PDA

View Full Version : πισω φως φρένου



dukeandthecity
02/03/2007, 13:33
Δεν αναβει το κωλοφαναρο του κωλομηχανακίου μου οταν πατάω φρένο (μπροστά ή πίσω)

Η λάμπα ειναι ΟΚ, η καλωδιωση και αυτή ΟΚ.

Στο παρακάτω σχήμα το 51 δεν θα πρεπει να κλεινει κύκλωμα όταν πατάω το λεβιε του (πισω) φρένου ?

Στο μπιπερ του πολυμετρου περνω κακαλα.

αρα φταιει ο διακόπτης ή κατι απο το 24 ????


79753

OldMan
02/03/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Στο παρακάτω σχήμα το 50 δεν θα πρεπει να κλεινει κύκλωμα όταν πατάω το λεβιε του (πισω) φρένου ?
Στο παραπάνω σχήμα το 50 (2 τμχ) είναι δύο ωραίες ροδελίτσες που στεγανοποιούν το κύκλωμα !! :D

dukeandthecity
02/03/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Στο παραπάνω σχήμα το 50 (2 τμχ) είναι δύο ωραίες ροδελίτσες που στεγανοποιούν το κύκλωμα !! :D


:look: :look: εεεε ναι :cry: :cry:

μήπως φταινε οι ροδέλες λοιπόν ?????

του εκανα edit και εβαλα το σωστό.

DUKASII
02/03/2007, 13:43
βαλε καμια φωτο απο το μηχανακι οταν πατας φρενο για να καταλαβουμε και μεις τι μας λες....

που έιμαστε οπτικοι τυποι..



το φρενο ξερεις πιο είναι έτσι??


δε πιστευω να πατας το συμπλεκτη?

OldMan
02/03/2007, 13:49
Το 51 έχει 4 συμπαθητικές τρυπούλες (στις οποίες πρέπει να κουμπωνουν 4 επίσης συμπαθητικά τσουτσουνάκια :blush: ).

Δεν ξέρω αν είναι βιδωτό ή κουμπωτό το καπάκι (μάλλον το δεύτερο..) αλλά πιθανολογείται μετ' επιτάσεως να έχει μαζέψει βρύα και λειχήνες η περιοχή !!!

Otherwise, έλεγξε τον ρεγουλατόρο από το παξιμάδι 15 !!

Υ.Γ.1
Οι διακόπτες τον φρένων όταν χαλάνε (ή βγαίνουν από την θέση τους) κρατάνε συνέχεια το stop ANOIXTO (και καίγεται η λάμπα βεβαιως - βεβαίως...)

Υ.Γ.2
Σε χρωστάω κάτι λεφτά εσένα...

dukeandthecity
02/03/2007, 13:49
μ@λ@κακο δεν θα το πιστεψεις αλλα εβγαλα το ντεποζιτο μου γιατι δεν δουλευε το ρελε της ρεζερβας. Ειχε ομως καμια 10 λιτρα βενζίνη μέσα και επρεπε να τα μεταγγίσω σε ενα δοχείο. Εκει που ειχα ρίξει το περισσοτερο μεσα στο δοχείο (και την είχα ψιλοακούσει απο τις αναθυμιασεις) ακουγεται απο το ντεπόζιτο ενα τραγκα τρουγκα.

Λες να βρηκα τιποτα καλό μεσα στο ντεποζιτο, λέω, και αδικα κοροιδευα τον ΒΒΚ ?

αλλα τζίφος φιλε. Ηταν το "καλαμάκι" της βενζίνης που ειχε φύγει απο την θέση του.

:beer: :beer:

Nostra
02/03/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
μ@λ@κακο δεν θα το πιστεψεις αλλα εβγαλα το ντεποζιτο μου γιατι δεν δουλευε το ρελε της ρεζερβας. Ειχε ομως καμια 10 λιτρα βενζίνη μέσα και επρεπε να τα μεταγγίσω σε ενα δοχείο. Εκει που ειχα ρίξει το περισσοτερο μεσα στο δοχείο (και την είχα ψιλοακούσει απο τις αναθυμιασεις) ακουγεται απο το ντεπόζιτο ενα τραγκα τρουγκα.

Λες να βρηκα τιποτα καλό μεσα στο ντεποζιτο, λέω, και αδικα κοροιδευα τον ΒΒΚ ?

αλλα τζίφος φιλε. Ηταν το "καλαμάκι" της βενζίνης που ειχε φύγει απο την θέση του.

:beer: :beer:

άσχετο... :lol: :lol: :lol: :lol:

dukeandthecity
02/03/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το 51 έχει 4 συμπαθητικές τρυπούλες (στις οποίες πρέπει να κουμπωνουν 4 επίσης συμπαθητικά τσουτσουνάκια :blush: ).

δυο τρυπούλες και δυο τσουτσουνακια (συμπαθεστατα ομολογουμενως)


Δεν ξέρω αν είναι βιδωτό ή κουμπωτό το καπάκι (μάλλον το δεύτερο..) αλλά πιθανολογείται μετ' επιτάσεως να έχει μαζέψει βρύα και λειχήνες η περιοχή !!!

κουμπωτό και πεντακάθαρο (δεν παμε σε χώματα κύριε)


Otherwise, έλεγξε τον ρεγουλατόρο από το παξιμάδι 15 !!

αι γουιλ ντου δατ


Υ.Γ.1
Οι διακόπτες τον φρένων όταν χαλάνε (ή βγαίνουν από την θέση τους) κρατάνε συνέχεια το stop ANOIXTO (και καίγεται η λάμπα βεβαιως - βεβαίως...)



Υ.Γ.2
Σε χρωστάω κάτι λεφτά εσένα...

θα τα βρουμε βρε κουτό :a021:
:beer:

dukeandthecity
02/03/2007, 14:05
ρεγουλατόρος indeed. case closed

tsipour owed.:wave2: