Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 104 από 104

Θέμα: Και κοίτα τα κομμάτια ,και κοίτα τα κομμάτια. :D

  1. #91
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.906
    Περαστικα και καλη αναρρωση.

    1200€ και προσθεσε την επισκευη για να γινει σωστο και θα δεις οτι η τιμη που θα βγει θα ειναι περισσοτερο απ οτι στοιχιζει μτχ σε καλη κατασταση το μηχανακι,ειδικα αν δεν ισιωσεις μπροστινα δεν νομιζω να σε συμφερει...

  2. #92
    Riding On The Wind Το avatar του/της grinderx
    Εγγραφή
    15/04/2024
    Μηνύματα
    91
    Περαστικά και να μην ξανασυμβεί!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Γιαννάκης
    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion - Jordan

  3. #93
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.471
    καλησπέρα,ευχαριστώ.
    Στα της επισκευής ως τώρα έχω δώσει 50ε για ζάντα ,υπολογίζω 150ε το σύστημα αναρτήσεων+τα μαστορικά και η μοτοσυκλέτα ταξιδεύει
    Δεν έχετε και άδικο αλλά σε αυτά τα χρήματα παίρνεις τζόκερ ή λύκο πλέον ενώ αυτό το συντηρώ όπως πρέπει στον κινητήρα,καρμπυρατέρ και όχι μόνο, τα τελευταία 50.000 χλμ !

    edit και ένα 100ρικο ακόμα τιμόνι-φλας-πλαινό φέρινγκ .
    when life gets complicated... i ride.

  4. #94
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.647
    Είναι αλήθεια, αν έχεις συμβιώσει πολλα χρόνια με το μηχανάκι σου και παράλληλα γνωρίζεις τεχνικά μένει να εντοπίσεις αξιόλογα μεταχειρισμένα τμήματα, εύκολα μαζεύεται και χωρίς να ξεφύγεις.

    Αντιθέτως μια νέα επένδυση μεταχειρισμένου χωρίς ιστορικό σέρβις μπορεί να μη είσαι τυχερός και να μπλέξεις άσχημα για να το συμμαζέψεις

    Αυτά όμως γίνονται, πρωτίστως έχει σημασία η κατασταση του ποδιού και η αποκατάσταση του.

    Όπως λέει το ρητό
    Να ‘μαστε καλά να γινόμαστε χάλια

  5. #95
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    425
    Μόνο χειρουργείο οπότε; Δεν υπάρχει περιθώριο ενδυνάμωσης; Γιατί γνωρίζω κόσμο που τους έχει διαλύσει όλους τους χιαστούς και με μυϊκή ενδυνάμωση και συντήρηση κάνει μέχρι παρκούρ. Μήπως να έπαιρνες ακόμα μια 2 γνώμες πριν προχωρήσεις σε χειρουργείο;

    150€ για επισκευή στο μπροστινό, δεν ξέρω αν χρειάζεται καν σκέψη, αν ισχύει όντως η τιμή.!
    Ελπίζω να έχεις καλά νέα για το γόνατο και να το φυλάς όσο γίνεται.

  6. #96
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.471
    Καλημέρα φίλε.

    Την πρόταση για χειρουργείο την έχω από τον Ιούνιο και από τότε παίζω με ενδυνάμωση και φυσιοθεραπείες ,είμαι πολύ καλύτερα,περπατάω χιλιόμετρα χωρίς πόνους απλά αν το ζορίσω
    σε σκύψιμο με πονάει ακόμα. Ένα άλλο πρόβλημα είναι η αυξημένη πιθανότητα αρθριτικών στα γόνατα λόγο αυτών των κακώσεων.

    Όσο για τα καλάμια το car.gr είναι γεμάτο με tdm850 για ανταλλακτικά από ιδιώτες και επαγγελματίες ,μιλάω για μτχ. φυσικά !
    when life gets complicated... i ride.

  7. #97
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.881
    Καλη αναρρωση ρε φιλε...
    Θα το φτιαξεις...ειμαι σιγουρος!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  8. #98
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    ....παίζω με ενδυνάμωση και φυσιοθεραπείες ,είμαι πολύ καλύτερα,περπατάω χιλιόμετρα χωρίς πόνους απλά αν το ζορίσω σε σκύψιμο με πονάει ακόμα. Ένα άλλο πρόβλημα είναι η μεταφορά και η τακτοποίηση παλιών τευχών περιοδικών μοτοσυκλέττας και τα άπαντα του ΚΟΝΑΝ του βάρβαρου......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #99
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    150€ για επισκευή στο μπροστινό, δεν ξέρω αν χρειάζεται καν σκέψη, αν ισχύει όντως η τιμή.!
    Τελικά αγόρασα σήμερα ολόκληρο μπροστινό σύστημα με 200 ε, από τα καβαλέτα του τιμονιού,σταυρό μέχρι κάτω .Μαζί με την ζάντα (χωρίς πλάκες) πήγε 250 σύνολο.
    Καλό φάνηκε,δεν έσταζαν οι τσιμούχες,δεν είχε σκουριά/ψώρα/χτυπήματα και οι μπότες ήταν σε καλύτερη κατάσταση από τις δικές μου
    ''Δεν πιστεύω να βιάζεσαι '' είπε ο Νώντας, όχι ρε,από τον Μάιο μόνο έχω να οδηγήσω
    when life gets complicated... i ride.

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.557
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Τελικά αγόρασα σήμερα ολόκληρο μπροστινό σύστημα με 200 ε, από τα καβαλέτα του τιμονιού,σταυρό μέχρι κάτω .Μαζί με την ζάντα (χωρίς πλάκες) πήγε 250 σύνολο.
    Καλό φάνηκε,δεν έσταζαν οι τσιμούχες,δεν είχε σκουριά/ψώρα/χτυπήματα και οι μπότες ήταν σε καλύτερη κατάσταση από τις δικές μου
    ''Δεν πιστεύω να βιάζεσαι '' είπε ο Νώντας, όχι ρε,από τον Μάιο μόνο έχω να οδηγήσω
    Σωστή η αγορά, λίγη υπομονή ακόμα και τα πράγματα μπαίνουν σε μία σειρά

  11. #101
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    425
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Τελικά αγόρασα σήμερα ολόκληρο μπροστινό σύστημα με 200 ε, από τα καβαλέτα του τιμονιού,σταυρό μέχρι κάτω .Μαζί με την ζάντα (χωρίς πλάκες) πήγε 250 σύνολο.
    Καλό φάνηκε,δεν έσταζαν οι τσιμούχες,δεν είχε σκουριά/ψώρα/χτυπήματα και οι μπότες ήταν σε καλύτερη κατάσταση από τις δικές μου
    ''Δεν πιστεύω να βιάζεσαι '' είπε ο Νώντας, όχι ρε,από τον Μάιο μόνο έχω να οδηγήσω
    Μικρή ζημιά θα πω εγω που όταν έψαχνα πρέπει να είχα βρει χαμηλότερη τιμή στα 500 για μεταχειρω!!
    Άντε με το καλό

  12. #102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    837
    Περαστικά,δε μου πέφτει λόγος αλλά θα αγοραζα ολόκληρο μηχανάκι για να μου μείνουν και ανταλλακτικά.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.518
    Μην το δέσεις χωρίς αλλαγή λάδια τσιμουχες

  14. #104
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.497
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Μην το δέσεις χωρίς αλλαγή λάδια τσιμουχες
    Συμφωνώ,κρίμα είναι να λυθούν ξανά μετά από λίγες μέρες.

    Με το καλό ξανά στους δρόμους
    RIDE MORE TALK LESS

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:32
  2. Λιμανακια-Αυτα τα απαραδεκτα και θανατηφορα
    από AFTER στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 13:38
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52
  4. Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 15:35
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF