PDA

View Full Version : κληση!!



moonshadow
31/08/2009, 03:08
Καλησπερα γραφω πρωτη φορα κ ελπιζω να το κανω στο σωστο σημειο..
Σημερα ενω καθομουνα στο μαγαζι που εργαζομαι ερχετε ενασ αστυνομικοσ(εχουμε καποια προηγουμενα θα προτιμουσα να μην ανφερθω οχι σοβαρα παντωσ)και με γραφει για κρανοσ!!
Ειπε πωσ με ειδε πριν που οδηγουσα..
Το ακομα ποιο κουλο ειναι πωσ εγραψε το μηχανακι μου το οπιο σημερα δεν οδηγησα καθολου(δουλευα με τησ δουλειασ)
Γνωριζει καποιοσ τη μπορω να κανω ωστε να μη πληρωσω τα γουστα του κυριου??
Ευχαριστω

Ζεύκας
31/08/2009, 03:28
πριν που οδηγούσες φορούσες κράνος?

και το μηχανάκι γιατί το έγραψε?

Albatros
31/08/2009, 07:20
Να μην παραλάμβανες την κλήση να πήγαινες στον Διοικητή του να διαμαρτηρηθείς και να ζητούσες δικάσιμο.
:confused:

felter
31/08/2009, 08:56
:a24: :sick:

GeoR1
31/08/2009, 09:31
Η παράβαση βεβαιώνετε την στιγμη που γίνεται.... Όχι μετά απο 1 ώρα, 1 μέρα, 1 βδομάδα που σε έιδε το όργανο να οδηγείς!!!!!!! Εκτός και αν δεν σταμάτησες σε μπλόκο (και καλα δεν τον είδες) και σταματησες στη δουλειά σου που ήταν σε οπτική με το μπλόκο!!!!
Αν με κατάλαβαινεις τι εννοώ... Όποτε αν δεν έχει συμβει κάτι τέτοιο, παίρνεις την κλήση σου και εντός 3 ημερών πηγαίνεις στον διοικητή του οργάνου και υποβάλεις ένσταση.... Και του λές ακριβώς τι έχει γίνει!
:wave2:

moonshadow
31/08/2009, 12:57
οχι δε το φορουσα και ηταν περιπολικο απενταντι απ το μαγαζι καμια σχεση με μπλοκο ουτε καν στο δρομο που περναγα!
δε κσερο αν με ειδαν η το μαντεψαν απ τη μια λεω με ειδαν απ την αλλη πωσ γραψαν στοιχεια στη κληση απ ασχετο μηχανακι που δεν ηταν εκει..ευχαριστο λεω να παω στο διοικιτη κ οτι γινει

McTalas
31/08/2009, 13:05
kαι γιατι την υπεγραψες την κληση?

moonshadow
31/08/2009, 13:14
οκ απλα πιστεψτε με οτι οτιδηποτε κ να κανα κ να μην υπεφραφα κληση κ οτι κοντρα κ αν πηγενα δε θα τ φηνε τεσι κ θα χε χειροτερη καταληξη

R-1nas
31/08/2009, 13:40
Μια χαρα αποδοση εβγαλε το παλικαρι για ολη την ημερα που επινε καφε .....


Ετσι πελατες θελουν που δεν γνωριζουν :):wave2: :rotflmao:

GeoR1
31/08/2009, 13:47
Καλά έκανες φίλε μου και δεν πήγες κόντρα.... Μου φαίνεται παράξενο όμως να σε γράψει για μηχανάκι που δέν οδηγούσες εκείνη τη στιγμή.... Καλά σου είπε ο McTalas, γιατί υπέγραψες???
Όταν υπογράφεις μία κλήση δεν σημαίνει οτι την αποδέχεσαι, αλλά οτι τα στοιχεία που αναγράφονται σε αυτή είναι τα σωστά... Για να θυμούντα οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι! Αν τα πραγματα είναι όπως τα λές θα στη σβήσουν!
Και για ενημέρωση, ναί ειμαι όργανο... Του νερού όμως!!! Και είμαι και καλό παιδί.... :D

moonshadow
31/08/2009, 14:32
παιδιΑ ευτυχωσ ενημερωθηκα για το διοικητη του τμηματοσ πριν παω μου παν οτι μονο χειροοτερα θα κανω τΑ ΠΡΑγματα αν του μιλισω θεωρει πωσ αυτοι μετα μηχανακια ειναι οι εγκληματιεσ τησ ελλαδασ χαρακτηριστικα μου παν πωσ εχει βγαλει επανιλιμενοσ πινακιδεσ απο ολα τα ντελιβεραδικα τησ περιοχησ και οπιο μηχανακι υπαρχει σε πεζοδρομιο καθωσ και για κατι εκατομυρια σε κληση των δημοτων που μαζεψε μεσ στο χρονο...οποτε δικαστικοσ λετε να παω?να πληρωσω?τυποτα αλλο πλαγιο??

menelaos46
31/08/2009, 21:13
Ρε φιλε στην καισαριανη σε γραψανε???