PDA

View Full Version : EyxaristΩ ΘΕΡΜΑ



Σελίδες : [1] 2

nantiast
06/09/2007, 13:55
ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.
ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΑΝΤΙΑ ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΩ ΘΕΡΜΑ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 29/7 ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΗΚΑ ΕΣΟΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΑΒΩΝΙΑΤΙΚΟΥ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΑΤΗΧΥΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ . ΓΥΡΝΟΑΓΑΜΕ ΑΠΟ ΜΠΑΝΙΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΕΞΙΓΗΤΟ ΛΟΓΟ Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΥ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΠΕΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΝΤΑΚΙ.ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΙΣΟΛΙΠΟΘΗΜΗ ΟΤΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΙΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΩΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.Ο ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΗ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟΥ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩς ΑΝ ΑΡΓΟΥΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΗ ΣΙΓΟΥΡΑ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΠΑΡΙΓΟΡΟΥΥΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ .ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟ ΣΕ ΚΑΠΙΟΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΕΜΕΝΑ ΣΚΙΣΤΙΚΕ ΤΟ ΠΑΡΕΟ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΕΠΑΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΩ ΤΙΠΟΜΕΝΗ ΤΟ ΜΟΤΟ.GR ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ. ΤΕΛΙΚΑ ΓΛΙΤΟΣΑΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΥΑΧΡΙΣΤΙΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΓΕΛΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΠΥ ΕΙΠΕ ΠΩς ΤΟΥ ΧΡΟΣΤΑΟ ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΕ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΩ . ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΛΑΙΩ.Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ .ΘΕΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟ ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΛΕΣΧΗ ΣΑΣ.ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΟΣΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΟΣΕΙ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΚΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ.
ΝΑΝΤΙΑ ΣΤΑΥΡΑΚΗ

Nik0s
06/09/2007, 14:00
Χωρίς λόγια πραγματικά.....


Εύχομαι να είναι ολα περαστικά !

:wave2: :wave2: :wave2:

airamhag
06/09/2007, 14:02
σημασια εχει οτι ειστε καλα..

ο αρραβωνιαστικος σου πως ειναι τωρα?

ποτε ξανα!

:beer: :beer: :beer:

nantiast
06/09/2007, 14:04
ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΚΥΝΔΙΝΟΥ .ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ.

kalesin
06/09/2007, 14:05
το ποιος κτλ δεν εχει κ πολυ σημασια

το βασικο ειναι να ειστε εσεις καλα κ να περασουν οι ταλαιπωριες


:beer: :beer: :beer:

sober
06/09/2007, 14:06
Μπραβο του οποιος και να ειναι ...μπραβο και σε σενα που δεν το αφησες να περασει ετσι και σου ευχομαι γρηγορη αναρρωση...


Αν δε 8ελει να γινει γνωστο το ποιος ειναι μια λυση ειναι να επικοινωνηστε με πμ ... λογικα στο μπλουζακι 8α γραφει το νικ του ..:winka:

marulis
06/09/2007, 14:06
Ας τα διάολο , βούρκωσα

Περαστικά
:wave2: :wave2:

makis206
06/09/2007, 14:08
Τα καλύτερα εύχομαι και σε σας αλλά και στον ήρωα !!

Πολύ όμορφη η κίνησή σου να ποστάρεις !

Ποτέ ξανά τέτοιες στεναχώριες !

:beer: :beer: :beer: :beer:

agelos
06/09/2007, 14:09
περαστικα Ναντια να' στε παντα καλα :wave2: :wave2: :wave2: ευχομαι ταχεια αναρρωση

:beer: :beer: :beer:

& ενα παρα πολυ μεγαλο :a18: στο παλικαρι :sun: :sun:

nantiast
06/09/2007, 14:10
ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ . ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΑΡΘΙΣΤΟ ΟΜΟΣ . ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR ΜΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ CATMASTER KAI ΠΙΣΩ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR. EINAI TO CATMASTER TO ONOMA TOY EΔΩ ?ΕΤΣΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ??

fantacid
06/09/2007, 14:10
:a19: στο φιλο με το χαμενο μπλουζακι!!!


ναντια περαστηκα σε σενα κ τον αρραβωνιαστικο σου!

ολα θα πανε καλα μην αγχωνεσαι!!!!


:wave2:

sniper
06/09/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantiast
......CATMASTER......


:a18: :a10:

Περαστικά σε εσένα και στον αρραβωνιαστικό σου :) :wave2:

fantacid
06/09/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantiast
ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ . ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΑΡΘΙΣΤΟ ΟΜΟΣ . ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR ΜΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ CATMASTER KAI ΠΙΣΩ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR. EINAI TO CATMASTER TO ONOMA TOY EΔΩ ?ΕΤΣΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ??


τον εδωσες αλλα δε πειραζει......!

δεν κακο!

:wave2:

Stelth
06/09/2007, 14:12
Μπράβο του

Στην τελική είμαστε καλά παιδιά :)

Περαστικά σας παιδιά:wave2:

nantiast
06/09/2007, 14:12
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ .

road spirit
06/09/2007, 14:13
εσεις να είστε καλά και περαστικά

makis206
06/09/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantiast
ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ . ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΑΡΘΙΣΤΟ ΟΜΟΣ . ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR ΜΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ CATMASTER KAI ΠΙΣΩ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR. EINAI TO CATMASTER TO ONOMA TOY EΔΩ ?ΕΤΣΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ??

Αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) έτσι θα πράτταμε.. CATMASTER !

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

fantacid
06/09/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) έτσι θα πράτταμε.. CATMASTER !

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ετσι θελω να πιστευω κ εγω.......κ δεν εννοω μονο τα μελη του μοτο.γρ!

kalesin
06/09/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantiast
ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ . ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΑΡΘΙΣΤΟ ΟΜΟΣ . ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR ΜΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ CATMASTER KAI ΠΙΣΩ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΤΟ.GR. EINAI TO CATMASTER TO ONOMA TOY EΔΩ ?ΕΤΣΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ??


θελω να πιστευω οτι κ εσεις το ιδιο θα κανατε στη θεση του κ πολλοι απο εδω μεσα αν οχι ολοι...


να ειστε καλα κ να προσεχετε παντα




Catmaster.... :beer: :beer: :a18:

nantiast
06/09/2007, 14:18
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΟΙ ΑΝΘΡΟΠΟΙ ΜΕ ΑΛΦΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΦΑΙΝΟΝΤΕ . ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ .ΑΠΛΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ Η ΑΝΘΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ.

Panos82gr
06/09/2007, 14:20
Συγχαρητηρια στο παλικαρι, πραγματικα μπραβο του, ειναι μια αξιεπενη πραξη ανθρωπιας που ο καθενας μας υπεχρουτε να τι κανει για τον συνανθρωπο του! Μπραβο σου φιλε οποιος κι αν εισαι!!

gixxerpap
06/09/2007, 14:21
ναντια πραγματικα πολυ συγκινητικα οσα εγραψες....ευχομαι να ειναι ολα περαστικα και γρηγορα....

Ο 'Ακης μας, ειναι μεγαλη ΨΥΧΑΡΑ!:a012: :a012: :a012:

Dimos35
06/09/2007, 14:21
Ένα μπράβο είναι λίγο, πολύ λίγο!!!

Όχι μόνο για αυτό που έκανε αλλά και γιατί έχει την σεμνότητα να μην το επιδεικνύει.

Περαστικά σε σένα και τον αραβωνιαστικό σου Νάντια και μπράβο και σε σένα που τον ευχαριστείς δημόσια!

nantiast
06/09/2007, 14:24
ΣΑΣΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ .ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΠΩΣ ΤΗΣ ΒΑΖΕΤΕ??

LsKostas
06/09/2007, 14:26
Απο τις στιγμες που ανασαινεις γιατι ξανανοιωθεις ανθρωπος...


:a18: στο παλικαρι

και Ναντια περαστικα κ αγυριστα,πολυ ανθρωπινα τα οσα εγραψες :wave2:

DUKASII
06/09/2007, 14:27
περαστικα να ειναι ολα Ναντια. να στε καλα και οι δυο.να γινετε και καλα και ποτε ξανα κατι τετοιο.



ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ CATMASTER χαίρομαι που υπαρχω σε ένα φορουμ με τετοια μέλη...

μπραβο και παλι μπραβο.

makis206
06/09/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantiast
ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΠΩΣ ΤΗΣ ΒΑΖΕΤΕ??

Την ώρα που πληκτρολογείς θα δεις στ'αριστερά της οθόνης τις φατσούλες, κάνε ένα κλικ πάνω σ'αυτή που θέλεις να βάλεις :winka:

Λεωνίδας
06/09/2007, 14:29
Περαστικά στον αρραβωνιαστικό σου Νάντια!


Μπράβο ρε Άκη... :a18: :a18: :a18:

Julius
06/09/2007, 14:29
NA EISTE PANTA KALA KAI GRIGORA PERASTIKA SE ESENA KAI TON ARAVONIASTIKO SOU

:wave2: :wave2:




@CATMASTER :a23:

Stelth
06/09/2007, 14:32
Νάντια ο αρραβωνιαστικό σου τι κάνει πως είναι?

Πως και δεν γράφει αυτός?

Και πάλι περαστικά σας και .ένα μεγάλο μπράβo στον Catmaster

sniper
06/09/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantiast
ΣΑΣΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ .ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΠΩΣ ΤΗΣ ΒΑΖΕΤΕ??

Να σε ενημερώσω απλά, ότι δεν είμαστε λέσχη, ούτε και θα γίνουμε ποτέ...

Mια παρέα τρελλών είμαστε που καβαλάει μηχανές....

Κι ορισμένοι καλάμι :lol: :wave2:

lilipoua
06/09/2007, 14:34
Περαστικά και στους δυό σας!! :wave2:





@ CATMASTER
:a18: :a19:

Aggelos_SV
06/09/2007, 14:34
Ταχύτατα περαστικά και στους δυο σας!!



:a19: :a19: @catmaster


Και Νάντια , με το καλό όταν ξανακαβαλήσετε και οι δυό σας να αποφεύγεις να φοράς μόνο παρεό ( αν κατάλαβα σωστά).Τουλάχιστον ένα στοιχειώδες παντελόνι...
Όπως διαπίστωσες δεν είναι και τίποτα το δύσκολο μια πτώση ,καλό είναι να προστατεύεσαι όσο μπορείς ( και για τον καλό σου ισχύει το ίδιο).
Αν θες κάνε μια βόλτα στο forum εκεί που λεει προστατευτικός εξοπλισμός μιας και λες ότι δεν γνωρίζεις και πολλά περί του ''αθλήματος''

:wave2: και πάλι περαστικά

filipp0s
06/09/2007, 14:35
περαστικά και πότε ξανά! :wave2: :wave2:





μπράβο catmaster:a19: :a23:

danaos75
06/09/2007, 14:46
Ναντια περαστικα και στους 2 σας, να ειστε παντα καλα, και γρηγορα φωτο απο τον γαμο σας;)


CATMASTER τι να πω ρε φιλε το μπραβο ειναι λιγο :a18: :a18:

DimChios
06/09/2007, 15:06
Ο ΑΚΗΣ, για τον ΑΚΗ, εκανε το αυτονόητο!

ΟΛΟΙ ΜΑΣ (όσοι εχουν ψυχή και συνήδειση) θα επρεπε να πράξουν το ίδιο! Το λογικό, το φυσιολογικό!

Νάντια, να ειστε καλα και να φορατε το δυνατόν, το μεγιστο εξοπλισμό πάνω στη μοτό!

Ευχομαι να ειστε καλα, να μη πάθατε τίποτα σοβαρό και μπράβο για την κίνηση σου να μη το αφήσεις να περάσει έτσι αλλά να μπείς στον "κόπο" να ευχαριστήσεις δημόσια το φίλο μας!

ΑΚΗ, ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ! :beer: :beer: :beer:


Τωρα που το ξανασκεφτομαι βεβαια, πάλι καλα που ήταν ο Άκης αυτος!

Μπορεί κάποιοι άλλοι, το εχουν δηλωσει άλλωστε, να μη σταματαγαν, να μη βοήθαγαν και να έλεγαν για άλλη μια φορά τις μαλακίες τους! :rolleyes:

Αλλά ας μη γ@μησω τουτο το όμορφο θρέντ!

airamhag
06/09/2007, 15:15
σωστα Δημητρη..

ας σκεφτουμε βεβαια ( μαζι κ εγω που το αναβαλλω)
πως ο Ακης τους εδωσε τις πρωτες βοηθειες..:winka:

ποσο σημαντικο ειναι για τους οδηγους γενικοτερα να γνωριζουν τις πρωτες βοηθειες..

TROOPER
06/09/2007, 15:15
περαστικα και στους 2 σας !!!!!!!!!!!

dirtbird
06/09/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Τωρα που το ξανασκεφτομαι βεβαια, πάλι καλα που ήταν ο Άκης αυτος!


+1, γνωρίζοντας τον Άκη, μάλλον είσασταν πολύ τυχεροί στην ατυχία σας.

Περαστικά και αγύριστα...:)

KaterinaX2
06/09/2007, 15:27
Περαστικα και Συγχαρητηρια στον Ακη!

fantacid
06/09/2007, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
!

Μπορεί κάποιοι άλλοι, το εχουν δηλωσει άλλωστε, να μη σταματαγαν, να μη βοήθαγαν και να έλεγαν για άλλη μια φορά τις μαλακίες τους! :rolleyes:



:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

ειναι σιχαμερο που εχεις δικιο!

:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:

DimChios
06/09/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

ειναι σιχαμερο που εχεις δικιο!

:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:


Οχι γιατι κάποιοι που γραφουν κατα καιρους κοτσανες, νομιζουν οτι δεν θα το βρουν μπροστα τους!

VANDA
06/09/2007, 16:00
Περαστικά σας παιδιά, και μπράβο στο συνάδελφο. Μακάρι όλοι μέσα στις ατυχίες μας να έχουμε την τύχη σας και στις ατυχίες των άλλων να τύχει να περνάμε από εκεί... :beer:

Stelth
06/09/2007, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
.....................Μπορεί κάποιοι άλλοι, το εχουν δηλωσει άλλωστε, να μη σταματαγαν, να μη βοήθαγαν και να έλεγαν για άλλη μια φορά τις μαλακίες τους!
Αλλά ας μη γ@μησω τουτο το όμορφο θρέντ!


Υπάρχουν εδω μέσα ανθρωπάκια?????????

Ήθελα πολά να γράψω ................................


Αλλά ας μη γ@μησουμε τουτο το όμορφο θρέντ

KaTaNaS
06/09/2007, 16:23
:a23: AKH

AFTER
06/09/2007, 16:30
Περαστικα και στους 2 σας


CATMASTER :a18: :a19: :a20: :a012:

catmaster
06/09/2007, 17:21
Ζαλίστηκα από τις πολλές μπύρες και τις χαιρετούρες ρε μάγκες...


ΡΕ ΤΡΕΛΟΚΟΡΙΤΣΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ;;

τώρα θα τα ακούσετε μια γύρα ... (με την καλή έννοια)..

καταρχήν βοήθησα τα παιδιά κάνοντας κάτι που ο καθένας μας θα έκανε -αυτονόητο είναι- τέλος λοιπόν τα respect και τα τούμπανα - ευχαριστώ τα μάλα -

Άλλο είναι το ζήτημα ...

Τα λέω αυτά όχι γιατί είμαι καλός οδηγός , προσεκτικός οδηγός , η κουλάντζα - σε τελική φάτε τις πατάτες και διαλέξτε ότι θέλετε... τα λέω γιατί απλά κατάφερα να καβατζάρω τα 35 με πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ έχοντας φάει πολλές χύμες και τούμπες και γυρνώντας πίσω λέω ότι τώρα καταλαβαίνω πως είχα φύλακα άγγελο και δεν σκοτώθηκα με τις μαλακίες που έκανα πιτσιρικάς..

- δεν λέω ότι είμαι γρήγορος η μάγκας οδηγός , λέω ότι ήμουν προκλητικά τυχερός σε κάποιες περιπτώσεις - και κατάλαβα ότι ο γρήγορος θα φανεί στην πίστα και ο καλός (και τυχερός καμιά φορά) οδηγός θα καταφέρει να πάει από το σημείο Α στο σημείο Β χωρίς να πάθει τίποτα.


και ο Γιώργος (ο αρραβωνιαστικός της) και η Νάντια είναι νέα παιδιά που θέλουν να ζήσουν την ζωή , να γλεντήσουν και να ευχαριστηθούν..

-* Ο Γιώργος αγόρασε ένα Busa μεταχειρισμένο πριν από έξι περίπου μήνες δίνοντας ένα σκασμό λεφτά και το μόνο που είχαν για προστασία ήταν τα κράνη τους (της πλάκας και αυτά) .Η εμπειρία του σε μηχανές μεγάλου κυβισμού είναι σχεδόν μηδενική και η κακή εκτίμηση των συνθηκών ήταν ο πρώτος λόγος της πολύ άσχημης πτώσης . Εμένα ξαφνικά με προσπέρασε το Busa σαν σταματημένο στις τρεις τη νύχτα σε αφώτιστο και επικίνδυνο σημείο ... δυστυχώς στην στροφή το μηχανάκι έκανε τα δικά του και κατέληξαν μέσα στις καλαμιές ... για να καταλάβετε τι εννοώ , όταν κανόνισα να έρθει ένας φίλος με φορτηγάκι από την Κερατέα να πάει το μηχανάκι για φύλαξη ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΟΨΕΙ ΜΕ ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΟ!!


-* Φοράμε πάντα ότι καλύτερο έχουμε σε εξοπλισμό .. σε τελική δεν είναι γυφτιά να καβαλάμε μοτόρια που κάνουν εκατομμύρια και δεν αγοράζουμε ένα κρανάκι , μπότες, γάντια , μπουφάν της προκοπής ;; Πάρτε το σαν dress code ρε παιδάκι μου αν δεν το καταλαβαίνετε αλλιώς...
Αν φορούσαν κάτι αυτά τα παιδάκια δεν θα μέναν κόκκαλο μες στο χαντάκι και εγώ δεν θα τα αντίκριζα τσίτσιδα και γδαρμένα και δεν θα αποκτούσα και άλλες άσπρες τρίχες στο κεφάλι μου...

-* ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!
όταν έφτασα η Νάντια το είχε ήδη πετάξει από το κεφάλι της και ήταν έτοιμη να βγάλει και του Γιώργου... πάνω στην αγωνία της να δει αν είναι καλά παραλίγο να του κάνει μεγαλύτερη ζημιά ...


Τέλος πάντων , τα παιδιά είναι οκ με δύο χέρια , δύο πόδια και ένα κεφάλι έκαστος ... πιστεύω ότι τώρα (δυστυχώς με τον άσχημο τρόπο) θα μπει και λίγο μυαλό μέσα στο κεφάλι...



:beer: :beer:


@Νάντια .... το μπλουζάκι μπορείς να το κρατήσεις μικρούλα... το πορτοκαλί χρώμα δεν με κολακεύει και πολύ μΕ είπανε ... :smokin: (τάδε έφη Κα Catmaster)

apav
06/09/2007, 17:56
:a23: και γρήγορα περαστικά! :wave2:

Asaverle
06/09/2007, 18:12
+1000 σε όσα είπε ο Catmaster. Εξοπλισμός πάντα και παντού. Να είστε καλά Νάντια και ο αραβωνιαστικός σου και να προσέχετε στον δρόμο. Η "στραβή" μπορεί να συμβεί οπουδήποτε και οποτεδήποτε. Μάθετε να φοράτε προστατευτικό εξοπλισμό και πληροφορηθείτε για τα βασικά που πρέπει να γίνουν (ή να μην γίνουν - αφαίρεση κράνους- ) σε περίπτωση ατυχήματος. Οι λεπτομέρειες σώζουν ζωές.

blackbusa
06/09/2007, 18:25
Περαστικα παιδια και παντα προσοχη απο εδω και μπρος.......

blackbusa
06/09/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Περαστικα παιδια και παντα προσοχη απο εδω και μπρος.......


Ακη (και πιστευω οτι μιλαω εκ μερος πολλων) οσοι σε ξερουμε προσωπικα,δεν χρειαζοταν αυτη η αφηγηση να καταλαβουμε τι ανθρωπος εισαι......ο σκοπος ειναι ομως οτι οσοι δεν σε ξερουν να καταλαβουν καποια πραγματα για το τι εστι μοτοσυκλετιστης.......και για οσους κραζουν.......το να λεμε δεν λυπαμαι η λυπαμαι για ενα γεγονος, δεν σημαινει οτι μπροστα σε ενα τετοια συμβαν καποιος δεν θα σταματαγε να βοηθησει (δηλαδη ετσι ελπιζω).....δεν θα ηταν ανθρωπος......αφηστε τις προσωπικες μαλακισμενες κοντρες μεταξυ σας και σκεφτητε λιγο......

Ναντια καλα εκανες και εγραψες.........

Ακη.......:smokin: :smokin: :smokin:

alximistis
06/09/2007, 18:39
Να είστε καλά και οι δυο σας πάντα.
Ποτέ ξανά. :)


Α ρε Άκη... είσαι ΨΥΧΑΡΑ!!!!!!!!
Και δεν έχει σχέση με συγχαρητήρια μπράβο και τέτοιες παπαριές. Η αλήθεια έιναι και το ξέρω κι εγώ. :)

hercul
06/09/2007, 18:49
Περαστικά και αγύριστα να ναι Νάντια και Γιώργο!! :wave2: :wave2:

catmaster και στην πράξη και στα λόγια είσαι πάρα πολύ σωστός!! :a23: :a23: :a18:

Νιώθω περήφανος που είμαι μοτοσικλετιστής γιατί σε αυτήν την ομάδα των ανθρώπων άνθρωποι σαν τον catmaster είναι σχετικά συχνό φαινόμενο!!! :beer: :beer:

SPORAKIAS
06/09/2007, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ζαλίστηκα από τις πολλές μπύρες και τις χαιρετούρες ρε μάγκες...


ΡΕ ΤΡΕΛΟΚΟΡΙΤΣΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ;;

τώρα θα τα ακούσετε μια γύρα ... (με την καλή έννοια)..

καταρχήν βοήθησα τα παιδιά κάνοντας κάτι που ο καθένας μας θα έκανε -αυτονόητο είναι- τέλος λοιπόν τα respect και τα τούμπανα - ευχαριστώ τα μάλα -

Άλλο είναι το ζήτημα ...

Τα λέω αυτά όχι γιατί είμαι καλός οδηγός , προσεκτικός οδηγός , η κουλάντζα - σε τελική φάτε τις πατάτες και διαλέξτε ότι θέλετε... τα λέω γιατί απλά κατάφερα να καβατζάρω τα 35 με πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ έχοντας φάει πολλές χύμες και τούμπες και γυρνώντας πίσω λέω ότι τώρα καταλαβαίνω πως είχα φύλακα άγγελο και δεν σκοτώθηκα με τις μαλακίες που έκανα πιτσιρικάς..

- δεν λέω ότι είμαι γρήγορος η μάγκας οδηγός , λέω ότι ήμουν προκλητικά τυχερός σε κάποιες περιπτώσεις - και κατάλαβα ότι ο γρήγορος θα φανεί στην πίστα και ο καλός (και τυχερός καμιά φορά) οδηγός θα καταφέρει να πάει από το σημείο Α στο σημείο Β χωρίς να πάθει τίποτα.


και ο Γιώργος (ο αρραβωνιαστικός της) και η Νάντια είναι νέα παιδιά που θέλουν να ζήσουν την ζωή , να γλεντήσουν και να ευχαριστηθούν..

-* Ο Γιώργος αγόρασε ένα Busa μεταχειρισμένο πριν από έξι περίπου μήνες δίνοντας ένα σκασμό λεφτά και το μόνο που είχαν για προστασία ήταν τα κράνη τους (της πλάκας και αυτά) .Η εμπειρία του σε μηχανές μεγάλου κυβισμού είναι σχεδόν μηδενική και η κακή εκτίμηση των συνθηκών ήταν ο πρώτος λόγος της πολύ άσχημης πτώσης . Εμένα ξαφνικά με προσπέρασε το Busa σαν σταματημένο στις τρεις τη νύχτα σε αφώτιστο και επικίνδυνο σημείο ... δυστυχώς στην στροφή το μηχανάκι έκανε τα δικά του και κατέληξαν μέσα στις καλαμιές ... για να καταλάβετε τι εννοώ , όταν κανόνισα να έρθει ένας φίλος με φορτηγάκι από την Κερατέα να πάει το μηχανάκι για φύλαξη ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΟΨΕΙ ΜΕ ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΟ!!


-* Φοράμε πάντα ότι καλύτερο έχουμε σε εξοπλισμό .. σε τελική δεν είναι γυφτιά να καβαλάμε μοτόρια που κάνουν εκατομμύρια και δεν αγοράζουμε ένα κρανάκι , μπότες, γάντια , μπουφάν της προκοπής ;; Πάρτε το σαν dress code ρε παιδάκι μου αν δεν το καταλαβαίνετε αλλιώς...
Αν φορούσαν κάτι αυτά τα παιδάκια δεν θα μέναν κόκκαλο μες στο χαντάκι και εγώ δεν θα τα αντίκριζα τσίτσιδα και γδαρμένα και δεν θα αποκτούσα και άλλες άσπρες τρίχες στο κεφάλι μου...

-* ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!
όταν έφτασα η Νάντια το είχε ήδη πετάξει από το κεφάλι της και ήταν έτοιμη να βγάλει και του Γιώργου... πάνω στην αγωνία της να δει αν είναι καλά παραλίγο να του κάνει μεγαλύτερη ζημιά ...


Τέλος πάντων , τα παιδιά είναι οκ με δύο χέρια , δύο πόδια και ένα κεφάλι έκαστος ... πιστεύω ότι τώρα (δυστυχώς με τον άσχημο τρόπο) θα μπει και λίγο μυαλό μέσα στο κεφάλι...



:beer: :beer:


@Νάντια .... το μπλουζάκι μπορείς να το κρατήσεις μικρούλα... το πορτοκαλί χρώμα δεν με κολακεύει και πολύ μΕ είπανε ... :smokin: (τάδε έφη Κα Catmaster)

+636.....

περαστικα στα παιδια .....:beer:

και οσο για εσενα catmaster....εισαι ανθρωπος με ψυχη...και με ολη τη σημασια των λεξεων....:beer: :winka:

Stelth
06/09/2007, 19:07
Catmaster μην το μαλώνεις το κορίτσι ρε συ

Καλά έκανε και έγραψε. Έτσι θεώρησε σωστό ότι έπρεπε να γίνει και έτσι έπρεπε να γίνει.

Γιατί με αφορμή αυτό το περιστατικό έμαθα ότι εδώ μέσα συχνάζουν Άνθρωποι και ανθρωπάκια

Δυστυχώς μαθεύτηκε ωρε Ακη ότι είσαι Άνθρωπος κάνοντας το αυτονόητο.

Να βοηθήσεις έναν συνάνθρωπο

Έχεις κερδίσει το σεβασμό μου

Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι

Και αν μπορείς την Κυριακή κανόνισε με τον bobos900 να έρθεις κι εσύ Μέγαρα για να βρεθούμε.

Για τρίτη φορά περαστικά στο Γιώργο και τη Νάντια

Xapns
06/09/2007, 19:35
Νάντια και Γιώργο να γίνεται γρήγορα καλά και να μη ξεχάσετε ποτέ τα λόγια του Catmaster. Η ζωή είναι πολύ γλυκιά για να τη γεμίζουμε πίκρες...

Catmaster έχεις τον σεβασμό και τον θαυμασμό μου.

vangelis 64
06/09/2007, 19:47
Περαστικά κι από μένα στα δυο παιδιά.Για τον Άκη,τι να πω.....αφού είναι μουσικός.:lol: :lol: :lol: :wave2:

bsari
06/09/2007, 21:24
πανω απο ολα περαστικα και αγυριστα...και ασ γινουν τα παθηματα (δυστηχως) μαθηματα...μπραβο στον Ακη και σε καθε Ακη και πιστευω οτι ολοι εδω μεσα οταν θα δουμε συνανθρωπο μας σε αναγκη θα πραξουμε αναλογα γιατι πως να το κανουμε οι μοτοσυκλετιστες ειμαστε ευαισθητα παιδακια

και θα σας πω κατι που μου ειπε καποτε ενα φιλαρακι ..."καθε φορα που βαζω το κλειδι στη μηχανη ειμαι σε απευθειας συνομιλια με τον αγ Πετρο..."μη το ξεχναμε και να σεβομαστε και τους υπολοιπους γιατι αν καταλαβα καλα υπηρχε ενας τονος πικριας στα γραφομενα του Ακη περι υπερβολης- μη γνωσης του οχηματος....


προσοχη ρε σε ολους δε συγχωραει ρε....

bsari
06/09/2007, 21:43
και ελπιζω και μελλοντικα "προσεχε για να εχεις και εσυ και οι αλλοι" υποθετω

VegasKitty
06/09/2007, 21:51
Το καλο ειναι οτι εισαστε και οι 2 καλα Ναντια! :winka:

Ποτε ξανα, και να ειστε παντα ορθιοι και καλα! :D



Τωρα για σενα Ακη, αν και ειπες δε θες :a19: το αξιζεις!

:a012: :a012: :a012:

zolotas
06/09/2007, 21:56
catmaster αυτο το σκηνικο επρεπε να γραφτει για να βρει και μιμητες .....εισαι λαθος 100% που δεν ηθελες .........καταλαβαινω να εισαι χαμηλων τονων αλλα αυτα πρεπει να λεγονται.

χιλια μπραβο Ακη ,μακαρι να μεινει στα πρωτα ποστ για να το διαβαζουμε συνεχεια .......

tzimakos13
06/09/2007, 22:01
Φιλε CATMASTER συγχαρητηρια για την πραξη σου...!!!Θελω ομως να πιστευω οτι οποιος και να ηταν στην θεση του θα επραττε αναλογα..

Αγαπητη Ναντια περαστικα και στους δυο και ποτε ξανα τετοια λαχταρα!!
Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ...ΠΑΝΤΑ τον πρστατευτικο εξοπλισμο οσο μπορουμε περισσοτερο..!!

:beer:

Meni0s
06/09/2007, 22:19
Πραγματικα βουρκωσα με το thread αυτο :uplate:

Καλα να εισαι Ναντια και εσυ και ο Αγαπημενος σου και ευχομαι να ειναι η τελευταια ατυχια στη ζωη σας αυτη! ! !


Catmaster........ Αν και δεν σε γνωριζω εισαι Ψυχαρα και
Ανθρωπος



Πραγματικα χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι σαν κι εσενα εκει εξω στη Ζουγκλα ....:beer: :beer:

devil's animal
06/09/2007, 23:17
Ναντια περαστικα σε σενα και στον αρραβωνιαστικο σου.
Ευχομαι και ελπιζω να καταλαβες και εσυ και ο μελλων αντρας σου αυτα που ειπε ο Ακης και οι περισσοτεροι εδω μεσα...
(προστατευτικος εξοπλισμος, γνωση της μηχανης, γνωση του δρομου, εκτιμηση της καταστασης κ.λ.π)


το ευχαριστο ειναι οτι ειστε και οι 2 καλα!!

το ακομα πιο ευχαριστο ειναι οτι σας βρηκε ενα πολυ καλο παιδι που σεβομαστε και εκτιμουμε ολοι οσοι τον ξερουμε!

να ειστε παντα καλα και οταν αναρρωσετε πληρως περαστε απο Δελεαρ να γνωριστουμε καλυτερα....(η προσωπικιη επαφη παντα ειναι καλυτερη απο το "κρυο" πληκτρολογιο και την "αψυχη" οθονη)
:wave2:


Ακη .....ξερεις εσυ....


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Sotirios
07/09/2007, 09:17
Δεν έχω λόγια.... είσαι άνθρωπος catmaster

trigger
07/09/2007, 09:39
:a18:.....τίποτα άλλο!!!

Lupo
07/09/2007, 09:39
Γρήγορα περαστικά και στους δύο, Νάντια και Γιώργο.
Τώρα ξέρετε, πλέον,
ευτυχώς λόγω της τύχης σας και του catmaster

:beer: :beer: :beer:

CATMASTER
:a18: :a19: :beer:

Δημήτρη.... +1 αλλά δεν θέλω να το πιστέψω.



:beer:

PalLoukiLuke
07/09/2007, 10:16
ΜΠΡΑΒΟ !!!
τετοια συμπεριφορα ειναι για παραδειγματισμο...ευτυχως υπαρχουν ακόμα ανθρωποι
ευγε ακη

περαστικα και αγυριστα στα παιδια

Ταξιδευτής
07/09/2007, 10:43
Ακη μου, ηθελα να γραψω αλλα με προλαβες. Δεν θα σου πω μπραβο η συγχαρητηρια, ακριβως γιατι ξερω τι ΑΝΘΡΩΠΟΣ εισαι και τι ΨΥΧΑΡΑ κουβαλας.
Ξερω οτι για εσενα επραξες τα αυτονοητα, και ΧΑΙΡΟΜΑΙ για αυτο, αλλα ακομα πιο πολυ χαιρομαι διοτι εδω μεσα στην παρεα μας ξερω ΠΟΛΛΟΥΣ που μια τετοια κινηση βοηθειας θα τη θεωρουσαν αυτονοητη. :)

Απλα για μια ακομα φορα μου απεδειξες οτι το χαμογελαστο παλικαρι που γνωρισα καλυτερα στα Μεγαρα, ειναι απο τα καλυτερα παιδια που ειχα ποτε την τυχη να γνωρισω! :a10:

Ολοψυχα περαστικα στα παιδια, και ποτε ξανα! Παιδια, ΠΡΟΣΟΧΗ και απο εδω και περα λιγο μεγαλυτερος Σεβασμος και Γνωση οταν καβαλαμε... Σας θελουμε κοντα μας και να ζησετε να κανετε χιλιαδες ομορφες διαδρομες! :wave2:

zanny
07/09/2007, 14:46
Περαστικά στα 2 παιδιά και πραγματικά ΜΠΡΑΒΟ στον Catmaster.

Αν και δεν σε γνωρίζω προσωπικά φίλε, πραγματικά σε θαυμάζω. :wave2:

Εχετλαίος
07/09/2007, 15:07
Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι! Ό θεός να σου ανταποδώσει Χ1000 το καλό που έκαμες!

Tropeas
07/09/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ναντια πραγματικα πολυ συγκινητικα οσα εγραψες....ευχομαι να ειναι ολα περαστικα και γρηγορα....

Ο 'Ακης μας, ειναι μεγαλη ΨΥΧΑΡΑ!:a012: :a012: :a012:
ρε συ Άκη...
εχω ανατριχιάσει και με έχουν πιάσει τα κλάματα,
να σαι καλά φίλε!
μακάρι όλοι να το κάναμε και να το κάνουμε αυτό απο εδώ και στο εξής...
θυμήθηκα, θυμάμαι, θα θυμάμαι... εχω βοηθήσει και θα συνεχίσω να βοηθώ! ας το κάνουμε ΟΛΟΙ!

MikeG
07/09/2007, 17:47
Αρχικά περαστικά & στα 2 παιδιά (Νάντια & Γιώργο) & μακάρι από εδώ & στο εξής να είναι πολύ πιο προσεκτικά, με τον κατάλληλο εξοπλισμό. & όχι μόνο αυτοί, αλλά όλοι μας οι μοτοσυκλετιστές. Συγχαρητήρια στη Νάντια που ευχαρίστησε δημόσια το συνφορουμήτη & συνάνθρωπο μας. Νομίζω ότι έπραξε σωστά & αξιπρεπέστατα. Όσο για τον κ Catmaster απλά να πω ότι είναι ΑΝΘΡΩΠΑΣ & μακάρι να υπάρξουν & περισσότεροι τέτιοι, κυρίως πριν συμβούν τα αρνητικά γεγονότα.

:wave2: :wave2: :wave2:

gcrook
07/09/2007, 18:47
Παιδια γραφω γιατι ο Ακης με εχει ζαλισει στα π.μ.
Του λειπει λεει εκεινο το πορτοκαλι μπλουζακι που τονιζει τα αλαβαστρινα στηθη του και εκεινο το six-pack, που με πολυ γυροτζατζικι και απειρες κραμπες της κατω σιαγονας απεκτησε .
Και τα ακουω εγω τωρα.

Για να καταλαβετε τι παπαρας ειναι.....:lol:


Υ.Γ Ρε τι σοι πρωτες βοηθειες εδωσες π΄αναθεμα σε, με τοσο χαβαλε που καναμε εκει μεσα.
Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι μολις καποιος πεσει απο μοτοσυκλετα τον ρωταμε επιτοπου ποσο την δινει..... :lol:

bartlal
07/09/2007, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παιδια γραφω γιατι ο Ακης με εχει ζαλισει στα π.μ.
Του λειπει λεει εκεινο το πορτοκαλι μπλουζακι που τονιζει τα αλαβαστρινα στηθη του και εκεινο το six-pack, που με πολυ γυροτζατζικι και απειρες κραμπες της κατω σιαγονας απεκτησε .
Και τα ακουω εγω τωρα.

Για να καταλαβετε τι παπαρας ειναι.....:lol:


Υ.Γ Ρε τι σοι πρωτες βοηθειες εδωσες π΄αναθεμα σε, με τοσο χαβαλε που καναμε εκει μεσα.
Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι μολις καποιος πεσει απο μοτοσυκλετα τον ρωταμε επιτοπου ποσο την δινει..... :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


ελα ντε, τι ανθρωπο τον ανεβοκατεβαζουν? λες και κανουν οτι δεν τον ξερουν! :lol: :lol: :lol:

blackbusa
07/09/2007, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


ελα ντε, τι ανθρωπο τον ανεβοκατεβαζουν? λες και κανουν οτι δεν τον ξερουν! :lol: :lol: :lol:


Μην αναφερω ποσα ποκ-πορνια ''βουτηξε'' το λαμογιο χτες......μαζι με το αλλο λαμογιο.....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

catmaster
07/09/2007, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

ελα ντε, τι ανθρωπο τον ανεβοκατεβαζουν? λες και κανουν οτι δεν τον ξερουν! :lol: :lol: :lol:

Καλά εσύ είσαι γνωστό τομάρι.... :smokin:

(πωλείται σέλα Baggio για σουμιέ) :evil:


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Παιδια γραφω γιατι ο Ακης με εχει ζαλισει στα π.μ.
Του λειπει λεει εκεινο το πορτοκαλι μπλουζακι που τονιζει τα αλαβαστρινα στηθη του και εκεινο το six-pack, που με πολυ γυροτζατζικι και απειρες κραμπες της κατω σιαγονας απεκτησε .
Και τα ακουω εγω τωρα.

Για να καταλαβετε τι παπαρας ειναι.....
Υ.Γ Ρε τι σοι πρωτες βοηθειες εδωσες π΄αναθεμα σε, με τοσο χαβαλε που καναμε εκει μεσα.


Αλλά από εσένα δεν το περίμενα... :smokin:

Ζηλεύει γιατί βασικά το άαααλλο πορτοκαλί μπλουζάκι το ξέχασα στο σπίτι του γλυκού αγοριού με το sv ... (Oldman μην ζηλεύεις όταν κατέβεις Αθήνα θα κρατήσει και το δικό σου)

(που ήθελες λέει crooky να πάμε μαζί για το sv ;;) :smokin:




Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι μολις καποιος πεσει απο μοτοσυκλετα τον ρωταμε επιτοπου ποσο την δινει.....


Ναι ... από το ψαλίδι και πίσω το πουλάει 2000 ευραιους και από το ψαλίδι και μπροστά το κάνει ανταλλαγή με sv650
:smokin:

bartlal
07/09/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Καλά εσύ είσαι γνωστό τομάρι.... :smokin:

(πωλείται σέλα Baggio για σουμιέ) :evil:

δεν θα ερθεις την αλλη Πεμπτη στο shrek III? θα σου πω εγω! αριστερα τον devil's και δεξια τον κατανα θα σου βαλω. και αν μπορεσεις να ξανακουσεις τον γλυκο ηχο της remus να μου τρυπησεις τις αδειες κυκλοφοριας σοΥ! :mad: :mad: :mad:










:lol: :lol: :lol:

catmaster
07/09/2007, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν θα ερθεις την αλλη Πεμπτη στο shrek III? θα σου πω εγω! αριστερα τον devil's και δεξια τον κατανα θα σου βαλω. και αν μπορεσεις να ξανακουσεις τον γλυκο ηχο της remus να μου τρυπησεις τις αδειες κυκλοφοριας σοΥ! :mad: :mad: :mad:
:lol: :lol: :lol:


Τον Busa τον έχω ....
(edit : τον Σταύρο εννοούσα ...)







































































Τον SALAD BAR όμως ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!




ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ++++++++ 666+++++



:lol: :lol: :lol:

bartlal
07/09/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Τον Busa τον έχω ....


Τον SALAD BAR όμως ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!




ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ++++++++ 666+++++



:lol: :lol: :lol:

δεν διαβασες καλα. δεν ειπα τον ΒΛΑΚχαΒΟΥΖΑ, αλλα τον κατανα (ακα σταυρος!!!!)



:evil: 6:evil:6 :evil:6 :evil:

catmaster
07/09/2007, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν διαβασες καλα. δεν ειπα τον ΒΛΑΚχαΒΟΥΖΑ, αλλα τον κατανα (ακα σταυρος!!!!)



:evil: 6:evil:6 :evil:6 :evil:

Άμα αρχίσει να γελάει ο Κατάνας θα μας βάλουν να κάτσουμε σε καφάσια στην γαλαρία λέμε...

:lol: :lol:

blackbusa
07/09/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Άμα αρχίσει να γελάει ο Κατάνας θα μας βάλουν να κάτσουμε σε καφάσια στην γαλαρία λέμε...

:lol: :lol:


Τι????υπαρχει χειροτερος απο τον Salad Bar ''Animal'' ΧΑΧΑ???αυτο θελω να το ακουσω.....


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

675
07/09/2007, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ζαλίστηκα από τις πολλές μπύρες και τις χαιρετούρες ρε μάγκες...


ΡΕ ΤΡΕΛΟΚΟΡΙΤΣΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ;;

τώρα θα τα ακούσετε μια γύρα ... (με την καλή έννοια)..

καταρχήν βοήθησα τα παιδιά κάνοντας κάτι που ο καθένας μας θα έκανε -αυτονόητο είναι- τέλος λοιπόν τα respect και τα τούμπανα - ευχαριστώ τα μάλα -

Άλλο είναι το ζήτημα ...

Τα λέω αυτά όχι γιατί είμαι καλός οδηγός , προσεκτικός οδηγός , η κουλάντζα - σε τελική φάτε τις πατάτες και διαλέξτε ότι θέλετε... τα λέω γιατί απλά κατάφερα να καβατζάρω τα 35 με πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ έχοντας φάει πολλές χύμες και τούμπες και γυρνώντας πίσω λέω ότι τώρα καταλαβαίνω πως είχα φύλακα άγγελο και δεν σκοτώθηκα με τις μαλακίες που έκανα πιτσιρικάς..

- δεν λέω ότι είμαι γρήγορος η μάγκας οδηγός , λέω ότι ήμουν προκλητικά τυχερός σε κάποιες περιπτώσεις - και κατάλαβα ότι ο γρήγορος θα φανεί στην πίστα και ο καλός (και τυχερός καμιά φορά) οδηγός θα καταφέρει να πάει από το σημείο Α στο σημείο Β χωρίς να πάθει τίποτα.


και ο Γιώργος (ο αρραβωνιαστικός της) και η Νάντια είναι νέα παιδιά που θέλουν να ζήσουν την ζωή , να γλεντήσουν και να ευχαριστηθούν..

-* Ο Γιώργος αγόρασε ένα Busa μεταχειρισμένο πριν από έξι περίπου μήνες δίνοντας ένα σκασμό λεφτά και το μόνο που είχαν για προστασία ήταν τα κράνη τους (της πλάκας και αυτά) .Η εμπειρία του σε μηχανές μεγάλου κυβισμού είναι σχεδόν μηδενική και η κακή εκτίμηση των συνθηκών ήταν ο πρώτος λόγος της πολύ άσχημης πτώσης . Εμένα ξαφνικά με προσπέρασε το Busa σαν σταματημένο στις τρεις τη νύχτα σε αφώτιστο και επικίνδυνο σημείο ... δυστυχώς στην στροφή το μηχανάκι έκανε τα δικά του και κατέληξαν μέσα στις καλαμιές ... για να καταλάβετε τι εννοώ , όταν κανόνισα να έρθει ένας φίλος με φορτηγάκι από την Κερατέα να πάει το μηχανάκι για φύλαξη ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΟΨΕΙ ΜΕ ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΟ!!


-* Φοράμε πάντα ότι καλύτερο έχουμε σε εξοπλισμό .. σε τελική δεν είναι γυφτιά να καβαλάμε μοτόρια που κάνουν εκατομμύρια και δεν αγοράζουμε ένα κρανάκι , μπότες, γάντια , μπουφάν της προκοπής ;; Πάρτε το σαν dress code ρε παιδάκι μου αν δεν το καταλαβαίνετε αλλιώς...
Αν φορούσαν κάτι αυτά τα παιδάκια δεν θα μέναν κόκκαλο μες στο χαντάκι και εγώ δεν θα τα αντίκριζα τσίτσιδα και γδαρμένα και δεν θα αποκτούσα και άλλες άσπρες τρίχες στο κεφάλι μου...

-* ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!
όταν έφτασα η Νάντια το είχε ήδη πετάξει από το κεφάλι της και ήταν έτοιμη να βγάλει και του Γιώργου... πάνω στην αγωνία της να δει αν είναι καλά παραλίγο να του κάνει μεγαλύτερη ζημιά ...


Τέλος πάντων , τα παιδιά είναι οκ με δύο χέρια , δύο πόδια και ένα κεφάλι έκαστος ... πιστεύω ότι τώρα (δυστυχώς με τον άσχημο τρόπο) θα μπει και λίγο μυαλό μέσα στο κεφάλι...



:beer: :beer:


@Νάντια .... το μπλουζάκι μπορείς να το κρατήσεις μικρούλα... το πορτοκαλί χρώμα δεν με κολακεύει και πολύ μΕ είπανε ... :smokin: (τάδε έφη Κα Catmaster)


τι να πω...


ισως θα ηταν το ποιο σωστο τιποτα..
απλα επαθα πλακα διαβαζοντας το περιστατικο, πραγματικα τωρα θα προσεχω αν οχι περισσοτερο σιγουρα λιγο περισσοτερο απ οσο πριν και δεν θα αγνοω πολλα απ οσα αγνοουσα πριν...

περαστικα στον αραβωνιαστικο της ναντιας που τους ευχομαι να μη τους ξανασυμβειαπολυτως τπτ κακο και πολλα συγχαρητηρια στον κατμαστερ και παλι...

και δεν θελω γιατι!
πολυ απλα γιατι εγω για παραδειγμα στη θεση του μπορει να μη καταφερνα ουτε τα μισα απ οσα εκανε εκεινος:rolleyes:
δε λεω πως εκανε κατι εξωφρενικο απλα σκεφθητε πως ολη η κατασταση απαιτει ψυχραιμια και πολυ λεπτους χειρισμους!:winka:

υγεια σε ολους!:beer: :wave2:

devil's animal
07/09/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Τον Busa τον έχω ....
(edit : τον Σταύρο εννοούσα ...)







































































Τον SALAD BAR όμως ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!




ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ++++++++ 666+++++

devil's animal
07/09/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Τον Busa τον έχω ....
(edit : τον Σταύρο εννοούσα ...)







Τον SALAD BAR όμως ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!




ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ++++++++ 666+++++



:lol: :lol: :lol:



καλα ρε εγω φταιω που ειπα καλα λογια για σενα...










































ΕΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΟΥ.... ...για κοιταξτε μηπως πηρε κανενα ανταλακτικο απο την μοτοσυκλετα του αρραβωνιαστικου σας...παει και τα πουλαει μετα....

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

:a43: :a43: :a43: :a43:

devil's animal
07/09/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Τι????υπαρχει χειροτερος απο τον Salad Bar ''Animal'' ΧΑΧΑ???αυτο θελω να το ακουσω.....


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:




εσενα μωρη καραφλαδερφη θα σε κανονισω στο δρομο....


βγαζω τον πολεμιστη μου :a45: απ΄το συνεργειο....


θα σε δω στην αττικη οδο....


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

gcrook
07/09/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

(που ήθελες λέει crooky να πάμε μαζί για το sv ;;) :smokin:



Την σημερον ημερα, πρεπει να τα εχεις καλα με ολους, γιατι σε κρατανε απο τα @@ (και μακαρι να ηταν του σναιπερ) :sad:

gcrook
07/09/2007, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Άμα αρχίσει να γελάει ο Κατάνας θα μας βάλουν να κάτσουμε σε καφάσια στην γαλαρία λέμε...

:lol: :lol:

Τι χανω γαμω το μπελα μου...
Παμε να δουμε ρε σε κανα θερινο οσο προλαβαινουμε καμια παλια ταινια του John Woo;
Απο κεινες που μπαινουν 2 τυποι με καραμπινες και καμια 500αρια φυσιγγια σε ενα κτιριο και το γκρεμιζουν απο τους πυροβολισμους;:D

vangelis 64
07/09/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τι χανω γαμω το μπελα μου...
Τώρα άμα σού πω ότι νόμιζα πώς διάβασα "γαμώ τη μπιέλα μου",θα με πιστέψεις;:lol: :lol:

runnerma
07/09/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τώρα άμα σού πω ότι νόμιζα πώς διάβασα "γαμώ τη μπιέλα μου",θα με πιστέψεις;:lol: :lol:

Eεεε lol!!! και εγώ το ίδιο διάβασα :rotflmao: :lol: :lol:

sotpag
07/09/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
....-* ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!
.


πρωτα απο ολα :a23: :a23: οχι μονο εκανες αυτο που επρεπε αλλα συνεχειζεις και βοηθας τα παιδια (μεταφορα κλπ)



αλλα στο παραπανω θα διαφωνησω

το κρανος πρεπει να βγενει υπο προυποθεσει

και αυτο για πολλους λογους

που θα εξηγησω σε λιγες μερες :wave2:

675
07/09/2007, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
πρωτα απο ολα :a23: :a23: οχι μονο εκανες αυτο που επρεπε αλλα συνεχειζεις και βοηθας τα παιδια (μεταφορα κλπ)



αλλα στο παραπανω θα διαφωνησω

το κρανος πρεπει να βγενει υπο προυποθεσει

και αυτο για πολλους λογους

που θα εξηγησω σε λιγες μερες :wave2:

ρε συ αυτο μ εκανε και μενα εντυπωση ...

τελικα πρεπει ή δεν πρεπει να το βγαζουμε?:confused:

gcrook
07/09/2007, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τώρα άμα σού πω ότι νόμιζα πώς διάβασα "γαμώ τη μπιέλα μου",θα με πιστέψεις;:lol: :lol:

Same thing:)

sotpag
07/09/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
ρε συ αυτο μ εκανε και μενα εντυπωση ...

τελικα πρεπει ή δεν πρεπει να το βγαζουμε?:confused:



πρεπει
1) γιατι αν εχει καποια αιμοραγια πρεπει να την σταματησουμε , με το κρανος δεν μπορουμε και ισως δεν τη δουμε, πραγμα που μπορει να βγει μοιραιο

2) πρεπει να μπορει να ανασανει καλυτερα και γενικα να κινηται

3)αν δεν ποναει (σε αυχαινα ) και μπορει να το βγαλει μονος του ή μας πει να του το βγαλουμε (γιατι εχει χτυπησει καποιο χερι πχ) του το βγαζουμε

4) μονο αν δεν εχει τις αισθησεις του και δεν ξερουμε πως δεν το βγαζουμε ή αν ποναει οταν παει να το βγαλει,

σε αυτη την περειπτωση βγαινει αλλα πρεπει να ξερουμε πως



σε λιγες μερες θα αναιβασω ενα ποστ με Ά βοηθειες και θα δειτε πως και τι
:wave2: :wave2:

dimokritos
08/09/2007, 00:56
βέβαια για να το λές κάτι θα ξέρεις, αλλά μήπως πρέπει να βγεί στο νοσοκομείο, μετά από ακτινογραφία, και αν χρειαστεί να κοπεί? :confused:

και να μην πονάει μπορεί να οφείλεται στο πρόσφατο του χτυπήματος η στην αδυναμία του να κρίνει εκέινη τη στιγμή.

δεν ξέρω αν ακούγεται/είναι αφελές αλλά το κράνος μπορεί να κρατήσει τη συνοχή του κρανίου αν το χτύπημα είναι πολύ δυνατό.

Nikoskazer2000
08/09/2007, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τώρα άμα σού πω ότι νόμιζα πώς διάβασα "γαμώ τη μπιέλα μου",θα με πιστέψεις;:lol: :lol:


:eyepop: :eyepop: :eyepop:
+100000000000000000000000000000

ΡΕ 'ΣΥ ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΑΙ 'ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
08/09/2007, 01:19
Νάντια, Γιώργο, Άκη...να 'στε πάντα καλά.

Μόνο αυτό.

:wave2:

Asaverle
08/09/2007, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
πρεπει
1) γιατι αν εχει καποια αιμοραγια πρεπει να την σταματησουμε , με το κρανος δεν μπορουμε και ισως δεν τη δουμε, πραγμα που μπορει να βγει μοιραιο

2) πρεπει να μπορει να ανασανει καλυτερα και γενικα να κινηται

3)αν δεν ποναει (σε αυχαινα ) και μπορει να το βγαλει μονος του ή μας πει να του το βγαλουμε (γιατι εχει χτυπησει καποιο χερι πχ) του το βγαζουμε

4) μονο αν δεν εχει τις αισθησεις του και δεν ξερουμε πως δεν το βγαζουμε ή αν ποναει οταν παει να το βγαλει,

σε αυτη την περειπτωση βγαινει αλλα πρεπει να ξερουμε πως



σε λιγες μερες θα αναιβασω ενα ποστ με Ά βοηθειες και θα δειτε πως και τι
:wave2: :wave2:

Ίσως κάτι ξέρεις παραπάνω αλλά παρ' όλα αυτά δεν ξέρω κατά πόσο συμφωνώ με αυτά που λες.

Εξηγώ τους λόγους:
1. Αν έχει αιμοραγία είναι εσωτερική. Δεν γνωρίζω κάποιο τρόπο που να μπορείς να σταματήσεις εσωτερική αιμοραγία πλην του χειρουργείου. Η αφαίρεση κράνους ίσως και να βοηθά στην επέκταση της ταχύτητας ροής του αίματος κυρίως από αυτιά. Η εσωτερική αιμοραγία στο κεφάλι δεν είναι σπάνιο φαινόμενο ιδίως για τους μοτοσικλετιστές και μετά από δυνατό χτύπημα (και όχι τόσο δυνατό όσο φαντάζεστε ορισμένοι). Ο εσωτερικός υμένας που συγκρατεί τον εγκέφαλο μπορεί να σπάσει και να υποστούμε εσωτερικό τραύμα από την πρόσκρουση του εγκεφάλου στο κρανίο. ΔΕΝ αφαιρούμε το ΚΡΑΝΟΣ σε τέτοια περίπτωση...παρά μόνο μετά από επίβλεψη γιατρού. Εξ άλλου αν υπάρχει εξωτερική αιμοραγία και είναι σοβαρή δεν πρόκειται να μην δεις το αίμα που θα ρέει κάτω από το κράνος. Αν το κεφάλι έχει λιώσει δεν υπάρχει λόγος αφαίρεσης του κράνους γιατί απλά το θύμα είναι ήδη νεκρό και επειδή δεν θα βρεις και κράνος...

2. Αν δεν μπορεί να ανασάνει είναι κυρίως για λόγους σοκ. Το να αφαιρέσεις το κράνος σίγουρα θα τον βοηθήσει να αποβάλει τον φόβο και το σοκ αλλά μπορεί να αποδειχτεί χειρότερο γι' αυτόν. Αν δεν μπορεί να αναπνεύσει λόγο ταχυπαλμίας ανοίγουμε το τζαμάκι και προσπαθούμε κρατώντας του τα χέρια και εφυσυχάζοντας τον να τον ηρεμήσουμε. ΟΧΙ δεν πρέπει να κινείται. Άλλο πάλι τούτο...

3. Αν δεν πονάει στον αυχένα. Χμ. Μεγάλη κουβέντα. Ο πόνος μπορεί να μην εμφανιστεί αμέσως. Το χτύπημα στον αυχένα μπορεί να είναι ακαριαίο αλλά δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που η αφαίρεση κράνους οδήγησε σε παράλυση ή και θάνατο λόγω χτυπήματος στον αυχένα, κάτι που θα μπορούσε να αποφευχθεί αν δεν έβγαινε το κράνος ή (το επισημαίνω αυτό) αν το έβγαζε στο νοσοκομείο ή ακόμα και στο σημείο του ατυχήματος μετά από επίβλεψη γιατρού.

4. Στην τελική ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ να βγει το κράνος;

Οι πρώτες βοήθειες είναι σημαντικές αλλά ας μη γίνει και βίβλος. Η αφαίρεση του κράνους πρέπει να γίνεται μόνο μετά από την επίβλεψη γιατρού. Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο γιατρός που περνάει μπροστά από κάποιο ατύχημα να εξετάσει τον ασθενή (μοτοσικλετιστή) και να ΜΗΝ αναλάβει την ευθύνη αφαίρεσης του κράνους αλλά αντιθέτως να προτείνει την αφαίρεση του μόνο μέσα στο νοσοκομείο και αφού γίνουν πρώτα όλα αυτά που πρέπει να γίνουν. Δεν νομίζω ο γιατρός να μην ξέρει λίγα παραπάνω απ' ότι οι σημαντικές (πλην βασικές μόνο) πρώτες βοήθειες...

Επίσης, συμπληρώνω, ο τραυματίας δεν κινείται ποτέ παρά μόνο εάν η θέση που βρίσκεται τον εκθέτει σε μεγαλύτερους κινδύνους. Και πάλι η μετακίνηση του γίνεται υπό προϋποθέσεις και με τρόπο που εξηγείται σε πρώτες βοήθειες και διάφορα εγχειρίδια. Η βίαιη, απότομη και άτσαλη μετακίνηση του μπορεί να τον οδηγήσει σε θάνατο ή και παράλυση. Έτσι απλά...

Τελειώνοντας θα ήθελα πάρα πολύ να δω την πηγή σου με τις πρώτες βοήθειες γιατί μπορεί όλα αυτά που ξέρω (ορισμένα από προσωπικές εμπειρίες και ατυχήματα, άλλα από συνευρέσεις μου και ερωτήσεις σε γιατρούς) να είναι λάθος. Δεν ισχυρίζομαι το αλάνθαστο. Ποτέ δεν είναι αργά να διορθώσουμε τα λάθη μας.

sotpag
08/09/2007, 03:35
παμε αλλου και δεν ειναι στο θεμα της κοπελας


αλλα αυτα που λεω ειναι απο μαθηματα διασωσης και Ά βοηθειων

ο μονος λογος για να μην βγει το κρανος ειναι προβλημα στην αιχαινικη μοιρα οπου θελει μιαδιαδικασια (http://www.youtube.com/watch?v=9JWiw0HFpDo) για να βγει


σε εσωτεριμη αιμοραγια τα πραγματα ειναι πολυ μαυρα και πολλες φορες μη αναστρεψιμα

βγαζοντας το θα του δωσεις περισοτερο οξυγονο (το φιλι της ζωης που λεμε) που θα εχει αναγκη εκεινη τη στιγμη

μια αιμοραγια μπορει να μην ην δουμε γιατι τα "μαξιλαρακια" του κρανους να αποροφουν το αιμα και να μην την δουμε, αν δεν βγει πως θα μπορεσουμε να την περιορισουμε


η αφερεση του κρανους δεν ειναι θεμα γιατρο αλλα των διασωστων του ΕΚΑΒ, βγαζοντας το προλαβαινεις πολυ περισοτερα απο το να μην το βγαλεις που αν περιμενεις το νοσοκομειο θα ειναι αργα

φυσικα το να μη γνωριζει καποιος το πως μπορει να αποβει μοιραιο

αλλα αν ο τραυματιας εχει τις αισθησεις του και μπορει μονος ή με βοηθεια χωρις να πονα το βγαζει

και φυσικα με τον αυχαινα δεν παιζει το ειναι ζεστο και δεν το καταλαβαινεις κλπ

μιλαμε για εντονους πονους μουδιασματα και .....

και τελος δεν λεω σε κανεναν να παει να το βγαλει αν δεν ειναι συγουρος γιατι ειναι και θεμα ευθυνης για μετα

τι εγινε ποιος το εβγαλε κλπ...

Asaverle
08/09/2007, 16:27
Συμφωνώ με τα περισσότερα που λές στο δεύτερο σου ποστ. Ουσιαστικά απ' ότι καταλαβαίνω λέμε μέσες - άκρες τα ίδια πράγματα.

Οπότε το συμπέρασμα είναι το εξής:

Δεν αφαιρούμε το κράνος παρά μόνο αν ξέρουμε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι κάνουμε. Αν δεν ξέρουμε περιμένουμε τους διασώστες του ΕΚΑΒ.

Συμφωνούμε σε αυτό;