PDA

View Full Version : λαζοπουλος



700_Thespieis
15/02/2008, 18:43
Παιδες,επειδη ειμαι Ολλανδια για κανα 6μηνο,ξερετε πως μπορω να βλεπω λαζοπουλο μεσω ιντερνετ?αν γινεται χωρις download απο παραξενα site-αν δε γινεται καλως:wave2:

cityfly
15/02/2008, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Παιδες,επειδη ειμαι Ολλανδια για κανα 6μηνο,ξερετε πως μπορω να βλεπω λαζοπουλο μεσω ιντερνετ?αν γινεται χωρις download απο παραξενα site-αν δε γινεται καλως:wave2:


δεν ξέρω για να βλέπεις αλλά μπορείς να ακούς μέσω του ραδιοφώνου του άλφα νομίμως

Sapadak
15/02/2008, 19:25
http://www.greek-movies.com/shows.php?c=7


Κανεις λιγο scroll down και εισαι κομπλε

fantacid
15/02/2008, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Παιδες,επειδη ειμαι Ολλανδια για κανα 6μηνο,ξερετε πως μπορω να βλεπω λαζοπουλο μεσω ιντερνετ?αν γινεται χωρις download απο παραξενα site-αν δε γινεται καλως:wave2:


βαλε νοβα!

:D

glanza2
15/02/2008, 20:59
greek movies που ειπε και φιλος και εισαι κομπλε

bentouza
15/02/2008, 21:53
αν χρησιμοποιεις rapishare το κατεβαζεις και απο δω
http://greekzlive.com/forum/showthread.php?t=267313

700_Thespieis
15/02/2008, 23:33
:D thx paides :beer:

VanDiemen
16/02/2008, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
:D thx paides :beer:

Ελπίζω να μη νόμισες πως καθάρισες με ένα thnx, ε; Δεχόμαστε paypal, wire transfer, visa & mastercard. :rolleyes:

vestromas
16/02/2008, 01:04
Σιγα τον φουστη που εχει χαζεψει τον κοσμο με τις νταλακιες του. Οταν παρουσιαστηκα στην Δραμα το 88 αυτος πουλαγε τρελα για να μην παει, και πριν λιγα χρονια, μονο υπουργο πολιτισμου δεν τον κανανε τον φραγκολεβαντινο, την παλιο κοταρα! Θα μας μαθει κουλτουρα ο Λαζοπουλος ο ψευτοκουλτουριαρης.

mats8282
16/02/2008, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Σιγα τον φουστη που εχει χαζεψει τον κοσμο με τις νταλακιες του. Οταν παρουσιαστηκα στην Δραμα το 88 αυτος πουλαγε τρελα για να μην παει, και πριν λιγα χρονια, μονο υπουργο πολιτισμου δεν τον κανανε τον φραγκολεβαντινο, την παλιο κοταρα! Θα μας μαθει κουλτουρα ο Λαζοπουλος ο ψευτοκουλτουριαρης.


Το ψηνεις για διαμαχη βλεπω :smokin:

vestromas
16/02/2008, 02:42
Aποψη εξεφρασα γιατι εχω βαρεθει να τους βλεπω σαν τα προβατα και βοσκο τον Λαζοπουλο. Εντωμεταξυ τα καναλια τον γλυφουν ολη μερα γιατι με το υλικο του βγαζουν τζαμπα μεροκαματο. Τον λενε συγχρονο Αριστοφανη και αλλες τετοιες νταλακιες επειδει κοροιδευει οποιον θελει με την καλυψη της σατηρας. Κανει ρομπα οποιον θελει και ολοι τον χειροκροτανε σαν νταλακες. Στους 10 μικρους Μητσους ειχε την πλακα του. Τωρα που παει να το παιξει τιμητης και ηρωας του απλου κοσμου εχει ξεφυγει το πραγμα. Μην ξεχναμε οτι δεν τα κανει τζαμπα αυτα. Βαλτε με και μενα στην παρεουλα και δωστε μου μικροφονο και καμερα και θα σου πω εγω τι ωραια πλακιτσα κανω:beer:

extremist
16/02/2008, 04:11
Αν τους βάζανε τον Πανούση όμως θα κλεγόντουσαν.
Απλά έχουν βρεί στο πρόσωπο του Λαζόπουλου αυτο ακριβώς που είπε ο vestromas.
Τον λενε συγχρονο Αριστοφανη και αλλες τετοιες νταλακιες επειδει κοροιδευει οποιον θελει με την καλυψη της σατηρας.
Ο καθένας θα μπορούσε να είναι στη θέση του,απλά έτυχε να είναι αυτος.Δεν κάνει κάτι το αξιόλογο,έτοιμο υλικό έχει και πολύ απλά το σατιρίζει προσπαθώντας να το πετύχει αυτό με μια μορφή frontman.crap.:yuck:

vestromas
16/02/2008, 12:56
Συμφωνω για τον Πανουση, extremist. Ειναι ισως ο μοναδικος που πραγματικα δεν γλυφει το συστημα υποκρινομενος οτι του αντιστεκετε.:beer:

la_villa
16/02/2008, 13:07
αν μπορεί να το κάνει ο καθένας αυτό που κάνει ο Λάκης ας το κάνει...εκεί η ρόδος εκεί και το πήδημα....

όλα τ'άλλα....ή μήπως να βλέπουμε το λαμόγιο τον Μάκη??

ο Λάκης κάνει σάτυρα σε δηλώσεις κ εμφανίσεις προσώπων στην τηλεόραση...και την κάνει πολύ πετυχημένα...και αυτό είναι το δύσκολο
ένα μικρόφονο μπορεί να πιάσει ο καθένας αλλά τι θα πει και πως θα το πει είναι η ουσία

Fireball400
16/02/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
ο Λάκης κάνει σάτυρα σε δηλώσεις κ εμφανίσεις προσώπων στην τηλεόραση...και την κάνει πολύ πετυχημένα...

+1

sotpag
16/02/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
αν μπορεί να το κάνει ο καθένας αυτό που κάνει ο Λάκης ας το κάνει...εκεί η ρόδος εκεί και το πήδημα....

όλα τ'άλλα....ή μήπως να βλέπουμε το λαμόγιο τον Μάκη??

ο Λάκης κάνει σάτυρα σε δηλώσεις κ εμφανίσεις προσώπων στην τηλεόραση...και την κάνει πολύ πετυχημένα...και αυτό είναι το δύσκολο
ένα μικρόφονο μπορεί να πιάσει ο καθένας αλλά τι θα πει και πως θα το πει είναι η ουσία


αν εχει τα αρ@##$α να το κανει για ολους και για ολα


δεν τον ειδα να λεει τιποτε 250 χιλιαρικα του Λουδοβικου


ουτε για τα πτυχια της ιατρικης και αλλα πολλα......


κανει οτι κανει μεχρι εκει που "πρεπει" και τον "παιρνει" ....


και το ακομα χειροτερο ( που κανει και ο Μακης) εχει την "εξουσια" μεσα απο την εκπομπη και κανει προσωπικες επιθεσεις σε ατομα που δεν εξεταζουμε αν ειναι σωστα ή οχι ΑΛΛΑ ΔΕΝ μπορουν να απαντησουν





το μονο αποδεκτο ειναι πως ειχε και εχει και τωρα μερικες φορες πλακα



γιατι αυτη τη στιγμη εχει καβαλησει ενα καλαμι και δεν λεει να κατεβει

θα μου πεις λογικο με τα νουμερα που κανει αλλα οχι να κανει ετσι μεσα στην εκπομπη


και φυσικα τα νουμερα δεν ειναι δικατου 100% αλλα τα χρωστα στα "προβατα" που ακολουθουν οτι πλασαρει η τν ... με τοση διαφημιση απο ολα τα καναλια και να μην θελεις θα δεις

orizontas
16/02/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Σιγα τον φουστη που εχει χαζεψει τον κοσμο με τις νταλακιες του. Οταν παρουσιαστηκα στην Δραμα το 88 αυτος πουλαγε τρελα για να μην παει, και πριν λιγα χρονια, μονο υπουργο πολιτισμου δεν τον κανανε τον φραγκολεβαντινο, την παλιο κοταρα! Θα μας μαθει κουλτουρα ο Λαζοπουλος ο ψευτοκουλτουριαρης.






+666

sotpag
16/02/2008, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Συμφωνω για τον Πανουση, extremist. Ειναι ισως ο μοναδικος που πραγματικα δεν γλυφει το συστημα υποκρινομενος οτι του αντιστεκετε.:beer:



αν και συμφωνω με τα προηγουμενα που ειπες


εδω δεν εχεις και πολυ δικιο


και αυτος το παιχνιδι του κανει και πουλαει.....


συγουρα δεν εχει μπει στα σκατα της πολιτικης

αλλα οχι πως δεν εκμεταλευετε καταστασεις και προσωπα

mats8282
16/02/2008, 13:41
Εγω θεωρω οτι λεει σωστα πραγματα και απο εκει και περα δεν με ενδιαφερει αν πηγε φανταρος ή οχι.Οσο καιρο λεει τα πραγματα με το ονομα τους και μεσα απο την εκπομπη του βγαζει στην φορα καραγκιοζηδες πολιτικους και μελη του τραλαλα σταρ συστεμ της χωρας μας εμενα μου κανει.Εχει πει και πραγματα που δεν συμφωνω αλλα ολα μεσα στο κολπο ειναι.Ουδεις αναμαρτητος ποσο μαλλον μεσα στο συστημα της τηλεορασης.Αλλα μεσα σε αυτην την τηλεοραση ο Λακης ειναι μια οαση και το δειχνουν τα νουμερα που γραφει.-

vestromas
16/02/2008, 13:50
La villa, καλο λαμογιο και ο Τριανταφυλοπουλος. Προς θεου! Δεν θα θελα να περασει πως αυτα που ειπα ηταν για να δικαιωσω τον (Αγιο της δημοσιογραφιας).:rotflmao: :beer:

vestromas
16/02/2008, 14:07
Ματς, στο περασε το παραμυθι και τον εκανες και οαση τον καραγκιοζη. Απο αλλο συστημα πληρωνετε ο Λαζοπουλος; Το αφεντικο του νομιζεις οτι τον πληρωνει μονο για να κανει νουμερα και να χτυπαει το συστημα; Αν ναι εισαι βαθια νυχτωμενος! Ειναι πανεξυπνος και ταλαντουχος, λεει εξυπνες ατακες που βγαζουν γελιο, αλλα μεχρι εκει! Τα υπολοιπα ειναι παρα πανω απο υποπτα. Κανεναν δεν προωθει το συστημα αν δεν ικανοποιη τα δικα του συμφεροντα και ο Λακης δεν ειναι τοσο αγνος και αδαης, ουτε το υποσκαπτει απο μεσα. Αν ηταν πραγματικος αυτη την στιγμη θα επαιζε σε κανεα θεατρακι στην επαρχια. Υπαρχουνε πιο ταλαντουχοι απ τον Λακη που δεν τους ξερεις γιατι δεν εξυπηρετουν το συστημα.

byron
16/02/2008, 14:23
Συνωμοσιολογίες και αοριστίες.....

Αυτή τη στιγμή ο Λαζόπουλος είναι όντως όαση μέσα στην ακατάσχετη μπουρδολογία και πλύση εγκεφάλου που περνάει απ΄την τηλεόραση. Σαφώς και απ΄την εξυπνάδα και το ταλέντο του βγάζουν τα αφεντικά του λεφτά. Και?

Τον γουστάρω μόνο και μόνο γιατί ξεμπροστιάζει την ηλιθιότητα και βάζει στη θέση του τον καθένα κρετίνο. Το ότι εξαιτίας του Λαζόπουλου οι λοβοτομημένοι ΜΠΟΡΕΙ να σκεφτούν τη κοτσάνα που θα πετάξουν πριν την πουν στον αέρα είναι επίτευγμα. Δείτε ποιοι είναι αυτοί που τον κατηγορούν, και τι ακριβώς ταΐζουν τον κόσμο....

Aggelos_SV
16/02/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
Αν τους βάζανε τον Πανούση όμως θα κλεγόντουσαν.
Απλά έχουν βρεί στο πρόσωπο του Λαζόπουλου αυτο ακριβώς που είπε ο vestromas.
Τον λενε συγχρονο Αριστοφανη και αλλες τετοιες νταλακιες επειδει κοροιδευει οποιον θελει με την καλυψη της σατηρας.
Ο καθένας θα μπορούσε να είναι στη θέση του,απλά έτυχε να είναι αυτος.Δεν κάνει κάτι το αξιόλογο,έτοιμο υλικό έχει και πολύ απλά το σατιρίζει προσπαθώντας να το πετύχει αυτό με μια μορφή frontman.crap.:yuck:


+ 100000000 για τον Πανούση

Αυτός λέει τα πράγματα με τ'όνομά τους.Δεν φτιάχνει λέξεις για να βρίσει, λέει τις υπάρχουσες και τις χρησιμοποιεί μια χαρά.Ξερνάω στους μακάκες και στους νταλάκες και στα όποια γελοία ευρήματα του Λαζόπουλου.Τον έχω βαρεθεί να προσπαθεί να μας πείσει να ψηφίσουμε τον Τσίπρα.Τον έχω βαρεθεί να προσπαθεί να με κάνει ''αριστερό''.Τον έχω βαρεθεί να δείχνει πράγματα όπως εξυπηρετούν αυτόν....

Η μοναδική εκπομπή σάτυρας στην ελληνική τηλεόραση αυτή τη στιγμή είναι η Ελληνοφρένεια στον ΣΚΑΙ.Πανέξυπνη,γρήγορη και όχι προκατηλλειμένη θετικά ή αρνητικά έναντι ορισμένων.Τέλος...

tai
16/02/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ματς, στο περασε το παραμυθι και τον εκανες και οαση τον καραγκιοζη.
σε σχέση με τα άλλα ΕΙΝΑΙ όαση
Απο αλλο συστημα πληρωνετε ο Λαζοπουλος; Το αφεντικο του νομιζεις οτι τον πληρωνει μονο για να κανει νουμερα και να χτυπαει το συστημα; Αν ναι εισαι βαθια νυχτωμενος! Ειναι πανεξυπνος και ταλαντουχος, λεει εξυπνες ατακες που βγαζουν γελιο, αλλα μεχρι εκει!
αρκεί που βάζει το μιαλό των χαζοτηλεανθρώπων να σκεφτεί
Τα υπολοιπα ειναι παρα πανω απο υποπτα. Κανεναν δεν προωθει το συστημα αν δεν ικανοποιη τα δικα του συμφεροντα και ο Λακης δεν ειναι τοσο αγνος και αδαης, ουτε το υποσκαπτει απο μεσα.
και ο Πανούσης που απ'οτι λενε δεν εξυπηρετεί το σύστημα γιατι ειναι γνωστότατος?
Αν ηταν πραγματικος αυτη την στιγμη θα επαιζε σε κανεα θεατρακι στην επαρχια.
εχει γράψει και ανεβάσει εργα με τεράστια επιτυχία. Δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα του θεάτρου μάλλον
Υπαρχουνε πιο ταλαντουχοι απ τον Λακη που δεν τους ξερεις γιατι δεν εξυπηρετουν το συστημα.
Η δεν ειναι τοσο ταλαντούχοι

καλό ειναι οταν κάποιος δεν μας "πάει" αντι να τον θάβουμε, να προτείνουμε κατι καλύτερο.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV

Η μοναδική εκπομπή σάτυρας στην ελληνική τηλεόραση αυτή τη στιγμή είναι η Ελληνοφρένεια στον ΣΚΑΙ.Πανέξυπνη,γρήγορη και όχι προκατηλλειμένη θετικά ή αρνητικά έναντι ορισμένων.Τέλος...
αν δεν έχουμε, ας βολευτούμε με το "μη χείρον βέλτιστο"
:wave2:

Aggelos_SV
16/02/2008, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai


αν δεν έχουμε, ας βολευτούμε με το "μη χείρον βέλτιστο"
:wave2:

Προτιμώ να την κλείσω και να χαζέψω το moto.gr:p :wave2:

zephyr1
16/02/2008, 14:58
Ται +1

Δεν τον παω τον Λαζοπουλο αλλα βρηκαμε ενα πληκτρολογιο , ενα φορουμ και προσφερουμε και εργο ,απλα κρινοντας.:a31:

Τζιμακος (http://www.youtube.com/watch?v=NReyH9qKkks) :winka:
Δεν παυει να ειναι ενας φραγκατος που κραζει μεσα απο το αλεξισφαιρο γυαλι του.

vestromas
16/02/2008, 15:27
Zephyr, εμεις που αντιδρουμε στον Λαζοπουλο και στην προπαγανδα του, πως αλλιως να εκφρασουμε την αποψη μας χωρις το πληκτρολογιο; Να τον παρουμε τηλεφωνο η να στειλουμε γραμμα στον αλφα να μας βγαλει στον αερα να τα χωσουμε; Αν με βρει καμερα δικια του στο δρομο θα τα προβαλει αυτα που θα πω; Αν του πω ομως καμια βολικη ατακα, θα μου δωσει και λεφτα να παω στην Αμερικη την γκομενα που της το εχω ταξει. Αν ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες και παω να τον δω, θα κατεβει απο την σκηνη να μου σφιξει το χερι, παιζοντας συγχρονος συγκινιτικη μουσικη, Αν ειμαι αριστουχος Αλβανη μαθητρια θα θυμηθει να με αναφερει για να θυμισει ποσο ρατσιστες ειναι καποιοι, αλλα δεν θα παει συγχρονως σε κανενα καφενειο στην Αχαρνων να δει ποσο ευκολα πυροβολουν οι Αλβανοι για ψηλου πηδημα. Καλα ρε μαγκες αυτα δεν τα βλεπετε; Δεν περνετε χαμπαρι τη χειραγωγιση και την εκμεταλευση που σας κανει στο βωμο της τηλεθεασης και της τσεπης του;

zephyr1
16/02/2008, 15:54
Αν παρατηρησες στα γραφομενα μου δεν παω κανενας απο τους 2 ,ειδικα τον Λαζοπουλο.

Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν τραγουδαω Πανουση η δεν σεβομε την δουλεια του Λαζοπουλου.Αν εχω τα @@ να κανω κατι καλυτερο για αυτα τα ''προβατα'' που δυστηχως :( αυτα που βιωνουν και ξερουνε , θελουν να τα ακουνε κιολας για να το διασκεδαζουνε, θα το κανω ,αλλιως θα σιωπο.

Τηλεοραση δεν εχω και βλεπω μονο ειδησεις στην Ετ1 ,παντα κανα 5 λεπτο γιατι αναγουλιαζω απ'τα ψεμματα.

Η κριση χωρις πραξη με κουραζει, καλυτερα πραξη χωρις κριση παρα μονο το πρωτο.:hypnotize

:)

vestromas
16/02/2008, 15:59
Αυτος που κρινει ολο τον κοσμο με την καλυψη της σατυρας, τη πραξη κανει. Γιατι να μην κριτικαρο; Δεν σε καταλαβαιν.

tai
16/02/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
ποσο ρατσιστες ειναι καποιοι, :confused:


να δει ποσο ευκολα πυροβολουν οι Αλβανοι για ψηλου πηδημα.
ποίοι ειναι τελικα οι ρατσιστές :confused:








Καλα ρε μαγκες αυτα δεν τα βλεπετε; Δεν περνετε χαμπαρι τη χειραγωγιση και την εκμεταλευση που σας κανει στο βωμο της τηλεθεασης και της τσεπης του;
χειρ-αγωγείσαι οταν προτείνεις το χέρι σου στον αγωγιάτη.
Αν το προσέχεις, κανένας δεν μπορεί να σε κουμαντάρει :wave2:

EVI
16/02/2008, 16:04
δε γουσταρω το λαζοπουλο βρηκε τροπο να βγαλει λεφτα (μαγκια του) και να περνα τα μυνηματακια του υπογειος μεσα απο πλακιτσες και με τον Θεμο γελαω με τα βιντεακια του και με το σεργουλοπουλο με τα βιντεακια του και αν θελω να γελασω παω βολτα και διασκεδαζω με την παρεουλα μου 1.5 ευρω ο καφες στο στεκι................δε γουσταρω το πανουση και τον καθε ενα αντιεξουσιαστη γελοτοποιο που εχει εισοδο και τραπεζι με μπουκαλι σπεσιαλ και βιλες και λεφτα οταν εχω 1000δες προβληματα εγω εσυ ολοι μας δε γουσταρω που μου περνανε τον τσιπρα και την καθε τσουπρα για προτοπορεια δε γουσταρω κανεναν ειμαι μισανθρωπος με τα δημοσια πρωσοπα τελος.

vestromas
16/02/2008, 16:08
Αναθεωροντας τα παντα, EVI λεω να συμφωνησω μαζι σου:beer: :wave2:

zephyr1
16/02/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δε γουσταρω το λαζοπουλο βρηκε τροπο να βγαλει λεφτα (μαγκια του) και να περνα τα μυνηματακια του υπογειος μεσα απο πλακιτσες και με τον Θεμο γελαω με τα βιντεακια του και με το σεργουλοπουλο με τα βιντεακια του και αν θελω να γελασω παω βολτα και διασκεδαζω με την παρεουλα μου 1.5 ευρω ο καφες στο στεκι................δε γουσταρω το πανουση και τον καθε ενα αντιεξουσιαστη γελοτοποιο που εχει εισοδο και τραπεζι με μπουκαλι σπεσιαλ και βιλες και λεφτα οταν εχω 1000δες προβληματα εγω εσυ ολοι μας δε γουσταρω που μου περνανε τον τσιπρα και την καθε τσουπρα για προτοπορεια δε γουσταρω κανεναν ειμαι μισανθρωπος με τα δημοσια πρωσοπα τελος.

Καπου στο παραπανω διακρινω μια υπερμετρη αισιοδοξια.:lol:

:)

ΥΓ.Μην στραβωσεις παλι. :sick:

zephyr1
16/02/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αυτος που κρινει ολο τον κοσμο με την καλυψη της σατυρας, τη πραξη κανει.


γιατι αυτα τα ''προβατα'' που δυστηχως αυτα που βιωνουν και ξερουνε , θελουν να τα ακουνε κιολας για να το διασκεδαζουνε

Αυτο κανει πραξη.


Τωρα το ειδα.

Και συ κατι εχεις με την αισιοδοξια.:rotflmao:

:wave2:

EVI
16/02/2008, 16:26
λιώνουν τα μάτια μου στο φως της τηλεόρασης
με νανουρίζει μια στριμμένη μελωδία
όσοι περνούν τη χώρα της απόγνωσης
παθαίνουν αμνησία

δεν απορώ, ούτε καταλαβαίνω
πως συνεχίζω να υπάρχω μ' όλα αυτά
θέλω να βγω από εδώ μέσα και όμως μένω
σε μια ομίχλη που ναρκώνει την καρδιά

γύρω μου το τζαμί έχει σπάσει
και έχω μείνει με το βλέμμα καρφωμένο
τι ήθελα να δω έχω ξεχάσει

θα περιμένω, ώσπου να θυμηθώ, θα περιμένω



τρυπες

αμνησια

ernti
16/02/2008, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Zephyr, εμεις που αντιδρουμε στον Λαζοπουλο και στην προπαγανδα του, πως αλλιως να εκφρασουμε την αποψη μας χωρις το πληκτρολογιο; Να τον παρουμε τηλεφωνο η να στειλουμε γραμμα στον αλφα να μας βγαλει στον αερα να τα χωσουμε; Αν με βρει καμερα δικια του στο δρομο θα τα προβαλει αυτα που θα πω; Αν του πω ομως καμια βολικη ατακα, θα μου δωσει και λεφτα να παω στην Αμερικη την γκομενα που της το εχω ταξει. Αν ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες και παω να τον δω, θα κατεβει απο την σκηνη να μου σφιξει το χερι, παιζοντας συγχρονος συγκινιτικη μουσικη, Αν ειμαι αριστουχος Αλβανη μαθητρια θα θυμηθει να με αναφερει για να θυμισει ποσο ρατσιστες ειναι καποιοι, αλλα δεν θα παει συγχρονως σε κανενα καφενειο στην Αχαρνων να δει ποσο ευκολα πυροβολουν οι Αλβανοι για ψηλου πηδημα. Καλα ρε μαγκες αυτα δεν τα βλεπετε; Δεν περνετε χαμπαρι τη χειραγωγιση και την εκμεταλευση που σας κανει στο βωμο της τηλεθεασης και της τσεπης του;

Ρε συ βεστρομα ειδες τι ωραια που τα γραφεις οταν δεν αναλωνεσαι σε πυρινους λογους εναντιον των ακατονομαστων αυστριακων?

+1000

yannis27
16/02/2008, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δε γουσταρω το λαζοπουλο βρηκε τροπο να βγαλει λεφτα (μαγκια του) και να περνα τα μυνηματακια του υπογειος μεσα απο πλακιτσες και με τον Θεμο γελαω με τα βιντεακια του και με το σεργουλοπουλο με τα βιντεακια του και αν θελω να γελασω παω βολτα και διασκεδαζω με την παρεουλα μου 1.5 ευρω ο καφες στο στεκι................δε γουσταρω το πανουση και τον καθε ενα αντιεξουσιαστη γελοτοποιο που εχει εισοδο και τραπεζι με μπουκαλι σπεσιαλ και βιλες και λεφτα οταν εχω 1000δες προβληματα εγω εσυ ολοι μας δε γουσταρω που μου περνανε τον τσιπρα και την καθε τσουπρα για προτοπορεια δε γουσταρω κανεναν ειμαι μισανθρωπος με τα δημοσια πρωσοπα τελος.


:beer: :beer:


120696

mats8282
16/02/2008, 20:28
Ελεγα να μην μιλησω αλλο για τον Λαζοπουλο..Ειναι χιλιοπαιγμενο το εργο..Αλλα βλεπω οτι καποιοι βαζουνε και τον Τσιπρα στην μεση λεγοντας για προωθηση του απο τον Λακη και εδω θα διαφωνησω καθετα....Ο Λαζοπουλος και εδω εκφραζει καθαρα την γνωμη πολλων πανω στον συγκεκριμενο πολιτικο και για συνεργασια της αριστερας και να αφησουν τις εχθρες ΚΚΕ και ΣΥΝ...Και πολυ καλα λεει...Δεν εκρυψε ποτε τα πολιτικα του <<φρονηματα>> και καλα κανει αφου δεν ειναι δημοσιογραφος να ειναι αντικειμενικος...Αν και ειναι πολυ πιο αντικειμενικος απο καποιους <<δημοσιογραφους>>.

Δεν περιμενε τον Λαζοπουλο,λοιπον,κανενας για να ειναι υπερ ή κατα του Τσιπρα ή καποιου αλλου....Ουτε τα μελη του ΣΥΝ για αν του δωσουνε 70% στο συνεδριο....Ουτε ο κοσμος για να τον βγαλει με 50% πιο δημοφιλη πολιτικο παρα το προσφατο της εκλογης του και το γεγονος οτι ειναι δημοτικος συμβουλος και οχι βουλευτης....Η μοναδικη λευκη σελιδα στο πολιτικο σκηνικο ειναι και μενει να δουμε τι θα μπορεσει να κανει ειδικα απεναντι στους λασπολογους στυλ Παγκαλου και το συστημα τους....

Εν τελη δεν νομιζω οτι μπορει ο Λαζοπουλος να πεισει κανεναν να <<γινει>> <<Αριστερος>> ουτε τιποτα.Συμφωνει καποιος ή διαφωνει με αυτα που λεει και αυτο ηταν ολο....

Δεν αλλαξε το πολιτικο σκηνικο ο Λαζοπουλος,ο Αλαβανος το αλλαξε..Πηγε το ΣΥΡΙΖΑ απο το 3παρα% σε ενα 7% και ενα μελλοντικο 10+% με την κινηση Τσιπρα..Για να δουμε τι ψαρια θα πιασουνε...

EVI διαφωνω πληρως μαζι σου στην δηλωση μισανθρωπος με τα δημοσια προσωπα....Δυστυχως καταφερανε οι πολιτικοι μεχρι στιγμης να διωξουν την νεολαια και οχι μονο απο τα πολιτικα δρωμενα.Να λεει ο κοσμος οτι δεν αλλαζει τιποτα και τελος...Ο καθενας την παρτη του....Εχεις γνωμη δικη σου για τον τσιπρα,μιας και τον ανεφερες,ή απλα δεν γουσταρεις Λαζοπουλο και μιας και ειπε καλη κουβεντα αυτος αυτοματα τον εθαψες?Απλα αναρωτιεμαι.....Μιας και ο Τσιπρας ειναι αγνωστος στην ουσια στο ευρυ κοινο....Και σε εμενα...

transporter
16/02/2008, 20:46
Ξεχναμε κάτι, η θεωρουμε τον κόσμο πρόβατα που άγονται και φέρονται.
Δεν νομιζω να ειναι έτσι όμως. Τα παραπανω ποστ προς απόδειξη. Υπάρχει και άποψη και κριτική σκέψη. Και όχι αποκλειστικά μονο εδω μέσα.
Απλώς ο άνθρωπος με αυτα που λέει απλά φωνάζει αυτά που ο καθημερινός άνθρωπος σκέπτεται.
Δηλαδή απαγγέλει τη σκέψη του καθενός όταν βασανίζεται απο όσα γίνονται τριγύρω μας.
Και αυτο ειναι που αρέσει. Και για αυτο ο κόσμος πηγαίνει η τον βλέπει χωρίς κανεις να τον τραβά η πιέζει για κατι τετοιο. Αυτο κάτι πρέπει να μας λέει.
Η ίδια εκπομπή παλιότερα με άλλη θεματολογία είχε πολυ χαμηλότερη (μέση) ακροαματικότητα. Ο ίδιος κόσμος δεν ηταν θεατές και τότε ?

Τωρα φυσικά όσο πιο ψηλά ανεβαίνεις η πιο γνωστός γίνεσαι για αυτο που κάνεις τόσο περισσότερους εχθρούς και επικριτές έχεις. Ελλάδα ειναι εδώ. Κατά περίεργο τροπο αν αυτό αφορά λοβιτουρα, σαματά, αρπαχτή, απαξίωση, η οτιδήποτα απο τα τόσα αρνητικά της ράτσας μας τότε αποσπάς έως και το θαυμασμό και τη δημόσια αναγνωριση.

Οσο για τα επιχειρήματα σεχετικά με τα λεφτα που παίρνει, γιατι όχι ? Σε ποια εταιρεία αυτός που φέρνει έσοδα δεν αμοίβεται η πρεπει να αμοιβεται ? Εμεις δεν έχουμε την ίδια αξίωση στη δουλιά μας ? Η είμαστε Αδελφές Τερέζες ?
Σε τελευταία αναλυση τουλάχιστον απο τη δική μου τσέπη δεν βγαίνουν.

vestromas
16/02/2008, 22:30
Ερντι, παλιοφιλε μου ελειψες:wave2: :beer:

700_Thespieis
16/02/2008, 22:41
Ελεος ρε με τα υπογεια μνμ και τα συναφη..ελεος που υποστηριζει ΣΥΝ(εχει κριτικαρει αρνητικα και τον Αλαβανο και μαλιστα πριν τις εκλογες)..τι κολληματα εχετε πια??
εγω λοιπον που ανηκω στην νεα γενια και βλεπω ολα τα σκατα που υπαρχουν γυρω μου,μαρεσει που ενας αν8ρωπος βγαινει και τα λεει και τα κραζει και υποστηριζει τα κινηματα των φοιτητων,των μα8ητων,που κα8ε τοσο βαζει κατι ωραιους γερους και γιαγιαδες και τα λενε τα πραγματα με τονομα τους.ΔΕΝ τον βλεπω για τις π@π@ριες τυπου Πανιας,τον βλεπω γιατι αναμεσα στις αηδιες ξεμπροστιαζει(εστω και λιγους κατεσας)καποιους..

Δε γινεται να εισαι γνωστος σε αυτην την κωλοχωρα-πρεπει να εισαι η μαλακας η πουστης..μ λενε καποιοι πως ειναι αδερφη,πως ηταν στο κοτερο κτλ..Χεστηκα ρε,αυτα που λεει τα ακουω απο ολο και λιγοτερους πλεον..

veletzas
17/02/2008, 00:30
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
[B]Ελεγα να μην μιλησω αλλο για τον Λαζοπουλο..Ειναι χιλιοπαιγμενο το εργο..Αλλα βλεπω οτι καποιοι βαζουνε και τον Τσιπρα στην μεση λεγοντας για προωθηση του απο τον Λακη και εδω θα διαφωνησω καθετα....Ο Λαζοπουλος και εδω εκφραζει καθαρα την γνωμη πολλων πανω στον συγκεκριμενο πολιτικο και για συνεργασια της αριστερας και να αφησουν τις εχθρες ΚΚΕ και ΣΥΝ...Και πολυ καλα λεει...Δεν εκρυψε ποτε τα πολιτικα του <<φρονηματα>> και καλα κανει αφου δεν ειναι δημοσιογραφος να ειναι αντικειμενικος...Αν και ειναι πολυ πιο αντικειμενικος απο καποιους <<δημοσιογραφους>>.





στην εκπομπη του λαζοπουλου ειπε ο τσιπρας το επικο:
" ο απλος κοσμος περνει δυσκολα, εχει φτασει σε σημειο να μην μπορει να πληρωσει τις πιστωτικες του":eyepop:

σ.σ ασχετο με τονα λαζοπουλα αλλα μιας κ ειπαμε για τσιπρα....

the who
17/02/2008, 07:31
Σκηνικο στις ειδησεις του mega.Λιγο πριν ξεκινησει το δελτιο υπαρχει ενα πλαστικο ποτηρι με νερο μπροστα απο τον Χατζηνικολαου.Λεει λοιπον ο οπερατερ να παρουνε το ποτηρι γιατι σε λιγο βγαινει το δελτιο στον αερα.Ο αντικειμενικος δημοσιογραφος:yuck: τα παιρνει κι αρχιζει να φωναζει.
Κι οι δημοσιογραφοι ανθρωποι ειναι και πινουν νερο,αφηστε το ποτηρι κλπ.
Εδω να σημειωσουμε οτι ο οπερατερ εκρινε(και πολυ σωστα κατα την γνωμη μου) οτι το πλαστικο ποτηρι ειναι αντιαισθητικο και προσπαθησε να κανει σωστα τη δουλεια του.Δεν κρατηθηκε ομως και ειπε το θεικο:
Aν ειστε ανθρωποι βαλτε και μια λαδοκολα με παιδακια να τρωτε στο δελτιο.
Ο αντικειμενικος δημοσιογραφος κινησε ουρανο και γη για να απολυθει ο οπερατερ χωρις ευτυχως να τα καταφερει.
Αυτα για το τι βλεπουμε και τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.

:wave2: :wave2: :wave2:

gcrook
17/02/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Σκηνικο στις ειδησεις του mega.Λιγο πριν ξεκινησει το δελτιο υπαρχει ενα πλαστικο ποτηρι με νερο μπροστα απο τον Χατζηνικολαου.Λεει λοιπον ο οπερατερ να παρουνε το ποτηρι γιατι σε λιγο βγαινει το δελτιο στον αερα.Ο αντικειμενικος δημοσιογραφος:yuck: τα παιρνει κι αρχιζει να φωναζει.
Κι οι δημοσιογραφοι ανθρωποι ειναι και πινουν νερο,αφηστε το ποτηρι κλπ.
Εδω να σημειωσουμε οτι ο οπερατερ εκρινε(και πολυ σωστα κατα την γνωμη μου) οτι το πλαστικο ποτηρι ειναι αντιαισθητικο και προσπαθησε να κανει σωστα τη δουλεια του.Δεν κρατηθηκε ομως και ειπε το θεικο:
Aν ειστε ανθρωποι βαλτε και μια λαδοκολα με παιδακια να τρωτε στο δελτιο.
Ο αντικειμενικος δημοσιογραφος κινησε ουρανο και γη για να απολυθει ο οπερατερ χωρις ευτυχως να τα καταφερει.
Αυτα για το τι βλεπουμε και τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.

:wave2: :wave2: :wave2:

Αν ισχυει κατι τετοιο...δεν με βλεπω να προκοβω....:sad: :lol:

mats8282
17/02/2008, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
στην εκπομπη του λαζοπουλου ειπε ο τσιπρας το επικο:
" ο απλος κοσμος περνει δυσκολα, εχει φτασει σε σημειο να μην μπορει να πληρωσει τις πιστωτικες του":eyepop:

σ.σ ασχετο με τονα λαζοπουλα αλλα μιας κ ειπαμε για τσιπρα....


:confused:

the who
17/02/2008, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αν ισχυει κατι τετοιο...δεν με βλεπω να προκοβω....:sad: :lol:

Κι ακομα δεν σουχω πει για τους αλλους:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
17/02/2008, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κι ακομα δεν σουχω πει για τους αλλους:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πες τα σε πμ αν θες, να ξερω τι να περιμενω.... :D

the who
17/02/2008, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πες τα σε πμ αν θες, να ξερω τι να περιμενω.... :D
Tι να σου πω ρε φιλε.Πολυ πικρα λεμε.Η επιβιωση του τυχαρπαστου ,του γλυφτη και του φελλου στο μεγαλειο της.Με δυο λογια...ΓΑΜΑΤΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
:wave2: :wave2: :wave2:
Παρτο αλλιως αν ειναι νωρις, αλλιως να ξερεις οτι το ουδεις αναντικαταστατος βγηκε απ την τηλεοραση.

EVI
18/02/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282

EVI .Εχεις γνωμη δικη σου για τον τσιπρα,μιας και τον ανεφερες,ή απλα δεν γουσταρεις Λαζοπουλο και μιας και ειπε καλη κουβεντα αυτος αυτοματα τον εθαψες?Απλα αναρωτιεμαι.....Μιας και ο Τσιπρας ειναι αγνωστος στην ουσια στο ευρυ κοινο....Και σε εμενα... [/B]

δε μπαινω σε πολιτικες συζητησεις ποια δεν εχει νοημα

la_villa
18/02/2008, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
αν εχει τα αρ@##$α να το κανει για ολους και για ολα


δεν τον ειδα να λεει τιποτε 250 χιλιαρικα του Λουδοβικου


ουτε για τα πτυχια της ιατρικης και αλλα πολλα......


κανει οτι κανει μεχρι εκει που "πρεπει" και τον "παιρνει" ....


και το ακομα χειροτερο ( που κανει και ο Μακης) εχει την "εξουσια" μεσα απο την εκπομπη και κανει προσωπικες επιθεσεις σε ατομα που δεν εξεταζουμε αν ειναι σωστα ή οχι ΑΛΛΑ ΔΕΝ μπορουν να απαντησουν




για τα πτυχία της ιατρικής το έχει καυτηριάσει το θέμα παλιότερα...

μην ξεχνάς ότι δεν είναι ούτε δικαστής (αλλά μάκης) ούτε κάνει έρευνα (αλλά μάκης) αλλά ούτε και ρουφιάνος (αλλά μακης)
ότι οι άλλοι δημοσιοποιούν και είναι αστειο/γελοίο/τραγικό το παίρνει και κάνει την σάτυρα του...

δεν μπορούν να απαντήσουν???που να απαντήσουν? στην σάτυρα???μάλλον τα έχεις μπερδέψει...ή είσαι υπερ τις άποψης να τον τρέξουν μέχρι το τέλος???έλεος δηλαδή

το ότι κατα καιρούς είχε κάποιες εμμονές ή ότι προεκλογικά έκανε προπαγάνδα υπερ της Ν.Δ να μου πεις ναι να το δεχτώ...

αλλά κατα τ'άλλα σατυρικά είναι σωστός

la_villa
18/02/2008, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Συμφωνω για τον Πανουση, extremist. Ειναι ισως ο μοναδικος που πραγματικα δεν γλυφει το συστημα υποκρινομενος οτι του αντιστεκετε.:beer:

ούτε αυτός έχει πάει φαντάρος...επείδη το χρησιμοποίησες κατα του Λαζόπουλου σας κάτι το μεμπτό...

για μένα πολύ καλά κάναν αν δεν πήγαν...την καλύτερη δουλειά και μπράβο τους

τώρα και ο πανούσης στο σύστημα είναι...κι αν αυτός βρίζει κανονικά ενώ ο Λαζόπουλος τα κάνει "μακακα" είναι γιατι ο ένας έχει το ΕΣΡ απο πάνω ενώ ο άλλος όχι

vestromas
18/02/2008, 14:41
Και πιος σου ειπε ρε λα βιλα οτι εμεις που τα χωνουμε στιν Λαζοπουλο ημαστε με τον Τριανταφυλοπουλο; Δηλαδη οποιος δεν παει τον Λαζοπουλο ειναι αυτοματος υπερ του αλλου; Τα ιδια σκατα ειναι και οι δυο, ο καθενας απ το ποστο του. Και για να αναλαβουμε και καμμια ευθυνη, φταιμε και εμεις που ασχολουμαστε μαζι τους.

the who
18/02/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Και πιος σου ειπε ρε λα βιλα οτι εμεις που τα χωνουμε στιν Λαζοπουλο ημαστε με τον Τριανταφυλοπουλο; Δηλαδη οποιος δεν παει τον Λαζοπουλο ειναι αυτοματος υπερ του αλλου; Τα ιδια σκατα ειναι και οι δυο, ο καθενας απ το ποστο του. Και για να αναλαβουμε και καμμια ευθυνη, φταιμε και εμεις που ασχολουμαστε μαζι τους.

Πες τα για να μην τα λεω εγω.Η δυναμη μας ειναι στο κουμπι on-off.Κλειστε τη τη ρημαδα η καντε σωστες επιλογες.Εχει ντοκιμαντερ απιστευτα και αλλες εκπομπες λογου πολυ καλυτερες απο μακηδες κι ολο τον συρφετο που μας ταιζουν καθημερινα.
:beer: :beer: :beer:

mats8282
18/02/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δε μπαινω σε πολιτικες συζητησεις ποια δεν εχει νοημα


Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Δυστυχως καταφερανε οι πολιτικοι μεχρι στιγμης να διωξουν την νεολαια και οχι μονο απο τα πολιτικα δρωμενα.Να λεει ο κοσμος οτι δεν αλλαζει τιποτα και τελος...Ο καθενας την παρτη του....




:(



ΥΓ Κλειστε τις τηλεορασεις,το ιντερνετ και τα ραδιοφωνα.Μην διαβαζετε εφημεριδες.Μην αγχωνεστε...Το συστημα δεν αλλαζει...Αυτη ειναι η λυση....


:sick:

tai
18/02/2008, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
:(



ΥΓ Κλειστε τις τηλεορασεις,το ιντερνετ και τα ραδιοφωνα.Μην διαβαζετε εφημεριδες.Μην αγχωνεστε...Το συστημα δεν αλλαζει...Αυτη ειναι η λυση....


:sick:
και επειδή μπορεί να ακούσεις κατα λάθος κατι, κάνουμε και λοβοτομή:D

mats8282
18/02/2008, 17:46
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

fasma
18/02/2008, 20:55
www.greekiptv.com

sakisvolos
18/02/2008, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Aποψη εξεφρασα γιατι εχω βαρεθει να τους βλεπω σαν τα προβατα και βοσκο τον Λαζοπουλο. Εντωμεταξυ τα καναλια τον γλυφουν ολη μερα γιατι με το υλικο του βγαζουν τζαμπα μεροκαματο. Τον λενε συγχρονο Αριστοφανη και αλλες τετοιες νταλακιες επειδει κοροιδευει οποιον θελει με την καλυψη της σατηρας. Κανει ρομπα οποιον θελει και ολοι τον χειροκροτανε σαν νταλακες. Στους 10 μικρους Μητσους ειχε την πλακα του. Τωρα που παει να το παιξει τιμητης και ηρωας του απλου κοσμου εχει ξεφυγει το πραγμα. Μην ξεχναμε οτι δεν τα κανει τζαμπα αυτα. Βαλτε με και μενα στην παρεουλα και δωστε μου μικροφονο και καμερα και θα σου πω εγω τι ωραια πλακιτσα κανω:beer:

Κι' εδώ συμφωνούμε? Τι θα γίνει με σένα?:confused:

+1

vestromas
18/02/2008, 23:06
Aφου εμεις οι σχιστοματηδες ρε Σακη, ειμαστε αξιοπιστοι σαν τα μηχανακια μας . Γινετε να μην συμφωνουμε;:rotflmao: :beer: :wave2:

AFTER
18/02/2008, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Aποψη εξεφρασα γιατι εχω βαρεθει να τους βλεπω σαν τα προβατα και βοσκο τον Λαζοπουλο. Εντωμεταξυ τα καναλια τον γλυφουν ολη μερα γιατι με το υλικο του βγαζουν τζαμπα μεροκαματο. Τον λενε συγχρονο Αριστοφανη και αλλες τετοιες νταλακιες επειδει κοροιδευει οποιον θελει με την καλυψη της σατηρας. Κανει ρομπα οποιον θελει και ολοι τον χειροκροτανε σαν νταλακες. Στους 10 μικρους Μητσους ειχε την πλακα του. Τωρα που παει να το παιξει τιμητης και ηρωας του απλου κοσμου εχει ξεφυγει το πραγμα. Μην ξεχναμε οτι δεν τα κανει τζαμπα αυτα. Βαλτε με και μενα στην παρεουλα και δωστε μου μικροφονο και καμερα και θα σου πω εγω τι ωραια πλακιτσα κανω:beer:


Ασε που τα μισα που λεει, ειναι κλεμενα απο το ιντερνετ

vestromas
18/02/2008, 23:50
Το κακο φιλε Αφτερ ειναι οτι το ατομο εχει πραγματικο ταλεντο και το χει αποδειξει με αλλες δουλειες του. Αυτο που κανει ομως τωρα ειναι φτηνιαρικο και ευκολο για το ταλεντο του. Εχει παρει χαμπαρι ομως σε ποιους απευθυνετε, παιρνει και τα φραγκακια του και λαικιζι ασυστολα, παιζοντας με τα συναισθηματα και τα κομπλεξιλικια του κοσμου.:beer: :wave2:

mats8282
19/02/2008, 00:22
Δηλαδη ειμαι χαζος εγω και οσοι αλλοι βλεπουνε Λακη γιατι τον αφηνουμε και παιζει με τα κομπλεξ μας???

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Ξεκολλατε ρε,ενταξει δεν τον πατε,αλλα μην βγαζετε τουβλα τα 3,000,000 σχεδον που τον ειδαν στην τελευταια εκπομπη....

Ενταξει δεν ειναι το προτυπο ηθικης και ταξης ουτε ειναι φτωχος.Και τι εγινε???

Αν καποιοι βγαζουν κομπλεξ ειναι αυτοι που τον κραζουνε.Οι αυτοκλητοι υπερασπιστες του <<δικιου>> του κακομοιρου τηλεθεατη που βλεπει Λακη γιατι εξαπατηθηκε...Ελεος απλα...

Αλλαξτε καναλι

:wave2:

vestromas
19/02/2008, 00:40
Κ εγω τον βλεπω καμια φορα στο ζαπινγκ, και σε μερικα γελαω. Δεν ειμαι στραβος ομως ουτε εκτος πραγματικοτητας οταν βλεπω τα στραβα του και τον κοσμο να τον βαζει στο απειροβλητο. Οπερισσοτερος κοσμος δεν την ψυλαζετε την προπαγανδα το παρασκηνιο και τα φραγκα που παιζουν και αυτο με ενοχλει. Οχι για παρτι μου αλλα για τους συμπολιτες μου. Κ εγω ειμαι χαλαρος και χαβαλες αλλα δεν αφηνω οποιονδηποτε να μου περναη οτι θελει. Παντως ο καθενας εχει δικαιωμα να βλεπει οτι γουσταρη και να εχει τη γνωμη του. Αν επιμενω ειναι οχι για να κοντραρο εσας αλλα αυτον γιατι δεν βλεπω κανεναν να του πηγαινει κοντρα και αυτο καπου κατανταη υποπτο. Οσο για τα περι το ψηλο δεντρο το χτυπανε οι βοριαδες και τετοιες τριχοδικαιολογιες, δεν περνανε γιατι μικρο χωριο ειμαστε στην Ελλαδα και ψιλογνωριζομαστε ολοι το τι ρολο παιζουμε, και ο νοων νοητο. Παντα φιλικα.:beer: :beer: :wave2:

la_villa
19/02/2008, 02:08
ότι να ναι κανονικά

αντίδραση χωρίς λόγο και χωρις καμια αιτιολόγηση
απλά επειδή έχει πετύχει...ελληνάρες αθάνατοι

επειδή κανείς δν του πάει κόντρα ας του πάω εγώ λεει για να διαφέρω κ να φανώ πιο ψαγμένος


συμφωνώ για τα κόμπλεξ...είπαμε...ελληνάρες αθάνατοι

όλοι καταλαβαίνουν την προπαγάνδα όταν κάνει...ουδείς τέλειος....
αλλά πέρα απο αυτήν λέει κ σχολιάζει πράγματα που κανεις δεν τολμά να πει...ή μάλλον οι άλλοι τα γλείφουν

Prince-Garbage
19/02/2008, 09:12
Τον βλέπω για διάφορους λόγους που έχουν αναφερθεί παραπάνω ή που δεν έχουν αναφερθεί. Αλλά θέλω να ρωτήσω..

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά από πότε κάποιος που έχει ένα βήμα να ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ γίνεται αυτόματα προπαγάνδα?

Εσείς δεν έχετε (ανάλογο) βήμα? Αυτό το ρημάδι το forum, τα blogs, το ραδιόφωνο τι είναι για τον καθένα?

Επίσης, γιατί να είναι κάποιος σώνει και καλά αντικειμενικός επειδή προβάλλεται στην τηλεόραση??? Και γιατί πρέπει η άποψη του καθενός να ακολουθείται από το που κλίνει πολιτικά, σεξουαλικά κ.λπ., του τύπου "αυτός είναι πούστης, οπότε στην πυρά.."

Δεν θέλω άλλους αντικειμενικούς!! Νυσάφι! Όπως επίσης δεν θέλω άλλους προβεβλημένους με ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΘΕΣΗ!
Π.χ. ο επαναστάτης Ψαριανός...

mats8282
19/02/2008, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Κ εγω τον βλεπω καμια φορα στο ζαπινγκ, και σε μερικα γελαω. Δεν ειμαι στραβος ομως ουτε εκτος πραγματικοτητας οταν βλεπω τα στραβα του και τον κοσμο να τον βαζει στο απειροβλητο. Οπερισσοτερος κοσμος δεν την ψυλαζετε την προπαγανδα το παρασκηνιο και τα φραγκα που παιζουν και αυτο με ενοχλει. Οχι για παρτι μου αλλα για τους συμπολιτες μου. Κ εγω ειμαι χαλαρος και χαβαλες αλλα δεν αφηνω οποιονδηποτε να μου περναη οτι θελει. Παντως ο καθενας εχει δικαιωμα να βλεπει οτι γουσταρη και να εχει τη γνωμη του. Αν επιμενω ειναι οχι για να κοντραρο εσας αλλα αυτον γιατι δεν βλεπω κανεναν να του πηγαινει κοντρα και αυτο καπου κατανταη υποπτο. Οσο για τα περι το ψηλο δεντρο το χτυπανε οι βοριαδες και τετοιες τριχοδικαιολογιες, δεν περνανε γιατι μικρο χωριο ειμαστε στην Ελλαδα και ψιλογνωριζομαστε ολοι το τι ρολο παιζουμε, και ο νοων νοητο. Παντα φιλικα.:beer: :beer: :wave2:


Και να του πει τι αυτος που θελει να τον κοντραρει????Θυμασαι που ειχε διαβασει ενα e-mail καποιου φοιτητη απο Κρητη νομιζω...Του εδωσε μονος του βημα....Φυσικα δεν μπορει να το κανει συνεχεια αυτο,αλλα και και μια φορα που το εκανε μπραβο του....

Ποια προπαγανδα????Τι λετε ρε παιδια.....Εκπομπη κανει ο ανθρωπος δικη του ειναι και ο,τι θελει λεει μεσα σε καποια πλαισια....


Πες μου 5 σκηνικα προπαγανδας του Λακη και εναντια σε ποιον ειναι η προπαγανδα....


Πες μου 5 σκηνικα που ειχε αδικο σε αυτα που ελεγε και δεν βγηκε μετα να πει εκανα λαθος και θα σε παραδεχτω....


Αφου παρακολουθεις κιολας Λακη θα ξερεις....


Διαβασα χτες στο Εψιλον της Κυριακατικης Ελευθεροτυπιας μια ατακα ενος κωμικου,δεν θυμαμαι ονομα....

<<Ολα αλλαζουν....Εχουμε παρει στα σοβαρα τους κωμικους και στα αστεια τους πολιτικους>>

:wave2:

yannis27
19/02/2008, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Κ εγω τον βλεπω καμια φορα στο ζαπινγκ, και σε μερικα γελαω. Δεν ειμαι στραβος ομως ουτε εκτος πραγματικοτητας οταν βλεπω τα στραβα του και τον κοσμο να τον βαζει στο απειροβλητο. Οπερισσοτερος κοσμος δεν την ψυλαζετε την προπαγανδα το παρασκηνιο και τα φραγκα που παιζουν και αυτο με ενοχλει. Οχι για παρτι μου αλλα για τους συμπολιτες μου. Κ εγω ειμαι χαλαρος και χαβαλες αλλα δεν αφηνω οποιονδηποτε να μου περναη οτι θελει. Παντως ο καθενας εχει δικαιωμα να βλεπει οτι γουσταρη και να εχει τη γνωμη του. Αν επιμενω ειναι οχι για να κοντραρο εσας αλλα αυτον γιατι δεν βλεπω κανεναν να του πηγαινει κοντρα και αυτο καπου κατανταη υποπτο. Οσο για τα περι το ψηλο δεντρο το χτυπανε οι βοριαδες και τετοιες τριχοδικαιολογιες, δεν περνανε γιατι μικρο χωριο ειμαστε στην Ελλαδα και ψιλογνωριζομαστε ολοι το τι ρολο παιζουμε, και ο νοων νοητο. Παντα φιλικα.:beer: :beer: :wave2:



:beer: :beer: :beer: περνας "καλα" για μια μιαμιση ωρα τιποτα περισσοτερο
και τιποτα λιγοτερο...(αν θεωρειτε καλα το αυτονοητο)...

vestromas
19/02/2008, 15:21
Eπειδη μου δινει την ευκαιρια το ιντερνετ, κανω και εγω την κριτικη μου. Αυτο εχω, αυτο χρησιμοποιο. Τωρα αν αυτα που λεω ειναι κομπλεξιλικια δικα μου και ζηλια εναντιον του Πετηχημενου Λαζοπουλου, ειναι και αυτο καθημερινη καραμελιτσα και το αφηνω στην κριση οποιου διαβαζει εδω μεσα. Στο φιναλε αυτη ειναι η δημοκρατια. Ολοι κρινουμε και κρινομαστε και αυτο το βρισκω θεμιτο. :beer: :wave2:

cOzAtS
19/02/2008, 16:30
Φίλε, τηλεόραση είναι.
Παίρνεις πολύ σοβαρά κάτι που δεν εκτιμάς. Από πότε η τηλεόραση και τα ΜΜΕ έγιναν αντικειμενικά; Από πότε προβάλουν σωστά πρότυπα;
Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου με το Λαζόπουλο. Στην τελικά και μόνο που βάζει τον κόσμο να σιχτιρίζει για τη φτώχεια του τσιμπόντας αυτός τα εκατομυριάκια καλό είναι. Αν μη τι άλλο αναπύσεται μια κριτική διάθεση απένταντι στα στραβά. Ακόμα και αν αυτή είναι απλώς trendy επειδή είναι ο Λαζόπουλος της μοδός, η δουλειά γίνετε. Δε χρειάζονται τσοπάνοι και ηγέτες. Αφύπνιση χρειάζετε. Ακόμα και αν γίνετε από λάθος άτομα και για λάθος λόγους.

Φτάνει πια με τους σωτήρες και τους "σωστούς" ηγέτες:wave2:

AFTER
19/02/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Δηλαδη ειμαι χαζος εγω και οσοι αλλοι βλεπουνε Λακη γιατι τον αφηνουμε και παιζει με τα κομπλεξ μας???

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Ξεκολλατε ρε,ενταξει δεν τον πατε,αλλα μην βγαζετε τουβλα τα 3,000,000 σχεδον που τον ειδαν στην τελευταια εκπομπη....

Ενταξει δεν ειναι το προτυπο ηθικης και ταξης ουτε ειναι φτωχος.Και τι εγινε???

Αν καποιοι βγαζουν κομπλεξ ειναι αυτοι που τον κραζουνε.Οι αυτοκλητοι υπερασπιστες του <<δικιου>> του κακομοιρου τηλεθεατη που βλεπει Λακη γιατι εξαπατηθηκε...Ελεος απλα...

Αλλαξτε καναλι

:wave2:


Sorry αλλα το οτι τον βλεπουν 3000000 ΔΕΝ ειναι κριτηριο για μενα
Ειμαι βλεπεις απο αυτους τους μαλακες που πιστευουν οτι ''ο κοσμος ειναι χαζος''
Αν μπορεις προσπαθησε να με πεισεις για το αντιθετο, plz

Υ.Γ. Δεν υποστιριζω οτι δεν ειναι καλος ο Λακης, αλλα δεν ειναι και τυχαιο οτι τα περισσοτερα που λεει σε ΑΥΤΗΝ την εκπομπη, ειναι κλεμενα
Και αν θες να ξερεις, επειδη εχω ζησει 6 χρονια στην Ιταλια, ειδα πολλες ΔΙΑΣΚΕΥΕΣ απο εδω καλιτεχνες, να εχουν γινει και να παρουσιαζονται σαν ''γνησιες'' ατακες

700_Thespieis
19/02/2008, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από cOzAtS
Φίλε, τηλεόραση είναι.
Παίρνεις πολύ σοβαρά κάτι που δεν εκτιμάς. Από πότε η τηλεόραση και τα ΜΜΕ έγιναν αντικειμενικά; Από πότε προβάλουν σωστά πρότυπα;
Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου με το Λαζόπουλο. Στην τελικά και μόνο που βάζει τον κόσμο να σιχτιρίζει για τη φτώχεια του τσιμπόντας αυτός τα εκατομυριάκια καλό είναι. Αν μη τι άλλο αναπύσεται μια κριτική διάθεση απένταντι στα στραβά. Ακόμα και αν αυτή είναι απλώς trendy επειδή είναι ο Λαζόπουλος της μοδός, η δουλειά γίνετε. Δε χρειάζονται τσοπάνοι και ηγέτες. Αφύπνιση χρειάζετε. Ακόμα και αν γίνετε από λάθος άτομα και για λάθος λόγους.

Φτάνει πια με τους σωτήρες και τους "σωστούς" ηγέτες:wave2:


exactly!!:beer:

vestromas
19/02/2008, 18:52
Τελικα κοζατς, εχεις 1000 δικια. Επεσα στην παγιδα. Το ομολογω, χωρις ιχνος ειρωνιας.:beer: :beer: :beer: :wave2:

mats8282
19/02/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Sorry αλλα το οτι τον βλεπουν 3000000 ΔΕΝ ειναι κριτηριο για μενα
Ειμαι βλεπεις απο αυτους τους μαλακες που πιστευουν οτι ''ο κοσμος ειναι χαζος''
Αν μπορεις προσπαθησε να με πεισεις για το αντιθετο, plz

Υ.Γ. Δεν υποστιριζω οτι δεν ειναι καλος ο Λακης, αλλα δεν ειναι και τυχαιο οτι τα περισσοτερα που λεει σε ΑΥΤΗΝ την εκπομπη, ειναι κλεμενα


Εγω θεωρω οτι λιγοι ειναι σωστοι σε αυτον τον κοσμο...Οι πιο πολλοι δεν ειναι χαζοι απλα δεν ειναι σωστοι....Το σωστος ειναι υποκειμενικο βεβαια αλλα τελος παντων....Την γνωμη μου λεω....

Υπαρχουν και οι χαζουληδες βεβαια αλλα δεν ειναι απαραιτητα κακοι...Δεν ειναι για εμενα λοιπον θεμα εξυπναδας....

Ειναι καθαρα θεμα βολεματος και συμφεροντων....Δεν νομιζω οτι υπαρχουν 3,000,000 χαζοι σε αυτη την χωρα....Και μαλιστα ολοι εχουν ραντεβου καθε Τριτη στις 9 να δουνε Λακη....

Ακρως προσβλητικο,ατεκμηριωτο,ρατσιστικο και ατοπο το σχολιο σου.-

Λοιπον τοτε πρεπει να κανουμε μια αναλυση του κοινου που βλεπει Λακη...Ειναι ιδιος ο <<μεσος τηλεθεατης>> που βλεπει Λακη με αυτον που βλεπει Τατιανα και λοιπες μεσημεριανες εκπομπες?? Διαβασε μια ερευνα τι ηλικιες βλεπουν Αλ Τσαντιρι και διαφορες γνωμες οι οποιες βεβαια οπως και εδω πολλες φορες συγκρουονται..

Παρολα αυτα επειδη η AGB και η καθε εταιρια δεν εχει και μετρηση IQ στο μηχανημα μονο ηλικιες και τετοια θα βρεις...

http://www.madata.gr/index.php?news=14444

Εγω πιστευω οτι τον Λακη τον βλεπουν και <<αντι-τηλεορασακηδες>> και γενικα ανθρωποι που γελανε με αυτα που λεει και συμφωνουν με τα πολιτικα του σχολια....Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω....Αυτοι που δεν γελανε ή δεν συμφωνουν με τα πολιτικα σχολια απλα δεν τον βλεπουν....

Στο κλεμμενο διαφωνω καθετα....Απλα δειχνει σκηνικα....Και ριχνει τις ατακες...Τωρα αν θεωρεις τις ατακες του κλεμμενες τι να πω....Οταν δειχνει Ελληνοφρενεια το λεει....Οταν λεει ατακες που κυκλοφορουν με e-mail το λεει...Γενικα οταν προκειται για κατι που το εχουν πει αλλοι και το επαναλαμβανει το λεει αρκει να ξερει ποιος..Τωρα αμα ειναι για ανεκδοτα......

Για πες μας τι πιστευεις οτι εχει <<κλεψει>>....Οχι γενικα οι τηλεοπτικες εκπομπες....Ο Λακης....Να μαθω και εγω....



Και επαναλαμβανω το ρητο


<<Ολα αλλαζουν....Εχουμε παρει στα σοβαρα τους κωμικους και στα αστεια τους πολιτικους>>

vestromas
19/02/2008, 21:45
Πολυ αντικειμενικη η σημερινη του σατηρα για τον Τσιπρα και τον Αδδωνι Γεωργιαδη. Πανω που ηθελα να την κανω γαργαρα με αυτο το θεμα με εφιαξε ο παλιο φουστας. Εγω που παω δηλαδη τον Αδωνι ειμαι ακροδεξιος; Η Ερωτηση ειναι ρητορικη. Δεν θελω να ξεφυγει το θεμα αλλο και να ταισω τον φιλο μου τον λυκο. Νιπτω τας χειρας μου και σταματαω εδω.:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

mats8282
19/02/2008, 22:34
Πανω σε αυτα που λες εγραψα 2-3 σελιδες πριν...

Τουλαχιστον για τα <<φρονηματα>> του Λακη και για τον Τσιπρα...Και καταλαβαινω απολυτα το να διαφωνει καποιος ιδεολογικα με τον Λακη...Ειναι απολυτα δεκτο...Αλλα αντικειμενικη σατιρα δεν υπαρχει φιλε..Και την εκπομπη δεν την κανει για το ΛΑΟΣ..Αλλα δεν το γουσταρει κιολας...Φυσικο και επομενο να ριξει μπηχτες,δικη του εκπομπη ειναι...Αν περιοριστεις σε αυτο το θεμα καλυτερα να μην τον βλεπεις...


Τα παρακατω ειναι καθαρη πολιτικη κουβεντα και θα μας φαει ο λυκος οντως....


ΥΓ1 Αμα κανει σατιρικη εκπομπη ο Βοριδης τα λεμε :rotflmao:


ΥΓ2 Παντως δεν μου αρεσε η σημερινη εκπομπη ιδιαιτερα....

vestromas
20/02/2008, 00:09
:rotflmao: mats, ωραιο αυτο με τον Βοριδη!:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

EVI
20/02/2008, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
:(



ΥΓ Κλειστε τις τηλεορασεις,το ιντερνετ και τα ραδιοφωνα.Μην διαβαζετε εφημεριδες.Μην αγχωνεστε...Το συστημα δεν αλλαζει...Αυτη ειναι η λυση....


:sick:

επειδη μαλλον δε καταλαβες δε κανω πλεον πολιτικες συζητησεις μεσα στο φορουμ με ανωνυμους ξερολες και ψυχολογους(δε μιλαω επι πρωσοπικου αλλα γενικα) αν καιγεσε τοσο να κανεις πολιτικη συζητηση μαζι μου θα πρεπει να με βρεις απο κοντα να πιουμε μπυρες/καφεδες δε ξερω και να τα πουμε οχι απο εδω μεσα ανωνυμα και απο μακρυα και εκ του ασφαλους μεγαλα λογια

και πουσαι φιλε μπηκες σε ενα μοτοσυκλετιστικο σαιτ να μας μιλας για πολιτικα(μονο) δε μου αρεσει καθολου για αυτο(προβλημα μου ) μην ασχολησε με μενα σε παρακαλω μιας και εγω ειμαι εκτος του ταρκετ γκρουπ σου (πολιτικα) πλεων

ευχαριστω προκαταβολικα και ελπιζω να αλλαξεις τροπαριο να μιλας για το ζητουμενο του φορουμ(μοτοσυκλετες) η τελος παντων για γενικες κουβεντες που ομως ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΥΓΑ ΠΟΤΕ ωστε να μπορεσουμε να ανταλλαξουμε αποψεις μεταξυ μας η καλυτερα απο κοντα σε καποια συγκεντρωση

να σαι καλα



:beer:

mats8282
20/02/2008, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δε γουσταρω που μου περνανε τον τσιπρα και την καθε τσουπρα για προτοπορεια δε γουσταρω κανεναν ειμαι μισανθρωπος με τα δημοσια πρωσοπα τελος.


Αφου μιλας για πολιτικα.....


Τελος παντων αν ειχες ξεκαθαρισει οτι δεν μιλας για πολιτικα στο φορουμ συγκεκριμενα δεν θα σου μιλαγα...



Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αν καιγεσε τοσο να κανεις πολιτικη συζητηση μαζι μου θα πρεπει να με βρεις απο κοντα να πιουμε μπυρες/καφεδες δε ξερω και να τα πουμε οχι απο εδω μεσα ανωνυμα και απο μακρυα και εκ του ασφαλους μεγαλα λογια

Ειπα εγω κανα μεγαλο λογο και τιποτα τοσο σοβαρο ωστε να πρεπει να τα πουμε απο κοντα??Σιγα τις σοβαρες κουβεντες.....Ελεος....


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
και πουσαι φιλε μπηκες σε ενα μοτοσυκλετιστικο σαιτ να μας μιλας για πολιτικα(μονο) δε μου αρεσει καθολου για αυτο(προβλημα μου )

Μιλαω (μονο) για πολιτικα :confused:

Καπου τα μπερδεψες...


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μην ασχολησε με μενα σε παρακαλω μιας και εγω ειμαι εκτος του ταρκετ γκρουπ σου (πολιτικα) πλεον

Ok no problem αν και λυπαμαι που το βλεπεις ετσι....


Να σαι καλα και εσυ :wave2:

EVI
20/02/2008, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Αφου μιλας για πολιτικα.....


Τελος παντων αν ειχες ξεκαθαρισει οτι δεν μιλας για πολιτικα στο φορουμ συγκεκριμενα δεν θα σου μιλαγα...






το ξερω εχεις δικιο για αυτο στο εξηγησα γιατι το εγραψα πολυ αοριστα και εδωσα την εντυπωση που σωστα ελαβες οτι γενικα δεν θελω να κουβεντιαζω για τιποτα ποτε για αυτο και το ειπα μετα αναλυτικα

μην παρεξηγεις απλως εδω μεσα εχουν γινει τρελοι καυγαδες και απρεξηγησεις για αυτα τα θεματα για αυτο και ειμαι τοσο αρνητικη

:wave2:

mats8282
20/02/2008, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
να ανταλλαξουμε αποψεις μεταξυ μας η καλυτερα απο κοντα σε καποια συγκεντρωση



Αυτο ειναι ενα απο τα υπ'οψιν μου...Παντα λεω να ερθω μια Δευτερα στο Δελεαρ και παντα το θυμαμαι Τριτη :rotflmao:

harpoon
21/02/2008, 20:34
πεστα ρε βεστρομα.
τι εχουν παθει οι ελληνες με τον ..αλακα. εγω ξερω οτι αν παρω τρελοχαρτο στον στρατο δεν θα μπορω να ανοιξω ουτε περιπτερο. κ να μην πουμε για τα παρτυ με κοκες κ παρτουζες στα γιωτ. αυτος πως τα καταφερε να κανει πολιτικη.
ειμαστε καημενοι δυστυχως.
το να κατακρινεις τους παντες , σημερα το λεμε σατυρα.

vestromas
21/02/2008, 22:25
Πρεπει να γινεις καλιτεχνης harpoon, και να τους κοροιδευεις μες στα μουτρα τους για να σε εκτιμησουν.:beer: :wave2: