Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 62

Θέμα: CFMOTO 450MT (2024)

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    783
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Τα ειδα προχθες απο το σαιτ τους. Μιλαμε για φοβερες τιμες. Βγαζουν εκτος συναγωνισμου τα αφτερμαρκετ!
    Σελα με 120ευρω ολοκληρη!
    το τριβαλιτσο μονο ειναι αλμυρο

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    1.003
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Τα ειδα προχθες απο το σαιτ τους. Μιλαμε για φοβερες τιμες. Βγαζουν εκτος συναγωνισμου τα αφτερμαρκετ!
    Σελα με 120ευρω ολοκληρη!
    μήπως είναι τίποτα ... κινέζικα ???!!!

  3. #48
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    το τριβαλιτσο μονο ειναι αλμυρο
    Μόνο αλμυρό;;;; παστός μπακαλιάρος χωρίς ξαλμύρισμα, κατευθείαν τραπέζι είναι
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #49
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.286
    Μόνο η σέλα είναι φθηνή,όλα τα άλλα είναι στο επίπεδο των υπολοίπων.όπως κάτι προστατευτικά τρόμπας,δαγκάνας και λοιπές μ@λακίτσες.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μόνο η σέλα είναι φθηνή,όλα τα άλλα είναι στο επίπεδο των υπολοίπων.όπως κάτι προστατευτικά τρόμπας,δαγκάνας και λοιπές μ@λακίτσες.
    κεντρικο σταντ τενερε 300 ευρω. μαλλον δεν εχεις τσεκαρει γνησια αξεσουαρ τελευταια. δεν ειναι τοσο φθηνα

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    κεντρικο σταντ τενερε 300 ευρω. μαλλον δεν εχεις τσεκαρει γνησια αξεσουαρ τελευταια. δεν ειναι τοσο φθηνα
    400 της Yamaha για το τενερε..

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    1.003
    333 με δωρεάν μεταφορικά λέει το motodirect

    400 είναι για το World Raid

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.143
    Έχει ενα χωρις πινακιδες εδω Σκοπελο. Ειναι πολυ ωραιο το ατιμο...δεν ειχα δωσει πολυ προσοχη στην έκθεση. Κανονιζω τεστ ραιντ απο βδομαδα και ΑΝ ειναι οδηγικά οπως θέλω θα το παραγγειλω. Φοβαμαι λιγο το μοτέρ του αλλα πιστευω πως θα κανουν εντος εγγυησης την οποια επισκευη με revised parts. Ευτυχως οι Κινέζοι "ακουνε" την σγορα και τα παραπονα και βελτιωνονται γρηγορα.
    Αντε μωρη γιαμαπα σε περιμενω τοσα χρονια να βγαλεις μεσαιο εντουροειδες και ξυνεις τα μην πω ανακυκλώνοντας δεκα χρονια το μοτερ του 07. Στα διαλα..θα παρω κινεζο εκει που μας καταντησες.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.392
    Το είδα στον δρόμο και μου άρεσε πολύ το 450

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Έχει ενα χωρις πινακιδες εδω Σκοπελο. Ειναι πολυ ωραιο το ατιμο...δεν ειχα δωσει πολυ προσοχη στην έκθεση. Κανονιζω τεστ ραιντ απο βδομαδα και ΑΝ ειναι οδηγικά οπως θέλω θα το παραγγειλω. Φοβαμαι λιγο το μοτέρ του αλλα πιστευω πως θα κανουν εντος εγγυησης την οποια επισκευη με revised parts. Ευτυχως οι Κινέζοι "ακουνε" την σγορα και τα παραπονα και βελτιωνονται γρηγορα.
    Αντε μωρη γιαμαπα σε περιμενω τοσα χρονια να βγαλεις μεσαιο εντουροειδες και ξυνεις τα μην πω ανακυκλώνοντας δεκα χρονια το μοτερ του 07. Στα διαλα..θα παρω κινεζο εκει που μας καταντησες.
    Ακούγεται ότι θα βγάλει η γιαμαπα μικρό όπως το θες,με τον κινητήρα του 450

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ακούγεται ότι θα βγάλει η γιαμαπα μικρό όπως το θες,με τον κινητήρα του 450
    Γερασα περιμενωντας...
    Ποιο 450? Δεν νομίζω ότι έχει μοτέρ εκτος απο του μτ03 που να μπαινει σε τετοιο μηχανακι και θα το ειχε κανει τοσα χρονια.

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Γερασα περιμενωντας...
    Ποιο 450? Δεν νομίζω ότι έχει μοτέρ εκτος απο του μτ03 που να μπαινει σε τετοιο μηχανακι και θα το ειχε κανει τοσα χρονια.
    Το μοτέρ του cf εννοούσα

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Το μοτέρ του cf εννοούσα
    Που το διαβασες αυτο; Δεν το εχω ακουσει ποτε. Αν μιλανε για 2026 παντως δεν θα περιμενω. Το cf ειναι απιθανο να μην παει στα 6.500 απο γεναρη και η yamaha σιγουρα θα ζηταει 8+. Θα τα εδινα αν το ειχε ετοιμο σημερα αλλα οχι να περιμενω 2-3 χρονια.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ακούγεται ότι θα βγάλει η γιαμαπα μικρό όπως το θες,με τον κινητήρα του 450
    Και να το βγαλει θα εχει ενα 8χιλιαρο+ στο νερο οποτε...

    Εκτος αν ανεβασει τιμη ο κινεζος σε κανα χρονο (πολυ πιθανο) οποτε μετα δεν θα αξιζει για εναμιση χιλιαρικο να πας σε κινεζο.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    1.003
    Υποτίθεται οτι απο το 2020 είναι στα σκαριά το Tenere 300, με το κινητήρα του ΜΤ-03.
    Το Tenere 250 που κυκλοφορεί στη Βραζιλία είναι άλλο πράμα τελείως.
    Αν κρίνουμε απο την τιμή του NX500 , και εγώ δεν θα περιμενα Tenere 300 με λιγότερο απο 7500.
    Αν γίνει τόσο καλό οσο το Tenere 700 βέβαια, χαλάλι.

    Κ επειδή το ψάχνω το μηχανάκι απο συμπάθεια, σήμερα έπεσε και το μάτι μου στα γραφόμενα ιδιοκτήτη απο το ελληνικο κλαμπ

    Καλησπέρα στην ομάδα!Μετά από την πρώτη βόλτα με την μηχανή στην ορεινή Χαλκιδική , μερικές παρατηρήσεις :
    Στα πολύ κλειστά κομμάτια ,δεν μου άρεσε το πολύ κοντό κιβώτιο και το φρένο του κινητήρα. Για τα γούστα μου χρειάζεται 15άρι γρανάζι μπροστά μπορεί και ένα δόντι μικρότερο γρανάζι πίσω.
    Ο ήχος της εξάτμισης που στην πόλη μου άρεσε πολύ , στο ταξίδι με ενόχλησε. Πρέπει να αρχίσω να οδηγώ με ωτοασπίδες όπως κάνουν στο εξωτερικό,
    Ο πολύ μαλακός συμπλέκτης με ξεγελάει και τον πατούσα με το ένα δάχτυλο , με αποτέλεσμα μα κουμπώνουν οι ταχύτητες με θόρυβο και με δυσκολία . Μετά θυμήθηκα ένα σχόλιο στη ομάδα που έλεγε : πατήστε τον συμπλέκτη καλά μέχρι τέρμα. Το έκανα και το θέμα έληξε. Μου αρέσει όμως η ιδέα να ασχοληθώ με την ρύθμιση του και να τον χειρίζομαι με ένα δάχτυλο όπως τα καθαρόαιμα enduro.
    Τα φρένα υστερούν σε δύναμη . με άλλα τακάκια θα βελτιωθούν , Θαύματα όμως δεν γίνονται , ο δεύτερος δίσκος μπροστά λείπει
    Ο 21ρης τροχός μπροστά δίνει μεγάλη σταθερότητα στα κλειστά κομμάτια και τα κάνει απόλαυση.
    Τα λάστιχα δεν ξέρω πως είναι στην βροχή , έμεινα ευχαριστημένος και θα τα κρατήσω μέχρι να φθαρούν.
    Δυστυχώς δεν πρόλαβα να ρυθμίσω τις αναρτήσεις στο βάρος μου , και μου φάνηκαν σκληρές για τα 70 κιλά μου . Διάβασα ότι πολλοί τις βρήκαν μαλακές. Δεν μπορείς να κρίνεις τις αναρτήσεις αν δεν ρυθμίσεις πρώτα το SAG στο βάρος σου , απλά ΔΕΝ μπορείς.
    Όποιος βρίσκει το βάρος πολύ , απλά δεν έχει οδηγήσει τη μοτοσυκλέτα.
    Όποιος θέλει να καταπίνει χιλιόμετρα στην εθνική , με αυτή τη μοτοσυκλέτα θα βαρεθεί . Στους επαρχιακούς δρόμους θα την ευχαριστηθεί.
    Δεν οδήγησα νύχτα για να δω πως είναι τα φώτα.
    Όλα τα υπόλοιπα μου άρεσαν πολύ!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CFMOTO 700 CL-X
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2023, 12:14
  2. CFMOTO 250NK
    από cfloratos στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 239
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2023, 04:10
  3. CFMOTO 400GT
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2023, 20:34
  4. CFMOTO 400 GT και ΝΚ
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2019, 19:16
  5. CFMoto 650 MT
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2019, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF