PDA

View Full Version : Μεταφορά Μηχανής Ηράκλειο - Σαλόνικα



epp1640
27/06/2009, 02:13
Παλιά έπαιζε πλοίο.. καταργήθηκε η γραμμή? *-) δεν βλέπω κάτι πλέον..

:beer: :beer: :beer:

Ενναλακτική λύση?

makis206
27/06/2009, 08:47
Aν και φαντάζομαι ότι θα υπάρχει και η λύση του τρένου από Αθήνα εγώ θα εξοπλιζόμουν με όρεξη, χαμόγελο, λίγη υπομονή και δώσ'του !

Μια ολόκληρη μέρα με το μηχανάκι σου, ότι καλύτερο !:beer:

Kepler Fun
27/06/2009, 10:03
Μεταφορές με ΟΣΕ δεν γίνονται πλέον.

Υπάρχουν μεταφορικές εταιρείες από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη με φορτηγό. Νομίζω έχει γίνει παλαιότερα αναφορά στο forum από κάποιους που πηγαίνουν Σέρρες. Ψάξε είχαν γραφτεί ονόματα και τηλέφωνα μεταφορέων.

Η δική μου εμπειρία με γραφείο μεταφορών είναι αρνητική. Στράβωσαν την πινακίδα και ξέβαψε το φτερό από το σφίξιμο και την τριβή με τους ιμάντες και φυσικά δεν παραδέχθηκαν τίποτα. Η μηχανή γενικά είναι δύσκολη στην μεταφορά λόγω της αστάθειας και του κινδύνου να πέσει.

Ο καλλίτερος τρόπος κατά την γνώμη μου είναι οδικώς αν υπάρχει χρόνος και διάθεση, ακόμη και αν πρόκειται για παπάκι. Εδώ άλλοι πάνε με ποδήλατα στην Ευρώπη.

Εχετλαίος
27/06/2009, 10:22
http://www.gaferries.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=56

Αναφέρει ότι υπάρχει βαπόρι Ηράκλειο-Σαλόνικα αλλά πήρα τους τηλέφωνο και εν τέλη δεν υπάρχει (ούτε θα υπάρξει) :a31: :a31:

blueangel
27/06/2009, 14:09
Νομίζω ότι παίζει γραμμή από Αγιο Νικόλαο για Σαλόνικα τσέκαρε το αν όχι αυτό που σου είπαν τα παιδιά δεν είναι άσχημη ιδέα ρε φίλε.Τη φορτώνεις μέχρι Πειραιά από Ηράκλειο και από κει και πέρα μια και φτάνεις ξημερώματα πολύ πολύ χαλαρά προς το μεσημεράκι θα είσαι Θεσσαλονίκη:beer: :beer:

fantacid
27/06/2009, 14:57
μεταφορικες ηρακλειου σαλονικας

φραγκιαδακης κ δελτα μεταφορικη

εαν δε βρεις τα τηλ στειλε πμ να στα δωσω...

:wave2:

ενδεικτικά για το ποδηλατο του μαικ πηραν 30?+φπα

fantacid
27/06/2009, 15:03
α!
κ στειλε πμ οταν φτασεις στο χωριο μας!

:lol:

epp1640
27/06/2009, 16:31
ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις..

αυτή η φραγκιαδάκης μεταφορική ακούγεται καλή ιδέα..

:lol: παιδιά δεν πάω διακοπές με την μηχανή.. για πώληση πάει και απλά το παιδί που ενδιαφέρεται είναι πάνω.. :sick: Σκέφτομαι να ανέβω Πειραιά.. να την ξαναβάλω στο καράβι Πειραιάς - Θεσσαλονίκη και να γυρίσω εγώ πίσω.. :look:

epp1640
27/06/2009, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις..

αυτή η φραγκιαδάκης ακούγεται καλή ιδέα..

:lol: παιδιά δεν πάω διακοπές με την μηχανή.. για πώληση πάει και απλά το παιδί που ενδιαφέρεται είναι πάνω.. :sick: Σκέφτομαι να ανέβω Πειραιά.. να την ξαναβάλω στο καράβι Πειραιάς - Θεσσαλονίκη και να γυρίσω εγώ πίσω.. :look:

άσε που αν ανέβαινα θεσσαλονίκη θα έπρεπε να πάω και τσουρέκι του μάκη μετά..

:hypnotize :lol:

fantacid
27/06/2009, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
μεταφορικες ηρακλειου σαλονικας

(1)φραγκιαδακης κ (2)δελτα μεταφορικη

εαν δε βρεις τα τηλ στειλε πμ να στα δωσω...

:wave2:

ενδεικτικά για το ποδηλατο του μαικ πηραν 30?+φπα

δυο ειναι οι μεταφορικες,
παρε δες ποιος εχει τη καλυτερη τιμη!

:winka:

ptc
20/05/2020, 18:37
μεταφορικες ηρακλειου σαλονικας φραγκιαδακης κ δελτα μεταφορικη

Ενδιαφερομαι για μεταφορα μηχανης απο Θεσσαλονικη προς Ηρακλειο. Αν και εντεκα χρονων το νημα βλεπω οτι οι εταιρειες που ειχαν προταθει υπαρχουν ακομα. Εχουν γραφεια και στις δυο πολεις (που σημαινει οτι δε θα μπλεχτουν δυο μεταφορικες, πραγμα καλο).

Εχει μηπως κανεις καποια αλλη μεταφορικη να προτεινει;

πυξιδας990
21/05/2020, 09:39
Ενδιαφερομαι για μεταφορα μηχανης απο Θεσσαλονικη προς Ηρακλειο. Αν και εντεκα χρονων το νημα βλεπω οτι οι εταιρειες που ειχαν προταθει υπαρχουν ακομα. Εχουν γραφεια και στις δυο πολεις (που σημαινει οτι δε θα μπλεχτουν δυο μεταφορικες, πραγμα καλο).

Εχει μηπως κανεις καποια αλλη μεταφορικη να προτεινει;

πετρο,εμενα το capo μου το ειχαν στειλει απο θεσαλλονικη -αθηνα αψογα,παντως να μην κανουν μεταφορτωση ειναι το ζητουμενο,εκει γινονται οι ζημιες