PDA

View Full Version : δεν ξερω τι να πω........



orangefactor
04/01/2008, 20:26
http://www.youtube.com/watch?v=wE0uxZUDw7I&feature=relate

οχι πειτε κ μην αρχιζετε να λετε "ναι ενταξει δολοφονοι μπατσοι αλλα κ αυτοι κοντρες εκαναν οποτε θα πεθαιναν ετσι κ αλλιως"

Akatanomastos
04/01/2008, 20:30
ti na sizitame tora..

tha paroun kamia apospasi oi mpatsoi gia timoria, san tous dikous mas kai meta ola ok..

Respect
04/01/2008, 20:32
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate:

Πω...

marulis
04/01/2008, 20:38
Αυτό τι σας θυμίζει? (http://www.youtube.com/watch?v=fJ9hKpsulmY&feature=related)

Μήπως τους έμπειρους που κατέγραφαν τα κατορθώματα τους στην Εύβοια

gousgoun_69
04/01/2008, 20:38
:(

devil's animal
04/01/2008, 20:44
χαλαρα θα το ειχα κανει λαμπογιαλο το περιπολικο!
+θα ειχα καταθεσει το βιντεο στο δικαστηριο..
δεν φαινεται πουθενα οτι γινεται κοντρα!



βγαινει καθαροτατα μεσα στην μεση της λεωφορου!!!!:eek: :eek: :eek: :eek:

θελουν:a021: και ξυλο!:evil:


:a56:

marulis
04/01/2008, 20:50
Ρε παιδιά είδα το βίντεο 5 φορές , εμένα μου φαίνεται ή όντος το περιπολικό μπήκε επίτηδες για να τους κόψει?

orangefactor
04/01/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε παιδιά είδα το βίντεο 5 φορές , εμένα μου φαίνεται ή όντος το περιπολικό μπήκε επίτηδες για να τους κόψει?


αυτος δεν μπηκε για να τους κοψει τον δρομο,αλλα για να τους κοψει στα δυο!

devil's animal
04/01/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε παιδιά είδα το βίντεο 5 φορές , εμένα μου φαίνεται ή όντος το περιπολικό μπήκε επίτηδες για να τους κόψει?


επιτηδες.:sad:

gousgoun_69
04/01/2008, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε παιδιά είδα το βίντεο 5 φορές , εμένα μου φαίνεται ή όντος το περιπολικό μπήκε επίτηδες για να τους κόψει?




Ετσι είναι :(

alximistis
04/01/2008, 20:58
Το έχω ξαναδεί. Αν θυμάμαι καλά το σκηνικό είναι κάπου στη Σκοτία.
Το τι ακριβώς γίνεται δεν είναι ξεκάθαρο και αυτό φαίνεται και από τα σχόλια μας. Έίναι μπλέξιμο.
Προσωπικά το θεωρώ πάρα πολύ τραβηγμένο να μπαίνουν στη μέση επίτηδες οι μπάτσοι για να τους σκοτώσουν.

Meyaleleth
04/01/2008, 20:58
fysika kai mphke epithdes... kanai mpam...


:(

marulis
04/01/2008, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το έχω ξαναδεί. Αν θυμάμαι καλά το σκηνικό είναι κάπου στη Σκοτία.
Το τι ακριβώς γίνεται δεν είναι ξεκάθαρο και αυτό φαίνεται και από τα σχόλια μας. Έίναι μπλέξιμο.
Προσωπικά το θεωρώ πάρα πολύ τραβηγμένο να μπαίνουν στη μέση επίτηδες οι μπάτσοι για να τους σκοτώσουν. Ρε φίλε αφού είναι εκεί και τους κοζαρει και μόλις ξεκινούν βγαίνει

Μα είναι δυνατόν , πόσο μλκς πρέπει να είναι κάποιος για να βάλει πρώτη να πατήσει γκάζι και να αφήσει συμπλέκτη με σκοπό να τσακίσει έναν άνθρωπο .

απορώ πως δεν τους λύντσαραν

orangefactor
04/01/2008, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το έχω ξαναδεί. Αν θυμάμαι καλά το σκηνικό είναι κάπου στη Σκοτία.
Το τι ακριβώς γίνεται δεν είναι ξεκάθαρο και αυτό φαίνεται και από τα σχόλια μας. Έίναι μπλέξιμο.
Προσωπικά το θεωρώ πάρα πολύ τραβηγμένο να μπαίνουν στη μέση επίτηδες οι μπάτσοι για να τους σκοτώσουν.

παντου την ιδια τακτικη εχουν......

orangefactor
04/01/2008, 21:11
http://www.youtube.com/watch?v=b9ZBP0nVykk

pissaman
04/01/2008, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
http://www.youtube.com/watch?v=b9ZBP0nVykk
Αυτό ήταν από μία ληστεία στην ισπανία...
Εδώ νομίζω ότι καλά του έκαναν ;)
(αν θυμάμαι καλά, πριν από λίγη ώρα αυτός ο τυπάς κρατούσε όμηρους!)

SPORAKIAS
04/01/2008, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Αυτό ήταν από μία ληστεία στην ισπανία...
Εδώ νομίζω ότι καλά του έκαναν ;)
(αν θυμάμαι καλά, πριν από λίγη ώρα αυτός ο τυπάς κρατούσε όμηρους!)

+636...πιο παλια που το ειχα δει κατι τετοιο λεγανε...

οσο για το προηγουμενο....:( ....:yuck: ....πολυ αληταρας ο μπατσος...φαινετε ξεκαθαρα οτι βγαινει επιτηδες...:mad:

hidefnick
04/01/2008, 22:01
Και επειδή έχω καιρό να φάω κράξιμο:

Μάλλον για Γερμανία μιλάμε [edit ανατολικό μπλόκ] . Οι τύποι πάνε τέρμα μέσα σε κατοικημένη ζώνη, όλοι με full εξοπλισμό, και γράφουν ΤΕΛΕΙΩΣ στα @ρχίδι@ τους τους μπάτσους, τους οποίους έχουν σαφέστατα δει.

Είναι πολλή η πρόκληση...........

Αν πατάγανε κανένα παιδάκι θα κράζατε τους μπάτσους που δεν τους σταμάτησαν νωρίτερα?

Τώρα το αν κάνανε κόντρες ή όχι, μην λέμε και ότι θέλουμε. ΚΑΝΑΝΕ κόντρες.

Το ενδιαφέρον στο βίντεο είναι ότι βγάζουν το κράνος από τον πεσμένο. Κάτι το οποίο στα μαθήματα του ΕΕΣ μας έδειξαν πως πρέπει να γίνετε, και ότι γενικά καλό είναι να γίνετε για διάφορους λόγους, ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. Και φαντάζομαι ότι σε αυτές τις απολίτιστες χώρες του βορρά σου μαθαίνουν να το κάνεις.

Οσο για τον ισπανό, νομίζω ότι ο παρουσιαστής τα λέει όλα.

STOYBI
04/01/2008, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
[B]Και επειδή έχω καιρό να φάω κράξιμο:

Μάλλον για Γερμανία μιλάμε [edit ανατολικό μπλόκ] . Οι τύποι πάνε τέρμα μέσα σε κατοικημένη ζώνη, όλοι με full εξοπλισμό, και γράφουν ΤΕΛΕΙΩΣ στα @ρχίδι@ τους τους μπάτσους, τους οποίους έχουν σαφέστατα δει.

Είναι πολλή η πρόκληση...........

Αν πατάγανε κανένα παιδάκι θα κράζατε τους μπάτσους που δεν τους σταμάτησαν νωρίτερα?

Τώρα το αν κάνανε κόντρες ή όχι, μην λέμε και ότι θέλουμε. ΚΑΝΑΝΕ κόντρες.]

Μαλακες ειναι........ Επρεπε να βγαλουν το 45αρι και να τους γεμισουν μολυβι !!! :mad:

Τσαμπα χαλανε και τα περιπολικα !!! :mad:

Τι μας λες τωρα ??? :uplate:

Οτι δεν υπηρχε αλλος τροπος να σταματησουν τις κοντρες ????

arxaios
04/01/2008, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Και επειδή έχω καιρό να φάω κράξιμο:

Μάλλον για Γερμανία μιλάμε [edit ανατολικό μπλόκ] . Οι τύποι πάνε τέρμα μέσα σε κατοικημένη ζώνη, όλοι με full εξοπλισμό, και γράφουν ΤΕΛΕΙΩΣ στα @ρχίδι@ τους τους μπάτσους, τους οποίους έχουν σαφέστατα δει.

Είναι πολλή η πρόκληση...........

Αν πατάγανε κανένα παιδάκι θα κράζατε τους μπάτσους που δεν τους σταμάτησαν νωρίτερα?

Τώρα το αν κάνανε κόντρες ή όχι, μην λέμε και ότι θέλουμε. ΚΑΝΑΝΕ κόντρες.

Το ενδιαφέρον στο βίντεο είναι ότι βγάζουν το κράνος από τον πεσμένο. Κάτι το οποίο στα μαθήματα του ΕΕΣ μας έδειξαν πως πρέπει να γίνετε, και ότι γενικά καλό είναι να γίνετε για διάφορους λόγους, ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. Και φαντάζομαι ότι σε αυτές τις απολίτιστες χώρες του βορρά σου μαθαίνουν να το κάνεις.

Οσο για τον ισπανό, νομίζω ότι ο παρουσιαστής τα λέει όλα.
Είναι στη Λιθουανία και όχι στη Γερμανία ...........
Και ναι ΚΟΝΤΡΕΣ κάνανε, γι' αυτό άλλωστε και τόσος κόσμος μαζεμένος ........
Δεν έχεις άδικο σ΄αυτά που γράφεις, αλλά ............ θέλω να πιστεύω ότι ο αστυνομικός ήθελε απλά να τους σταματήσει και όχι να σκοτώσει .......... ξαναλέω θέλω να πιστεύω ..........
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΝΑ ΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ !!!!!:sad: :sad: :sad:

cityfly
04/01/2008, 23:08
στο πρώτο βίντεο μιλάμε για καθαρή εκ προμελέτης δολοφονία
όλα τα άλλα είναι αρλούμπες

τι θα πει αν πάταγε ένα παιδάκι κι αν έκανε κι αν έρανε ας τους ποιάνανε λίγο παρακάτω όταν θα κατέβαιναν από τις μηχανές
αν δεν μπορούσαν να τους συλλάβουν γιατί δεν μπορούσαν να το αποδείξουν ή δεν ξέρω γω τι ας άλλαζαν το νόμο.

να σας πω κι εγώ ένα αν; έτσι για να δείτε ότι με τα αν δεν κάνουμε δουλειά
αν όπως πετάχρηκε έτσι μπροστά του έκανε ελιγμό να τον αποφύγει και το έχανε μετά και καρφωνόταν με τη μηχανή σε κάνα παιδάκι που καθόταν στο πεζοδρόμιο απέναντι τι θα λέγατε;


το δεύτερο εντελώς άλλη περίπτωση ακραίο κι αυτό αλλά δεν μπορούν να συγκριθούν


α και για την ιστορία αν διακρίνω καλά το περιστατικό έγινε το 2003

cityfly
04/01/2008, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Είναι στη Λιθουανία και όχι στη Γερμανία ...........
Και ναι ΚΟΝΤΡΕΣ κάνανε, γι' αυτό άλλωστε και τόσος κόσμος μαζεμένος ........
Δεν έχεις άδικο σ΄αυτά που γράφεις, αλλά ............ θέλω να πιστεύω ότι ο αστυνομικός ήθελε απλά να τους σταματήσει και όχι να σκοτώσει .......... ξαναλέω θέλω να πιστεύω ..........
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΝΑ ΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ !!!!!:sad: :sad: :sad:



μα πρέπει να έχεις μυαλό τρίχρονου και κάτω για να πιστεύεις ότι μπαίνοντας έτσι μπροστά του απλώς θα τον σταματήσεις, τι σκατά πώς τους εκπαιδεύουν με χολιγουντιανές ταινίες;

stefanos
04/01/2008, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Είναι στη Λιθουανία και όχι στη Γερμανία ...........
Και ναι ΚΟΝΤΡΕΣ κάνανε, γι' αυτό άλλωστε και τόσος κόσμος μαζεμένος ........
Δεν έχεις άδικο σ΄αυτά που γράφεις, αλλά ............ θέλω να πιστεύω ότι ο αστυνομικός ήθελε απλά να τους σταματήσει και όχι να σκοτώσει .......... ξαναλέω θέλω να πιστεύω ..........
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΝΑ ΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ !!!!!:sad: :sad: :sad:


Εγώ βλέπω ηλίθιους στο μέγιστο βαθμό να κάνουν μαλακίες σε δημόσιους δρόμους και να βιντεοσκοπούνε τα κατορθώματά τους προκειμένου να γίνουν διάσημοι? ο τύπος το κατάφερε έγινε φαντάζομαι πολύ διάσημος εκεί που θα είναι.
Για την ζωή του κακόμοιρου που του ήρθε το ζώο με την κάμερα στο ρεύμα του δεν είδα σχόλια, και πόσο την κοστολογούμε.

stefanos
04/01/2008, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
στο πρώτο βίντεο μιλάμε για καθαρή εκ προμελέτης δολοφονία
όλα τα άλλα είναι αρλούμπες

τι θα πει αν πάταγε ένα παιδάκι κι αν έκανε κι αν έρανε ας τους ποιάνανε λίγο παρακάτω όταν θα κατέβαιναν από τις μηχανές
αν δεν μπορούσαν να τους συλλάβουν γιατί δεν μπορούσαν να το αποδείξουν ή δεν ξέρω γω τι ας άλλαζαν το νόμο.

να σας πω κι εγώ ένα αν; έτσι για να δείτε ότι με τα αν δεν κάνουμε δουλειά
αν όπως πετάχρηκε έτσι μπροστά του έκανε ελιγμό να τον αποφύγει και το έχανε μετά και καρφωνόταν με τη μηχανή σε κάνα παιδάκι που καθόταν στο πεζοδρόμιο απέναντι τι θα λέγατε;


το δεύτερο εντελώς άλλη περίπτωση ακραίο κι αυτό αλλά δεν μπορούν να συγκριθούν


α και για την ιστορία αν διακρίνω καλά το περιστατικό έγινε το 2003

Φυσικά δεν μπορούν να συγκριθούν γιατί ο τύπος πήγε γυρεύοντας και έφαγε το κεφάλι του στην πρώτη περίπτωση ενώ στην δεύτερη την πλήρωσε και ένας αθώος.

cityfly
04/01/2008, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Εγώ βλέπω ηλίθιους στο μέγιστο βαθμό να κάνουν μαλακίες σε δημόσιους δρόμους και να βιντεοσκοπούνε τα κατορθώματά τους προκειμένου να γίνουν διάσημοι? ο τύπος το κατάφερε έγινε φαντάζομαι πολύ διάσημος εκεί που θα είναι.



κάτσε μισό λεπτό
από το κάνω μαλακίες στο δημόσιο δρόμο μέχρι το δολοφονό εν ψυχρώ αυτόν που κάνει μαλακίες σε δημόσιο δρόμο έχει τεράστια απόσταση

αυτό που έκανε ο μπάτσος είναι ακριβώς αυτό που μου έκανε μια βλαμένη πριν 4-5 χρόνια από ένα στοπ ήταν σταματημένη και ξεκίνησε και σταμάτησε μπροστά μου καμία σχέση οι ταχύτητες βέβαια αλλά το σκατό έφτασε στην κάλτσα (υλικές ζημιές και κάτι μόλωπες για να μην αγχώνεστε) το περιπολικό γύρισε 90 μοίρες από την στούκα, καθόταν εκεί και περίμενε, κανονική ενέδρα, η τύπισσα ήταν απλά ηλίθια, γιατί το λέω το περιστατικό; γιατί δεν μπορείς απλά να πεις ήταν ατύχημα επειδή βρέθηκε ένα αμάξι στη μέση ο τύπος περίμενε τη μηχανή για να μπει μπροστά του με σκοπό τι; είναι απλά αδιανόητο να πιστεύει ότι μπορεί απλά να σταματήσει, το ίδιο θα έκανε αν η κόντρα ήταν με αμάξια ή εκεί θα σκεφτόταν ότι μπορεί ο νεκρός να ήταν ο ίδιος;

και πες μου τώρα, αν θεωρείς ότι τον ηλίθιο δικαιολογείται να τον σταματάς έτσι, μπορείς να μου πεις με πιο κριτήριο θα ξεχωρίσεις τον ηλίθιο από τον μη ηλίθιο;



Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Για την ζωή του κακόμοιρου που του ήρθε το ζώο με την κάμερα στο ρεύμα του δεν είδα σχόλια, και πόσο την κοστολογούμε.

από είναι σαφέστατα θλιβερό αλλά είναι ένα από τα πολλά ατυχήματα που γίνονται με όσους βγαίνουν στο αντίθετο ρεύμα είναι άλλο θέμα

cityfly
04/01/2008, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Φυσικά δεν μπορούν να συγκριθούν γιατί ο τύπος πήγε γυρεύοντας και έφαγε το κεφάλι του στην πρώτη περίπτωση ενώ στην δεύτερη την πλήρωσε και ένας αθώος.


γυρεύοντας πας αν κάνοντας τη μαλακία βγεις μόνος σου από το δρόμο
βγει κάποιος από άλλο δρόμο χωρίς να σε δει λόγω πολύ υψηλής σου ταχύτητας
αλλάξει κάποιος λωρίδα χωρίς να σε δει πάλυ λόγω πολύ υψηλής σου ταχύτητας
και αντίστοιχα τέτοια περιστατικά
και ναι είσαι μαλάκας που εκθέτεις τους άλλους σε κίνδυνο

και αυτός στο βίντεο ήταν μαλάκας που εξέθεσε άλλους σε κίνδυνο (και οι φίλοι του)
η τιμωρία για αυτό όμως δεν μπορεί σε καμία περιπτωση να είναι η δολοφονία του γιατί περί αυτού πρόκειται όπως έγγραψα και παραπάνω

ο μπάτσος είχε ως μοναδικό σκοπό να ανακόψει την πορεία του, αυτό έκανε, απολύτως συνειδητά τοποθέτησε το αυτοκίνητο του μπροστά του

cityfly
04/01/2008, 23:32
άσχετο

στο άλλο βίντεο με την μετωπική στις δύο μηχανές
ένας από τους τύπους στα σχόλια αναρωτιόταν για το μοντέλο της κάμερας γιατί αποδείχθηκε πολύ ισχυρή και εξακολούθησε να γράφει και μετά την στούκα

τι να πεις μετά από αυτό
ο καθένας το χαβά του

stefanos
04/01/2008, 23:39
Εγώ διαλέγω την κουρτίνα 1 φίλε cityfly.
Οταν κάνεις μαλακίες πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για τις συνέπειες.
Δεν μπορώ να χωνέψω αυτό που έπαθε ο άλλος στη δεύτερη περίπτωση.
Το "κάνω μαλακίες" με αυτοκίνητα μηχανές όπλα μαχαίρια και τέτοια πράγματα συγνώμη δεν το δέχομαι έυκολα.

marulis
04/01/2008, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly

από είναι σαφέστατα θλιβερό αλλά είναι ένα από τα πολλά ατυχήματα που γίνονται με όσους βγαίνουν στο αντίθετο ρεύμα είναι άλλο θέμα
Δεν είναι απλό το θέμα , ακριβώς όπως αυτός έβαλε την κάμερα για να το δείχνει μετά και να περηφανεύεται έτσι και οι άλλοι έκαναν κόντρες και της βιντεοσκοπούσαν. Στην μια περίπτωση την πλήρωσε και ένας αθώος ενώ στην άλλη μόνο ο επιδειξίας . και για να εξηγούμε δεν δικαιολογώ τον μπάτσο αλλά προσπαθώ να υπερασπιστώ το δικαίωμα μου να μπορώ να χρησιμοποιήσω τους δρόμους.

Όταν κάποιος από το φόρουμ έβαλε τέτοια βίντεο έπεσε κράξιμο γιατί δεν πήγαινε γρήγορα

cityfly
04/01/2008, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Δεν είναι απλό το θέμα , ακριβώς όπως αυτός έβαλε την κάμερα για να το δείχνει μετά και να περηφανεύεται έτσι και οι άλλοι έκαναν κόντρες και της βιντεοσκοπούσαν. Στην μια περίπτωση την πλήρωσε και ένας αθώος ενώ στην άλλη μόνο ο επιδειξίας . και για να εξηγούμε δεν δικαιολογώ τον μπάτσο αλλά προσπαθώ να υπερασπιστώ το δικαίωμα μου να μπορώ να χρησιμοποιήσω τους δρόμους.



συμφωνώ απόλυτα με το δικαίωμα να χρησιμοποιείς το δρόμο
και σε ρωτώ
θεωρείς ότι με τέτοιες πρακτικές θα εξασφαλιστεί το δικαίωμα σου να χρησιμοποιείς το δρόμο;

πιο πιστεύεις ότι ήταν το αποτέλεσμα;
λες να σκέφτηκε κανείς ότι οι κόντρες είναι επικίνδυνες εκ φύσεως ή μήπως ότι οι μπάτσοι είναι μαλάκες και αντίπαλοι μας;
οι αστυνομικοί, τροχονόμοι κλπ υποτίθεται ότι είναι σύμμαχοι των νομοταγών πολιτών, πώς θα κάνουν τον πολίτη να το δεχτεί αυτό;
μόνο με τις πράξεις τους και τη συμπεριφορά τους
και αυτή η συγκεκριμένη συμπεριφορά δεν οδηγεί εκεί σε καμία περίπτωση
μα καταρχήν είναι παράνομη
ο ίδιος ο αστυνομικός παραβαίνει το νόμο για να κάνει τι; να προκαλέσει ατύχημα;
πώς θα πείσει αυτός ο αστυνομικός τον πολίτη ότι ενδιαφέρεται για το καλό του όχι πες μου;
εμένα μια φορά δε με πείθει
οπότε τι;
με τον εκφοβισμό δε γίνεται τίποτα
αν τους έδειξαν με αυτό ότι μπορούμε μέχρι και να σας σκοτώσουμε αν συνεχίσετε το ίδιο τροπάριο τι πέτυχαν; άντε να ηρέμησαν για λίγο διάστημα και μετά όταν θα ξέχασαν το περιστατικό ξανά στους δρόμους, το πολύ πολύ να θυμόντουσαν το συγκεκριμένο σημείο και να πήγαν παραδίπλα, η γενεσιουργός αιτία της κόντρας δε νομίζω να επηρεάστηκε

dammed_kittin
04/01/2008, 23:49
ολα τελειως διαφορετικα video

στο πρωτο οι μπατσοι βγηκαν να σκοτωσουν :mad:
για να τους σταματησουν? -ουτε ξερω ουτε θα μαθω :confused:

στο δευτερο που το εχουμε ξανασυζητησει
η ΜΑΛΑΚΙΑ του ηταν η προσπεραση γιατι κατι ειχε ειπωθει τοτε
οτι εχασε τον ελεγχο μετα το πρωτο μηχανακι
κ πηρε η μπαλα το δευτερο
anyway εγω αν ημουν μανα του μαλακα
που τραβαγε κ video μη χασει ο που$τη$
θα ντρεπομουν να βγω στο δρομο...
αυτος κ να ζουσε θα επρεπε να τον κραμεσουν
(ξερω θα με πειτε υπερβολικη)

κ στο τριτο τα ειπε ο εκφωνητης
λαθος ωρα! λαθος δρομος!
δεν του βγηκε σε καλο
κ σιγουρα δεν χαρηκε τα λεφτα (που κερδισε με τοσο κοπο :yuck: )

cityfly
04/01/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis


Όταν κάποιος από το φόρουμ έβαλε τέτοια βίντεο έπεσε κράξιμο γιατί δεν πήγαινε γρήγορα

όταν μπήκαν τα γνωστά βίντεο από εύβοια σχολιάστηκε και το σχόλιο περί "ελεγχόμενου περιβάλλοντος" στο φόρουμ αυτό η πλειοψηφία κράζει τις κόντρες και γενικά υπερθεματίζουν για τα θέματα ασφαλείας και τις σχολές ασφαλούς οδήγησης

dammed_kittin
04/01/2008, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
συμφωνώ απόλυτα με το δικαίωμα να χρησιμοποιείς το δρόμο
και σε ρωτώ
θεωρείς ότι με τέτοιες πρακτικές θα εξασφαλιστεί το δικαίωμα σου να χρησιμοποιείς το δρόμο;

πιο πιστεύεις ότι ήταν το αποτέλεσμα;
λες να σκέφτηκε κανείς ότι οι κόντρες είναι επικίνδυνες εκ φύσεως ή μήπως ότι οι μπάτσοι είναι μαλάκες και αντίπαλοι μας;
οι αστυνομικοί, τροχονόμοι κλπ υποτίθεται ότι είναι σύμμαχοι των νομοταγών πολιτών, πώς θα κάνουν τον πολίτη να το δεχτεί αυτό;
μόνο με τις πράξεις τους και τη συμπεριφορά τους
και αυτή η συγκεκριμένη συμπεριφορά δεν οδηγεί εκεί σε καμία περίπτωση
μα καταρχήν είναι παράνομη
ο ίδιος ο αστυνομικός παραβαίνει το νόμο για να κάνει τι; να προκαλέσει ατύχημα;
πώς θα πείσει αυτός ο αστυνομικός τον πολίτη ότι ενδιαφέρεται για το καλό του όχι πες μου;
εμένα μια φορά δε με πείθει
οπότε τι;
με τον εκφοβισμό δε γίνεται τίποτα
αν τους έδειξαν με αυτό ότι μπορούμε μέχρι και να σας σκοτώσουμε αν συνεχίσετε το ίδιο τροπάριο τι πέτυχαν; άντε να ηρέμησαν για λίγο διάστημα και μετά όταν θα ξέχασαν το περιστατικό ξανά στους δρόμους , το πολύ πολύ να θυμόντουσαν το συγκεκριμένο σημείο και να πήγαν παραδίπλα, η γενεσιουργός αιτία της κόντρας δε νομίζω να επηρεάστηκε

:a013:

marulis
04/01/2008, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
όταν μπήκαν τα γνωστά βίντεο από εύβοια σχολιάστηκε και το σχόλιο περί "ελεγχόμενου περιβάλλοντος" στο φόρουμ αυτό η πλειοψηφία κράζει τις κόντρες και γενικά υπερθεματίζουν για τα θέματα ασφαλείας και τις σχολές ασφαλούς οδήγησης Ρε φίλε αν δεις τα προηγούμενα ποστ μου θα δεις ότι δεν διαφωνούμε ότι οι μπάτσοι έκαναν έγκλημα


Όταν κάποιος από το φόρουμ έβαλε τέτοια βίντεο έπεσε κράξιμο γιατί δεν πήγαινε γρήγορα Δεν αναφέρομαι για την Εύβοια , ένα παιδί από το φόρουμ τράβηξε βίντεο την βόλτα του και επειδή δεν πήγαινε τάπα σε ¨άδειους¨ δρόμους, κάποιοι τον ειρωνεύτηκαν :winka:

marulis
05/01/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε παιδιά είδα το βίντεο 5 φορές , εμένα μου φαίνεται ή όντος το περιπολικό μπήκε επίτηδες για να τους κόψει?


Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε φίλε αφού είναι εκεί και τους κοζαρει και μόλις ξεκινούν βγαίνει

Μα είναι δυνατόν , πόσο μλκς πρέπει να είναι κάποιος για να βάλει πρώτη να πατήσει γκάζι και να αφήσει συμπλέκτη με σκοπό να τσακίσει έναν άνθρωπο .

απορώ πως δεν τους λύντσαραν

:winka:

stefanos
05/01/2008, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
όταν μπήκαν τα γνωστά βίντεο από εύβοια σχολιάστηκε και το σχόλιο περί "ελεγχόμενου περιβάλλοντος" στο φόρουμ αυτό η πλειοψηφία κράζει τις κόντρες και γενικά υπερθεματίζουν για τα θέματα ασφαλείας και τις σχολές ασφαλούς οδήγησης

Και καλά κάνει αν δεν θέλει να βρεθεί στην θέση του κακομοίρη που 'επεσε απάνω του ο δολοφόνος με την κάμερα.
Και βέβαια τα σχόλια ήρθαν απο αυτούς που απαιτουν όλοι οι άλλοι στο δρόμο να πηγαίνουν νόμιμα και σαν παναγίες.
Κλασικά.

cityfly
05/01/2008, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis


Δεν αναφέρομαι για την Εύβοια , ένα παιδί από το φόρουμ τράβηξε βίντεο την βόλτα του και επειδή δεν πήγαινε τάπα σε ¨άδειους¨ δρόμους, κάποιοι τον ειρωνεύτηκαν :winka:

α ναι
τώρα θυμάμαι πιο λες

καλά του καναν αυτουνού του φουζουρα όμως
δεν του παν πήγαινε παραπάνω του παν ότι αυτό είναι που μα λες ότι πας τάπα;
δεν είναι το ίδιο
αντίστοιχα του παν για τον τύπο με το φέιζερ που έλεγε ότι τον πάτησε ότι πήγαινε χαλαρά
ουσιαστικά του παν ότι δεν το χει και μη μας τα πρήζει ότι είναι γρήγορος
και, αυτό δεν το θυμάμαι σίγουρα, του παν πήγαινε σε καποιά πίστα

όπως είπαν και στον άλλο γρήγορο που ξαναεμφανίστηκε τελευταία πήγαινε στην πίστα που την έχεις δίπλα σου να βγάλεις τα γούστα σου και να βελτιωθείς και μης μας τα πρήζεις με τις ευθείες

cityfly
05/01/2008, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε φίλε αν δεις τα προηγούμενα ποστ μου θα δεις ότι δεν διαφωνούμε ότι οι μπάτσοι έκαναν έγκλημα



δε διαφωνούμε

marulis
05/01/2008, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
α ναι
τώρα θυμάμαι πιο λες

καλά του καναν αυτουνού του φουζουρα όμως
δεν του παν πήγαινε παραπάνω του παν ότι αυτό είναι που μα λες ότι πας τάπα;
δεν είναι το ίδιο
αντίστοιχα του παν για τον τύπο με το φέιζερ που έλεγε ότι τον πάτησε ότι πήγαινε χαλαρά
ουσιαστικά του παν ότι δεν το χει και μη μας τα πρήζει ότι είναι γρήγορος
και, αυτό δεν το θυμάμαι σίγουρα, του παν πήγαινε σε καποιά πίστα

όπως είπαν και στον άλλο γρήγορο που ξαναεμφανίστηκε τελευταία πήγαινε στην πίστα που την έχεις δίπλα σου να βγάλεις τα γούστα σου και να βελτιωθείς και μης μας τα πρήζεις με τις ευθείες Δεν ήξερα ότι το έπαιζε γλήγορος. :D

stefanos
05/01/2008, 00:08
και αυτός που έπεσε πάνω στο περιπόλικο όμως δεν πρόκειται να κάνει κανένα έγκλημα.

SUPERMARIO
05/01/2008, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το έχω ξαναδεί. Αν θυμάμαι καλά το σκηνικό είναι κάπου στη Σκοτία.
Το τι ακριβώς γίνεται δεν είναι ξεκάθαρο και αυτό φαίνεται και από τα σχόλια μας. Έίναι μπλέξιμο.
Προσωπικά το θεωρώ πάρα πολύ τραβηγμένο να μπαίνουν στη μέση επίτηδες οι μπάτσοι για να τους σκοτώσουν.








στη ρωσια ειναι.

Maira
05/01/2008, 00:23
Αν παρατηρήσετε στην αρχή του βίντεο, θα διαπιστόσετε ότι οι μπάτσοι στο περιπολικό μιλάμε έναν μηχανόνιο! Άγνωστο τι λένε, πάντως δεν φαίνεται να τσακώνωονται! Επίσεις ήταν μαζεμένος κόσμος εκεί που περίμενε τις μηχανές να κατέβουν άλλα και πάλι το περιπολικό δεν φαινόταν να ασχολήται! Στο δρόμο παιρνούσαν και αυτοκίνητα και νομίζω ότι απλά το περιπολικό πήγε να βγει και δεν έλγξε τον δρόμο!


Τόσο μεγάλο θέμα γίνεται γιατί σκοτώθικε κάποιος ή γιατί σκοτώθικε χτυπόντας σε περιπολικό? Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει αν έγινε για να τους κόψει (που αμφιβάλω!), αλλά το σίγουρο είναι πως δεν είχαν σκοπό να σκοτώσουν κάποιον!!!! Μην δραματοποιούμε τα πράγματα!!! Μου θυμ΄ζει λίγο το σάλο που είχε γίνει με μια κροτίδα πριν κάτι μήνες αν θυμάται κανείς!!!


Σίγουρα ο τρόπος που βγήκε το όχημα είναι για πολλά μπουκέτα, αλλά όχι επειδή είναι περιπολικό να τους στήσουμε στον τοίχο! Και αν θέλαν να κάνουν κακό, πιστέψτε με θα είχαν διώξει όλον αυτό το κόσμο για να μην έχυν και μάρτυρες!!!!

gcrook
05/01/2008, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
έναν μηχανόνιο!



Απο τον πλανητη Ντακαριον 1Κ του συμπλεγματος της Ακαμψιδας...
Ο τελευταιος γνωστης της αρχαιας συνταγης του βροντοσκοπιλιου, και απογονος της θρυλικης καστας των Βεδύλλιων.
Στις βλεβες του ρεει βασιλικο αιμα,ταξιδευει μονος του με μοναδικη συντροφια το πιστο του χρεπιλιον

Σορι δεν κρατηθηκα....:D :lol: :rotflmao:

hidefnick
05/01/2008, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μαλακες ειναι........ Επρεπε να βγαλουν το 45αρι και να τους γεμισουν μολυβι !!! :mad:
Τσαμπα χαλανε και τα περιπολικα !!! :mad:
Τι μας λες τωρα ??? :uplate:
Οτι δεν υπηρχε αλλος τροπος να σταματησουν τις κοντρες ????

Δεν γράφω ότι συμφωνώ με την τακτική. Σέβομαι την ανθρώπινη ζωή όσο τίποτα (παιδεραστές πρεζέμποροι και "απελευθερωτικοί" στρατοί εξαιρούνται) Γράφω ότι είναι μεγάλη η πρόκληση. Και αν δείτε και τα σχετικά βίντεα θα δείτε ότι έχουν ένα γενικότερο θεματάκι οι μπάτσοι στην Λιθουανία, όχι μόνο με τις μηχανές, αλλά μάλλον με την πραγματικότητα (σερίφηδες τα παλικάρια)

Και επειδή δεν έφαγα πολύ κράξιμο, το βίντεο είναι κακής ποιότητας, και ο μπάτσος μπορεί να βγήκε αφηρημένος η κάτι αντίστοιχο τα οποία δεν φαίνονται. Και έχει κάτσει μια κοινότητα και τον αναθεματίζει οσάν δολοφόνο. Που στην τελική εγώ δεν θα έβαζα το σώμα μου έστω μέσα σε κουτί μπροστά σε μηχανάκι που έρχεται με όλα. Οι πιθανότητες να σκοτωθεί και ο μπάτσος είναι πολλές.

Αν παρασχολιαστεί και γίνει γνωστό το θέμα θα το δούμε και στις ειδήσεις του star.

@maira +1000

SUPERMARIO
05/01/2008, 13:40
με την φορα που χτυπησε η μηχανη το μπατσικο, το γυρισε παραλληλα με την λεωφορο.

1.η συγκρουση ηταν σφοδρη.

2.αν δεν ειχε βρει την πισω πορτα του περιπολικου αλλα την πορτα του συνοδηγου θα ειχε τραυματιστει και ο μπατσος.

3.αρα δεν πιστευω οι επιτηδες του βγηκε μπροστα για να τον κοψει, υπολογιζοντας με ακριβεια οτι η μηχανη θα τον βρει 1/2 μετρο πιο πισω, αποφευγοντας ο μπατσος με χειρουργικη ακριβεια να θεσει σε κινδυνο την ζωη του.

4.πιστευω οτι ηταν καθαρα εγκληματικη αμελεια των μπατσων (απροσεξια) και οχι ενα σχεδιο για να σταματησουν τις κοντρες.

5.το παιδι που χτυπαει φαινεται καθαρα οτι επιταχυνει διαολεμενα στα τελευταια μετρα μειωνοντας τα περιθωρια αντιδρασης του και τον θεωρω συνυπευθυνο.σιγουρα αν δεν ειχαν βγει οι μπατσοι το παιδι θα ζουσε, οπως και αν δεν ετρεχε τοσο πολυ (γνωριζοντας την υπαρξη των μπατσων) παλι θα ζουσε και ας βγαινανε οι μπατσοι, οπως εζησαν οι φιλοι του που προλαβαν και εκοψαν ταχυτητα.

6.και για να κλεισω δεν ξερω ποσοι απο εσας καταλαβαν την αντιδρση των φιλων του που μολις εκοψαν ταχυτητα και ειδαν τη συγκρουση σταθηκαν για λιγο και μετα γκαζωσαν να φυγουν για να μην μπλεξουν.(ακουγεται καθαρα ο ηχος της μηχανης που επιταχυνει)

7.προσωπικη κριση παντα.:rolleyes:

cityfly
05/01/2008, 13:52
η υπόθεση μοιάζει να είναι μια αλυσίδα ηλίθιων συμπεριφορών εκατέρωθεν
έστω ότι δεν το έκανε τελικά επίτηδες με σκοπό να τους σταματήσει
τι έκανε καθόταν και τους άφηνε και κάποια στιγμή βαρέθηκε και είπε να φύγει;
ή νόμισε ότι τέλειωσαν και πάλι πήγε να φύγει;
το όλο θέμα είναι για γέλια και για κλάματα

orangefactor
05/01/2008, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Δεν γράφω ότι συμφωνώ με την τακτική. Σέβομαι την ανθρώπινη ζωή όσο τίποτα (παιδεραστές πρεζέμποροι και "απελευθερωτικοί" στρατοί εξαιρούνται) Γράφω ότι είναι μεγάλη η πρόκληση. Και αν δείτε και τα σχετικά βίντεα θα δείτε ότι έχουν ένα γενικότερο θεματάκι οι μπάτσοι στην Λιθουανία, όχι μόνο με τις μηχανές, αλλά μάλλον με την πραγματικότητα (σερίφηδες τα παλικάρια)

Και επειδή δεν έφαγα πολύ κράξιμο, το βίντεο είναι κακής ποιότητας, και ο μπάτσος μπορεί να βγήκε αφηρημένος η κάτι αντίστοιχο τα οποία δεν φαίνονται. Και έχει κάτσει μια κοινότητα και τον αναθεματίζει οσάν δολοφόνο. Που στην τελική εγώ δεν θα έβαζα το σώμα μου έστω μέσα σε κουτί μπροστά σε μηχανάκι που έρχεται με όλα. Οι πιθανότητες να σκοτωθεί και ο μπάτσος είναι πολλές.

Αν παρασχολιαστεί και γίνει γνωστό το θέμα θα το δούμε και στις ειδήσεις του star.

@maira +1000




δηλ πραγματικα πιστευεις οτι περασε απο το μυαλο του μπατσου οτι μπορει να πεθανει κ αυτος?εδω μπαινει μες την μεση οχι οταν ξεκινανε ωστε να εχουν χρονο να σταματησουν,αλλα αφου εχουν διανυσει πανω απο την μιση ευθεια κ ερχοντα κομματια!

εστω οτι βγηκε αφηρημενος,παλι δολοφονος δεν θα ηταν?

stefanos
05/01/2008, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
δηλ πραγματικα πιστευεις οτι περασε απο το μυαλο του μπατσου οτι μπορει να πεθανει κ αυτος?εδω μπαινει μες την μεση οχι οταν ξεκινανε ωστε να εχουν χρονο να σταματησουν,αλλα αφου εχουν διανυσει πανω απο την μιση ευθεια κ ερχοντα κομματια!

εστω οτι βγηκε αφηρημενος,παλι δολοφονος δεν θα ηταν?

Αν δηλαδή έβγαινες εσύ στη θέση του θα ήσουν δολοφόνος?
Η θα καταλάβαινες οτι το μηχανάκι ερχόταν με 300 ειδικά όταν ήταν με άλλα τα οποία πήγαιναν φανερά πιο αργά και σταματήσαν τελικά?
Ακριβώς το ίδιο θα έκανες και δεν θα ήσουν δολοφόνος.
Δεν υπάρχει δυνατότητα να εκτιμήσεις την ταχύτητα μιας μηχανής ένα χιλιόμετρο μακριά που κινείται πρός το μέρος σου, ειδικά αν έχει φώτα αναμμένα.