PDA

View Full Version : Καλώς σας βρήκα!!!!



Tefikerwn
22/03/2009, 09:29
Συμφορίτες γειά σας και καλώς σας βρήκα δεν ξέρω αν έβαλα στο σωστό σημείο το threat μου αν όχι ζητώ συγνώμη απο τους διαχειριστές.Θα σας πω την ιστορία μου έτσι να ξέρετε τη κουβαλάω μέσα μου :) Γιάννης λέγομαι είμαι 29 και είμαι από Αθήνα Ιλιον έχω μαγαζί κατασκευών αλουμινίου κοινός αλουμινάς πριν από μήνα και συγκεκριμένα την τσικνοπέμπτη χώρισα μετά από 5,5 χρόνια σχέσης έχασα τα ονειρά μου αλλά τα καλύτερα έρχωνται θέλω να πιστευω από τα 13 μου έχω ένα όνειρο να μπορέσω να πάρω κάποτε μια HARLEY DAVIDSON δυστηχώς λόγο του οικονομικού δεν έχω ακόμα τη δυνατότητα ελπίζω στο μέλλον να μπορέσω μηχανη ήθελα ανέκαθεν δεν έπερνα γιατί το μυαλό μου δεν ήταν πηγμένο και τη δεν ήθελα να με κλαίει κανένας όμως τώρα έπιξε και συν τον χωρισμό θέλω να πάρω μια χηχανή έτσι για αλλαγή παράστασης και για να ανέβει η ψυχολογία μου είδα πολλά μοντέλα αλλά ήθελα μηχανή για ταξίδια και το μάτι μου το έκλεισε η V-STROM 650 ABS λέω καθαρά ότι δεν ξέρω από μηχανές μιας που και η τελευτέα φορά που καβάλησα δίκυκλο ήταν στα 17 μου ένα glx 90cc οπότε είμαι Νέος ποιό νέος δεν γίνεται έπειτα από συζητήσης με άτομα που ασχολούντε με μοτο και σε συνδυασμό με τα χαρακτηρηστικα που ήθελα από μια μηχανή έκριναν την επιλογή μου πάρα πολύ καλή περίμενω να πάρω το δίπλωμα την άλλη εβδομάδα και με το που το πάρω πάω να κλείσω τη στρομια πριν μπω στο forum σας έκατσα και διάβασα σχεδόν όλα όσα αφορούν τη μηχανή αυτή και μάλιστα με βοήθησε σε πολλά αυτή η ανάγνωση πράγματα που μου ήταν τελείως άγνωστα τα έμαθα και ο λόγος που μπήκα μέσα αφενός γιατί οι περίσοτεροι είστε άτομα με πολλές γνώσης γύρω από της μηχανές αφετέρου θέλω να μπλέξω με μηχανόβιους :) εκδρομές γνωριμίες καφεδάκια κτλ κτλ.Ζητώ συγνώμη αν σας κουρασα με την μακρυγορία μου αλλά επηδεί ήρθα για να μείνω εδώ έκρινα καλό να πάρετε μια μικρή γευση για το τη ανθρωπος είναι το καινούργιο σας μέλος,σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας και ελπίζω να γνωριστούμε καλύτερα με τον καιρό :beer:

menos
22/03/2009, 09:48
Καλως ηρθες Tefikerwn:beer:

Πραγματι το V-Strom εχει αποδειχθει μια αξιολογη μηχανη και αρκετα καλη ακομη και για πρωταρηδες

Απο την στιγμη ομως που εχεις ετοιμο το κομποδεμα για αγορα μηχανης, ομως δεν εχεις και την καταλληλη εμπειρια, καλο θα ηταν να τσεκαρεις καποια μοντελα σε street, η σε γυμνο (χωρις πλαστικα) που να ειναι σχετικα ελαφρυ και που να μπορεις να το κινεις ευκολα μεσα στην πολη
Επισης το υψος της σελλας εχει ιδιαιτερη σημασια μιας και το V-Strom ειναι για ψηλούς!!

Θα σου προτεινα να πας σε μερικες αντιπροσωπειες πρωτα, να ελεγξεις ποιο ταιριαζει καλυτερα στις απαιτησεις σου και αφου καταληξεις σε 2-3 μηχανες, το ξανασυζηταμε :D

Καλωσόρισες και παλι και καλες βολτες:wave2:

Hell_Rider
22/03/2009, 10:26
Καλωσόρισες Γιάννη !!!! :wave2: :wave2:

Tefikerwn
22/03/2009, 10:51
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
[B]Καλως ηρθες Tefikerwn:beer:

Πραγματι το V-Strom εχει αποδειχθει μια αξιολογη μηχανη και αρκετα καλη ακομη και για πρωταρηδες

Απο την στιγμη ομως που εχεις ετοιμο το κομποδεμα για αγορα μηχανης, ομως δεν εχεις και την καταλληλη εμπειρια, καλο θα ηταν να τσεκαρεις καποια μοντελα σε street, η σε γυμνο (χωρις πλαστικα) που να ειναι σχετικα ελαφρυ και που να μπορεις να το κινεις ευκολα μεσα στην πολη
Επισης το υψος της σελλας εχει ιδιαιτερη σημασια μιας και το V-Strom ειναι για ψηλούς!!

Θα σου προτεινα να πας σε μερικες αντιπροσωπειες πρωτα, να ελεγξεις ποιο ταιριαζει καλυτερα στις απαιτησεις σου και αφου καταληξεις σε 2-3 μηχανες, το ξανασυζηταμε :D

Καλωσόρισες και παλι και καλες βολτες

Πηγα το είδα ανέβηκα και επάνω και με βόλεψε μια χαρά αν και είμαι 1,72 πάταγα πολύ καλά κάτω και όχι στης μύτες σε street δεν θέλω γιατι θέλω να κάνω ταξίδια εκδρομούλες κτλ

castoras
22/03/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tefikerwn
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
[B]Καλως ηρθες Tefikerwn:beer:

Πραγματι το V-Strom εχει αποδειχθει μια αξιολογη μηχανη και αρκετα καλη ακομη και για πρωταρηδες

Απο την στιγμη ομως που εχεις ετοιμο το κομποδεμα για αγορα μηχανης, ομως δεν εχεις και την καταλληλη εμπειρια, καλο θα ηταν να τσεκαρεις καποια μοντελα σε street, η σε γυμνο (χωρις πλαστικα) που να ειναι σχετικα ελαφρυ και που να μπορεις να το κινεις ευκολα μεσα στην πολη
Επισης το υψος της σελλας εχει ιδιαιτερη σημασια μιας και το V-Strom ειναι για ψηλούς!!

Θα σου προτεινα να πας σε μερικες αντιπροσωπειες πρωτα, να ελεγξεις ποιο ταιριαζει καλυτερα στις απαιτησεις σου και αφου καταληξεις σε 2-3 μηχανες, το ξανασυζηταμε :D

Καλωσόρισες και παλι και καλες βολτες

Πηγα το είδα ανέβηκα και επάνω και με βόλεψε μια χαρά αν και είμαι 1,72 πάταγα πολύ καλά κάτω και όχι στης μύτες σε street δεν θέλω γιατι θέλω να κάνω ταξίδια εκδρομούλες κτλ


Πολύ ΜΕ θυμίζεις ρε φιλαράκι.....κι εγώ είχα χρόνια να καβαλήσω(παπί),κι εγώ έλεγα τόσα χρόνια ότι θα με κλαίει η μάνα μου,κι εγώ χώρισα μετά από 6 1/2 χρόνια και είπα να πάρω μηχανή....βέβαια το στρομ ούτε γυρίζω να το κοιτάξω,αλλά κανείς δεν είναι τέλειος!!!!!!:rotflmao:

Γουλκαμ!!!!:beer: :beer: :beer:

LOCO3196
22/03/2009, 11:09
1. Tefikerwn καλος ηλθες και καλα χιλιομετρα με οτι και να παρεις :D :D :D
2. συμφονω με τον menos εν μερι, μαλλον πρεπει να παρεις κατι ποιο μικρο σε ογκο (και σε κιβικα η αλογα) γιατι πεζει να σε δυσκολεψη καπος, αλλο το να το καβαλας σταματιμενο και αλλο να πηγενεις στον δρομο, αλλα και παλη street (ss) και οχι αγριο γυμνο...

περα απο την μηχανη κοιτα να παρεις καλο εξοπλισμο και το βασικοτερο ΚΑΛΟ κρανος...
παρε εστω και 1 ΚΑΛΟ μονοχρωμο απο κατι κατοτερο γιατι εχει σχεδιο, για ασχαλεια θα το φορας... οχι για να εισαι ωραιος... :winka:

cityfly
22/03/2009, 11:13
καλώς ήρθες
:wave2: :wave2: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
22/03/2009, 12:09
καλως ηρθες.
:wave2:

menos
22/03/2009, 12:35
Επισης θα προτεινα (αφου σ'αρεσουν τα ταξιδακια) να κοιταξεις επισης το CBF 600S ABS Ενα ευκολοδηγητο, ταξιδιαρικο, ιδιαιτερα ανετο και αρκετα ευκολοτερο στην πολη απο το V-Strom, Α! και το βασικοτερο, ευκολη μεταπωληση και ειναι και Honda:winka:

JAD
22/03/2009, 12:56
Καλώς ήρθες συνονόματε κ γείτονα...
Μην ξεχνάς τον εξοπλισμο...και μην λυπηθεις τα χρήματά σου για την αγορά του.

:beer: :beer:

MikeG
22/03/2009, 13:01
Καλώς ήρθες πρώτα από όλα!


:beer: :beer: :beer: :beer:

Να το πάρεις το Vstorm αφού το γουστάρεις, να πάρεις & τον απαραίτητο εξοπλισμό (μπουφάν, κράνος, μπότες..), να το φοράς όποτε καβαλάς.

Μη φοβάσαι, όμως με προσοχή & όχι απερισκεψίες. Δε χρειάζεται λόγω της ψυχολογίας να υπάρχουν προβλήματα. Με αντιλαμβάνεσαι πιστεύω.
Η δύναμη & η γνώση είναι στο μυαλό σου. Χρησιμοποίησε τη & θα αποζημιωθείς.



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Tefikerwn
22/03/2009, 14:24
Σας ευχαριστώ όλους σας για της συμβουλές και για το θερμό σας καλόσόρισμα:) :) :) :)

blueangel
22/03/2009, 14:37
Καλώς ήρθες στην παρέα Γιάννη να το πάρεις και να το χαρείς το μωρό σου με οσο πιο πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα γίνεται:beer:

Tefikerwn
22/03/2009, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Πολύ ΜΕ θυμίζεις ρε φιλαράκι.....κι εγώ είχα χρόνια να καβαλήσω(παπί),κι εγώ έλεγα τόσα χρόνια ότι θα με κλαίει η μάνα μου,κι εγώ χώρισα μετά από 6 1/2 χρόνια και είπα να πάρω μηχανή....βέβαια το στρομ ούτε γυρίζω να το κοιτάξω,αλλά κανείς δεν είναι τέλειος!!!!!!:rotflmao:

Γουλκαμ!!!!:beer: :beer: :beer:



Χχαχαχαχαχαχαχαχα αδελφέ σε ευχαριστώ που επικρωτής την επιλογή μου (πλάκα κάνουμε) τι να σου πω μου έκλεισε το μάτι με το που το είδα λες και έγραφε το ονομάμου επάνω ξέρεις είναι και ότι σε τραβήξη το VARADERO πραγματικά το φοβάμε και μόνο από τον όγκο που έχει το transalp άσχημο δεν μου αρέσει καθόλου το TDM από την άλλη ανέβηκα αλλά δεν αισθανόμουν άνετα στη θέση οδήγησης αυτά το ολίγα.Χαλιρομε πάντως που με καταλαβένεις και στο άλλο θέμα γιατί παιδιά πλέον δεν είμαστε είναι καλό να ξέρει κάποιος ότι δεν είναι μόνος του αν με καταλαβένεις ;)
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

SVX
22/03/2009, 15:08
kalostona....!!! :beer:

camen
22/03/2009, 15:35
Καλως ηρθες και απο μενα φιλε...
Γνωμη μου ειναι να αγορασεις αυτο που ερωτευθηκες απο την πρωτη ματια.
Μην ακουσεις κανεναν απο εδω μεσα...Εσυ θα το οδηγας και οχι εμεις...
Ο καθενας κατι διαφορετικο θα σου προτεινει και στο τελος θα ξενερωσεις.
Το ειδες το V-Strom ,σου αρεσε τελειωσε...Παρτο με κλειστα ματια...:winka:
Και οπως ειπαν και τα παιδια ΚΑΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ...
Αντε και καλες βολτες με την κουκλα αλλα και με την επομενη κουκλα(γυναικα):winka: :beer: :wave2:

MitsosNaked
22/03/2009, 15:40
Καλώς ήρθες boy !

Δίπλωμα-φούλ εξοπλισμό-V-Strom Με αυτήν ακριβώς τη σειρά!

Όλα καλά θα πάνε και όπως είπες, τα καλύτερα έρχονται !!

Πάντα όρθιος!

:beer:

nobody
22/03/2009, 15:46
καλως ηρθες!
κι εγω συμφωνω να κανεις αυτο που θες.ο καθενας μας εχει την δικη του αποψη εδω,σεβαστες βεβαια ολες.εσυ ομως θα την χαιρεσαι την μηχανη σου,οχι εμεις

TROOPER
22/03/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tefikerwn
Συμφορίτες ..................

τι λεει αυτος ρε ?

:lol: :lol: :lol: :lol:

LOUKILOUK
24/03/2009, 11:24
Καλοστο το παιδι...
Καλες βολτες Γιαννη και παντα ορθιος...
Παντα με εξοπλισμο, με μυαλο και σεβασμο στη ζωη ολων... μην ανησυχεις...τα χιλιομετρα φευγουν η εμπειρια ερχεται ...εεε και μετα μπορει να αποκτησεις και γουστο...ακου harley kai v-strom...:hypnotize ...ελεος ρε γιαννακη:rotflmao: :lol: :bigcry: :rotflmao:

οκ σε πειραζω :winka:
καλους δρομους:wave2: