Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 72

Θέμα: VFR 800 -2014

  1. #31
    Εγώ ξέρω ότι αντί η HONDA να κάτσει να ασχοληθεί λίγο να φτιάξει ή να εξελίξει το ΧΧ να ξαναμπεί στη κατηγορία των sport tourer που έχει μήνει πίσω και έχουν πάρει φαλάγγι η Kawasaki, η Suzuki και η Yamaha κάθεται και μου βγάζει το VFR το οποίο πρώτον είναι καλό (δεν χρειαζόταν κάποια αναβάθμιση θαρρώ) και δεύτερον δεν έχει και αμάν τον ανταγωνισμό από άλλη εταιρεία...
    Όλα είναι .... δρόμος!!!

  2. #32
    Μακάρι να είχαμε τα φράγκα και να παίρναμε κανένα. Μια χαρά είναι το μοτόρι. Τα χρήματα μας λείπουν!
    cbhornet

  3. #33
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JimmyZ Προβολή μηνύματος
    Εγώ ξέρω ότι αντί η HONDA να κάτσει να ασχοληθεί λίγο να φτιάξει ή να εξελίξει το ΧΧ να ξαναμπεί στη κατηγορία των sport tourer που έχει μήνει πίσω και έχουν πάρει φαλάγγι η Kawasaki, η Suzuki και η Yamaha κάθεται και μου βγάζει το VFR το οποίο πρώτον είναι καλό (δεν χρειαζόταν κάποια αναβάθμιση θαρρώ) και δεύτερον δεν έχει και αμάν τον ανταγωνισμό από άλλη εταιρεία...
    Το VFR1200 το εχεις ακουστα?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JimmyZ Προβολή μηνύματος
    Εγώ ξέρω ότι αντί η HONDA να κάτσει να ασχοληθεί λίγο να φτιάξει ή να εξελίξει το ΧΧ να ξαναμπεί στη κατηγορία των sport tourer που έχει μήνει πίσω και έχουν πάρει φαλάγγι η Kawasaki, η Suzuki και η Yamaha κάθεται και μου βγάζει το VFR το οποίο πρώτον είναι καλό (δεν χρειαζόταν κάποια αναβάθμιση θαρρώ) και δεύτερον δεν έχει και αμάν τον ανταγωνισμό από άλλη εταιρεία...
    σωστός εκει έχει χασει το παιχνίδι...
    και το 1200 δεν ειναι 800.... σε αυτα τα κυβικα τα εχουν κανει ολοι μανταρα γιατι ειτε αφαιρουν απο κατι μεγαλυτερο είτε προσθετουν σε κατι μικροτερο... ολοκληρωμενη μηχανη sport touring ηταν το VFR το οποιο θα μπορουσε να εχει απλα βελτιώσει...
    ΠΩΛΕΙΤΑΙ: ABUS GRANIT EXTREME 69

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CHRISTOF
    Εγγραφή
    09/01/2008
    Μηνύματα
    217
    Άσχετο, διότι δεν υπάρχουν και φράγκα.
    Αλλά τί τέλη κυκλοφορίας έχει?
    Εαν δείτε τα τέλη κυκλοφορίας στο διαδίκτυο, έως 758cc είναι 55 Ευρώ.
    Από 786cc είναι 120 Ευρώ. Και είναι η μοναδική κατηγορία που έχει αυτό το κενό των 28cc!!!!
    Η νεά VFR από ότι είδα έχει 782cc. Σε ποιά κατηγορία υπάγεται?
    Θα μου πείτε τα 65 Ευρώ το χρόνο σε πείραξαν?
    Κουβέντα να κάνουμε
    Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CHRISTOF Προβολή μηνύματος
    Άσχετο, διότι δεν υπάρχουν και φράγκα.
    Αλλά τί τέλη κυκλοφορίας έχει?
    Εαν δείτε τα τέλη κυκλοφορίας στο διαδίκτυο, έως 758cc είναι 55 Ευρώ.
    Από 786cc είναι 120 Ευρώ. Και είναι η μοναδική κατηγορία που έχει αυτό το κενό των 28cc!!!!
    Η νεά VFR από ότι είδα έχει 782cc. Σε ποιά κατηγορία υπάγεται?
    Θα μου πείτε τα 65 Ευρώ το χρόνο σε πείραξαν?
    Κουβέντα να κάνουμε

    Πες μου ότι το έγραψες στα σοβαρά αυτό.... :|

  7. #37
    κράτησαν (και καλά έκαναν) και τα άλλα παραδοσιακά VFR χρώματα (Pearl Glare White, Darkness Black Metallic).

    Νομίζω είναι στην σωστή κατεύθυνση κρατώντας και όλα τα καλά γνωρίσματα της σειράς. Και όπως φαίνεται στο βιντάκι της Honda, είναι πιό ενδιαφέρον σχεδιαστικά από ότι δείχνουν οι μέχρι τώρα φωτό..

    http://www.youtube.com/watch?v=qPzP_CUSBVE

  8. #38
    όντως....

    ωστόστο το μπουρί είναι πλήρης αποτυχία......

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της astrahan
    Εγγραφή
    13/03/2013
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CHRISTOF Προβολή μηνύματος
    Άσχετο, διότι δεν υπάρχουν και φράγκα.
    Αλλά τί τέλη κυκλοφορίας έχει?
    Εαν δείτε τα τέλη κυκλοφορίας στο διαδίκτυο, έως 758cc είναι 55 Ευρώ.
    Από 786cc είναι 120 Ευρώ. Και είναι η μοναδική κατηγορία που έχει αυτό το κενό των 28cc!!!!
    Η νεά VFR από ότι είδα έχει 782cc. Σε ποιά κατηγορία υπάγεται?
    Θα μου πείτε τα 65 Ευρώ το χρόνο σε πείραξαν?
    Κουβέντα να κάνουμε
    Τυπογραφικό λάθος έγινε (ευτυχώς...)!To vfr 800 είναι 782cc και στα 55e.Η κατηγορία αλλάζει στα 785c.Άλλωστε ήταν ένας από τους λόγους που δεν πήγα στα ''μεγάλα'' κυβικά (το blackbird ''ζαχάρωνα''),άσχετα αν το μετάνοιωσα ή όχι...
    Τελευταία τροποποίηση από astrahan; 13/11/2013 στις 07:08.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.455
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos900 Προβολή μηνύματος
    κράτησαν (και καλά έκαναν) και τα άλλα παραδοσιακά VFR χρώματα (Pearl Glare White, Darkness Black Metallic).

    Νομίζω είναι στην σωστή κατεύθυνση κρατώντας και όλα τα καλά γνωρίσματα της σειράς. Και όπως φαίνεται στο βιντάκι της Honda, είναι πιό ενδιαφέρον σχεδιαστικά από ότι δείχνουν οι μέχρι τώρα φωτό..

    http://www.youtube.com/watch?v=qPzP_CUSBVE

    Πράγματι στο βιντεακι φαίνεται πιο σύγχρονο και πιο εντυπωσιακό. Εμένα μου αρέσει πολύ και είναι κοντά στον βολικό παντού και για αυτό αγαπημένο κυβισμό των 750 cc

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Άσχετο, αλλά έχουμε VFR F, VFR X (δεν ξέρω αν αυτός είναι ο επίσημος κωδικός τους αλλά μέχρι και στην αντιπροσωπία τα Χ τα λένε VFR), μήπως να ετοιμαζόμαστε και για κανα VFR R ή RVF;

  12. #42
    Μια χαρά είναι η εξάτμιση, και το βάρος μειώθηκε γιατί δεν υπάρχει το τζάμπα βάρος και η πολυπλοκότητα των άνευ λόγου διπλών εξατμίσεων του vtec και η διακλάδωση-στήριξη μέσα στην ουρά, και επιπλέον, το βάρος κατέβηκε σε ύψος, πράγμα καλό για τον SportTouring χαρακτήρα.

    Και μειωμένο βάρος, και πιο χαμηλά.

  13. #43
    Μέλος Το avatar του/της astrahan
    Εγγραφή
    13/03/2013
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι η εξάτμιση, και το βάρος μειώθηκε γιατί δεν υπάρχει το τζάμπα βάρος και η πολυπλοκότητα των άνευ λόγου διπλών εξατμίσεων του vtec και η διακλάδωση-στήριξη μέσα στην ουρά
    Και μειωμένο βάρος, και πιο χαμηλά.
    Σε ποιές περιπτώσεις εξυπηρετεί να έχουμε το σύστημα των διπλών πολύπλοκων εξατμίσεων,όπως στο v-tec;Σε αυξημένη ιπποδύναμη,σε ειδικές αεροδυναμικές κατασκευές,σε κάτι άλλο,ή είναι απλώς και μόνο ''μόστρα'' κι αισθητική άποψη;(εμένα μ'αρέσουν,αλλά δεν είναι αυτό το ερώτημα).

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι η εξάτμιση, και το βάρος μειώθηκε γιατί δεν υπάρχει το τζάμπα βάρος και η πολυπλοκότητα των άνευ λόγου διπλών εξατμίσεων του vtec και η διακλάδωση-στήριξη μέσα στην ουρά, και επιπλέον, το βάρος κατέβηκε σε ύψος, πράγμα καλό για τον SportTouring χαρακτήρα.

    Και μειωμένο βάρος, και πιο χαμηλά.
    εγώ δεν μίλησα για το τεχνικό του θέματος (το οποίο ούτως ή άλλως δεν το έχω) αλλά για το "εικαστικό"....

    και αυτό βέβαια υποκειμενικό είναι (π.χ. εμένα ο θερμοσίφωνας του μπαντιτ μου αρέσει)....

  15. #45
    Μέλος Το avatar του/της astrahan
    Εγγραφή
    13/03/2013
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εγώ δεν μίλησα για το τεχνικό του θέματος (το οποίο ούτως ή άλλως δεν το έχω) αλλά για το "εικαστικό"....

    και αυτό βέβαια υποκειμενικό είναι (π.χ. εμένα ο θερμοσίφωνας του μπαντιτ μου αρέσει)....
    Κι εγώ ''μπαντιτάκιας'' ήμουνα πριν το vfr,και το ''μπαζούκας'' το γούσταρα!Γενικώς,είμαι κατά των εξωτερικών αλλαγών χωρίς εμπεριστατωμένη τεχνική αιτιολόγηση,και είμαι υπέρ του δόγματος ''άμα δεν σ'αρέσει όπως είναι,άλλαξέ το και πάρε άλλο μηχανάκι!''

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Ανακοίνωση για Honda XLV 1000, VFR 800, CBR 1100XX, GL 1800 και STX 1300
    από McGyver στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 13:01
  3. vfr 800 vs cbrxx 1100
    από gispy στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 10:16
  4. Kurioi eimai katoxos VFR 800 VTEC...TELOS!
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF