Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: GARMIN ZUMO 390LM

  1. #1
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    564

    GARMIN ZUMO 390LM

    καλησπέρα ομάδα.

    θα ήθελα τα φώτα σας .εχω στην κατοχή μου το παραπάνω μοντέλο της garmin και για κάποιο λόγο τον τελευταίο καιρό μου έχει παρουσιάσει θέμα.
    είτε πάω να βάλω διαδρομή που έχω στήσει είτε πάω να βάλω μια διέυθυνση(αποθηκευμένη ή όχι)κάποιες στιγμές σε ανύποπτο χρόνο μου κάνει διαρκείς επανεκκινήσεις. αυτο συμβαίνει είτε κατα τη διάρκεια της δρομολόγησης , είτε στην αρχή της , είτε όταν χάσω κάποια στροφή και πρέπει να υπολογίσει την διαδρομή εκ νέου.δεν το κάνει συνέχεια αλλα υπάρχουν και φορές που πορεί να το κάνει και πάνω απο 50-100 φορές. υπάρχει και περίπτωση να το κάνει μια ή και καμία.κάποια στιγμή κολλάει και πρέπει να το βγάλω απο τη βάση -ρευματοληψία. κάποια στιγμη μου έβγαλε ένα μήνυμα *data file_____missing*.
    σίγουρα δεν είναι θέμα παροχής ρεύματος καθώς έχω δοκιμάσει και εναλλακτικές πρίζες.

    το support της Garmin στην Ελλάδα μου είπε οτι λόγω παλαιότητας δεν υποστηρίζουν πλέον το συγκεκριμένο μοντέλο. υπάρχει κάποιος που να μπορρώ να κάνω μια ερώτηση?
    έχετε ακούσει κάτι ανάλογο?

    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    ..without engineers, science is just philosophy..

  2. #2
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα ομάδα.

    θα ήθελα τα φώτα σας .εχω στην κατοχή μου το παραπάνω μοντέλο της garmin και για κάποιο λόγο τον τελευταίο καιρό μου έχει παρουσιάσει θέμα.
    είτε πάω να βάλω διαδρομή που έχω στήσει είτε πάω να βάλω μια διέυθυνση(αποθηκευμένη ή όχι)κάποιες στιγμές σε ανύποπτο χρόνο μου κάνει διαρκείς επανεκκινήσεις. αυτο συμβαίνει είτε κατα τη διάρκεια της δρομολόγησης , είτε στην αρχή της , είτε όταν χάσω κάποια στροφή και πρέπει να υπολογίσει την διαδρομή εκ νέου.δεν το κάνει συνέχεια αλλα υπάρχουν και φορές που πορεί να το κάνει και πάνω απο 50-100 φορές. υπάρχει και περίπτωση να το κάνει μια ή και καμία.κάποια στιγμή κολλάει και πρέπει να το βγάλω απο τη βάση -ρευματοληψία. κάποια στιγμη μου έβγαλε ένα μήνυμα *data file_____missing*.
    σίγουρα δεν είναι θέμα παροχής ρεύματος καθώς έχω δοκιμάσει και εναλλακτικές πρίζες.

    το support της Garmin στην Ελλάδα μου είπε οτι λόγω παλαιότητας δεν υποστηρίζουν πλέον το συγκεκριμένο μοντέλο. υπάρχει κάποιος που να μπορρώ να κάνω μια ερώτηση?
    έχετε ακούσει κάτι ανάλογο?

    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Αν το πας από Εθνική δεν χάνεται.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.304
    Ποιος τα χρησιμοποιεί πια αυτά; google map σε απλό κινητό και τέλος.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.283
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ποιος τα χρησιμοποιεί πια αυτά; google map σε απλό κινητό και τέλος.....
    Έχουν δυνατότητες πέραν του απλού κινητού.
    Είναι αδιάβροχα,εντοπίζουν δορυφόρο αμέσως,σου δίνουν τη δυνατότητα να προσθέσεις πάμπολλες ενδιάμεσες στάσεις και να παραμετροποιήσεις τη διαδρομή όπως θέλεις.
    Επιπλέον αν το έχεις τοποθετήσει στο δικό του cradle παίρνει ρεύμα κατευθείαν από τη μοτό και επίσης,στα bmw,μπορείς να τα χειρίζεσαι από το joystick του τιμονιού χωρίς να παίρνεις καθόλου τα χέρια.

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Έχουν δυνατότητες πέραν του απλού κινητού.
    Είναι αδιάβροχα,εντοπίζουν δορυφόρο αμέσως,σου δίνουν τη δυνατότητα να προσθέσεις πάμπολλες ενδιάμεσες στάσεις και να παραμετροποιήσεις τη διαδρομή όπως θέλεις.
    Επιπλέον αν το έχεις τοποθετήσει στο δικό του cradle παίρνει ρεύμα κατευθείαν από τη μοτό και επίσης,στα bmw,μπορείς να τα χειρίζεσαι από το joystick του τιμονιού χωρίς να παίρνεις καθόλου τα χέρια.

    Καμία αντίρρηση, Νίκο, αλλά κοστίζουν και (περίπου) ένα νεφρί, εγώ με την βασούλα στο τιμόνι μια χαρά τζαμπέ δουλειά κάνω.
    Επίσης, στις εξόδους μου ανά τον κόσμο, (Ευρώπη, Ασία, Ωκεανία...) με πήγε όπου ήθελα πάλι τζαμπέ....
    Εννοείται, μιλάω για μένα, τις δικές μου απαιτήσεις, χωρίς να θέλω να μειώσω το εργαλείο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.245
    Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων παίζει;

    (Hard reset το λενε στο χωριο μου)

Παρόμοια θέματα

  1. Garmin Zumo 550
    από blueangel στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2009, 13:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF