PDA

View Full Version : ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ..



KOSTASTSIMO
07/11/2008, 07:42
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ..
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ..
ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ,ΕΝΑ Ζ 750 ΤΟΥ 2006 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ..ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΒΑΝΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΒΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΕΝΑΝΤΙ 1000 ΕΥΡΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ,ΤΗ ΦΑΡΚΑΔΩΝΑ..
Ο ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΘΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΔΙΚΟΓΡΑΦΙΑ ΑΚΙ ΕΝΩ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ..
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΝΤERNET ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ..

makis206
07/11/2008, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTASTSIMO
ΕΝΩ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Aυτό δεν το κατάλαβα, αποδεικνύει δηλαδή ότι τη μηχανή την αγόρασε από μαγαζί ή από κάποιον άλλο ιδιοκτήτη σαν μεταχειρισμένη με όλα τα νόμιμα έγγραφα ;

:confused:

arxaios
07/11/2008, 07:51
Aν μπορείς να αποδείξεις ότι είναι η δικιά σου μηχανή ............ με τον αρ. πλαισίου και την ομολογία του Αλβανού, ο τύπος που την αγόρασε πάει μέσα για ΚΛΕΠΤΑΠΟΔΟΧΗ και παίρνεις πίσω τη μηχανή σου !!!
Ο τύπος πως την κυκλοφορεί ;;; Με τι χαρτιά ;;;
Αν έχει "χτυπήσει" άλλα νούμερα 95 % αυτό ΦΑΙΝΕΤΑΙ !!!

Καλή τύχη
:wave2: :wave2: :wave2:

stvr1
07/11/2008, 08:03
Θα συμφωνήσω με τον arxaio, καθώς κάποια πράγματα δεν κρύβονται εύκολα...:nono:

Θα σου προτείνω να βρείς κανέναν σοβαρό δικηγόρο και να αφήσεις τους χασοδίκες, διότι μόνο αν είναι τέτοιοι μπορούν να σου λένε ότι δεν θα πάρεις πίσω μια μηχανή που μπορεί να αποδειχτεί ότι είναι δικιά σου από τα χαρτιά.

Αν όντως ισχύουν αυτές οι μ@λ@κίες και δεν γίνει και τίποτα, δώσε και εσύ κανένα χιλιάρικο σε κανέναν αλβανό (ή άλλης εθνικότητας κλέφτη), να του την κλέψει και να στην "πουλήσει"... :evil:

Υ.Γ. Το καθίκι που την αγόρασε δεν ήξερε ότι ήταν κλεμένη, τί χαρτιά έχει στα χέρια του; Μήπως θέλει και αυτός κανένα χέρι ξύλο;;; :mad:

toulis
07/11/2008, 08:43
Δυστυχώς από ότι κατάλαβα η αστυνομία αν και έχει κατάθεση του κλέφτη που να λέει ότι την πούλησε στον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν έχει βρει την μηχανή οπότε και δεν μπορεί να κάνει και πολλά.

Και νομίζω ότι είναι λογικό

Αύριο μπορεί να ισχυριστεί κάποιος ότι έκλεψε κάτι και το πούλησε σε εμένα π.χ.

Αν δεν το βρουν στην κατοχή μου η δεν έχουν άλλες αποδείξεις δεν μπορούν να μου κάνουν και πολλά .

Αν το παλικάρι είναι σίγουρο για τον αγοραστή μάλλον το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει θα ήταν να πείσει τον αγοραστή ότι η καλύτερη έκβαση της υπόθεσης θα ήταν να βρεθεί το μηχανάκι παρατημένο κάπου.

Τα επιχειρήματα που θα χρησιμοποιήσει για να πείσει τον κλεπταποδόχο μπορεί να τα κρίνει μόνος του πιστεύω
:mad:

stvr1
07/11/2008, 08:55
Αν δεν έχει βρεθεί η μηχανή, όντως τρέχα γύρευε...
Δεν το κατάλαβα, sorry....

Πάντως δεν είναι κακή ιδέα να τον "πείσεις" με κάποιον τρόπο....

kachius
07/11/2008, 08:58
Από ότι καταλαβαίνω η μηχανή δεν έχει βρεθεί,
δε μπορεί να είναι τόσο "βλάκες" δύο δικηγόροι...

Αν τελικά η μηχανή υπάρχει στην κατοχή του,
άλλαξε δικηγόρο και θα την πάρεις σύντομα!
(όπως αναφέρθηκε παραπάνω)

Road67
07/11/2008, 09:11
Αν δεν την κυκλοφορεί απ' τη στιγμή που σχηματίστηκε δικογραφία η μηχανή έχει γίνει ήδη φύλλο και φτερό.

KOSTASTSIMO
07/11/2008, 11:04
ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ..ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΑ...
Η ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ.. Ο ΑΛΒΑΝΟΣ ΑΠΛΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ..ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΛΒΑΝΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΜΟΛΟΓΙΑ..

THEOD
07/11/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTASTSIMO
ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ..ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΑ...
Η ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ.. Ο ΑΛΒΑΝΟΣ ΑΠΛΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ..ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΛΒΑΝΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΜΟΛΟΓΙΑ..

Φίλε προφανώς ο Έλληνας θα είναι γνωστό κλεφτρόνι στην Ασφάλεια...Δεν θα ήταν φαντάζομαι η πρώτη φορά που έκανε κάτι τέτοιο...Άν είναι "επαγγελματίας" κάπου θα υπάρχει ένας χώρος-αποθήκη όπου γίνονται αυτές οι δουλειές και όλο και κάποια ίχνη θα βρεθούν εκεί...άσε τους δικηγόρους προς το παρόν και δες μήπως η ασφάλεια σε βοηθήσει...Έχουν αυτοί τον τρόπο να τον πείσουν....

Aggelos_SV
07/11/2008, 11:45
Kαθίκι ο Αλβανός...δύο φορές καθίκι ο "Έλληνας":a52:

...άσε που μάλλον ο Αλβανός είναι "υπάλληλός" του με βάση τα όσα γράφηκαν στο thread

mats8282
07/11/2008, 14:56
Παντως εσυ εχεις <<στοχο>> να κινηθεις δικαστικα και να απαιτησεις την αποζημιωση σου,αν θα παρεις τιποτα ειναι μια αλλη ιστορια....Παντως επειδη το ειπε ο κλεφτης δεν ειναι καταδικαστικο για τον αλλον χωρις στοιχεια..

Ελπιζω να βρεις ακρη και αν δεν βρεις την μηχανη,τουλαχιστον να παρεις καποια χρηματα...