Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Δικαστηριο για διπλωμα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2024
    Μηνύματα
    0

    Δικαστηριο για διπλωμα

    Καλησπερα σε ολους!
    Σημερα με εγραψαν για διπλωμα στη μηχανη 100ευρω. Ρωτησα τον κυριο αστυνομο τι θα γινει και πως με το δικαστηριο μου ειπε οτι θα μου ερθει ειδοποιητηριο σε ενα χρονο απο τωρα περιπου και το δικαστηριο θα γινει σε 2 με 3 χρόνια. Αληθεύουν αυτα που λεει?Περα απο την αποπληρωμη του προστιμου τι κινησεις θα πρεπει να κανω εγω τωρα?Ξερει κανεις τι αντιμετωπηση θα εχω στο δικαστηριο και τι ποινες θα μου επιβληθουν και αν θα μπορεσω να τις αποφυγω?
    Υ.Γ
    Ναι γνωριζω οτι ειμαι μαλακας που οδηγουσα χωρις διπλωμα απλα εχθες μου ηρθε η μηχανη απο τη μεταφορικη και την εκανα ενα μικρο τεστακι , ουτε την αδεια δεν προλαβα να αλλαξω.( ειναι περασμενη στο ονομα μου)

  2. #2
    Νέο μέλος Το avatar του/της Phantom
    Εγγραφή
    30/07/2024
    Μηνύματα
    51
    Για να καταλαβαίνουμε τι λέμε και τι ρωτάμε..

    Σε γράψανε γιατί οδηγούσες χωρίς να έχεις το δίπλωμα πάνω σου ή σε γράψανε γιατί δεν έχεις βγάλει δίπλωμα;

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.786
    έχει απ' όλα το μενού, από απλή διαπόμπευση με κρεμασμένη ταμπέλα όπου θα αναγράφεται "είμεθα τεντημποης" έως πιο βαριές κυρώσεις που περιλαμβάνουν πίσσα και πούπουλα.
    η συμβουλή μου είναι να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.659
    Ξεκίνησε διαδικασία να βγάλεις δίπλωμα αμεσα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    811
    καλημέρα!

    πας να βγάλεις δίπλωμα και περιμένεις τη δικάσιμη, εκεί ειναι σημαντικό να εμφανιστείς με το δίπλωμα, ελπίζω το "μικρό τεστάκι" που λες να μην ήταν τίποτα ακράνωτες μπάντες, παραβίαση ορίων σε κατοικημένη, σφαξίματα κόκκινων κτλ.

    το τι θα γίνει στο δικαστήριο έχει να κάνει με το τι λέει στην αναφορά το όργανο που σε παραπέμπει.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2024
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    καλημέρα!

    πας να βγάλεις δίπλωμα και περιμένεις τη δικάσιμη, εκεί ειναι σημαντικό να εμφανιστείς με το δίπλωμα, ελπίζω το "μικρό τεστάκι" που λες να μην ήταν τίποτα ακράνωτες μπάντες, παραβίαση ορίων σε κατοικημένη, σφαξίματα κόκκινων κτλ.

    το τι θα γίνει στο δικαστήριο έχει να κάνει με το τι λέει στην αναφορά το όργανο που σε παραπέμπει.
    Καλα ενα διακοσαρι πηρα και το πηγα μεχρι ενα βενζιναδικο... σταματημενο με εκαναν ελεγχο... ζητημα να ξεπερασα το οροιο ταχυτητας

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2024
    Μηνύματα
    0
    Οχι δεν εχω βγαλει διπλωμα

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xristoskkk Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν εχω βγαλει διπλωμα
    Να πας να βγάλεις και μην οδηγείς οχήματα για τα οποία δεν έχεις άδεια χειρισμού τους, αν γίνει καμιά στραβή, το δικαστήριο για δίπλωμα θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάζει.
    Όταν γίνει το δικαστήριο να εμφανιστείς με το δίπλωμα στο χέρι και το πιθανότερο, να χρεωθείς μόνο τα λεγόμενα "δικαστικά έξοδα", (κανένα 200αρι νομίζω) αν δεν εμφανιστείς και δεν έχεις βγάλει, εκεί πας ερήμην και το κόστος θα ανέβει αρκετά.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2024
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Να πας να βγάλεις και μην οδηγείς οχήματα για τα οποία δεν έχεις άδεια χειρισμού τους, αν γίνει καμιά στραβή, το δικαστήριο για δίπλωμα θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάζει.
    Όταν γίνει το δικαστήριο να εμφανιστείς με το δίπλωμα στο χέρι και το πιθανότερο, να χρεωθείς μόνο τα λεγόμενα "δικαστικά έξοδα", (κανένα 200αρι νομίζω) αν δεν εμφανιστείς και δεν έχεις βγάλει, εκεί πας ερήμην και το κόστος θα ανέβει αρκετά.....
    Να παω νε δικηγορο η μονος? Γιατι δεν νομιζω ο δικηγορος μαζι με τα εξοδα να παρει μονο 200ευρω

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.255
    @CorpseAlive πελάτης
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #11
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    @CorpseAlive πελάτης
    Εγώ κάθομαι στην γωνίτσα μου χτυπημένος από την ζωή και σας καμαρώνω για τις συμβουλές!
    The Dirty Harry.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xristoskkk Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους!
    Σημερα με εγραψαν για διπλωμα στη μηχανη 100ευρω. Ρωτησα τον κυριο αστυνομο τι θα γινει και πως με το δικαστηριο μου ειπε οτι θα μου ερθει ειδοποιητηριο σε ενα χρονο απο τωρα περιπου και το δικαστηριο θα γινει σε 2 με 3 χρόνια. Αληθεύουν αυτα που λεει?Περα απο την αποπληρωμη του προστιμου τι κινησεις θα πρεπει να κανω εγω τωρα?Ξερει κανεις τι αντιμετωπηση θα εχω στο δικαστηριο και τι ποινες θα μου επιβληθουν και αν θα μπορεσω να τις αποφυγω?
    Υ.Γ
    Ναι γνωριζω οτι ειμαι μαλακας που οδηγουσα χωρις διπλωμα απλα εχθες μου ηρθε η μηχανη απο τη μεταφορικη και την εκανα ενα μικρο τεστακι , ουτε την αδεια δεν προλαβα να αλλαξω.( ειναι περασμενη στο ονομα μου)
    Το προβλημα εδω δεν ειναι οτι σε γραψανε αλλά οτι κατα πασα πιθανοτητα ,θα συνεχισεις να οδηγεις τη μηχανη σου χωρις διπλωμα μολις το ξεχασεις λιγο.
    Πανε σε μια σχολη και βγαλε διπλωμα και το μηχανακι βαλτο σε ενα γκαραζ και περιμενε.

  13. #13
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Εγώ κάθομαι στην γωνίτσα μου χτυπημένος από την ζωή και σας καμαρώνω για τις συμβουλές!
    η καλύτερη στιγμή να πιάσεις το μπουζούκι... ντρίγκι ντρίγκι σου διωχνε το μπονο, ντρίγκι ντρίγκι και κυλούσε, η παλιό ζωή
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #14
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    2.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xristoskkk Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους!
    Σημερα με εγραψαν για διπλωμα στη μηχανη 100ευρω. Ρωτησα τον κυριο αστυνομο τι θα γινει και πως με το δικαστηριο μου ειπε οτι θα μου ερθει ειδοποιητηριο σε ενα χρονο απο τωρα περιπου και το δικαστηριο θα γινει σε 2 με 3 χρόνια. Αληθεύουν αυτα που λεει?Περα απο την αποπληρωμη του προστιμου τι κινησεις θα πρεπει να κανω εγω τωρα?Ξερει κανεις τι αντιμετωπηση θα εχω στο δικαστηριο και τι ποινες θα μου επιβληθουν και αν θα μπορεσω να τις αποφυγω?
    Υ.Γ
    Ναι γνωριζω οτι ειμαι μαλακας που οδηγουσα χωρις διπλωμα απλα εχθες μου ηρθε η μηχανη απο τη μεταφορικη και την εκανα ενα μικρο τεστακι , ουτε την αδεια δεν προλαβα να αλλαξω.( ειναι περασμενη στο ονομα μου)
    Αγαπητέ φίλε.
    Πήγαινε ρώτα στην Αστυνομία για το τι μέλλει γενέσθαι ή καλύτερα έναν δικηγόρο.
    Στα φόρα είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη.

Παρόμοια θέματα

  1. Δικαστήριο για δίπλωμα
    από Utopia21 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2021, 16:05
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2008, 23:56
  3. Αποριες για διπλωμα
    από babishondakias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 00:45
  4. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 22:49
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF