Σελίδα 80 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 3070757677787980
Προβολή αποτελεσμάτων 1.186 έως 1.198 από 1198

Θέμα: action camera

  1. #1186
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    216
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Εχει μια free online υπηρεσια για να κανεις μονο export
    τα gps data σε .gpx

    https://goprotelemetryextractor.com/free/

    εγω χρησιμοποιω μετα το Virb που ειναι free για να τα προσθεσω
    Ναι, το Virb το χρησιμοποιώ ήδη, μιας και έχω Virb κάμερα.

    Για κάποιο λόγο η εφαρμογή στο κινητό δεν μπορεί να κάνει save to phone, όταν του βάζω ανάλυση μεγαλύτερη απο 1080p, άσε που για να το επεξεργαστεί κάνει ατελείωτες ώρες.

    Ευχαριστώ για την βοήθεια!
    Τελευταία τροποποίηση από Sorath; 12/06/2024 στις 15:19.

  2. #1187
    Το horizon lock δεν δουλεύει όσο τέλεια το παρουσιάζουν, τουλάχιστον με βαριά απογευματινή συννεφιά. Επίσης θέλει το lens mod για να ανοίξει το fov, αλλιώς είναι καλό μονο για να καταγραφείς κάποιον φίλο μπροστά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20240614_180614_GoPro Quik.jpg 
Προβολές:	417 
Μέγεθος:	71,6 KB 
ID:	453826
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #1188
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    216
    Όσοι πήρατε την Hero11, είδατε αν σας δουλεύουν οι φωνητικές εντολές; Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν "ακούει" με τίποτα.

  4. #1189
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    216
    Έκανα ότι μου είπε το support (πέρασμα νέου firmware χειροκίνητα, factory reset, νέα SD κάρτα κτλ), αλλά και πάλι αρνείται πεισματικά η κάμερα να με "ακούσει".

    Σε νέα επικοινωνία, και αφού τους έστειλα 3 φωτό που μου ζήτησαν, αμέσως μου είπαν οτι ξεκινούν την διαδικασία για RMA. Στέλνω την κάμερα (με δικά μου έξοδα!) , και μόλις την λάβουν, μου στέλνουν άλλη δωρεάν.
    Επειδή όμως θα λείπω εκτός Αθηνών για 1 μήνα, λέω άστο, το βλέπουμε αργότερα.

    Δεν είμαι σίγουρος πόσο αξίζει για αυτό το feature η όλη διαδικασία.

    ΥΓ:
    Εντάξει έχω πεθάνει στα γέλια...
    Βάζω στο youtube ένα βίντεο που δείχνει πόσο επιτυχές είναι στο άκουσμα των εντολών η κάμερα, και παράλληλα χάζευα και την δικιά μου.
    Ε, η κάμερά μου άκουγε τις εντολές του τύπου απο το youtube. Και όσες δεν του δούλευαν αυτουνού, δεν δούλευαν και σε εμένα.
    Με την δική μου φωνή δε, δεν καταλαβαίνει τίποτα.

    Ρατσισμός!! Κάνει διαχωρισμό στην προφορά!
    Τελευταία τροποποίηση από Sorath; 19/07/2024 στις 14:51.

  5. #1190
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    435
    Αν είναι κανείς με insta360 one x2 που έχει καμιά ρύθμιση να μοιραστεί πείτε.
    Γενικά είδα μεγάλη διαφορά στο export, δηλαδή ανάλογα την ανάλυση που θα το βγάλω όπως και το bitrate.
    Στις default ρυθμίσεις παρατηρώ οτι καίγονται αρκετά τα φωτεινά πλάνα, βέβαια όσο κατεβάζω διάφραγμα αρχίζει ένα περίεργο graining/contrasting που ξέρω οτι μπορεί να αποφευχθεί έχοντας δει υλικό άλλων από την ίδια κάμερα, γενικά έχω δει πράγματα γραμμένα με τη συγκεκριμένη που σκέφτομαι οτι δεν αξιοποιώ ούτε στο 1/10 τις δυνατότητες της, για αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιος που την έχει δουλέψει πάνω σε μοτο να με κατατοπίσει.

  6. #1191
    Update από την 11 :
    Με gps ανοιχτό στο 12λεπτο το πολύ έχει υπερθέρμανση και κλείνει.

    Απογοητευτικό
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #1192
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    911
    Μηπως ειναι σε σημειο που δεν την χτυπα ο αερας
    καθολου ?
    Με την 10αρα με gps ανοιχτο κ συνδεδεμενη στον φορτιστη πανω
    στην μηχανη(αρα περισσοτερη ζεστη) με 35+ βαθμους κελσιου εχω τραβηξει 25 λεπτα συνεχομενο βιντεο σε 4κ60

  8. #1193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Μηπως ειναι σε σημειο που δεν την χτυπα ο αερας
    καθολου ?
    Με την 10αρα με gps ανοιχτο κ συνδεδεμενη στον φορτιστη πανω
    στην μηχανη(αρα περισσοτερη ζεστη) με 35+ βαθμους κελσιου εχω τραβηξει 25 λεπτα συνεχομενο βιντεο σε 4κ60
    Είναι ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε τον τελευταίο καιρό. Στην αρχή δούλευε κανονικά.
    Έχω κάνει όλα factory reset ,κτλ εννοείται, μένει τώρα να επικοινωνήσω μαζί τους
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #1194
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    9.374
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Είναι ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε τον τελευταίο καιρό. Στην αρχή δούλευε κανονικά.
    Έχω κάνει όλα factory reset ,κτλ εννοείται, μένει τώρα να επικοινωνήσω μαζί τους
    Nα επικοινωνήσεις γιατί και στην 7 που εχω, δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

  10. #1195
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    216
    Κι εγώ με την 11 δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα υπερθέρμανσης. Ακόμα και στατική που ήταν κάτω απο τον μεσημεριάτικο ήλιο και τράβαγε 4κ βίντεο για 20', δεν έκλεινε.

  11. #1196
    Στατικά με 5.3Κ 60fps και όλα τα features on ακόμα και με εξωτερική πηγή, χωρίς τη μπαταρία τοποθετημένη, καίει τόσο πολύ που δεν πιάνεται, ιδιαίτερα στα μεταλλικά ποδαράκια της, και σβήνει στο 20λεπτο .
    Να ζορίζεται από την κάρτα? Έχει όλα τα specs και είναι αγορασμένη από official retailer για να αποφύγω μαϊμούδες.

    Πάντως είναι πολλά τα περιστατικά, τώρα που το ψάχνω λίγο.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #1197
    έκανα κι ένα firmware update μέσω της sd card μπας και αλλά δεν.
    το support στο official site είναι αστείο, ούτε καν απαντούν.
    Στα 2.7Κ 60 fps με όλα ta features λειτουργεί μια χαρά. Στα 4Κ θέλει ροή αέρα αλλιώς υπερθερμένεται.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Μηπως ειναι σε σημειο που δεν την χτυπα ο αερας
    καθολου ?
    Με την 10αρα με gps ανοιχτο κ συνδεδεμενη στον φορτιστη πανω
    στην μηχανη(αρα περισσοτερη ζεστη)
    με 35+ βαθμους κελσιου εχω τραβηξει 25 λεπτα συνεχομενο βιντεο σε 4κ60
    νομίζω ότι λειτουργεί αντίθετα, με εξωτερική πηγή δουλεύει σε πιο χαμηλές θερμοκρασίες.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #1198
    Δρομολογηθηκε η αντικατασταση. Μου χρεώνουν τα μεταφορικα της επιστροφής με την δικαιολογία του ότι custom fees may apply . Αφου τους εξήγησα 5-6 φορές ότι δεν υπάρχουν custom fees ανάμεσα σε χώρες της eu , μου έκαναν δώρο μια επιπλέον μπαταρία. Να δω πόσο θα την 'πληρώσω "
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 80 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 3070757677787980

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF