Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Αγορά daytona sprinter 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2024
    Μηνύματα
    4

    Αγορά daytona sprinter 125

    Καλησπέρα στην ομάδα, νέος οδηγός μηχανής εδώ, έχει λίγες μέρες που πήρα το δίπλωμα για απεριόριστα κυβικά και αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά της πρώτης μου μηχανής. Με έχει κερδίσει το sprinter λόγω της εμφάνισής του, καθώς και μερικών πραγμάτων που έχω διαβάσει σε διάφορα reviews και threads. Στα θετικά του, η χαμηλή τιμή, κάτι λιγότερο από 1900 ευρώ, το χαμηλό κόστος συντήρησης και αλλαγής ανταλλακτικών (ως νέος οδηγός όλοι μου λένε ότι θα το ρίξω μερικές φορές, αν και γενικά θέλω να πιστεύω ότι είμαι προσεκτικό και υπεύθυνο άτομο) και η χαμηλή κατανάλωση 1,6 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα.

    Στα αρνητικά με λίγο ψάξιμο είδα ότι αναφέρονται τα κακής ποιότητας λάστιχα, που θέλουν αλλαγή άμεσα, κάποια ζητηματάκια στα ηλεκτρολογικά που στρώνονται φτηνά και ότι μετά από κάποια χιλιόμετρα τρίζουν έντονα κάποια πλαστικά, τα οποία επίσης επιδιορθώνονται με χαμηλό κόστος.

    Αρχικά, θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που έχουν εμπειρία από τα συγκεκριμένα μοντέλα της daytona, αν τα παραπάνω που ανέφερα, θετικά και αρνητικά, ισχύουν όντως και τυχόν περισσότερα θετικά ή αρνητικά που έχετε παρατηρήσει οι ίδιοι από την εμπειρία σας. Επίσης, εάν έχετε άλλες προτάσεις για διαφορετικά μοντέλα το budget μου για το παπάκι είναι μέχρι 2.100 - 2.300 ευρώ το πολύ, καθώς το υπόλοιπο budget θα διατεθεί για τα παρελκόμενα (ένα 150 - 200αρι για κράνος, άλλα τόσα για μπουφάν, κάποια χρήματα για γάντια, κουκούλα, σακίδιο πλάτης για μηχανή, καθώς δεν θέλω να βάλω μπαγαζιέρα, λουκέτο με συναγερμό και λουκέτο για δισκόφρενα). Επιπλέον, θα ήθελα να αποφύγω τα μεταχειρισμένα, καθώς δεν έχω γνώσεις πάνω στο μηχανολογικό κομμάτι και δεν έχω κάποιο φίλο/γνωστό που να γνωρίζει το αντικείμενο, ώστε να με βοηθήσει να φιλτράρω αγγελίες, όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ σχεδόν κάθε μηχανάκι που μου φαίνεται καλό να το πηγαίνω για έλεγχο στον μάστορα, θα με βρίσει στην καλύτερη θα με πάρει ένα σκασμό λεφτά στη χειρότερη .

    Τέλος, η χρήση του παπιού θα είναι για μετακινήσεις εντός πόλεως και περιφερειακά της πόλης για τη σχολή και τη δουλειά μου, καθώς και για καθημερινές βολτούλες, είναι και καλοκαίρι να πάμε την ημερήσιά μας και σε καμιά παραλία . Αυτά τα λίγα από εμένα, αναμένω τα φώτα σας .

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.654
    Έχω το dv125 euro 5.
    Από την πρώτη μέρα ντελιβερι, χιλιόμετρα άγνωστα γιατί έβγαζα την ντιζα αλλά κάπου 20-30.000. και δύσκολα. Τέρμα γκάζι-τελικές,ανοιγματα, δεν έβγαλε τίποτα σοβαρο

    Τα λάστιχα του όντος είναι λίγο επικίνδυνα στο βρεγμένο, αν το ψιλοτρεχεις σε βρεγμένο είναι πολύ πιθανό να φας φέτα από γλίστρημα του πίσω η να γλίστρησει το εμπρός στο φρενάρισμα. Εχω τα μαμά ενάμιση χρόνο αλλά όντος θέλουν αλλαγμα εκτός αν δεν το βγάζεις με βροχή η πας πολύ σιγα όταν βρέχει και έχεις εμπειρία.. με γλίτσα δλδ πρώτη βροχή μετά το καλοκαίρι που βγαίνουν τα λάδια του δρόμου και γίνεται σαν σαπούνι εμένα έγραφε και με Δευτέρα μπορεί και τρίτη άνοιγμα γκαζιου,, εκεί είναι σίγουρη η τούμπα αν το βγάλεις έξω

    Στο δικό μου έτυχε να ξεσφιξουν οι βίδες-βάσεις μοτέρ αλλά το κατάλαβα από κραδασμούς,και το εμπρός ρουλεμάν λαιμού πρέπει να μην ήταν καλά σφιγμένο, και τα 2 λύνονται σε μισή ώρα χωρίς κόστος. Επίσης πείραξα την βίδα συμπλέκτη καθος ψιλοπατιναρε σε ειδικές συνθήκες,πλέων δεν πατιναρει αλλά γενικά λέγεται ότι δεν έχουν καλά δισκα και μπορεί να πατιναρει γρήγορα ,θέλει δισκα ελατήρια κάνα 30-50€, το δικό μου ακόμα δεν πατιναρει,, μπορεί να φταίει και η λειτουργία του φυγοκεντρικόυ για αυτό, και για αυτό έχει ακουστεί ότι χαλάει, η κάνει θόρυβο

    Επίσης πρέπει να μου έχει χαλάσει η κεντρική κλειδαριά στο κύκλωμα για τα φώτα(το εκλεινες και έμεναν τα φώτα ανοικτά) το έφτιαξα μόνος με εξωτερικό διακόπτη φώτων για να τα κλείνω την μέρα και να μην ζεσταίνεται το φανάρι-καιει λαμπες, ακόμα έχω τις μαμά λάμπες) και για να φορτίζει καλητερα η μπαταρία, μην την ζωριζουν τα φώτα
    Ίσως το πάω πριν λήξει η εγγύηση να αλλάξουν διακόπτη,

    Τα πλαστικά του όντος είναι κακης-μετριας ποιότητας, μπορεί να ραγισουν εύκολα, γρατζουνιστουν,ξεθωριάσουν αυτοκόλλητα και έχει ακουστεί ότι τρίζουν, τα δικά μου δεν τρίζουν αλλά έχω δει 1-2 μικρορογμες από κακη εφαρμογή,(ήταν στραβή η μεταλλική βάση από πίσω) αλλά είναι και ακριβά (νομίζω 400) στο δικό μου όμως παίρνει από supra που βρίσκεις ιμιτασιον με 100+150,, το δικό μου παντός ακόμα σαν καινούριο φαίνεται εξωτερικά με λίγη προσοχή που έδωσα

    Τα φρένα του είναι τέλεια, πολύ καλά, ίσως από τα καλητερα στα παπιά που κυκλοφορανε, και τα 2 είναι τέλεια, αν τα πατισεις μαζί ειδικά +cbs που έχει πολύ δυνατό φρενάρισμα, πιστεύω είναι τα καλητερα σε παπί.

    Οι αναρτήσεις είναι πολύ καλές, στην αρχή λίγο σκληρές μπροστά κυριος αλλά μαλακώνουν με την χρήση, είχε ακουστεί ότι οι μπροστά είχαν λιγο λάδι από το εργοστάσιο και κοπανουσαν αλλά εγώ δεν είδα κάτι κακο, δουλεύουν τέλεια,, τις πίσω τις έχω σφίξει μια σκάλα από την αρχή γιατί μου φαινόταν λίγο μαλακίες και είναι πολύ καλο
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 20/06/2024 στις 23:28.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.654
    Η σέλα είναι καλή και ποιοτική το ίδιο και οι βίδες, δίσκοπλακες, σωληνάκια, καλώδια,αισθητήρες,
    λίγο προσοχή θέλει η εμπρός ντιζα κοντέρ που μπορεί να κοπεί το πλαστικό ίσως είναι λίγο κοντή,
    Αλλά θα έχει 5-10€ και ίσως φαγωθουνε τα ειδικά πιαστρακια της στο φτερό, έχω κάνει πατέντα με ture up ώστε να μην τρίβονται πολύ αυτά τα 2 και να μην τα φάει άλλο,, επίσης την πρώτη μέρα είδα κακό πέρασμα στα πίσω σωληνάκια φρένου, ήταν κακά περασμένα και θα τρώγονταν στην χρήση, τα άλλαξα θεση μόνος μου(μισή ώρα δουλειά ήθελε να περάσουν 2-3 εκατοστά από άλλη θέση,)

    Γενικά άμα το ανοίξεις και δέις μέσα τα καλώδια σωληνακια φαίνονται να είναι λιγο χύμα, σαν να τα πέρασαν βιαστικά, τα έφτιαξα ώστε να μην βρίσκουν,να μην τρίβονται, να περνάνε από καλές θέσεις για μακροχρόνια αξιοπιστία, και να μην το κάνεις δεν νομίζω να πάθει κάτι,

    Προσοχή στο πλύσιμο μην πολύβρεχεις βάλεις απευθείας το λάστιχο στην μπουζοπιπα γιατι μπορεί να δυσκολεύεται να πάρει μπρος μετά, στην βροχή δεν έχει κανένα θέμα. Ο λαιμός τις εξάτμισης τέρμα μπροστά μπορεί να ασπρίσει σχετικά γρήγορα και να αρχίσει ελάχιστη οξείδωση
    Πήρα ένα σπρέι θερμοκρασίας και το περασα από πάνω και είναι οκ,

    Τα πλαστικά τύπου πατάκια-χερουλια, επιλογέας είναι πολύ καλά, μόνο στου μανιβέλας μπορεί να δεις μικρορογμες μετά από πολύ χρήση και καιρο

    Η κατανάλωση όντος μπορεί να πάει στο 1,6 και λίγο ποιο κάτω, μπορεί και στα 2 λίτρα αν το πας τέρμα,, ποιο πάνω πολύ πολύ δύσκολα.
    Λάδια δεν καίει το μοτέρ και αντέχει πολλά,,,
    Δεν είναι τυχαία πρώτο σε πωλήσεις παπί για πολύ καιρό, αυτό γίνεται γιατί είναι φθηνό και καλό.
    Το περνούν για ντελιβερι κτλ,

    Από γκάζι πάει πολύ καλά,, 110 τέρμα κοντέρ.
    Και καλή επιτάχυνση, φεύγει από crypton s, supra x και πολλά άλλα,, και αυτά έχουν κοντά 3000€
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 20/06/2024 στις 23:01.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.654
    Το πλαίσιο του είναι καλό, και οι ζάντες ανθεκτικές, τα φώτα οκ, κόρνα καλή,
    Επιβάλλεται μόλις στρωθεί να αλλάξεις γρανάζι εμπρός γιατί είναι πολύ κοντό, να κερδίσει λιγο τελική και λιγότερη κατανάλωση, εγώ από 14 έβαλα 16 και είμαι ευχαριστημένος,, οι ποιο πόλλοι βάζουν 15. Είναι τίμιο για τα λευτα του,
    Λογικά δεν θα χρειαστεί κάτι ακριβό για πολύ καιρό και αν συμβεί κάτι έχεις και εγγύηση.


    μιας και δεν ξέρεις για αρχή απέφυγε τα δυνατά φρεναρίσματα με το εμπρός φρένο γιατί έχει δυνατό φρενο και κακό-μετριο λάστιχο και μπορεί να γλιστρήσει η εμπρός ρόδα (=τούμπα για άπειρο οδηγό) και κάνε δοκιμές σε ασφαλές περιβάλλον να το μάθεις λίγο.

    Η εργονομία του είναι καλή, είναι αντιγραφή supra άρα σχεδόν ίδιο και παίρνει και πολλά πράγματα από supra αλλά και τα δικά του είναι φθηνά και καλά, έχει σχήμα κλασικού παπιου, δλδ πχ στην ποδιά ανάμεσα στα πόδια βάζεις μια μεγάλη κουτα και πας,

    εγώ το πήρα με μπαγκαζιερα που όντος βολεύει πολύ, πλέων την έβγαλα(αυτή ναι ακουγοτανε ετριζε-τρανταζε)

    Στα αρνητικά ότι δεν έχει πολύ χώρο κάτω από τη σέλα και σχετικά μικρό ντεποζιτο. Οκ καίει λιγο αλλά κάθε 100-150 χιλιόμετρα πάω βενζινάδικο, δεν θέλω να το αφήνω να αδειάζει πολύ για να μην ζεσταίνεται και χαλάσει η τρόμπα βενζίνης, ο δείκτης βενζίνης πρέπει να είναι λιγο λάθος, δλδ πάει κόκκινα,άδειο και ακόμα έχει μέσα βενζίνη

    Πλέων το παίρνω μια στο τόσο γιατί το glx μου φαίνεται ποιο ευκολο-ελαφρυ, δεν το λυπάμαι τόσο, και το φτιάχνω πανευκολα ότι και αν πάθει,+ το μικρό κόστος αγοράς, πχ και να καει δεν με νοιάζει, αν καεί το dv θα σε νοιάζει λίγο.
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 20/06/2024 στις 23:25.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2024
    Μηνύματα
    4
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις, χαίρομαι που πάνω κάτω αυτά που διάβασα και είδα με λίγο ψάξιμο επιβεβαιώνονται και από κάποιον που έχει καιρό το παπί. Θα το πάρω σίγουρα, το πλάνο μου είναι να βγάλω το καλοκαίρι με τα μαμά λάστιχα, και να στρώσω στα πρώτα χιλιόμετρα τον κινητήρα και από Σεπτέμβρη να αλλάξω λάστιχα, να πάω σε ποιο ποιοτικά, pirelli ή michelen στα 80-90 ευρώ περίπου βγαίνουν σύνολο μπρος-πίσω και να το πάω και μία βόλτα από γνωστό μου μάστορα να το ανοίξει και ενδεχομένως να κάνει όποια διόρθωση χρειάζεται με βάση αυτά που ανέφερες κι εσύ παραπάνω τόσο σε μηχανολογικό, όσο και σε ηλεκτρολογικό κομμάτι. Σίγουρα θα πάω και σε ελεγχόμενο περιβάλλον, μόλις το πάρω το παπί να συνηθίσω τα φρένα του και να δω πως πηγαίνει για να αποφύγουμε τούμπες και κακοτυχίες στο δρόμο. Σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου.

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.308
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christopherk2 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις, χαίρομαι που πάνω κάτω αυτά που διάβασα και είδα με λίγο ψάξιμο επιβεβαιώνονται και από κάποιον που έχει καιρό το παπί. Θα το πάρω σίγουρα, το πλάνο μου είναι να βγάλω το καλοκαίρι με τα μαμά λάστιχα, και να στρώσω στα πρώτα χιλιόμετρα τον κινητήρα και από Σεπτέμβρη να αλλάξω λάστιχα, να πάω σε ποιο ποιοτικά, pirelli ή michelen στα 80-90 ευρώ περίπου βγαίνουν σύνολο μπρος-πίσω και να το πάω και μία βόλτα από γνωστό μου μάστορα να το ανοίξει και ενδεχομένως να κάνει όποια διόρθωση χρειάζεται με βάση αυτά που ανέφερες κι εσύ παραπάνω τόσο σε μηχανολογικό, όσο και σε ηλεκτρολογικό κομμάτι. Σίγουρα θα πάω και σε ελεγχόμενο περιβάλλον, μόλις το πάρω το παπί να συνηθίσω τα φρένα του και να δω πως πηγαίνει για να αποφύγουμε τούμπες και κακοτυχίες στο δρόμο. Σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου.


    Πρόσεξε, αν το πάρεις κούτα (καινούργιο) ΔΕΝ ακουμπάει και δεν ανοίγει κανείς τίποτα, παρά μόνο στο εξουσιοδοτημένο όπου γίνονται οι προβλεπόμενες από το εργοστάσιο εργασίες και τίποτα αλλο, αλλιώς χάνεις την εγγύηση......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.654
    Επίσης να πω ότι ακόμα φοράω τα μαμά τακάκια τα οποία σιγά σιγά θα θέλουν αλλαγή, η αλυσίδα μαμά και σε πολύ καλή κατάσταση ακόμα,
    Κάθε 200 km η οπότε την δω στεγνή λάδωμα με παλιό λάδι παπιου και πινέλο.

    Δεν χρειάζεται να το πας σε μάστορα μπορεί να μην πάθει και τίποτα,,, η θα στα φτιάχνουν στο σέρβις τζάμπα.

    Αν ποτέ δεις ότι τρανταζει-σκορτσαρει το μοτέρ σφιξε τις βίδες στις βάσεις μοτέρ,, με ένα κινέζικο κλειδί 14αρι 2€ θα σου κοστίσει και θα σου μείνει και το εργαλείο, ξέχασα να πω ότι πέρασα δεύτερο παξιμάδι σαν κόντρα στο πρώτο στον άξονα για να μην ξεσφιξει ποτέ. Επίσης είχε ξεσφιξει μια βίδα από τα πατάκια που πάλι έβαλα άλλη με κόστος 1-2€.

    Αν ακούς τακ τακ όταν πατάς εμπρος φρένο βγάλε εμπρός πλαστικο και σφίγγεις η ξεσφιγγεις το κεντρικό παξιμάδι λαιμού,

    Αν πατιναρει ψάχνεσαι με την βίδα συμπλέκτη πάλι χωρίς κόστος,, αν δεν φτιάξει και είναι όντος δισκα ελατήρια είναι φτηνά.

    Αν εχει λίγο λάδι η εμπρός ανάρτηση θα το καταλάβεις και πάλι είναι φτηνό.
    Σε κάποια ποιο παλιά μάλλον έλιωνε το ντουι τις λάμπας εμπρός, πάλι 2-5€.στα τα καινούρια μάλλον είναι καλό.


    Το μηχανάκι δούλευε καθημερινά ντελιβερι 8 ώρες κάθε μέρα,, (μερικές φορές και 16ωρες)
    Έκανα +50 km σε ανοικτό δρόμο κάθε μέρα να πάω σπίτι -δουλειά και συχνά ψιλό τέρμα αν είχα αργισει, δλδ 80+km/h και 2-3 τελικιασματα.
    Στη δουλειά πήγαινα τάπα, έφευγα τέρμα στα φανάρια, περνούσα άλλους, κόφτες κτλ,, κάποιες φορές που βαριόμουν το πήγαινα και σιγά.

    Δεν του έκανα σωστό σέρβις, πχ άφηνα τα λάδια τα διπλάσια χιλιόμετρα μέσα, δεν έκανα
    βαλβίδες όσο συχνά έλεγε κτλ και παρά το σκισημο δεν έπαθε τίποτα,,, αυτά με τα λάδια για λίγο καιρό βεβαια, μετά φοβήθηκα μην αρχίσει να καίει λάδια η βαρεσει μπιέλα και τα κάνω κανονικά πλέων.

    σκέψου το μηχανάκι έχει κάνει σέρβις για 20000 χιλιόμετρα ενώ πραγματικά έχει 30.000.

    Ότι έπαθε το έχω φτιάξει μόνος με απλά εργαλεία με μηδέν κόστος, και δεν έχει χρειαστεί κανένα μεγάλο ποσό ακόμα,, τα σέρβις ήταν το ποιο ακριβό που έχω δώσει.. δλδ δεν έχει χρειαστεί κανένα ανταλλακτικό ακομα
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 21/06/2024 στις 00:01.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2024
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Πρόσεξε, αν το πάρεις κούτα (καινούργιο) ΔΕΝ ακουμπάει και δεν ανοίγει κανείς τίποτα, παρά μόνο στο εξουσιοδοτημένο όπου γίνονται οι προβλεπόμενες από το εργοστάσιο εργασίες και τίποτα αλλο, αλλιώς χάνεις την εγγύηση......
    Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν το σκέφτηκα αυτό με την εγγύηση, συνεπώς καλύτερα να μην πειράξω τίποτα πέρα από την αλλαγή στα λάστιχα, ευχαριστώ πολύ!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2024
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Επίσης να πω ότι ακόμα φοράω τα μαμά τακάκια τα οποία σιγά σιγά θα θέλουν αλλαγή, η αλυσίδα μαμά και σε πολύ καλή κατάσταση ακόμα,
    Κάθε 200 km η οπότε την δω στεγνή λάδωμα με παλιό λάδι παπιου και πινέλο.

    Δεν χρειάζεται να το πας σε μάστορα μπορεί να μην πάθει και τίποτα,,, η θα στα φτιάχνουν στο σέρβις τζάμπα.

    Αν ποτέ δεις ότι τρανταζει-σκορτσαρει το μοτέρ σφιξε τις βίδες στις βάσεις μοτέρ,, με ένα κινέζικο κλειδί 14αρι 2€ θα σου κοστίσει και θα σου μείνει και το εργαλείο, ξέχασα να πω ότι πέρασα δεύτερο παξιμάδι σαν κόντρα στο πρώτο στον άξονα για να μην ξεσφιξει ποτέ. Επίσης είχε ξεσφιξει μια βίδα από τα πατάκια που πάλι έβαλα άλλη με κόστος 1-2€.

    Αν ακούς τακ τακ όταν πατάς εμπρος φρένο βγάλε εμπρός πλαστικο και σφίγγεις η ξεσφιγγεις το κεντρικό παξιμάδι λαιμού,

    Αν πατιναρει ψάχνεσαι με την βίδα συμπλέκτη πάλι χωρίς κόστος,, αν δεν φτιάξει και είναι όντος δισκα ελατήρια είναι φτηνά.

    Αν εχει λίγο λάδι η εμπρός ανάρτηση θα το καταλάβεις και πάλι είναι φτηνό.
    Σε κάποια ποιο παλιά μάλλον έλιωνε το ντουι τις λάμπας εμπρός, πάλι 2-5€.στα τα καινούρια μάλλον είναι καλό.


    Το μηχανάκι δούλευε καθημερινά ντελιβερι 8 ώρες κάθε μέρα,, (μερικές φορές και 16ωρες)
    Έκανα +50 km σε ανοικτό δρόμο κάθε μέρα να πάω σπίτι -δουλειά και συχνά ψιλό τέρμα αν είχα αργισει, δλδ 80+km/h και 2-3 τελικιασματα.
    Στη δουλειά πήγαινα τάπα, έφευγα τέρμα στα φανάρια, περνούσα άλλους, κόφτες κτλ,, κάποιες φορές που βαριόμουν το πήγαινα και σιγά.

    Δεν του έκανα σωστό σέρβις, πχ άφηνα τα λάδια τα διπλάσια χιλιόμετρα μέσα, δεν έκανα
    βαλβίδες όσο συχνά έλεγε κτλ και παρά το σκισημο δεν έπαθε τίποτα,,, αυτά με τα λάδια για λίγο καιρό βεβαια, μετά φοβήθηκα μην αρχίσει να καίει λάδια η βαρεσει μπιέλα και τα κάνω κανονικά πλέων.

    σκέψου το μηχανάκι έχει κάνει σέρβις για 20000 χιλιόμετρα ενώ πραγματικά έχει 30.000.

    Ότι έπαθε το έχω φτιάξει μόνος με απλά εργαλεία με μηδέν κόστος, και δεν έχει χρειαστεί κανένα μεγάλο ποσό ακόμα,, τα σέρβις ήταν το ποιο ακριβό που έχω δώσει.. δλδ δεν έχει χρειαστεί κανένα ανταλλακτικό ακομα
    Εγώ δυστυχώς δεν το έχω με τα εργαλεία να φτιάχνω μόνος μου και να πειράζω πράγματα γιατί δεν το κατέχω το αντικείμενο, αλλά απ' ότι είδα τα σέρβις του είναι οικονομικά και γενικότερα θα το προσέξω και θα προσπαθήσω να τα κάνω όλα στην ώρα τους, όπως ορίζεται από το βιβλίο σέρβις.

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Αγορά Daytona Sprinter 125
    από psarakas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2016, 11:12
  3. Ανάκληση Daytona Sprinter 125
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2012, 06:36
  4. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF