Σελίδα 15 από 50 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 742

Θέμα: Honda CB500X 2019

  1. #211
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    βασικά για xmax η forza έλεγα οδήγησα του 19 σε test ride. Ένιωσα ότι το σκούτερ κρατάει τα χιλιόμετρα πιο άνετα από θέμα ησυχίας για αυτό είμαι σε δίλημμα επειδή κάθε μέρα θα κάνω εθνική κατά τα άλλα παντού υστερεί το σκούτερ για μένα και η αλήθεια ει αι ότι η μηχανές μου αρέσουν πιο πολύ
    Δεν παιζει σκουτερ με 27 άλογα να κρατάει αυτά τα χιλιόμετρα ανετοτερα από δικυλινδρη μοτο με 45.
    Όπως δεν παιζει να αντέξουν το ίδιο ή να συμπεριφέρονται στον δρόμο το ίδιο.

    Η ησυχία δεν είναι ίδιον των μοτοσικλετών.

  2. #212
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TERRAMOTO Προβολή μηνύματος
    κοιτα τα σκουτερ ειναι πιο πρακτικα,η αληθεια να λέγεται ,αλλα ενα θα σου πω ειχα μηχανη ,πηρα σκουτερ το κρατησα λιγο κ ξαναπηρα μηχανη..
    Η μηχανη μου αρέσει πολύ παραπάνω άνοιξα και θέμα απλά με αν χώνουν οι κραδασμοί και το. Πόσο θα με. Εξυπηρετησουν αυτά τα κυβικά

  3. #213
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Δεν παιζει σκουτερ με 27 άλογα να κρατάει αυτά τα χιλιόμετρα ανετοτερα από δικυλινδρη μοτο με 45.
    Όπως δεν παιζει να αντέξουν το ίδιο ή να συμπεριφέρονται στον δρόμο το ίδιο.

    Η ησυχία δεν είναι ίδιον των μοτοσικλετών.
    Οταν εννοώ πιο άνετα μιλώ από θέμα ησυχίας χωρίς κραδασμούς σε όλα τα άλλα ήταν -. Τι εννοείς δεν είναι ιδίων των μοτοσυκλετών? Επίσης μεγαλύτερα κυβικά πως συμπεριφέρονται στη χρήση που θέλω από θέμα άνεσης και χωρίς κραδασμούς όχι από θέμα επιδοσεων

  4. #214
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.309
    Δεν ξέρω πως να σου μεταφέρω την αγάπη που έχω για τους κραδασμούς των δικύλινδρων, φαντάζομαι μιλάς για κάτι παραπάνω απο αυτό
    αλλά θα πρέπει να δεις μόνος τα χαρακτηριστικά που έχουν τα διαφορετικά μοτέρ πριν αποφασίσεις.

    Αν μπορείς κάνε μια βόλτα ένα cbf 600 που είναι ευχάριστο τετρακύλινδρο και εύκολο, να διαμορφώσεις τα δικά σου κριτήρια.

  5. #215
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.663
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Οταν εννοώ πιο άνετα μιλώ από θέμα ησυχίας χωρίς κραδασμούς σε όλα τα άλλα ήταν -. Τι εννοείς δεν είναι ιδίων των μοτοσυκλετών? Επίσης μεγαλύτερα κυβικά πως συμπεριφέρονται στη χρήση που θέλω από θέμα άνεσης και χωρίς κραδασμούς όχι από θέμα επιδοσεων
    Στις μοτοσυκλέτες επειδή η μετάδοση είναι αλυσίδα και μάλιστα χοντρή αν δεν είναι συντηρημένη όπως λέει ο κατασκευαστής(λαδωμένη και καθαρή κάθε 500km) θα σου μεταφέρει κραδασμούς στο πλαισιο προερχόμενους απο την μετάδοση του μοτερ.
    Τα σκουτερ απο την άλλη έχουν ιμάντα για τη μεταδοση της κίνησης και μάλιστα προσαρμοσμένο πανω στο στρόφαλο χωρίς αποστάσεις.
    Αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο
    το CB500 που οδήγησες παιζει να είχε κακοσυντηρημένη αλυσίδα (ή να είχε ανοχές ή να κατσάρωσε ή να έπρεπε να αντικατασταθεί)
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #216
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πως να σου μεταφέρω την αγάπη που έχω για τους κραδασμούς των δικύλινδρων, φαντάζομαι μιλάς για κάτι παραπάνω απο αυτό
    αλλά θα πρέπει να δεις μόνος τα χαρακτηριστικά που έχουν τα διαφορετικά μοτέρ πριν αποφασίσεις.

    Αν μπορείς κάνε μια βόλτα ένα cbf 600 που είναι ευχάριστο τετρακύλινδρο και εύκολο, να διαμορφώσεις τα δικά σου κριτήρια.
    Δυστηχος έχω α2 δίπλωμα και δεν μπορώ να πάρω κάτι παραπάνω δεν ξέρω αν υπάρχουν παραπάνω σε σχέση με το σκούτερ που δεν έχω καθόλου. Δεν γνωρίζω αν είναι παραπάνω η όχι αλλά δεν ξέρω αν θα μου ειν άνετο η θα το συνηθησω δυστηχος

  7. #217
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Στις μοτοσυκλέτες επειδή η μετάδοση είναι αλυσίδα και μάλιστα χοντρή αν δεν είναι συντηρημένη όπως λέει ο κατασκευαστής(λαδωμένη και καθαρή κάθε 500km) θα σου μεταφέρει κραδασμούς στο πλαισιο προερχόμενους απο την μετάδοση του μοτερ.
    Τα σκουτερ απο την άλλη έχουν ιμάντα για τη μεταδοση της κίνησης και μάλιστα προσαρμοσμένο πανω στο στρόφαλο χωρίς αποστάσεις.
    Αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο
    το CB500 που οδήγησες παιζει να είχε κακοσυντηρημένη αλυσίδα (ή να είχε ανοχές ή να κατσάρωσε ή να έπρεπε να αντικατασταθεί)
    Η moto ήταν test ride

  8. #218
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.663
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Η moto ήταν test ride
    Τις μοτοσυκλετες τις παίρνουν εκτος απο τους υποψήφιους ολος ο τυπος έντυπος, ηλεκτρονικός, bloggers και youtubers. Κρατα αυτο που λενε οι κατασκευαστες συντήρηση της αλυσίδας ανα 500km
    Τα cb500ρια ειναι βουτηρα κανονικά ισως τα πιο ομαλα δικυλινδρα της μεσαιας κατηγοριας

  9. #219
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τις μοτοσυκλετες τις παίρνουν εκτος απο τους υποψήφιους ολος ο τυπος έντυπος, ηλεκτρονικός, bloggers και youtubers. Κρατα αυτο που λενε οι κατασκευαστες συντήρηση της αλυσίδας ανα 500km
    Τα cb500ρια ειναι βουτηρα κανονικά ισως τα πιο ομαλα δικυλινδρα της μεσαιας κατηγοριας
    μέχρι τα 100 βουτηρο ήταν αν αυτό εννοείς μετά τα 100 ήταν το Θεμα

  10. #220
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    720
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Η moto ήταν test ride
    μάλλον θα το εκαναν βόλτα για test ride πολλοί πρίν απο εσενα ...οπως εδώ στο video ...
    και φυσικά θα το πρόσεχαν σαν τα μάτια τους ....
    https://www.youtube.com/watch?v=0WXd1mzKcpE

  11. #221
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    837
    500x μηχανάκι για κορίτσια ειναι,δες στο γιουτουμπ.Αμα βγαίνεις συνέχεια εθνική αυστηρά μέχρι 110, αλλιώς στις 40000 χιλιόμετρα θα θέλει άνοιγμα,450 κυβικά μοτεράκι είναι...Η σέλλα του είναι τόσο μικρή ούτε ένα σάκο δε μπορείς να βάλεις,για συνεπιβάτη μη μιλήσουμε....Και το χειρότερο,είναι τόσο υπερτιμημένο που μόλις βγεις χαρουμενος από το μαγαζί έχεις χάσει δύο χιλιάρικα...έτσι απλά.

  12. #222
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.663
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    500x μηχανάκι για κορίτσια ειναι,δες στο γιουτουμπ.Αμα βγαίνεις συνέχεια εθνική αυστηρά μέχρι 110, αλλιώς στις 40000 χιλιόμετρα θα θέλει άνοιγμα,450 κυβικά μοτεράκι είναι...Η σέλλα του είναι τόσο μικρή ούτε ένα σάκο δε μπορείς να βάλεις,για συνεπιβάτη μη μιλήσουμε....Και το χειρότερο,είναι τόσο υπερτιμημένο που μόλις βγεις χαρουμενος από το μαγαζί έχεις χάσει δύο χιλιάρικα...έτσι απλά.
    τι background έχεις στις μοτοσυκλέτες και τα γράφεις αυτά?

    40k μπορεί να κάνει χωρίς επισκευή μοτερ αεροψυκτο δίχρονο 50αρι όπως το peugeot 104, αλλά μάλλον δεν ξέρεις καν σε τι αναφέρομαι
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #223
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    500x μηχανάκι για κορίτσια ειναι,δες στο γιουτουμπ.Αμα βγαίνεις συνέχεια εθνική αυστηρά μέχρι 110, αλλιώς στις 40000 χιλιόμετρα θα θέλει άνοιγμα,450 κυβικά μοτεράκι είναι...Η σέλλα του είναι τόσο μικρή ούτε ένα σάκο δε μπορείς να βάλεις,για συνεπιβάτη μη μιλήσουμε....Και το χειρότερο,είναι τόσο υπερτιμημένο που μόλις βγεις χαρουμενος από το μαγαζί έχεις χάσει δύο χιλιάρικα...έτσι απλά.
    για το μεταξόνιο τίποτα δεν εγραψες, σκέτη απογοήτευση.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #224
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Οταν εννοώ πιο άνετα μιλώ από θέμα ησυχίας χωρίς κραδασμούς σε όλα τα άλλα ήταν -. Τι εννοείς δεν είναι ιδίων των μοτοσυκλετών? Επίσης μεγαλύτερα κυβικά πως συμπεριφέρονται στη χρήση που θέλω από θέμα άνεσης και χωρίς κραδασμούς όχι από θέμα επιδοσεων
    Εννοώ ότι οι μοτοσικλέτες έχουν θόρυβο, αέρα, κάνει κρύο ή ζέστη, πρεπει να φοράς εξοπλισμό, κλπ.
    Άνεση και μοτο δεν πανε μαζί.

    Από εκεί και πέρα για την χρήση που θα κάνεις το σκουτερ δεν βολεύει. Ούτε σε κόστος συντήρησης, ούτε σε πιθανές βλάβες, ούτε σε άνεση λόγω αναρτήσεων. Στο μόνο που βολεύει είναι ότι θα βρέχεσαι λιγότερο στην βροχή και ότι έχει χώρους για πράγματα. Σε όλα τα άλλα είναι χειρότερο.

  15. #225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    ...., στις 400.000 χιλιόμετρα θα θέλει άνοιγμα
    fixed.
    Τα υπόλοιπα ασχολίαστα.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CBR650R 2019
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2022, 12:24
  2. [ΖΗΤΕΙΤΑΙ] Για αγορά σελα honda cb500x
    από giorgosmg στο forum Αγγελίες ζήτησης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2019, 19:08
  3. Honda Monkey 2019 (Πολλά τα λεφτά Αρη)
    από hidefnick στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2018, 12:05
  4. Honda CB500X Service
    από papafontas στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2017, 21:26
  5. honda cb500x
    από stam2 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 11:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF