Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 102

Θέμα: Τιμές Μεταχειρισμένων-Σχόλια κλπ

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    889
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Άρα συμφωνούμε και οι δύο ότι για τίποτα από όσα έγραψες δεν είσαι σίγουρος , ότι πιθανολογείς και ότι η άποψη σου είναι το ίδιο Γενικόλογη , ανάλυση, παρόμοια με αυτού που λέει ότι επειδή άδειασε η πόλη τα τριήμερα, η οικονομία πάει "τρένο" και περισσεύουν τα φράγκα ?
    Αν ναι πάω πάσο , έχεις δίκιο. Είχα κακή αντίληψη των πραγμάτων.
    Πόσες φορές πρέπει να πω ότι δεν είναι σίγουρο. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ.
    Αλλά ακόμα και αν εγώ υποστήριζα ότι είναι σίγουρο, εσύ πάλι δεν θα έπρεπε να το καταπιείς αμάσητο.
    Η διαφορά του βαθμού "γενικολογίας" είναι, πως εγώ το συμπέρασμα το βγάζω, αντλώντας πληροφορία από διαφορετικές πηγές και αναφέρω κάποιες ενδείξεις που συγκλίνουν προς την κατεύθυνση των λεγομένων μου, συν μερικά γλαφυρά, ομολογουμένως, παραδείγματα.
    ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ,.
    Δεν συμφωνείς, κανένα πρόβλημα, προσπέρασε την, σκέψου την, πες μας αν θες τη δική σου!

    Παραδίνομαι!
    Δεν μπορώ να το κάνω πιο τάληρα.
    Διάβασε ΟΤ, ΒΝ, Cptl. (μη φοβάσαι καμία δεν είναι "κομμουνιστική" φυλλάδα, οικονομικές εφημερίδες είναι).


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Υ.γ. Argumentum ad hominem είναι το προσωπικό μου σχόλιο για το αν είμαι ικανός ή όχι στην δουλειά μου.
    *Συνεχίζεις να παρανοείς και αυτό θα μπορούσε εν δυνάμει να είναι μεγάλο πρόβλημα, όταν έχεις να κάνεις με δικογραφίες.
    *Το ότι δυσκολεύεσαι να κατανοήσεις την διαφορά εκτίμησης-ανάλυσης με τα θέσφατα με προβληματίζει, γιατί δικηγόρος είσαι μπορεί να φάει κανένας τζάμπα "κάγκελο" από κάτι τέτοια.
    * Τρίτο αστερίσκο θα νιώσω ότι το προσπαθείς.
    Δεν είμαι σε θέση να κρίνω τη δουλειά σου, πολλώ δε μάλλον να αμφισβητήσω την ικανότητα σου.
    Δεν ήμουν πελάτης σου, ούτε ξέρω κανέναν πελάτη σου, οπότε έχω μηδενική πληροφορία για να βγάλω έστω και μερικό συμπέρασμα.
    Το σχόλιο μου έχει να κάνει, ότι πολλές φορές, όχι μόνο σε αυτό το νήμα βιάζεσαι να απαντήσεις, χωρίς να διαβάσεις προσεκτικά και αρπάζεσαι από αυτό που σου δίνει την δυνατότητα να πιαστείς.
    Υποθέτω ότι γουστάρεις τη μανούρα πολύ και την διαδικτυακή ξιφομαχία, άλλωστε το λες και στην υπογραφή σου.
    Oldfarts never die

  2. #32
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.344
    Σταματήσα να διαβάζω στο καλυτερα να αγοράζεις Κινέζο........ρε σεις...ρε σεις...


    Κάνεις δεν υποχρεώνει κανένα να αγοράσει τίποτα...αν δεν αρέσει η τιμή το προσπερνάς, το πρόβλημα είναι ότι ολοι θέλουν καλό μηχανάκι και φτηνά...ε σορρυ δε γίνεται...ότι έχουν ανέβει οι μηχανές έχουν ανέβει...ειδικά με κάτι τρέισερ γελάω μέχρι δακρύων και τα προσπερνάω όπως θα έπρεπε να κάνετε όλοι αντί να τρώγεστε...

    Καλύτερα ιαπωνικό 15ετιας πάρα Κινέζο καινούριο....my two cents
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    837
    Θα πάω να πω σε ένα φίλο με ένα Καζεαρ,αντί για 1000 να το πουλησει 500€ για να συμβάλει στην ομαλοποιηση των τιμών στα μεταχειρισμένα.

  4. #34
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Πόσες φορές πρέπει να πω ότι δεν είναι σίγουρο. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ.
    Αλλά ακόμα και αν εγώ υποστήριζα ότι είναι σίγουρο, εσύ πάλι δεν θα έπρεπε να το καταπιείς αμάσητο.
    Η διαφορά του βαθμού "γενικολογίας" είναι, πως εγώ το συμπέρασμα το βγάζω, αντλώντας πληροφορία από διαφορετικές πηγές και αναφέρω κάποιες ενδείξεις που συγκλίνουν προς την κατεύθυνση των λεγομένων μου, συν μερικά γλαφυρά, ομολογουμένως, παραδείγματα.
    ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ,.
    Δεν συμφωνείς, κανένα πρόβλημα, προσπέρασε την, σκέψου την, πες μας αν θες τη δική σου!

    Παραδίνομαι!
    Δεν μπορώ να το κάνω πιο τάληρα.
    Διάβασε ΟΤ, ΒΝ, Cptl. (μη φοβάσαι καμία δεν είναι "κομμουνιστική" φυλλάδα, οικονομικές εφημερίδες είναι).




    Δεν είμαι σε θέση να κρίνω τη δουλειά σου, πολλώ δε μάλλον να αμφισβητήσω την ικανότητα σου.
    Δεν ήμουν πελάτης σου, ούτε ξέρω κανέναν πελάτη σου, οπότε έχω μηδενική πληροφορία για να βγάλω έστω και μερικό συμπέρασμα.
    Το σχόλιο μου έχει να κάνει, ότι πολλές φορές, όχι μόνο σε αυτό το νήμα βιάζεσαι να απαντήσεις, χωρίς να διαβάσεις προσεκτικά και αρπάζεσαι από αυτό που σου δίνει την δυνατότητα να πιαστείς.
    Υποθέτω ότι γουστάρεις τη μανούρα πολύ και την διαδικτυακή ξιφομαχία, άλλωστε το λες και στην υπογραφή σου.
    Εγώ το μόνο που έχω να πω και θα κλείσω το γαιτανάκι αυτό είναι πως πολλά πράγματα που γράφεις παρεξηγούνται εύκολα ή /και μάλλον τα παρεξηγώ εγώ (πιο πιθανό) . Δεν είχα αυτοσκοπό σε αυτό το θέμα να πιαστώ μαζί σου, αλλά ρε παιδί μου και εσύ είσαι κομματάκι ιντριγκαδόρος αν εγώ είμαι μανούρας .

    Για την ώρα κερνάω διαδικτυακή μπύρα και όταν με το καλό βρεθούμε σε καμία βόλτα , θα χαρώ να ξεπαρεξηγηθούμε από κοντά με μία κανονική μπύρα.
    The Dirty Harry.

  5. #35
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.478
    Πόσο καιρό έχεις να συμβιώσεις με ιαπωνα 15+ ετών;Γιατί σε 2 χρόνια θα είναι 17.
    Ρωτάω γιατί πολύ εύκολα σε βλέπω να το προτείνεις στους άλλους.
    when life gets complicated... i ride.

  6. #36
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.344
    Cbr600rr 2008 μοντέλο ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ....Φίλος με το ίδιο με 70000+χλμ το ίδιο....καλή νύχτα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #37
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.478
    Στο καλό .
    when life gets complicated... i ride.

  8. #38
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Στο καλό .
    Και που σαι εγώ δεν μίλησα σε κανένα προσωπικά...είπα γνώμη μου....αλλά άμα έχεις τη μύγα...περαστικά σου μιας και τρώγεσαι λοιπόν.
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #39
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.478
    Και εγώ μια ερώτηση σου έκανα,απαγορεύεται να γίνονται τέτοιου είδους ερωτήσεις σε άλλα μελή εν μέσω ανταλλαγής απόψεων;
    Είπες καλή νύχτα,σου απάντησα στο καλό ,το πρόβλημα που είναι ;

    Και όσο αφορά τα κινέζικα εγώ δεν θα αγόραζα ποτέ αλλά δεν θα έδινα και ποτέ 5 χιλιάρικα για ένα ματρακά σαν το τενερε.
    Ίδια αξία έχουν στο μάρκετ με το CBR σου και αυτό σχολιάζουμε ,όχι αν είναι καλύτερα τα ιαπωνεζικα.
    when life gets complicated... i ride.

  10. #40
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.344
    Ας μην παίζουμε με τις λεξούλες ε..είπα τη γνώμη μου έκανες το κομμάτι σου πάμε παρακάτω...αυτά από μένα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    889
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Θα πάω να πω σε ένα φίλο με ένα Καζεαρ,αντί για 1000 να το πουλησει 500€ για να συμβάλει στην ομαλοποιηση των τιμών στα μεταχειρισμένα.
    Να πεις το ίδιο και στον σπιτονοικοκύρη όταν θα σου αυξήσει το νοίκι ή όταν θα το κάνει ΕρΜπιΕνΜπάδικο και θα σε μπουλάρει με συνοπτικές διαδικασίες, να πεις το ίδιο και στον μπάρμαν όταν θα σου σερβίρει ¨αλογοκάτουρο" που θα στο χρεώσει 6€ και θα σου πει ότι είναι μπύρα, να πεις το ίδιο και όταν πας για μπανάκι και πλερώσεις την ξαπλώστρα ένα 10€.

    Τι αυτοί να μην βγάλουν κέρδος μόνο οι φίλοι;
    Oldfarts never die

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.173
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Captureef.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	48,2 KB 
ID:	453514

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    837
    Ελεύθερη αγορά,μόνο το μικρό νερό και ένας τυπος ψωμιού στους φούρνους είναι στη διατιμηση.

  14. #44
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Ελεύθερη αγορά,μόνο το μικρό νερό και ένας τυπος ψωμιού στους φούρνους είναι στη διατιμηση.
    Ούτε για αυτά μην παίρνεις και όρκο....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Να πεις το ίδιο και στον σπιτονοικοκύρη όταν θα σου αυξήσει το νοίκι ή όταν θα το κάνει ΕρΜπιΕνΜπάδικο και θα σε μπουλάρει με συνοπτικές διαδικασίες, να πεις το ίδιο και στον μπάρμαν όταν θα σου σερβίρει ¨αλογοκάτουρο" που θα στο χρεώσει 6€ και θα σου πει ότι είναι μπύρα, να πεις το ίδιο και όταν πας για μπανάκι και πλερώσεις την ξαπλώστρα ένα 10€.

    Τι αυτοί να μην βγάλουν κέρδος μόνο οι φίλοι;
    Ο ανεργος και ο απλος υπαλληλος πληρωνουν την νυφη.Προφανως η μόνη απαντηση ειναι οπως σου ''παιρνουν'' αυτοι τα λεφτα να τα παρεις κι εσυ πισω με καποιο τροπο...ανοιξε μια ιστοσελιδα και πουλα τιποτα ξερω γω.
    Φιλος στην δουλεια μου (πληρη απασχοληση) ειχε πιασει δευτερη δουλεια ημιαπασχοληση...και τις προαλες επιασε και ΤΡΙΤΗ με ημιαπασχοληση...
    Αλλος στην δουλεια μου παλι ανοιξε και μαγαζι μαζι με την γυναικα του...
    Συγγενης μου παλι τα ιδια...

    Καταντια τεραστια ειναι αλλα τι να κανεις,κι εγω αν μου δοθει η ευκαιρια θα κανω κατι εξτρα...

    Ολοι ζητανε λεφτα,χθες η ιδιοκτητρια μετα απο 1 χρονο που μου αυξησε το ενοικιο +50ευρω....θυμηθηκε οτι πρεπει να της βαλω και ενα 50ευρω γιατι αυξηθηκε και η εγγυηση λεει!Ακου να δεις αντι να πει αστον τον ανθρωπο με πληρωνει καθε μηνα ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ επι 3 χρονια + δεχτηκε την αυξηση + με εχει εξυπηρετησει απειρες φορες κτλ θελει η φακλανα να παρει και το 50αρικο που ουτε καν το θυμοταν(της το ειπε ο δικηγορος της λεει)

    Γιναν ολοι οι αναπηροι(στο μυαλο) αδιστακτοι επιχειρηματιες!
    Τελευταία τροποποίηση από o teos; 01/06/2024 στις 11:20.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τιμες μεταχειρισμενων
    από panavour στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2019, 09:37
  2. Grab the flag Rijeka 2018 προετοιμασία σχόλια κλπ
    από sapila racing στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 92
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2018, 13:26
  3. Grab The Flag Rijeka 2017 σχολια κλπ.
    από sapila racing στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2017, 07:10
  4. Grab The Flag Rijeka 2014 σχόλια κλπ
    από buckley στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2014, 11:17
  5. Τιμες μεταχειρισμενων
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2011, 17:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF