PDA

View Full Version : ΕΛΛΑΣ... ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ



alximistis
10/08/2007, 12:15
Η αλλιώς Ελλάς... να γελάς (αν δεν κλαις).
Χίλια συγγνώμη που ταράζω τη θερινή ραστώνη αλλά αυτό που άκουσα και είδα μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι!

Το πρωί σημειώθηκαν σοβαρά επεισόδια στην πλαζ του Αγίου Κοσμά ανάμεσα σε λουόμενους, υπαλληλους του δήμου και... υπάλληλους της εταιρίας η οποάι διαχειρίζονταν την πλαζ!
Θυμίζω πως ο δήμαρχος της περιοχής μαζί με άλλους είχαν δώσει μάχη για την ελεύθερη πρόσβαση ΟΛΩΝ μας στην παραλία και το πέτυχαν. Στις 11 Ιουνίου πέτυχαν οι ΟΤΑ Αττικής η συγκεκριμένη πλαζ να είναι ελέυθερη στο κοινό χωρίς εισιτήρια, "πορτιέρηδες" κ.λπ.
Σήμερα λοιπόν στις 09.30 το πρωί εμφανίστηκαν γύρω στα 50 άτομα και καλά υπάλληλοι της επιχείρησης η οποία διαχειρίζονταν την πλαζ. Λέγε με μπράβοι και άνθρωποι της νύχτας!
Είχαν μαζί τους:
Ψαλίδια
Τσεκούρια
Κατσαβίδια.
Κατέβασαν το πανό το οποίο έχει τοποθετήσει ο δήμος και πλακώθηκαν με τους λουόμενους και τους υπλάλληλους τραυματίζοντας τρεις.

Κι εδώ τώρα το τρομερό!
Τα επεισόδια λέει έληξαν με την επέμβαση της αστυνομίας η οποία πήρε κόσμο στο μήμα για προανάκριση.
Το κέρατο μου μέσα σε ΠΟΙΟ κράτος της Ευρώπης και του προηγμένου κόσμου όπου υποτίθεται ότι ανήκουμε χρειάζεται να βάλεια πανό καινα κάνεις αγώνα για να διεκδικήσεις το αυτονόητο; Την ελεύθερη πρόσβαση την παραλία;
Σε ΠΟΙΑ χώρα με εξαίρεση τις λεγόμενες μπανανίες η αστυνομία δεν κατεβάζει διμοιρίες και δεν τσακίζει αλήτες και μπράβους οι οποίοι επιτίθονται στον κόσμο και φέρουν φονικά εργαλεία; Ποιοι είναι αυτοί που έχουν τέτοια ασυλία;
Και τι στην ευχή θα πει προανάκριση, ενώ έχουν οδηγηθεί στο τμήμα όχι μόνο οι τύποι με τα ψαλιδοκατσαβίδια αλλά και υπάλληλοι του δήμου;
Όλοι σε ένα τσουβάλι;;;;;;;;;;;;;

marulis
10/08/2007, 12:19
:mad: :mad:

:a02:

:a018: :a018: :a018:

:a37:

:a52:

ggs
10/08/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

Σήμερα λοιπόν στις 09.30 το πρωί εμφανίστηκαν γύρω στα 50 άτομα και καλά υπάλληλοι της επιχείρησης η οποία διαχειρίζονταν την πλαζ. Λέγε με μπράβοι και άνθρωποι της νύχτας!



Τελικά,η πλαζ ανήκει στον δήμο ή στην "επιχείρηση"?????

Τελικά,η ΕΛΛΑΔΑ ανηκεί στους ΕΛΛΗΝΕΣ ή στις "επιχηρείσεις"????

Τελικά,η Αστυνομία προστατεύει τους Πολίτες ή τις "επιχηρείσεις"???

Τελικά,....να πάνε στον :evil: !!!!

costas81
10/08/2007, 12:25
ντρέπομαι!!!


:(

Zid
10/08/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Η αλλιώς Ελλάς... να γελάς (αν δεν κλαις).
Χίλια συγγνώμη που ταράζω τη θερινή ραστώνη αλλά αυτό που άκουσα και είδα μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι!

Το πρωί σημειώθηκαν σοβαρά επεισόδια στην πλαζ του Αγίου Κοσμά ανάμεσα σε λουόμενους, υπαλληλους του δήμου και... υπάλληλους της εταιρίας η οποάι διαχειρίζονταν την πλαζ!
Θυμίζω πως ο δήμαρχος της περιοχής μαζί με άλλους είχαν δώσει μάχη για την ελεύθερη πρόσβαση ΟΛΩΝ μας στην παραλία και το πέτυχαν. Στις 11 Ιουνίου πέτυχαν οι ΟΤΑ Αττικής η συγκεκριμένη πλαζ να είναι ελέυθερη στο κοινό χωρίς εισιτήρια, "πορτιέρηδες" κ.λπ.
Σήμερα λοιπόν στις 09.30 το πρωί εμφανίστηκαν γύρω στα 50 άτομα και καλά υπάλληλοι της επιχείρησης η οποία διαχειρίζονταν την πλαζ. Λέγε με μπράβοι και άνθρωποι της νύχτας!
Είχαν μαζί τους:
Ψαλίδια
Τσεκούρια
Κατσαβίδια.
Κατέβασαν το πανό το οποίο έχει τοποθετήσει ο δήμος και πλακώθηκαν με τους λουόμενους και τους υπλάλληλους τραυματίζοντας τρεις.

Κι εδώ τώρα το τρομερό!
Τα επεισόδια λέει έληξαν με την επέμβαση της αστυνομίας η οποία πήρε κόσμο στο μήμα για προανάκριση.
Το κέρατο μου μέσα σε ΠΟΙΟ κράτος της Ευρώπης και του προηγμένου κόσμου όπου υποτίθεται ότι ανήκουμε χρειάζεται να βάλεια πανό καινα κάνεις αγώνα για να διεκδικήσεις το αυτονόητο; Την ελεύθερη πρόσβαση την παραλία;
Σε ΠΟΙΑ χώρα με εξαίρεση τις λεγόμενες μπανανίες η αστυνομία δεν κατεβάζει διμοιρίες και δεν τσακίζει αλήτες και μπράβους οι οποίοι επιτίθονται στον κόσμο και φέρουν φονικά εργαλεία; Ποιοι είναι αυτοί που έχουν τέτοια ασυλία;
Και τι στην ευχή θα πει προανάκριση, ενώ έχουν οδηγηθεί στο τμήμα όχι μόνο οι τύποι με τα ψαλιδοκατσαβίδια αλλά και υπάλληλοι του δήμου;
Όλοι σε ένα τσουβάλι;;;;;;;;;;;;; Χμμ πάντως απ ότι διάβαζα ... ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας είχε νοικιάσει το χώρο για εκμετάλευση.... μάλλον δεν τα βρήκε με το νέο Δήμαρχο....:)
Τη λύση θα δώσουν τα δικαστήρια.... (θα τη δώσουν?? :dizzy: )

Zid
10/08/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Τελικά,η πλαζ ανήκει στον δήμο ή στην "επιχείρηση"?????

Τελικά,η ΕΛΛΑΔΑ ανηκεί στους ΕΛΛΗΝΕΣ ή στις "επιχηρείσεις"????

Τελικά,η Αστυνομία προστατεύει τους Πολίτες ή τις "επιχηρείσεις"???

Τελικά,....να πάνε στον :evil: !!!!
Χμμ έχει γίνει μια παρεξήγηση στο συγκεκριμένο.... η αστυνομία δεν είναι δικαστικό όργανο.... αλίμονο αν είχαμε τέτοια αστυνομία.. ειδικά με τα χάλια που έχει τα τελευταία χρόνια....
Απλά αν την καλέσουν παρεμβαίνει για να ηρεμήσει τα πνεύματα να καταγράψει το συμβαν (μιλάω όσον αφορά το παράδειγμα για τη παραλία πάντα) και μετά οι μηνύσεις δίνουν και παίρνουν απο κάθε πλευρά.... :lol:

alximistis
10/08/2007, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ έχει γίνει μια παρεξήγηση στο συγκεκριμένο.... η αστυνομία δεν είναι δικαστικό όργανο.... αλίμονο αν είχαμε τέτοια αστυνομία.. ειδικά με τα χάλια που έχει τα τελευταία χρόνια....
Απλά αν την καλέσουν παρεμβαίνει για να ηρεμήσει τα πνεύματα να καταγράψει το συμβαν (μιλάω όσον αφορά το παράδειγμα για τη παραλία πάντα) και μετά οι μηνύσεις δίνουν και παίρνουν απο κάθε πλευρά.... :lol:


Φίλε έχεις δίκιο πως δεν είναι κι ευτυχώς δικαστικό όργανο.
Από την άλλη όμως δεν είναι ένα απλό επεισόδιο πλακώθηκαν πέντε-δέκα μεταξύ τους και πάνε να ηρεμήσουν τα πράγματα. Εδώ έχεις οργανωμένη ιστοράι με 50 ανθρώπους με φονικά αντικείμενα με τα οποία τραυμάτισαν κόσμο. Τι να ηρεμήσεις τα πνεύματα; Μόνο και μόνο η κατοχή και η χρήση των αντικειμένων αρκεί και παραρκεί νομίζω χωρίς να είμαι νομικός.
Για να τανε τίποτα οικολόγοι ή αναρχικοί που έβαψαν κανά καζίνο να δεις τι θα γινόταν. Ως και ελικόπτερο θα έφερναν. :(
Και το θέμα δεν είναι το ξαναλέω η δικαστική διαμάχη φίλε μου. Είναι το δικαίωμα της ελεύθερης πρόσβασης στις παραλίες!

ggs
10/08/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Φίλε έχεις δίκιο πως δεν είναι κι ευτυχώς δικαστικό όργανο.
Από την άλλη όμως δεν είναι ένα απλό επεισόδιο πλακώθηκαν πέντε-δέκα μεταξύ τους και πάνε να ηρεμήσουν τα πράγματα. Εδώ έχεις οργανωμένη ιστοράι με 50 ανθρώπους με φονικά αντικείμενα με τα οποία τραυμάτισαν κόσμο. Τι να ηρεμήσεις τα πνεύματα; Μόνο και μόνο η κατοχή και η χρήση των αντικειμένων αρκεί και παραρκεί νομίζω χωρίς να είμαι νομικός.
Για να τανε τίποτα οικολόγοι ή αναρχικοί που έβαψαν κανά καζίνο να δεις τι θα γινόταν. Ως και ελικόπτερο θα έφερναν. :(
Και το θέμα δεν είναι το ξαναλέω η δικαστική διαμάχη φίλε μου. Είναι το δικαίωμα της ελεύθερης πρόσβασης στις παραλίες!

+1

marulis
10/08/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ πάντως απ ότι διάβαζα ... ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας είχε νοικιάσει το χώρο για εκμετάλευση.... μάλλον δεν τα βρήκε με το νέο Δήμαρχο....:)
Τη λύση θα δώσουν τα δικαστήρια.... (θα τη δώσουν?? :dizzy: )

Αναρωτιέμαι αν μπορείς να νοίκιασες κάτι που συνταγματικά είναι κοινόχρηστο??:confused:

Όποια και να είναι η αλήθεια , το δίκαιο είναι η ελεύθερη πρόσβαση στης παραλίες από όλους .

Απορώ γιατί πάνε και πληρώνουν για πρόσβαση στη παραλία. :sick:

Δεν έχω πληρώσει ποτέ και δεν νομίζω να το κάνω :alien: . δεν τους δίνω ούτε λεπτό

Προτιμώ 2 ώρες με τη μηχανή να πάω όπου γουστάρω

Δυστυχώς κάποιοι δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα αλλά όλοι οι άλλοι πρέπει να μη ξανά πατήσουν σε παραλία με εισιτήριο .

Έλεος λέμε. ΤΕΛΟΣ .-
:lol:

Zid
10/08/2007, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Φίλε έχεις δίκιο πως δεν είναι κι ευτυχώς δικαστικό όργανο.
Από την άλλη όμως δεν είναι ένα απλό επεισόδιο πλακώθηκαν πέντε-δέκα μεταξύ τους και πάνε να ηρεμήσουν τα πράγματα. Εδώ έχεις οργανωμένη ιστοράι με 50 ανθρώπους με φονικά αντικείμενα με τα οποία τραυμάτισαν κόσμο. Τι να ηρεμήσεις τα πνεύματα; Μόνο και μόνο η κατοχή και η χρήση των αντικειμένων αρκεί και παραρκεί νομίζω χωρίς να είμαι νομικός.
Για να τανε τίποτα οικολόγοι ή αναρχικοί που έβαψαν κανά καζίνο να δεις τι θα γινόταν. Ως και ελικόπτερο θα έφερναν. :(
Και το θέμα δεν είναι το ξαναλέω η δικαστική διαμάχη φίλε μου. Είναι το δικαίωμα της ελεύθερης πρόσβασης στις παραλίες!
Κοίτα δεν ξέρω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο... απλά διάβασα στην εφημερίδα χθες και είδα και στις ειδήσεις ότι ο μαγαζάτορας έχει άδεια εκμετάλευσης του χώρου...
Άρα δεν μπορεί κανείς οικολόγος να πάει να του τσαμπουκαλευτεί στο μαγαζί... και να θέλει να πάει στη παραλία....
Συμφωνώ ότι οι παραλίες πρέπει να είναι ανοιχτές σε όλους αλλά.... άμα ο άλλος έχει πληρώσει για το χώρο στο Δήμο??
Ποιος φταίει ο επιχειρηματίας ή ο Δήμαρχος που τρώει τα λεφτά του Δήμου???

marulis
10/08/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Κοίτα δεν ξέρω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο... απλά διάβασα στην εφημερίδα χθες και είδα και στις ειδήσεις ότι ο μαγαζάτορας έχει άδεια εκμετάλευσης του χώρου...
Άρα δεν μπορεί κανείς οικολόγος να πάει να του τσαμπουκαλευτεί στο μαγαζί... και να θέλει να πάει στη παραλία....
Συμφωνώ ότι οι παραλίες πρέπει να είναι ανοιχτές σε όλους αλλά.... άμα ο άλλος έχει πληρώσει για το χώρο στο Δήμο??
Ποιος φταίει ο επιχειρηματίας ή ο Δήμαρχος που τρώει τα λεφτά του Δήμου???

Αν σου πουλήσω κλεμμένη μηχανή ποιος φταίει ?

Εγώ που την έκλεψα ή εσύ που την αγόρασες .

Δεν υπάρχουν αθώοι στην καταπάτηση του συντάγματος
:nono: :nono:

sober
10/08/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Αναρωτιέμαι αν μπορείς να νοίκιασες κάτι που συνταγματικά είναι κοινόχρηστο??:confused:

Όποια και να είναι η αλήθεια , το δίκαιο είναι η ελεύθερη πρόσβαση στης παραλίες από όλους .

Απορώ γιατί πάνε και πληρώνουν για πρόσβαση στη παραλία. :sick:

Δεν έχω πληρώσει ποτέ και δεν νομίζω να το κάνω :alien: . δεν τους δίνω ούτε λεπτό

Προτιμώ 2 ώρες με τη μηχανή να πάω όπου γουστάρω

Δυστυχώς κάποιοι δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα αλλά όλοι οι άλλοι πρέπει να μη ξανά πατήσουν σε παραλία με εισιτήριο .

Έλεος λέμε. ΤΕΛΟΣ .-
:lol:



+650

:beer: :beer:

Zid
10/08/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Αν σου πουλήσω κλεμμένη μηχανή ποιος φταίει ?

Εγώ που την έκλεψα ή εσύ που την αγόρασες .

Δεν υπάρχουν αθώοι στην καταπάτηση του συντάγματος
:nono: :nono: Πάμε πάλι.....
Την έκταση την έχει ο Δήμος και τη διαχείριση... αν την νοίκιασε ο προηγούμενος Δήμαρχος στον επιχειρηματία ... φταίει αυτός ... η ο Δήμαρχος??
Τι συντάγματα και παπαριές.... μου λές τώρα... το Δήμαρχο να κυνηγήσουν που είναι κωλολαμόγιο και βρήκε τρόπο να βγάλει λεφτά εκμεταλευόμενος χώρο που δεν προορίζεται για τέτοια χρήση...
Και μιλάμε για ενοικίαση χώρου όχι αγορά...

:wave2:

alximistis
10/08/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Πάμε πάλι.....
Την έκταση την έχει ο Δήμος και τη διαχείριση... αν την νοίκιασε ο προηγούμενος Δήμαρχος στον επιχειρηματία ... φταίει αυτός ... η ο Δήμαρχος??
Τι συντάγματα και παπαριές.... μου λές τώρα... το Δήμαρχο να κυνηγήσουν που είναι κωλολαμόγιο και βρήκε τρόπο να βγάλει λεφτά εκμεταλευόμενος χώρο που δεν προορίζεται για τέτοια χρήση...
Και μιλάμε για ενοικίαση χώρου όχι αγορά...

:wave2:


Τι λε ρε μεγάλε; Τι είναι αυτά που λες;
Τι τι συντάγματα και παπαριές; You know... σύνταγμα της χώρας. Νόμοι!
Και πως εσύ με τόση ευκολία λες ότι είναι λαμόγιο ο δήμαρχος; Τον ξέρεις; Ξέρεις την υπόθεση; Ποιος χώρος δεν προορίζεται για τέτοια χρήση; Αφού καλά καλά δεν ξέρεις την υπόθεση!
Αλλά άντε να δεχτώ ότι λες. Οκ είναι λαμόγιο οκ τη νοίκιασε ο προηγούμενος δήμαρχος και πάει λέγοντας. Παρατήρηση. Δηλαδή ότι κάνει ο... προηγούμενος δεν αλλάζει; Θα μας χαζέψεις;
Συνεχάμε.
Υπάρχουν κύριε δικαστήρια; Υπάρχει νόμος; Ναι ή ου; Έχει προβλέψει ο νομοθέτης;
Ποιος σου είπε εσένα και του κάθε ενός ότι υπάρχει νομικό δικαίωμα που επιτρέπει στον κάθε αλήτη ή στον κάθε έναν να αρπάζει κι από ένα όπλο και να τρέχει να απειλεί κόσμο; Αυτό από που προκύπτει;
Και ποιος σου είπε πως ακόμα και δίκιο να έχει που ΔΕΝ έχει αλλά λέμε να απειλεί τους πολίτες; Αυτό ποιος στο είπε;;;;;;;;;
Και ξέρεις στο θυμίζω δεν μιλάμε για μαγαζί ή κατάστημα! Μιλάμε για παραλία!!!

Ευτυχώς που κάποιοι έστω και για κομματικά οφέλη αντιδρούν! Έστω γι αυτό και μόνο!!!

«Οι βιαιοπραγίες των μπράβων των επιχειρηματιών, σε βάρος των λουομένων στην παραλία του Ελληνικού, πρέπει να καταδικαστούν απ’ όλο το λαό, αναφέρει το ΚΚΕ, με ανακοίνωσή του, με αφορμή τα σημερινά επεισόδια στην πλαζ του Αγίου Κοσμά.
Στην ανακοίνωση προστίθεται ότι «οι παραλίες ανήκουν στο λαό, η ελεύθερη πρόσβαση σε αυτές είναι δικαίωμα. Παράνομη είναι η κατοχή και η εκμετάλλευσή τους από επιχειρηματίες".
Εξ άλλου, από το Συνασπισμό ανακοινώθηκε ότι σήμερα το πρωί ο Κώστας Παπαδιγενόπουλος, διευθυντής του Γραφείου του Προέδρου του κόμματος Αλέκου Αλαβάνου, επικοινώνησε με το Διευθυντή της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αττικής στρατηγό Ιωάννη Μπούτσικα και διαμαρτυρήθηκε «για την μειωμένη παρουσία της Αστυνομίας στον τόπο των επεισοδίων και για μεροληπτική συμπεριφορά σε βάρος της Δημοτικής Αρχής και πολιτών που προστατεύουν την περιουσία του Δήμου και την ελεύθερη πρόσβαση στην πλαζ του Ελληνικού».

marulis
10/08/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Πάμε πάλι.....
Την έκταση την έχει ο Δήμος και τη διαχείριση... αν την νοίκιασε ο προηγούμενος Δήμαρχος στον επιχειρηματία ...τέτοια χρήση...
Και μιλάμε για ενοικίαση χώρου όχι αγορά...

:wave2:

Φίλε Zid συμφωνώ για τον προηγούμενο δήμαρχο το μόνο διαφορετικό που λέω είναι πως όποιος νοικιάζει έναν τέτοιο χώρο δεν είναι ούτε άσχετος ούτε αθώος το ότι τα έκανε νομότυπα , στα μάτια μου δεν τον αθωώνει .:nono:

Αν εσένα σε καλύπτει , οκ.

Τσάκω και μερικές μη νομίζεις πως στραβώνω


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :winka:

Zid
10/08/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Τι λε ρε μεγάλε; Τι είναι αυτά που λες;
Τι τι συντάγματα και παπαριές; You know... σύνταγμα της χώρας. Νόμοι!
Και πως εσύ με τόση ευκολία λες ότι είναι λαμόγιο ο δήμαρχος; Τον ξέρεις; Ξέρεις την υπόθεση; Ποιος χώρος δεν προορίζεται για τέτοια χρήση; Αφού καλά καλά δεν ξέρεις την υπόθεση!
Αλλά άντε να δεχτώ ότι λες. Οκ είναι λαμόγιο οκ τη νοίκιασε ο προηγούμενος δήμαρχος και πάει λέγοντας. Παρατήρηση. Δηλαδή ότι κάνει ο... προηγούμενος δεν αλλάζει; Θα μας χαζέψεις;
Συνεχάμε.
Υπάρχουν κύριε δικαστήρια; Υπάρχει νόμος; Ναι ή ου; Έχει προβλέψει ο νομοθέτης;
Ποιος σου είπε εσένα και του κάθε ενός ότι υπάρχει νομικό δικαίωμα που επιτρέπει στον κάθε αλήτη ή στον κάθε έναν να αρπάζει κι από ένα όπλο και να τρέχει να απειλεί κόσμο; Αυτό από που προκύπτει;
Και ποιος σου είπε πως ακόμα και δίκιο να έχει που ΔΕΝ έχει αλλά λέμε να απειλεί τους πολίτες; Αυτό ποιος στο είπε;;;;;;;;;
Και ξέρεις στο θυμίζω δεν μιλάμε για μαγαζί ή κατάστημα! Μιλάμε για παραλία!!!

Ευτυχώς που κάποιοι έστω και για κομματικά οφέλη αντιδρούν! Έστω γι αυτό και μόνο!!!

«Οι βιαιοπραγίες των μπράβων των επιχειρηματιών, σε βάρος των λουομένων στην παραλία του Ελληνικού, πρέπει να καταδικαστούν απ’ όλο το λαό, αναφέρει το ΚΚΕ, με ανακοίνωσή του, με αφορμή τα σημερινά επεισόδια στην πλαζ του Αγίου Κοσμά.
Στην ανακοίνωση προστίθεται ότι «οι παραλίες ανήκουν στο λαό, η ελεύθερη πρόσβαση σε αυτές είναι δικαίωμα. Παράνομη είναι η κατοχή και η εκμετάλλευσή τους από επιχειρηματίες".
Εξ άλλου, από το Συνασπισμό ανακοινώθηκε ότι σήμερα το πρωί ο Κώστας Παπαδιγενόπουλος, διευθυντής του Γραφείου του Προέδρου του κόμματος Αλέκου Αλαβάνου, επικοινώνησε με το Διευθυντή της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αττικής στρατηγό Ιωάννη Μπούτσικα και διαμαρτυρήθηκε «για την μειωμένη παρουσία της Αστυνομίας στον τόπο των επεισοδίων και για μεροληπτική συμπεριφορά σε βάρος της Δημοτικής Αρχής και πολιτών που προστατεύουν την περιουσία του Δήμου και την ελεύθερη πρόσβαση στην πλαζ του Ελληνικού».
Ρε πούστη μου ... ώρες ώρες νομίζω ότι μιλάω κινέζικα....
Ρε αλχημιστή σου είπα.... δε ξέρω...... τι έγινε ποιος πλάκωσε ποιον. Και στη τελική χέστηκα....

Απλά πράγματα!!!Γιατί δεν μ αρέσει να τσακώνομαι χωρίς λόγο .... επειδή δεν καταλαβαίνεις τα γραφομενά μου...
Ο δήμος νοίκιασε το χώρο στον επιχειρηματία.... Σωστα??
Ο επιχειρηματίας πλήρωσε ενοίκιο σωστα???
Ο επιχειρηματίας έχει άδεια λειτουργίας απο το Δήμο σωστα??
Ο Δήμος δεν έπρεπε να νοικιάσει το χώρο γιατί όπως λες είναι παραλία??
Ποιος φταίει τελικά?? ο δήμος η ο επιχειρηματίας ??
Γιατί να έχω δίκιο εγώ που πάω να μπώ τσάμπα στην παραλία που του νοίκιασαν και όχι αυτός που πληρώνει το χώρο ?? Άρα ας πάνε όλοι στα δικαστήρια και εκεί θα βγάλουν άκρη...

:wave2:

marulis
10/08/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Τι λε ρε μεγάλε; Τι είναι αυτά που λες; ..............................................
......
για μεροληπτική συμπεριφορά σε βάρος της Δημοτικής Αρχής και πολιτών που προστατεύουν την περιουσία του Δήμου και την ελεύθερη πρόσβαση στην πλαζ του Ελληνικού».

Coolαρισε μη τα παίρνεις .

κανένας σε επιχειρήσεις αίσχους

λαμογια υπάρχουν , γιατί υπάρχει συμμέτοχη και ανοχή από εμάς



:beer:

costas81
10/08/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Coolαρισε μη τα παίρνεις .

κανένας σε επιχειρήσεις αίσχους

λαμογια υπάρχουν , γιατί υπάρχει συμμέτοχη και ανοχή από εμάς



:beer:


και λίγα λες!

alximistis
10/08/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Ρε πούστη μου ... ώρες ώρες νομίζω ότι μιλάω κινέζικα....
Ρε αλχημιστή σου είπα.... δε ξέρω...... τι έγινε ποιος πλάκωσε ποιον. Και στη τελική χέστηκα....

Απλά πράγματα!!!Γιατί δεν μ αρέσει να τσακώνομαι χωρίς λόγο .... επειδή δεν καταλαβαίνεις τα γραφομενά μου...
Ο δήμος νοίκιασε το χώρο στον επιχειρηματία.... Σωστα??
Ο επιχειρηματίας πλήρωσε ενοίκιο σωστα???
Ο επιχειρηματίας έχει άδεια λειτουργίας απο το Δήμο σωστα??
Ο Δήμος δεν έπρεπε να νοικιάσει το χώρο γιατί όπως λες είναι παραλία??
Ποιος φταίει τελικά?? ο δήμος η ο επιχειρηματίας ??
Γιατί να έχω δίκιο εγώ που πάω να μπώ τσάμπα στην παραλία που του νοίκιασαν και όχι αυτός που πληρώνει το χώρο ?? Άρα ας πάνε όλοι στα δικαστήρια και εκεί θα βγάλουν άκρη...

:wave2:


1). Το πρόβλημα σου τελικά είναι αυτό! ότι χέστηκες!!! Γι αυτό τα βλέπεις έτσι!!! Οπότε δεν υπάρχει λόγος συζήτησης.
2). ΟΛΑ αυτά που λες τα ΞΕΡΕΙΣ με βεβαιότητα; Σε ξαναρώτησα και πριν. Το γνωρίζεις το θέμα; Ξέρεις πως είναι έτσι;
3). Και τελευταίο. ΟΤΙ λες είναι δευτερεύουσας σημασίας. Είναι αυτά που όντως θα λυθούν στο δικαστήριο. Όταν κατανοήσεις και εσύ τι λέω και τι γράφω και που εγώ επικεντρώνομαι τότε ίσως αντιληφθείς έννοιες όπως ρίζα του προβλήματος κράτος δικαίου και δικαιοσύνη.
Από την στιγμή όμως που ΔΕΝ σ σεενδιαφέρει πραγματικά και κοιτάς το θέμα με οικονομικίστικη οπτική γωνία... δεν υπάρχει λόγος κουβέντας και αντιπαράθεσης.
καλό σου μεσημέρι. :)

Zid
10/08/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Φίλε Zid συμφωνώ για τον προηγούμενο δήμαρχο το μόνο διαφορετικό που λέω είναι πως όποιος νοικιάζει έναν τέτοιο χώρο δεν είναι ούτε άσχετος ούτε αθώος το ότι τα έκανε νομότυπα , στα μάτια μου δεν τον αθωώνει .:nono:

Αν εσένα σε καλύπτει , οκ.

Τσάκω και μερικές μη νομίζεις πως στραβώνω


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :winka: :beer: :beer: Προς θεού αυτό έλειπε.... Συζήτηση να γίνεται:wave2:

marulis
10/08/2007, 13:45
αλλά να σε δέρνουν επειδή διεκδικείς συνταγματικά δικαιώματα αυτό πάει πολύ σε κάνει τρελό ,
:mad:

:a018: :a018: :a018: θα σπάσω κανα κεφάλι ο μ@λ@κ@ς

alximistis :a10:

costas81 :a10:

sober :a10:

Zid
10/08/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
1). Το πρόβλημα σου τελικά είναι αυτό! ότι χέστηκες!!! Γι αυτό τα βλέπεις έτσι!!! Οπότε δεν υπάρχει λόγος συζήτησης.
2). ΟΛΑ αυτά που λες τα ΞΕΡΕΙΣ με βεβαιότητα; Σε ξαναρώτησα και πριν. Το γνωρίζεις το θέμα; Ξέρεις πως είναι έτσι;
3). Και τελευταίο. ΟΤΙ λες είναι δευτερεύουσας σημασίας. Είναι αυτά που όντως θα λυθούν στο δικαστήριο. Όταν κατανοήσεις και εσύ τι λέω και τι γράφω και που εγώ επικεντρώνομαι τότε ίσως αντιληφθείς έννοιες όπως ρίζα του προβλήματος κράτος δικαίου και δικαιοσύνη.
Από την στιγμή όμως που ΔΕΝ σ σεενδιαφέρει πραγματικά και κοιτάς το θέμα με οικονομικίστικη οπτική γωνία... δεν υπάρχει λόγος κουβέντας και αντιπαράθεσης.
καλό σου μεσημέρι. :) Το "χέστηκα" πήγαινε όσον αφορά τις μπουνιές και το μπάχαλο με τους μπράβους... .
Για το θέμα της ελεύθερης πρόσβασης στη παραλία με απασχολεί και με προβληματίζει συγχρόνως.
Τώρα όσον αφορά τη "ρίζα" όπως λες του προβλήματος , εσύ θεωρείς ότι είναι ο επιχειρηματίας το πρόβλημα??
Η το πρόβλημα ξεκινάει από τα όργανα τους Δήμους - νομαρχίες ... που δίνουν δεξιά και αριστερά άδειες κτλ... ??
Ποιούς πρέπει να κυνηγήσουν???

:wave2:

alximistis
10/08/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Το "χέστηκα" πήγαινε όσον αφορά τις μπουνιές και το μπάχαλο με τους μπράβους... .
Για το θέμα της ελεύθερης πρόσβασης στη παραλία με απασχολεί και με προβληματίζει συγχρόνως.
Τώρα όσον αφορά τη "ρίζα" όπως λες του προβλήματος , εσύ θεωρείς ότι είναι ο επιχειρηματίας το πρόβλημα??
Η το πρόβλημα ξεκινάει από τα όργανα τους Δήμους - νομαρχίες ... που δίνουν δεξιά και αριστερά άδειες κτλ... ??
Ποιούς πρέπει να κυνηγήσουν???

:wave2:


Το πρόβλημα ΣΗΜΕΡΑ κι αυτό έθιξα είναι αυτό για το οποίο εσύ χέστηκες! Αυτό προσπαθώ να σου πω τόση ώρα.
Όταν κάποιος εσύ στην προκειμένη ΧΕΖΕΣΑΙ για την παρανομία για την ασυδοσία και την κατάφορη παραβίαση κάθε έννοιας του νόμου τότε πως να συνενοηθούμε στα άλλα;;;;;;;;
Ο επιχειρηματίας ΕΙΝΑΙ μέρος του προβλήματος από την στιγμή που υιοθετεί παράνομες πρακτικές για να πετύχει τον σκοπό του. Από την στιγμή που δεν περιμένει το νόμο να λύσει το θέμα και από την στιγμή που κινείται (οι συγκεκριμένοι επιχειρηματίες) μέσα στη νύχτα και μέσα στα κυκλώματά της. Πως αυτός ο άνθρωπος θα σεβαστεί βρε τα δικαστήρια και το νόμο; Κοροϊδευόμαστε;
Και οι νομαρχίες-δήμοι ΔΕΝ δίνουν ΟΛΟΙ άδειες δεξιά κι αριστερά ούτε αν κάποτε έδωσαν πρέπει να μην σταματήσει ποτέ αυτό.
να την πληρώσει κι ο δήμος και η νομαρχία και όσοι φταίνε!
Αλλά όταν κατεβάζεις πληρωμένους αλήτες να προκαλέσουν επεισόδια δεν θα πάω ρε φίλε να πω ναι οκ αλλά ο κακός ο δήμος και η νομαρχία! έλεος δηλαδή! Πρώτα θα λύσω αυτό και ύστερα τα άλλα!!!!

Zid
10/08/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το πρόβλημα ΣΗΜΕΡΑ κι αυτό έθιξα είναι αυτό για το οποίο εσύ χέστηκες! Αυτό προσπαθώ να σου πω τόση ώρα.
Όταν κάποιος εσύ στην προκειμένη ΧΕΖΕΣΑΙ για την παρανομία για την ασυδοσία και την κατάφορη παραβίαση κάθε έννοιας του νόμου τότε πως να συνενοηθούμε στα άλλα;;;;;;;;
Ο επιχειρηματίας ΕΙΝΑΙ μέρος του προβλήματος από την στιγμή που υιοθετεί παράνομες πρακτικές για να πετύχει τον σκοπό του. Από την στιγμή που δεν περιμένει το νόμο να λύσει το θέμα και από την στιγμή που κινείται (οι συγκεκριμένοι επιχειρηματίες) μέσα στη νύχτα και μέσα στα κυκλώματά της. Πως αυτός ο άνθρωπος θα σεβαστεί βρε τα δικαστήρια και το νόμο; Κοροϊδευόμαστε;
Και οι νομαρχίες-δήμοι ΔΕΝ δίνουν ΟΛΟΙ άδειες δεξιά κι αριστερά ούτε αν κάποτε έδωσαν πρέπει να μην σταματήσει ποτέ αυτό.
να την πληρώσει κι ο δήμος και η νομαρχία και όσοι φταίνε!
Αλλά όταν κατεβάζεις πληρωμένους αλήτες να προκαλέσουν επεισόδια δεν θα πάω ρε φίλε να πω ναι οκ αλλά ο κακός ο δήμος και η νομαρχία! έλεος δηλαδή! Πρώτα θα λύσω αυτό και ύστερα τα άλλα!!!! Τέσπα εσύ μιλάς συγκεκριμένα για το επεισόδιο... εγώ μιλάω γενικά... τα ίδια λέμε... .
Πάντως αφού μπαίνεις στη διαδικασία να λύσεις το πρόβλημα όπως λες με το να πας να κάνεις μπάνιο στη παραλία που οι άλλοι δεν θα σ αφήσουν ... θα πέσουν και οι μπουνιές θα πλακώσουν και οι μπράβοι... .. .
Και ο άλλος απο την άλλη πλευρά... θα πεί ααα ήρθαν να μπούν στο μαγαζί με το ζόρι χωρίς να πληρώσουν... (με την δικαιολογία ότι έχει άδεια)
Δεν βγαίνει άκρη με τσαμπουκάδες αυτό λέω τόση ώρα....
:wave2:

costas81
10/08/2007, 14:17
ολοι φταιμε!

και ο επιχειρηματιας και τα καναλια και ο δημαρχος και αυτοι που ψηφησαν τον δημαρχο για να τους βολεψει!


Και πιο πολυ που με τρομάζει το ότι και εμεις οι ιδιοι που εδω τα λεμε και τα φωναζουμε αμα ειμασταν στην θεση του επιχειρηματια θα θαμπονομασταν απο το κερδος και θα καναμε τα ιδια!

:sad:

MikeG
10/08/2007, 14:24
Ρε παιδιά έλεος δηλαδή! Θα τρελαθούμε εντελώς!!!Δηλαδή ναι οκ, ας πούμε ότι του τη νοίκιασε τη παραλία το λαμόγιο ο δήμαρχος!Αυτός ο Μ******Σ που τη νοίκιασε δε ξέρει ότι αυτό που κάνει είναι παράνομο?Άμα δηλαδή μας νοικιάσει κάποιος τη πλατεία συντάγματος εμείς θα πούμε οκ & θα τη νοικιάσουμε βάζοντας πχ εισητήριο?Δε ξέρει δηλαδή το κοθόνι ότι οι παραλίες είναι του λαού!
Ρε το μόνο που μένει είναι να βγούμε εμείς οι ΜΑΛΑΚΕΣ οι πολίτες στο δρόμο με τους λοστούς να τους γ****ε όλους!
Γαμώ τη χώρα που ζούμε γαμώ! Τελευταία τα έχω πάρει κρανίο!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :a29: :a29: :a26: :a018: :a015: :a015:

blueblack
10/08/2007, 14:26
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..............ΤΟ ΚΥΒΙΚΟ Ο ΑΕΡΑΣ........ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ........??????????


Άν είναι δυνατόν νά άναρωτιώμαστε άκόμη πόσο πάει ή πρόσβαση στή
θάλασσα......!!!!!!!

Παιδάκια μου θά ζήσετε πολλά άκόμα..........

Στό τέλος τό κλάσιμο καί τό ρέψιμο ..........ΘΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ............


ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΛΙΕΣ..............ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.............
σύμφωνα μέ τό χεσμένο σύνταγμα.......

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ......................
πάλι σύμφωνα μέ αύτό τό γαμημένο τό σύνταγμα....


ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ Η ΑΙΓΙΑΛΙΤΙΔΑ ΖΩΝΗ............
πού πάλι μέ αύτό τό κωλοσύνταγμα λέει πόσα μέτρα άπό τή θάλασσα
μπορείς νά χτίσεις καί νά περιφράξεις........!!!!!!!!!!!!


Τώρα πώς κατάντησαν όλες οί παραλίες νά είναι φούλ άπό όμπρέλλες
καί όταν πάς νά βάλεις τή δική σου νά τήν καρφώνεις πάνω σέ κώλο...????

Ποιός είναι νόμιμος καί ποιός παράνομος έδώ.....????????

Όφείλω όμως νά κάνω καί μιά θλιβερή διαπίστωση............
Όπου είδα όργανωμένες παραλίες.......ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ.........

Όπου ήταν free........
Η ΑΣΕΒΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΦΥΣΗ...........ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΗ.........!!!!!!!



:wave2:

marulis
10/08/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ολοι φταιμε!

και ο επιχειρηματιας και τα καναλια και ο δημαρχος και αυτοι που ψηφησαν τον δημαρχο.


Και πιο πολυ που με τρομάζει το ότι και εμεις οι ιδιοι που εδω τα λεμε και τα φωναζουμε αμα ειμασταν στην θεση του επιχειρηματια θα θαμπονομασταν απο το κερδος και θα καναμε τα ιδια!

:sad:

Δεν νομίζω αλλά μια παροιμία λέει ότι η ζωή σου φέρνει τα διλήμματα που δεν θες να απάντησης

Αν και πιστεύω ότι αυτά τα πράγματα φαίνονται στο χαρακτήρα.

Π.χ. αν δεν έχεις εκμεταλλευτεί συνάνθρωπο για να λουφάρεις ή να κερδίσεις στο παρελθόν, δεν θα το κάνεις ούτε στο μέλλον .(σχολειό , στρατό , δουλεία , φίλους , συντρόφους.) αντίθετα όταν δεις κάποιον να το κάνει τότε δεν θα έχει ενδοιασμούς και για χειρότερα .
:wave2: :wave2:

Zid
10/08/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ρε παιδιά έλεος δηλαδή! Θα τρελαθούμε εντελώς!!!Δηλαδή ναι οκ, ας πούμε ότι του τη νοίκιασε τη παραλία το λαμόγιο ο δήμαρχος!Αυτός ο Μ******Σ που τη νοίκιασε δε ξέρει ότι αυτό που κάνει είναι παράνομο?Άμα δηλαδή μας νοικιάσει κάποιος τη πλατεία συντάγματος εμείς θα πούμε οκ & θα τη νοικιάσουμε βάζοντας πχ εισητήριο?Δε ξέρει δηλαδή το κοθόνι ότι οι παραλίες είναι του λαού!
Ρε το μόνο που μένει είναι να βγούμε εμείς οι ΜΑΛΑΚΕΣ οι πολίτες στο δρόμο με τους λοστούς να τους γ****ε όλους!
Γαμώ τη χώρα που ζούμε γαμώ! Τελευταία τα έχω πάρει κρανίο!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :a29: :a29: :a26: :a018: :a015: :a015: Χμμ το ξέρουν αλλά όταν μιλάει το χρήμα....... τα υπόλοιπα πάνε βόλτα....
Εδώ πληρώνεις εισιτήριο για να δείς την ακρόπολή... στη παραλία θα κολήσουνε...

MikeG
10/08/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ το ξέρουν αλλά όταν μιλάει το χρήμα....... τα υπόλοιπα πάνε βόλτα....
Εδώ πληρώνεις εισιτήριο για να δείς την ακρόπολή... στη παραλία θα κολήσουνε...

Με αυτές τις λογικές "πάμε μπροστά".
Γι'αυτό το κόψανε χθες το πόδι στο παλικάρι από Αλεξανδρούπολη.

marulis
10/08/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..............ΤΟ ΚΥΒΙΚΟ Ο ΑΕΡΑΣ........ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ........??????????



Παιδάκια μου θά ζήσετε πολλά άκόμα..........

Στό τέλος τό κλάσιμο καί τό ρέψιμο ..........ΘΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ............

:wave2:

Όχι γαμότο και μου αρέσει η φασολάδα .



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
10/08/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Με αυτές τις λογικές "πάμε μπροστά".
Γι'αυτό το κόψανε χθες το πόδι στο παλικάρι από Αλεξανδρούπολη. :sick:

MikeG
10/08/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
:sick:

Αφού όπως είπες μπροστά στα φράγκα....

p.s Δε στη λέω!Μη παρεξηγηθούμε κιόλας.:beer: :beer:

costas81
10/08/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Δεν νομίζω αλλά μια παροιμία λέει ότι η ζωή σου φέρνει τα διλήμματα που δεν θες να απάντησης

Αν και πιστεύω ότι αυτά τα πράγματα φαίνονται στο χαρακτήρα.

Π.χ. αν δεν έχεις εκμεταλλευτεί συνάνθρωπο για να λουφάρεις ή να κερδίσεις στο παρελθόν, δεν θα το κάνεις ούτε στο μέλλον .(σχολειό , στρατό , δουλεία , φίλους , συντρόφους.) αντίθετα όταν δεις κάποιον να το κάνει τότε δεν θα έχει ενδοιασμούς και για χειρότερα .
:wave2: :wave2:


καλα οταν παιζει στη μεση το χρημα πολλες αποψεις αναθεωρουνται!


δυστηχως!

Zid
10/08/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αφού όπως είπες μπροστά στα φράγκα....

p.s Δε στη λέω!Μη παρεξηγηθούμε κιόλας.:beer: :beer: Μόλις έμαθα γι αυτό που είπες από ένα συνάδελφο εδώ δίπλα... ότι δεν είχαν γιατρό... γι αυτό και το (:sick: )...

costas81
10/08/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Μόλις έμαθα γι αυτό που είπες από ένα συνάδελφο εδώ δίπλα... ότι δεν είχαν γιατρό... γι αυτό και το (:sick: )...


δυστηχως!

Akatanomastos
10/08/2007, 14:56
to thema einai poio zoo pou exei eksousies paei kai noikiazei ston kathe epixiriamatia kati pou den mporei na nikiasei!!!!!!sintagmatika paranomo

MikeG
10/08/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
to thema einai poio zoo pou exei eksousies paei kai noikiazei ston kathe epixiriamatia kati pou den mporei na nikiasei!!!!!!sintagmatika paranomo

Από ότι διάβασα μόλις, τα Ολυμπιακά Ακίνητα. Σε αυτούς λέει ανήκει η έκταση του Αγ. Κοσμά.

:a11: :a11: :a26: :a26: :a37: :a52:

marulis
10/08/2007, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Από ότι διάβασα μόλις, τα Ολυμπιακά Ακίνητα. Σε αυτούς λέει ανήκει η έκταση του Αγ. Κοσμά.

:a11: :a11: :a26: :a26: :a37: :a52:

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά :confused:

Μήπως πρέπει να μεταφερθεί η συζήτηση στα ανέκδοτα ? :nono:

Προσπαθούν να μας τρελάνουν? :hypnotize

Μήπως έχω πέσει από άλλο πλανήτη ?:alien:

Άρε Ελλαδάρα που όλα αλλάζουν και όλα τα ίδια μένουν

:rolleyes: :rolleyes:

Zid
10/08/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά :confused:

Μήπως πρέπει να μεταφερθεί η συζήτηση στα ανέκδοτα ? :nono:

Προσπαθούν να μας τρελάνουν? :hypnotize

Μήπως έχω πέσει από άλλο πλανήτη ?:alien:

Άρε Ελλαδάρα που όλα αλλάζουν και όλα τα ίδια μένουν

:rolleyes: :rolleyes: Τι να πείς... ειλικρινά..... μπάχαλο.....:dizzy:

zzr2005
10/08/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ πάντως απ ότι διάβαζα ... ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας είχε νοικιάσει το χώρο για εκμετάλευση.... μάλλον δεν τα βρήκε με το νέο Δήμαρχο....:)
Τη λύση θα δώσουν τα δικαστήρια.... (θα τη δώσουν?? :dizzy: )

η παραλία δεν μπορεί να κλειστεί για καμία εκμετάλευση....
το Σύνταγμα ειναι πάνω απο όλους του νόμους....
αν τη νοίκιασε πρόβλημα του επιχειρηματία, να πάει να τα βρει με τον πρώην δήμαρχο....