Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: Νόμιμες οι «σφήνες» από τις μοτοσικλέτες

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.811
    Ταχύτητα 5ΜΑΩ που λέγαμε και στο (ΠΒ)

    Σοβαρά τώρα, τι νόημα έχει να νομοθετούμε νόμους, όταν δεν υπάρχει στην πράξη ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΜΙΑ αστυνόμευση και εφαρμογή;

    Τι νόημα έχει να λες είμαι κυβέρνηση και φτιάχνω νόμους, όταν το μεγαλύτερο σου καθήκον ως κυβέρνηση, την εφαρμογή τους, την έχεις γράψει στα πάλι σου τα παπούτσια;

    Καταντανε οι νόμοι σαν τα directives που είχαν βάλει στο robocop τον 2, και τα είχε μπλέξει τελείως και δεν έκανε τίποτα σωστα
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ταχύτητα 5ΜΑΩ που λέγαμε και στο (ΠΒ)

    Σοβαρά τώρα, τι νόημα έχει να νομοθετούμε νόμους, όταν δεν υπάρχει στην πράξη ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΜΙΑ αστυνόμευση και εφαρμογή;

    Τι νόημα έχει να λες είμαι κυβέρνηση και φτιάχνω νόμους, όταν το μεγαλύτερο σου καθήκον ως κυβέρνηση, την εφαρμογή τους, την έχεις γράψει στα πάλι σου τα παπούτσια;

    Καταντανε οι νόμοι σαν τα directives που είχαν βάλει στο robocop τον 2, και τα είχε μπλέξει τελείως και δεν έκανε τίποτα σωστα
    ειναι ο πιο ευκολος τροπος να κανεις ειδηση και να πεις "να οριστε, εμεις κανουμε τη δουλεια μας"
    αλλο που και αυτος ο κοκ παει στα σκουπιδια στην πραγματικη ζωη. στο υπουργειο πιστευουν οτι κατι εκαναν.
    το γαματο ειναι οτι καποτε ειχαν σαν ευκολη λυση για γραψιμο να βρισκουν μηχανακια ΣΩΣΤΑ παρκαρισμένα καθετα για να μην πιανουν χωρο και να τα γραφουν. το εχω δει live στο μικρολιμανο. τωρα το αλλαξανε σε καθετα και μπορουν να σε γράφουν παράλληλα! δηλαδη ποσο μυαλο.... Αν παρκαρω παράλληλα για να μην εξέχει η βαλιτσα και φαει κανενας τα μουτρα του ειμαι παρανομος. μιλαμε για φοβερα μυαλα! μας κυβερνάνε ΔΙΑΝΟΙΕΣ!!


    Με τον νέο ΚΟΚ αλλάζει και ο τρόπος στάθμευσης των μοτοσικλετών, καθώς πλέον θα επιτρέπεται να σταθμεύουν μόνο κάθετα στο οδόστρωμα (σε αντίθεση με σήμερα, που επιτρέπεται να παρκάρουν παράλληλα με το πεζοδρόμιο), ώστε να εξοικονομούνται θέσεις στάθμευσης για αυτοκίνητα.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ειναι ο πιο ευκολος τροπος να κανεις ειδηση και να πεις "να οριστε, εμεις κανουμε τη δουλεια μας"
    αλλο που και αυτος ο κοκ παει στα σκουπιδια στην πραγματικη ζωη. στο υπουργειο πιστευουν οτι κατι εκαναν.
    το γαματο ειναι οτι καποτε ειχαν σαν ευκολη λυση για γραψιμο να βρισκουν μηχανακια ΣΩΣΤΑ παρκαρισμένα καθετα για να μην πιανουν χωρο και να τα γραφουν. το εχω δει live στο μικρολιμανο. τωρα το αλλαξανε σε καθετα και μπορουν να σε γράφουν παράλληλα! δηλαδη ποσο μυαλο.... Αν παρκαρω παράλληλα για να μην εξέχει η βαλιτσα και φαει κανενας τα μουτρα του ειμαι παρανομος. μιλαμε για φοβερα μυαλα! μας κυβερνάνε ΔΙΑΝΟΙΕΣ!!
    Μου θυμίζει πριν από πολλά χρόνια στην οδό Αθηνάς που δούλευα είχα το παπί στο πεζοδρόμιο έρχονταν να με γράψουν μου έλεγαν κατέβασε το στο δρόμο, μετά από λίγο έρχονταν άλλοι αστυνομικοί μου έλεγαν βάλτο στο πεζοδρόμιο εμείς στο δρόμο θα στο γράψουμε.Μετα από καιρό που τους είχα καί με είχαν μάθει τους έκανα καί πλάκα.Ειστε του πεζοδρομίου ή τού δρόμου??? Αξέχαστες εποχές με ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2023
    Μηνύματα
    232
    Εγώ πάντως δεν έχω φάει ποτέ κλήση για διήθηση, ούτε έχω ακούσει κανέναν να έχει φάει, αν κ επίσημα απαγορευμένη ως τώρα.
    Εννοείται, πώς οι αστυνομικοί με περιπολικά και οι Δίας που είναι δίπλα μας, δεν κάνουν καμία παρατήρηση.
    Γενικά πάντως, τέτοιου είδους νόμοι ψηφίζονται για να είναι καλυμμενοι ΜΕΤΑ, σε περίπτωση ατυχήματος.
    Σού λέει "πήγαινες με 35χ.α.ω στην πόλη, παραβίασες τα όρια, άρα φταις.
    Κ για την διήθηση ή όπως την λένε τεσπά, θα φταίει κάποιος, αν κινείται με πάνω από 25 χ.α.ω κ προκαλέσει ατύχημα.
    Οι νόμοι υπάρχουν, πρόληψη δεν υπάρχει, αλλά εφαρμόζεται αργότερα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.332
    Δεν καλύπτει κανέναν. "Έργο" παρουσιαζουν κι αυτο είναι όλο.

    Μαλλον περισσότερη μανουρα σε δικηγορους και δικαστές προκαλούν οταν έχουν τέτοιες υποθέσεις.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Οι μοτοσυκλέτες των 80ties μέσα απο τις ελληνικές ταινίες
    από doctoras στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2020, 18:02
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 14:00
  3. Σε τι διαφέρουν οι γυναίκες από τις μηχανές ?
    από markosf1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2009, 00:15
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 17:12
  5. μεταφορα απο τις γενικες
    από illuminatios στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF