PDA

View Full Version : tilefona ean meinoume?



skous
31/05/2005, 16:43
ektos apo elpa kai express service, xerei kaneis kamia alli axiopisti etairia me mikroteres times pou ean meineis paei tin moto sou ekei pou 8es?

Kai ean nai se ti perioxes drastiriopiountai (diladi ena meineis stou diaolou tis manas to pidima, 8a er8oun??)

zzr2005
31/05/2005, 17:50
αν πάρεις οποιδήποτε περιοδικό μοτοσυκλέτας θα βρεις εταιρείες που δραστηριοποιούνται στο χώρο της οδικής βοήθειας ακόμη και για μοτοσυκλέτες μόνο
..μπορεις να παρεις τηλέφωνο να ζητήσεις πληροφορίες αν και πολύ αμφιβάλω για Πανελλαδική κάλυψη
Μια καλή λύση που εφάρμοσα και εγώ μετά από κάποιο ψάξιμο και αφού διαπίστωσα ότι όλες οι μεγάλες εταιρίες είναι σύμφορες καθώς οι τιμές κυμαίνονται στα 130 ευρώ το χρόνο το λιγότερο, είναι η INTERAMERICAN.Η επιβάρυθνση που έγω για την οδική βοήθεια (έχω και ασφαλιστικό συμβόλαιο της μηχανής εκεί) είναι γύρω στα 50 με 60 ευρώ ετησίως ενώ έχει Πανελλαδική κάλυψη.
Πιστεύω ότι συμφέρει. Ωστόσο δεν γνωρίζω πόσο κοστίζει μόνο η οδική βοήθεια σε περίπτωση που δεν έχει ασφάλεια με την εταιρία. πάντως μπορείς να μπεις στο site της εταιρίας να δεις τα τιμιλόγια

skous
01/06/2005, 10:49
mallon den e8esa swsta tin erotisi.
den 8elw odiki boi8eia, geranous 8elw pou na pane tin moto ekei pou 8eleis

Julius
01/06/2005, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
mallon den e8esa swsta tin erotisi.
den 8elw odiki boi8eia, geranous 8elw pou na pane tin moto ekei pou 8eleis


einai to idio pragma, odiki vohthia ean den mporei na sou episkeyasei thn motosykleta sou (90% ton periptoseon), thn metaferei sto synergeio sou.

GST
01/06/2005, 11:32
MOTO FAST TRANS 6936070698
το εχω χρησημοποιεισει μια φορα στο παρελθον περνεις τηλεφωνo ερχετε σε περνει σε παει χωρις αλλη υποχρεωση και συμβολαια...

pissaman
01/06/2005, 12:09
Σου έρχετε ποιο φτηνά να κάνεις μια οδική βοήθεια!
Εγώ στα μηχανάκια μου, έχω από την EXTRA! Μία άγνωστη εταιρία, αλλά όπου έχω μείνει, έχουν έρθει και την έχουν πάρει!
Μάλιστα, μία φορά έμεινα στον Αϊ Γιάννη το Ρώσσο και μέσα σε 2 ώρες είχε έρθει το φορτηγό!
Στο ΧΧ, έχω οδική της Express Service! Έχουμε κάνει ένα πακέτο με κάτι φίλους και πληρώνουμε 60? ετησίως και συμπεριλαμβάνει μεταξύ άλλων, πανευρωπαική κάλυψη ΚΑΙ μεταφορά καυσίμου! Που σε άλλα συμβόλαια δεν το καλύπτουν!
Θα σου πρώτεινα να κάνεις οδική βοήθεια, για μερικούς απλούς λόγους:
α. Είναι υποχρεωμένοι να έρθουν όπου και αν έχεις μείνει!
β. Τους πέρνεις τηλ και αν αργούν τους ρίχνεις και τα μπινελίκια τους! ο μεταφορέας μπορεί να σου πει, δεν μπορώ σήμερα, θα έρθω σε δυο μέρες!
γ. Σε περιοχές μακρυά από αθήνα χρεώνουν ότι θέλουν!
δ. Όταν είχε πέσει ο gmakris στο Κυριάκη του είχαν πάρει 200? για να τον φέρουν αθήνα! Με τα ίδια λεφτά, εγώ πληρώνω 3,5 χρόνια οδική βοήθεια. Αν τους χρησιμοποιήσω μία φορά στα 3,5 χρόνια, μου έρχετε μία η άλλη (η δεύτερη και κάθε επόμενη δώρο!)
Αν κάποιος νομίζει ότι τον συμφέρει με 60? στην express να έχει και μεταφορά καυσίμου, ας επικοινωνήσει μαζί μου!

gcrook
01/06/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Σου έρχετε ποιο φτηνά να κάνεις μια οδική βοήθεια!
Εγώ στα μηχανάκια μου, έχω από την EXTRA! Μία άγνωστη εταιρία, αλλά όπου έχω μείνει, έχουν έρθει και την έχουν πάρει!
Μάλιστα, μία φορά έμεινα στον Αϊ Γιάννη το Ρώσσο και μέσα σε 2 ώρες είχε έρθει το φορτηγό!
Στο ΧΧ, έχω οδική της Express Service! Έχουμε κάνει ένα πακέτο με κάτι φίλους και πληρώνουμε 60? ετησίως και συμπεριλαμβάνει μεταξύ άλλων, πανευρωπαική κάλυψη ΚΑΙ μεταφορά καυσίμου! Που σε άλλα συμβόλαια δεν το καλύπτουν!
Θα σου πρώτεινα να κάνεις οδική βοήθεια, για μερικούς απλούς λόγους:
α. Είναι υποχρεωμένοι να έρθουν όπου και αν έχεις μείνει!
β. Τους πέρνεις τηλ και αν αργούν τους ρίχνεις και τα μπινελίκια τους! ο μεταφορέας μπορεί να σου πει, δεν μπορώ σήμερα, θα έρθω σε δυο μέρες!
γ. Σε περιοχές μακρυά από αθήνα χρεώνουν ότι θέλουν!
δ. Όταν είχε πέσει ο gmakris στο Κυριάκη του είχαν πάρει 200? για να τον φέρουν αθήνα! Με τα ίδια λεφτά, εγώ πληρώνω 3,5 χρόνια οδική βοήθεια. Αν τους χρησιμοποιήσω μία φορά στα 3,5 χρόνια, μου έρχετε μία η άλλη (η δεύτερη και κάθε επόμενη δώρο!)
Αν κάποιος νομίζει ότι τον συμφέρει με 60? στην express να έχει και μεταφορά καυσίμου, ας επικοινωνήσει μαζί μου!


Μιλουσα με τον ασφαλιστη μου τις προαλλες που αλλαξα Οδικη (ειχα εξπρες και γω), και μου ειπε οτι ΟΛΕΣ μεσα στο συμβολαιο, ασχετα αν δεν το παραδεχονται, καλυπτουν ολα αυτα που προανεφερες.

Στο λεω επειδη εχω τη συμβαση στα χερια μου, και διαπιστωνω οτι μας εχουν πιασει κοροιδα.
Ακομα και εξωτερικο να πας (θες πρασινη καρτα αλλα ολες την βγαζουν χωρις εξτρα χρεωση), και φας μια κληση στην Αυστρια π.χ, που πρεπει να πληρωσεις επιτοπου, ακομα και εκει η οδικη ερχεται και πληρωνει για παρτη σου.

Πχ στο δικο μου συμβολαιο (General Union), εχει και φροντιδα ατυχηματος, μαζι με την Οδικη βοηθεια, εντελως δωρεαν.
Πρεπει να το ψαξουμε λιγο το θεμα, γιατι ειναι κριμα να μην ξερουμε τι δικαιουμαστε.

afrotwin
01/06/2005, 17:42
ego ksero mia kenouria eteria pou exi katapeltes stin karotsa
tou les pou 8es na stin stili vazi tis sintetagmenes ke se liga lepta exi ftasi i mixani sou eki pou akrivos 8elis
milame gia poli ekseliksi

episis me liga lefta para pano stin kanoune ena me tin asfalto vgenoun kati palikaria me varies sfiria ke stin kanoune lioma epitopou leme
poli kali eksipiretisi oute perimenis oute tipota

Rezeguet
01/06/2005, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego ksero mia kenouria eteria pou exi katapeltes stin karotsa
tou les pou 8es na stin stili vazi tis sintetagmenes ke se liga lepta exi ftasi i mixani sou eki pou akrivos 8elis
milame gia poli ekseliksi

episis me liga lefta para pano stin kanoune ena me tin asfalto vgenoun kati palikaria me varies sfiria ke stin kanoune lioma epitopou leme
poli kali eksipiretisi oute perimenis oute tipota


ναι? για πες τηλεφωνα... Ειναι και στην επαρχια η μονο αττικη?

Tropeas
01/06/2005, 21:12
Και εγώ έβαλα οδική μόνο και μόνο και για μια πιθανή μεταφορά μιας κα;ι κάνει 35?/εξάμηνο αντί για 125?/εξάμηνο αν η μηχανή είναι ακινητοποιημένη...
Μάρκα: Εξτρα Service που χρησιμοποιεί τους σταθμούς και τα οχήματα της Εξπρές Service και καλύπτει όλα τα παραπάνω προαναφερθέντα...