Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 35 από 35

Θέμα: Ανάγκη βοήθειας σαν νεός σε κατηγορία ADV

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Βρε ναι , απλά μιλάμε για πρώτη μηχανή και για βόλτες των 300 (*μαξ*) χλμ.

    Γιατί να μην πάρει το Transalp που είναι πιο νέο σε μοντέλο, πιο γραμμικό , γκάζι όσο χρειάζεται και να μάθει και να κάνει ότι θέλει.

    Δεν ξέρω το Africa για πρώτο μου φαίνεται Overkill από άποψη όγκου-ύψους-βάρους και χρήσης που θέλει να κάνει ο φίλος .

    Σε αυτο δεν εχεις αδικο οσο αφορα την γραμμικοτητα και το γκαζι. Τωρα στο βαρος πανω κατω στα ιδια ειναι to afrika γεματο ειναι 218 κιλα και το transalp 231 κιλα.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2024
    Μηνύματα
    7
    Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας καθώς και για τις συμβουλές σας!
    Το Africa Twin είναι όντως μία από τις επιλογές μου που έχω και μέχρι στιγμής εκεί καταλήγω δεδομένου ότι έχει κυκλοφορίσει και αρκετός κόσμος δεν έχει να λέει παρά μόνο θετικά. (Το είχε και ο πατέρας μου και μόνο καλά μου λέει χαριτολογόντας για την Αφρικανή κουκλάρα του)

    Όλες αυτές τις ημέρες θα σας πω ότι τρέχω με την σύζυγο να κάνουμε δοκιμές και να δούμε σε πραγματικές καταστάσεις πως είναι να είμαστε και οι 2 πάνω και θα πω ότι 3 δοκιμές που κάναμε η κάθε μία μας άφησε με μεγαλύτερο χαμόγελο μετά την άλλη.
    Μέχρι στιγμής είδα πως είναι το Transalp 2006, Kawasaki KLE 2008 και τέλος σήμερα κάναμε και test drive CFMoto 450MT & ανεβήκαμε και στο Voge 525.
    Θα πώ ότι σε γενικές γραμμές Το KLE ήταν καλύτερο στα μέτρα μου και από τα καινούργια το 450MT της CFMOTO μου έκανε μεγάλη εντύπωση και ο λόγος ήταν ότι είναι πραγματικά δυνατό απλά δεν είναι τόσο άνετο για τον αναβάτη πίσω. Απ την άλλη το Kawasaki KLE 2008 μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι το "Σκυλί" που δεν μιλάει απλά πάει το Voge 525 για τα χρήματα του δεν μου άρεσε ότι είναι πολύ πίσω σε πολλά πράγματα όπως οι οθόνες και τα καλούδια που δεν έχει σε σχέση με τον άλλο κινέζο.
    Το σαββάτο θα δω και ένα Africa και ελπίζω να καταλήξω κάπου και να το κλείσω ευχάριστα.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.565
    Αν καταλήξεις σε KLE έχει μέλος εδώ μέσα ένα αν δεν κάνω λάθος, που θεωρώ ότι αξίζει να το δεις.

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.546
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3236.jpg 
Προβολές:	55 
Μέγεθος:	61,1 KB 
ID:	453832

    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tornie Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας καθώς και για τις συμβουλές σας!
    Το Africa Twin είναι όντως μία από τις επιλογές μου που έχω και μέχρι στιγμής εκεί καταλήγω δεδομένου ότι έχει κυκλοφορίσει και αρκετός κόσμος δεν έχει να λέει παρά μόνο θετικά. (Το είχε και ο πατέρας μου και μόνο καλά μου λέει χαριτολογόντας για την Αφρικανή κουκλάρα του)

    Όλες αυτές τις ημέρες θα σας πω ότι τρέχω με την σύζυγο να κάνουμε δοκιμές και να δούμε σε πραγματικές καταστάσεις πως είναι να είμαστε και οι 2 πάνω και θα πω ότι 3 δοκιμές που κάναμε η κάθε μία μας άφησε με μεγαλύτερο χαμόγελο μετά την άλλη.
    Μέχρι στιγμής είδα πως είναι το Transalp 2006, Kawasaki KLE 2008 και τέλος σήμερα κάναμε και test drive CFMoto 450MT & ανεβήκαμε και στο Voge 525.
    Θα πώ ότι σε γενικές γραμμές Το KLE ήταν καλύτερο στα μέτρα μου και από τα καινούργια το 450MT της CFMOTO μου έκανε μεγάλη εντύπωση και ο λόγος ήταν ότι είναι πραγματικά δυνατό απλά δεν είναι τόσο άνετο για τον αναβάτη πίσω. Απ την άλλη το Kawasaki KLE 2008 μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι το "Σκυλί" που δεν μιλάει απλά πάει το Voge 525 για τα χρήματα του δεν μου άρεσε ότι είναι πολύ πίσω σε πολλά πράγματα όπως οι οθόνες και τα καλούδια που δεν έχει σε σχέση με τον άλλο κινέζο.
    Το σαββάτο θα δω και ένα Africa και ελπίζω να καταλήξω κάπου και να το κλείσω ευχάριστα.
    ποιος εχει 450μτ για τεστ?!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ρεταρισμα σε 950 ADV
    από trelokefaloitis στο forum KTM
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2010, 02:12
  2. Αποστάτες τιμονιού σε 990-adv
    από LC8-990-salonic στο forum KTM
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 20:58
  3. Νέος σε Δίλημμα
    από Sennsa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2008, 16:53
  4. Νεος σε Tdm850
    από donaldduck στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2007, 07:39
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 08:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF