερη.Και εννοω τις γραμμες.Καθε φορα στα μοτο2 εκανα pouse να δω απο στροφη σε στροφη σε ποιο σημειο βρισκεται ο καθενας.Ο Ακοστα παντα ηταν κοντα στα κερμπ.Δεν του αρεσε ποτε να μπαινει ανοικτα.Το δυνατο τρειλ μπρεικινκ που κανει ειναι με τετοιο τροπο και σκοπο ωστε να μεινει κλειστα και κοντα στο κερμπ.Δεν υπαρχει γι αυτον ολο το πλατος της πιστας,γι αυτον υπαρχει μονο το κερμπ και πως θα τελειωνει με την στροφη ...

    Αυτο που ονομαζουμε συνηθως ''αμυντικη οδηγηση'' ...ε του Ακοστα ειναι η κανονικη γρηγορη οδηγηση!Εχει καταφερει δηλαδη να ειναι γρηγορος με γραμμες που θεωρουνται λιγο πιο αργες.Με γραμμες προσπερασματος.


    Βεβαια το πετυχημενο στυλ του Ακοστα εχει φαινομενικα ενα ελαττωμα που δεν του κοστισε στα μοτο2 παρα μονο σε λιγους αγωνες.

    Ολοι το ειδαμε στον πρωτο αγωνα του Καταρ(και αυτο συνεχιζεται σε μικροτερο βαθμο βεβαια):Τρωει πιο πολυ λαστιχο.Μπροστα και πισω.Εκει θα χρειαστει βοηθεια,δουλεια και συμβουλες.

    Φαινοταν πισω απο τον Μαρκεζ.Ο Μαρκ φρεναρε δυνατα αλλα οσο μπορουσε ορθια,αφηνοντας ''ψωμι'' στα πλαγια του μπροστινου για αργοτερα ενω ο Ακοστα πιεζε με τρειλ το μπροστινο απο τους πρωτους γυρους κιολας.

    Εγω θα περιμενω να δω αν θα αλλαξει λιγο την οδηγηση του ο Ακοστα.Δηλαδη αν θ αλλαξει λιγο τις γραμμες του...ή αν θα βρεθει η λυση απο την ΚΤΜ.

  14. #59
    Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν για ακοστα.

  15. #60
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CBR900RR 98-99 Προβολή μηνύματος
    Αγώνας sprint:
    Ο Πεκο πήρε μια εύκολη νίκη σε μια πίστα που γνωρίζει καλά οδηγώντας το καλύτερο μηχανάκι του γκριντ ελέγχοντας όλο τον αγωνα.
    Ο Μαρκ έκανε ότι καλύτερο μπορούσε με το gp23 που οδηγεί συν το ταλέντο του.
    Ο Μάρτιν ειχε μια αχρειαστει πτώση συν ότι έστειλε τον μπαστιανινη εκτός αλλά έτσι έχουν οι αγώνες κάποιες φορές...
    Ο Ακοστα πήρε μια άξια τρίτη θέση και είναι εμφανώς απογοητευμένος μιας και ξέρει ότι το ktm δεν μπορεί.

    Κρίμα για τον μπαστιανινη γιατί βρήκε τα πατήματα του και θα μπορούσε για κάτι καλό σε αυτόν τον αγώνα.

    Αγώνας κανονικός:
    Ο Πεκο μια από τα ίδια κάνοντας μια καταπληκτική εκκίνηση που σε δύο στροφές ήταν πρώτος και ύστερα έλεγχε όλον τον αγώνα μέχρι την καρό σημαία.
    Ο Μπαστιανινη είχε τον ρυθμο απλά σίγουρα ήταν κάπως από την χθεσινή πτώση μέχρι που έβαλε κάτω κεφάλι και σουβλισε τόσο τον μαρκεζ όσο και τον Μάρτιν στους δύο τελευταίους γύρους.
    Ο Μάρτιν βρήκε τον ρυθμο που έψαχνε για τον αγωνα και δεν περίμενε σίγουρα από που του ρθε ο Μπαστιανινη στην τελευταία στροφή.
    Ο Μαρκεζ ήταν ο ήρωας του αγώνα έδωσε όλο το τριήμερο πάνω από το 100% του για να φέρει ένα καλό αποτέλεσμα μιας και παίζονται που θα πάει...το προσπέρασα στον Μπαστιανινη στα φρένα ήταν για σεμινάριο εκεί μέσα μιας και δεν ήταν καν κοντά του φυσικά στο τέλος δεν είχε άλλο λάστιχο μιας και το φάγε όλο παλεύοντας να περάσει το εμφανώς καλύτερο gp24 όλον το αγώνα ειδικά το μπροστινό το έκανε φυτίλι...
    Ο Ακοστα το πάλεψε λίγο στην αρχή αλλά είπα το ktm δεν μπορεί ,κρίμα γιατί ούτε φέτος ούτε και του χρόνου ούτε και το 26 θα δει πρωτάθλημα ο πιτσιρικάς εκτός και αν το σύμπαν συνωμοτήσει για μένα απίθανο! κρίμα γιατί είναι ταλενταρα.

    Το gp24 είναι εμφανώς καλύτερο μηχανάκι από το gp23 και ο Μαρκ αν το πάρει φέτος θα γράψει τεράστια ιστορία!

    Δεν έχω κάτι με του υπόλοιπους οδηγούς απλά μου αρέσουν αυτή που είναι σταθερά στην 5αδα.

    Ο Μπαστιανινη θα είναι ο ρυθμιστής γιατί την ταχύτητα την είχε και την έχει απλά ήταν άτυχος και ο χρόνος δεν συγχωρεί.
    Είχα την αίσθηση από την αρχή του αγώνα ότι ο Μπαστιανίνη προφύλασσε τα λάστιχα του και όταν ήρθε η στιγμή "χτύπησε". Δεν ένιωσα να είναι επηρεασμένος από την χθεσινή πτώση στις θέσεις που έπαιζε από την αρχή του αγώνα.

    Γνώμη μου είναι πως αν είναι να κάνει κάτι ο Μάρκεζ η ευκαιρία του θα είναι φέτος. Του χρόνου θα έχουν γίνει πολλοί (πληθυντικός) καλύτεροι από τη νέα γενιά οδηγών με αποτέλεσμα τα πράγματα να είναι ακόμη δυσκολότερα για αυτόν ασχέτως gp24. Αυτός θα είναι ένα χρόνο μεγαλύτερος οι άλλοι ένα χρόνο εμπειρότεροι με επίσης καλύτερη μηχανή.

    Φυσικά όλο αυτό -από μέρους μου- είναι κουβέντα καφενείου και μένει να αποδειχθούν στη πράξη.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόγραμμα και ώρες του 5ου αγώνα MotoGP 2024 στο Le Mans
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2024, 18:33
  2. Πρόγραμμα και ώρες του 2ου αγώνα MotoGP 2024 στο Portimao
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2024, 22:11
  3. Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2024, 19:45
  4. Απαντήσεις: 116
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2024, 19:43
  5. Πρόγραμμα και ώρες του 6ου αγώνα MotoGP 2023 στο Mugello
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2023, 09:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF