PDA

View Full Version : Καθαρό και πινακίδα μονο αμα βαλείς φωτα?



janic00
15/06/2009, 08:44
Καλησπέρα!
Υπαρχεί νομός που λέει οτι στα καθάρα χωρις φώτα δεν μπορείς να τα βγάλεις στον δρομό γιατι δεν έχουν πινακίδα !Αλλα ακούσα και θέλω να το επιβεβεώσω αν μπορείς να περάσεις στο καθάρο το εξής αν δεν έχει καθόλου φώτα μπορείς μόνο άμα του βάλεις φλάς να μπορέσεις να βγάλεις αριθμό κυκλοφωρίας????

stefanos
15/06/2009, 09:31
Ναι ο Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας λέει οτι πρέπει να έχεις φώτα φλάς κλπ αηδίες για να κυκλοφοράς στο δρόμο (με άδεια και πινακίδα)

Α και καθρέπτες:rotflmao: :rotflmao:

Pappios
15/06/2009, 15:57
παλι τα ιδια...


γτ να παρεις καθαρο απο την στιγμη που θες να το βγαλεις στον δρομο?παρε κατι αλλο νομιζεις οτι τα καθαρα ειναι τα πιο γρηγορα sτο δρομο στην κατηγορια τους?υπαρχουν πολλα xt που πατανε καθαρα κ μην νομιζεις οτι ειναι κ τερατα...τωρα θα παρεις καθαρο για οταν στο κλεψουν να μην εχεις καμια πιθανοτητα να το βρεις?θα παρεις καθαρο για τα φθηνα του κ οχι τακτικα service?η θα παρεις καθαρο για να του βγαλεις τα ρευματα για να του βαλεις φωτα κ με λιγα λογια να το κανεις να σερνεται?



τωρα αν θες για πινακιδα...εμεις παλια πηγαιναμε λαρισα κ βγαζαμε πινακιδα αγροτικου μηχανηματος...ΑΜ... για ψαχτο...αλλα γνωμη μου πεταμενα λεφτα....

janic00
15/06/2009, 20:14
Ευχαριστώ για την απαντήση σας και για την αποψή απλός ρώτησα!
λοιπόν απλός θέλω να κάνω το εξής πανώ απο το σπίτι μου έχει βουνό και έχει και κατι παλίες πίστες για καθαρά... απλός για να πάω στο βούνο και στις πίστες πρέπει πρώτα να περάσω απο το δρόμο περίπου 3 με 4 χιλιόμετρα και απλός μήπως και με σταματίσουν... γιατί εχω ακούσει οτι υπάρχει ο κανονισμός που λέει πως αν σε πετύχουν με καθαρό στο δρόμο χώρις πινακίδα στο κατασχέσαν χώρις συζήτηση απλός εντάχξεί πίστευω πώς είναι λίγο ακραίο για να το κατασχέσουν...αλλά ποτε δεν χέρεις τι γείνετε!

Pappios
16/06/2009, 02:00
κοιταξε εμενα που πηγαινα σχεδον καθε κυριακη βουνο με ειχαν σταματησει 1 φορα ζηταδες...ημασταν παρεα 4-5 καθαρα σε αποσταση 3-4χλμ κ εμεις απο το βουνο(αν κ μαλακια να κανεις τοσα χλμ τζαμπα...) full αξοπλισμο,κυριακη κ το μονο που μας ειπαν ηταν που παμε για να ερθουν κ εκεινη οταν σχολασουν...μπορει να ετυχε...αλλα αν εισαι σωστος θα σου φερθουν κ οι αλλοι σωστα...το καλυτερο παντος θα ειναι να αγορασεις ενα τρειλερ...η να φτιαξεις μονος σου δεν ειναι τπτ...