PDA

View Full Version : Stromi re-reloaded Πρωτομαγιά 2014



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

nio1981
02/05/2014, 09:00
Το υλικό του είμαι εγώ που τσακίΖω τα

ΣΟΥΠΕΡ ΓΧΧΧΣΤΕΡΑ ΓΕΜΙΣΤΑ

που έφτιαξε

Η ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΗ

ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ !

:a18:

μλκ μου...
τι γεμιστα ήταν αυτά???
:eyepop:
Που να ξερουμε....αφησες και τιποτα;;;;

gior-gos
02/05/2014, 09:20
Γιάννη δε ξέρω μηχανικά απο βδομαδα θα ξερω.μπροστά πάμε για νεο κουστούμι/μούτρο με μια γρήγορη ματια που είδα γιατί εγώ ήμουν ξάπλα μέχρι να με πάρει το εκαβ....ευτυχώς με μια εξαίρεση το ποδι μου που είναι τουμπανοπρησμενο σήμερα μονο κάτι αλλες γρατζουνιες έχω...δούλεψε ο εξοπλισμός,κράνος και μπουφάν βγήκαν οφφ..

Αντωνη, περαστικα φιλε...

Ευτυχως δεν επαθες κατι σοβαρο

Το μηχανακι θα φτιαχτει...

MG-KTiNoS
02/05/2014, 09:46
Που να ξερουμε....αφησες και τιποτα;;;;

mlkαs είμαι????
:p

ggs
02/05/2014, 10:24
ΣΥΝΟΠΤΙΚα

Παρέα : το Α και το Ω...θα μπορούσα να γράψω ένα σεντόνι για να εξυμνησω τον καθένα , αλλά θα αρκεστώ στα λόγια του ποιητή

είστε όλοι τεράστιοι χ@β@λεδες :bawl::bawl:, φτου σου Βασκα (μην σε ματιαξω) που δεν ήρθες:lol::beer::beer:

Διαδρομή : απλά…. ΤΑ ΣΑΓΩΝΙΑ ΚΑΤΩ:a8::a2:

Ρυθμοί : ασφαλείς ..νομίζω ότι ολοι ευχαριστηθήκαμε οδήγηση και γυρίσαμε ξεκούραστοι.

Καιρός : από το πρωί μέχρι το βράδυ ΜΑΣ ΤΡΟΛΛΑΡΕ συνέχεια…
4 εποχές μέσα σε 4 ώρες … Ήλιος , ζέστη , κρύο , βροχή , αέρας ,μαύρα σύννεφα ,Ήλιος με βροχή , Ήλιος , συννεφιά , αέρας φτου κι απ την αρχή κ.λ.π –κλπ

Φαγητό: στην φύση δεν μας άφησε ο καιρός….. ΑΛΛΑ
Πήραμε την εκδίκηση μας στην πλατεία Λιδορικίου που βίωσε ένα σουρεαλ σκηνικό με πασχαλινή διακόσμηση γεμάτη σεξουαλικά υπονοούμενα , γκαζακια , τηγανια , γεμιστα, λουκανικα , μπαγκαζιερες – φουρνακια , τυρια , σάντουιτς, κεικ , κρασια , ρακες , Γονιδης από κλαρινο –μπαρ-καφε ,καμπανες , φωνές , γέλια μέχρι δακρύων και όλα αυτά υπο το βλοσυρό βλέμμα του Γεώργιου Καραϊσκάκη και του γερο-πλάτανου … :wlae::wlae:

Χαθήκαμε : σε κάθε σωστη βολτα πρέπει τουλάχιστον μια φορά να χαθείς.
Το καταφέραμε στην Θήβα άλλα ξανασυναντήθηκε τυχαία πριν την Αλίαρτο.:ninja:


Απρόοπτα: έφυγα διβαλιτσος και γύρισα τριβαλιτσος .:tooth:


Τι με χάλασε : το κορμί με το σκεπασμένο σεντόνι στην άσφαλτο στο ύψος της Χαλυβουργικής ….:(


ΥΓ
Ναι , όλα τα είχα μαζί μου ο μ@λ@κας , αλλά μια φωτογραφική δεν αξιώθηκα να φέρω…
Βαλτε καμια φωτο απ αυτες τις γ@μ@τες ακόμη ρε (να τις σώσω να τις έχω) ….

:beer::beer::beer:

nio1981
02/05/2014, 10:40
Τωρα αυτο αμα το δει το κοριτσι μου θα κλαιει....δεν με ειχε για μ@λ@κα....

spyrakos35
02/05/2014, 10:56
Τωρα αυτο αμα το δει το κοριτσι μου θα κλαιει....δεν με ειχε για μ@λ@κα....

Εδω σε εχει για αντρα....... αυτο θα την πειραξει?



υγ..... μερσι και παλι

ggs
02/05/2014, 11:00
Τωρα αυτο αμα το δει το κοριτσι μου θα κλαιει....δεν με ειχε για μ@λ@κα....

καλα , αμα ειναι να κλαιει , το αλλαζω σε "χ@β@λεδες" :p

τωρα , αμα δεν σε εχει και για "χαβαλε" ... εεε ,δεν ξερει που εχει μπλεξει...:lol:

vaska
02/05/2014, 11:17
Το υλικό του είμαι εγώ που τσακίΖω τα

ΣΟΥΠΕΡ ΓΧΧΧΣΤΕΡΑ ΓΕΜΙΣΤΑ

που έφτιαξε

Η ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΗ

ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ !

:a18:

μλκ μου...
τι γεμιστα ήταν αυτά???
:eyepop:

Μλκ Κτήνε, 6 μήνες τα είχε στο ψυγείο του ο πστς και σας τα έφερε να τα φάτε???

Μάλλον θα φάγατε το αποκριάτικο μενού, σερπαντίνα θα σας πάει.

:bawl:

nio1981
02/05/2014, 11:20
Εδω σε εχει για αντρα....... αυτο θα την πειραξει?



υγ..... μερσι και παλι
Τοση ζηλια πλεον;;;;τοση;για το υπεροχο του χαρακτηρος και της ομορφαδας μου;;;;καμια ελπις για τουτο το τοπο

MG-KTiNoS
02/05/2014, 11:21
κατ αρχήν για να με πάει σερπαντίνα θέλω από Λιντλ και πάνω.
Ξέρεις τι σκατά τρώω κάθε μέρα?

(Τυρόπιτες χωρίς τυρί, Λουκανικόπιτα με λουκάνικο εισαφωγής απ την Αντίγκουα... κλπ κλπ)

bulmont
02/05/2014, 11:34
ΣΥΝΟΠΤΙΚα

Παρέα : το Α και το Ω...θα μπορούσα να γράψω ένα σεντόνι για να εξυμνησω τον καθένα , αλλά θα αρκεστώ στα λόγια του ποιητή

είστε όλοι τεράστιοι χ@β@λεδες :bawl::bawl:, φτου σου Βασκα (μην σε ματιαξω) που δεν ήρθες:lol::beer::beer:

Διαδρομή : απλά…. ΤΑ ΣΑΓΩΝΙΑ ΚΑΤΩ:a8::a2:

Ρυθμοί : ασφαλείς ..νομίζω ότι ολοι ευχαριστηθήκαμε οδήγηση και γυρίσαμε ξεκούραστοι.

Καιρός : από το πρωί μέχρι το βράδυ ΜΑΣ ΤΡΟΛΛΑΡΕ συνέχεια…
4 εποχές μέσα σε 4 ώρες … Ήλιος , ζέστη , κρύο , βροχή , αέρας ,μαύρα σύννεφα ,Ήλιος με βροχή , Ήλιος , συννεφιά , αέρας φτου κι απ την αρχή κ.λ.π –κλπ

Φαγητό: στην φύση δεν μας άφησε ο καιρός….. ΑΛΛΑ
Πήραμε την εκδίκηση μας στην πλατεία Λιδορικίου που βίωσε ένα σουρεαλ σκηνικό με πασχαλινή διακόσμηση γεμάτη σεξουαλικά υπονοούμενα , γκαζακια , τηγανια , γεμιστα, λουκανικα , μπαγκαζιερες – φουρνακια , τυρια , σάντουιτς, κεικ , κρασια , ρακες , Γονιδης από κλαρινο –μπαρ-καφε ,καμπανες , φωνές , γέλια μέχρι δακρύων και όλα αυτά υπο το βλοσυρό βλέμμα του Γεώργιου Καραϊσκάκη και του γερο-πλάτανου :wlae::wlae:

Χαθήκαμε : σε κάθε σωστη βολτα πρέπει τουλάχιστον μια φορά να χαθείς.
Το καταφέραμε στην Θήβα άλλα ξανασυναντήθηκε τυχαία πριν την Αλίαρτο.:ninja:


Απρόοπτα: έφυγα διβαλιτσος και γύρισα τριβαλιτσος .:tooth:


Τι με χάλασε : το κορμί με το σκεπασμένο σεντόνι στην άσφαλτο στο ύψος της Χαλυβουργικής ….:(


ΥΓ
Ναι , όλα τα είχα μαζί μου ο μ@λ@κας , αλλά μια φωτογραφική δεν αξιώθηκα να φέρω…
Βαλτε καμια φωτο απ αυτες τις γ@μ@τες ακόμη ρε (να τις σώσω να τις έχω) ….

:beer::beer::beer:


Και φυσικά την υπέροχη γκαρσόνα στο καφενείο του Λιδωρικίου..........

amyroukai
02/05/2014, 11:55
Ψυχοβροχούλη περαστικά και αγύριστα και κακή του ώρα του μαλάκα.

Μαζί με αυτά τα ευχολόγια, να στείλω παράσημα ανοιχτής παλάμης στα κακά τα μάτια και τους μάστορες της Givi απανταχού της υφηλίου. Ρε ΜΑΛΑΚΕΣ μηχανολόγοι, ρε ΠΑΝΥΒΛΑΚΕΣ "μάστορες", κάγκελα μπαγκαζιέρας σε δύο κομμάτια και το δεύτερο με πονταρισιά πάνω κάτω, αμέσως μετά από στήριγμα; Αλλά έτσι κάνετε εσείς οι "παντογνώστες", "έλα Λουίτζι ο Μάριο είμαι, μην είσαι στρόντζο, ΞΕΡΩ ΕΓΩ το βλέπω με το μάτι, θ'αντέξει, μασίφ σίδερο ντεν χρειάζεται, σι;". Χτες λοιπόν έσπασε το ένα μπράτσο κουβαλώντας μιά βαλίτσα με το μαγικό φορτίο των πέντε κιλών σύνολο, σήμερα έσπασε και το άλλο κάπου στο δρόμο και έφυγε για πάντα μακριά μου και ελπίζω απλά να μην χτύπησε κανείς γιατί δεν έχω ιδέα που έπεσε. Και να πω και πάλι καλά που δεν έφυγε χτες ΜΑΖΙ με τη βαλίτσα; Πάλι καλά.
Μιλ μερσί σε όλα τα παιδάκια που βοήθησαν και στον διβάλιτσο άρτια εξοπλισμένο μοδεράτορα που έγινε τριπλέτος για να γυρίσει τη βαλίτσα πίσω.

harris_x
02/05/2014, 11:57
Μπαρμπας βγαίνοντας απο βενζινάδικο αναστροφή στην εθνική.....πήγα να τον αποφυγω τον απέφυγα αλλα τα χαλίκια είχαν διαφορετική άποψη για την εξέλιξη.......
Ε ρε πστμ πάλι..... :(

Κρίμα ρε Αντώνη, εσυ εισαι ok;


δεν παει καλα το 2014 μου φαίνεται.... το νου σας ρε....

VANDA
02/05/2014, 12:03
Πάντα τέτοια (χωρίς τις στραβές).. :beer:

vaska
02/05/2014, 12:13
Ψυχοβροχούλη περαστικά και αγύριστα και κακή του ώρα του μαλάκα.

Μαζί με αυτά τα ευχολόγια, να στείλω παράσημα ανοιχτής παλάμης στα κακά τα μάτια και τους μάστορες της Givi απανταχού της υφηλίου. Ρε ΜΑΛΑΚΕΣ μηχανολόγοι, ρε ΠΑΝΥΒΛΑΚΕΣ "μάστορες", κάγκελα μπαγκαζιέρας σε δύο κομμάτια και το δεύτερο με πονταρισιά πάνω κάτω, αμέσως μετά από στήριγμα; Αλλά έτσι κάνετε εσείς οι "παντογνώστες", "έλα Λουίτζι ο Μάριο είμαι, μην είσαι στρόντζο, ΞΕΡΩ ΕΓΩ το βλέπω με το μάτι, θ'αντέξει, μασίφ σίδερο ντεν χρειάζεται, σι;". Χτες λοιπόν έσπασε το ένα μπράτσο κουβαλώντας μιά βαλίτσα με το μαγικό φορτίο των πέντε κιλών σύνολο, σήμερα έσπασε και το άλλο κάπου στο δρόμο και έφυγε για πάντα μακριά μου και ελπίζω απλά να μην χτύπησε κανείς γιατί δεν έχω ιδέα που έπεσε. Και να πω και πάλι καλά που δεν έφυγε χτες ΜΑΖΙ με τη βαλίτσα; Πάλι καλά.
Μιλ μερσί σε όλα τα παιδάκια που βοήθησαν και στον διβάλιτσο άρτια εξοπλισμένο μοδεράτορα που έγινε τριπλέτος για να γυρίσει τη βαλίτσα πίσω.

Givi μάστορα, Ιταλία, σου λέει κάτι??

Εμένα μου λέει ούνα φάτσα ούνα ράτσα. Δες και τα παρτάλια που φτιάχνουν, που αν δεν στάζουν λάδια αρχίζεις ν' ανησυχείς μήπως και χαλασμένα και θα πάρεις τις απαντήσεις που θες.

Hayate
02/05/2014, 12:17
Ε ρε πστμ πάλι..... :(

Κρίμα ρε Αντώνη, εσυ εισαι ok;


δεν παει καλα το 2014 μου φαίνεται.... το νου σας ρε....

Χαρούλη ευτυχως για εμενα μονο το δεξι μου γονατο εχει γινει τωρα μωβ και εχω χασει λιγο τσιτσι απο τις τριβές,θα πάω καλού κακού απο βδομάδα να κάνω και μια μαγνητική αν και στις ακτινογραφίες και στο ψηλάφισμα που έκαναν οι ορθοπεδικοι δεν φάνηκε τπτ το σοβαρό.Να φύγει και να μη ξαναγυρίσει το γαμημένο το '14.....ελεος δλδ με τοσες μουτζες

Γιάνναρε ευχαριστώ πολύ ρε μαν,να 'σαι καλά...

harris_x
02/05/2014, 12:21
Χαρούλη ευτυχως για εμενα μονο το δεξι μου γονατο εχει γινει τωρα μωβ και εχω χασει λιγο τσιτσι απο τις τριβές,θα πάω καλού κακού απο βδομάδα να κάνω και μια μαγνητική αν και στις ακτινογραφίες και στο ψηλάφισμα που έκαναν οι ορθοπεδικοι δεν φάνηκε τπτ το σοβαρό.Να φύγει και να μη ξαναγυρίσει το γαμημένο το '14.....ελεος δλδ με τοσες μουτζες
:( τι να πω.... μακάρι να μην είναι τπτ και να ξεμπερδέψεις όσο πιο ανώδυνα γίνεται....

o_gavros
02/05/2014, 12:27
Α ρε Γιάννη...αν το είχαμε φτιάξει εχθές,τώρα θα απέφευγες τα περιττα έξοδα.
Τεσπα,να ήταν όλες οι στραβες ετσι ανώδυνες.
Ο Νταλάρας πάντως πρέπει να έκανε νέο Πάσχα λογικα.να και το σίλβερ λαηνινγκ στην όλη φάση :p

Hayate
02/05/2014, 12:34
:( τι να πω.... μακάρι να μην είναι τπτ και να ξεμπερδέψεις όσο πιο ανώδυνα γίνεται....


Νταξ και εγώ αυτό πιστεύω χάρη,απλά δε μου δώσανε σιγουριά για τους συνδέσμους και θελω να ειμαι 200% σίγουρος.Κατα τ'άλλα το κράνος το μπουφάν είναι για πέταμα οπότε γλύτωσα πολύ χειρότερα πράματα....το τραγικό οτι ήθελα να πάρω παντελόνι και μπότες σε κανα 20ήμερο τώρα θα πάρω ακόμα ακριβότερα μετα απο αυτό το σκηνικό....

amyroukai
02/05/2014, 12:43
Χτες εκανε πείνα νύστα κούραση και γενικότερα δεν ξέρω και 'γω τι άλλο. Έπρεπε να το σπάσω εγώ το πρωί αλλά έτρεχα να προλάβω άλλα και άλλα...
Τεσπα, μικρό το κακό. Τροχό, σιδεροσωλήνα, μιά ωραία λαμαρίνα σε στράντζα/ψαλίδι και θα φτιάξω άλλα μπράτσα και άλλη βάση. Αν βρω και τρόπο να τα λυγίσω χωρίς να τσακίσουν, ίσως βγει και όμορφο.

gior-gos
02/05/2014, 12:55
Και φυσικά την υπέροχη γκαρσόνα στο καφενείο του Λιδωρικίου..........

Οπτασία :pipila:

o_gavros
02/05/2014, 12:58
Οπτασία :pipila:

Σατυροι... :p

vaska
02/05/2014, 13:01
Οπτασία :pipila:

Φωτο για μας που δεν ήρθαμε ή βάζω με το νου μου ότι θέλω??

o_gavros
02/05/2014, 13:10
Δεν ξέρω μην έχουμε θέματα με ΕΣΡ :p

nio1981
02/05/2014, 13:13
Φωτο για μας που δεν ήρθαμε ή βάζω με το νου μου ότι θέλω??

Ουτως η αλλως εσυ μονο με το νου σου κανεις οτι θελεις.....αλλος εχει το ονομα και αλλος την χαρη.....

vaska
02/05/2014, 13:17
Δεν ξέρω μην έχουμε θέματα με ΕΣΡ :p

κάμε την φάτσα blur κι άσε τα λοιπά σε κοινή θέα

bulmont
02/05/2014, 13:22
κάμε την φάτσα blur κι άσε τα λοιπά σε κοινή θέα




Ασταδιάαλα παλιολιγούρηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αμα ήθελες να δείς, να 'ρχόσουνα κοντά ρε......................

o_gavros
02/05/2014, 13:26
κάμε στην φάτσα blur κι άσε τα λοιπά σε κοινή θέα

έλα δε θέλω προστυχιές μεσημεριάτικο :bawl:

gior-gos
02/05/2014, 13:43
Φωτο για μας που δεν ήρθαμε ή βάζω με το νου μου ότι θέλω??

Μαλλον θα πρεπει να αρκεστείς στη φαντασια...

...μεχρι την επομενη βολτα :D

:beer:

vaska
02/05/2014, 13:49
οκ λεβέντες, θα πάω την Κυριακή, λέω να το ποστάρω στο moto.gr, τι λέτε θα μαζέψει κόσμο η βόλτα!!!

:bawl:

amyroukai
02/05/2014, 14:36
Εγώ λέω να περάσω, ένα καφέ και μετά φαγητό στο χάνι που δεν πήγαμε... μιά λιγούρα, καταλαβαίνεις.

sotostzav
02/05/2014, 14:42
Καμια φωτογραφια θα ανεβασεις ρε λιγουρη?!!Που κοιμασαι και ξυπνας με καποιο χανι στο μυαλο σου?!!:D

drspeed
02/05/2014, 15:45
Κόστος εκδρομής: 53€
Κόστος χαμόγελου μέχρι τα αυτιά: Μαστερκαρντ

Μου αρέσει που καροιδεύατε την Μπέμπα μου...29€ βενζίνες(μαζί με το φουλάρισμα στο σπίτι)4€ ο καφές στη Αράχωβα....και κάτι ψιλά για τα διόδια της επιστροφής!!!
Money well spent!!!!

taisteal
02/05/2014, 15:51
Ολες τις μπεμπες τις κοροιδευουμε..


:lol::lol:

theofilos888
02/05/2014, 15:52
Μου αρέσει που καροιδεύατε την Μπέμπα μου...29€ βενζίνες(μαζί με το φουλάρισμα στο σπίτι)4€ ο καφές στη Αράχωβα....και κάτι ψιλά για τα διόδια της επιστροφής!!!
Money well spent!!!!

Ποσα χλμ εκανες;

drspeed
02/05/2014, 16:05
400-440 πρέπει να ήταν.

edit: παραπάνω τα βγάζει ο γουγλης= 490
και το trip computer σχεδόν συμφωνεί... 3,6lit/100 χλμ για την βόλτα...

o_gavros
02/05/2014, 16:54
Μου αρέσει που καροιδεύατε την Μπέμπα μου...29€ βενζίνες(μαζί με το φουλάρισμα στο σπίτι)4€ ο καφές στη Αράχωβα....και κάτι ψιλά για τα διόδια της επιστροφής!!!
Money well spent!!!!
προσωπικά μπορεί να καρύδωσα το γκάζι,λιιιιιγο παραπάνω ενεκα που είχα να βγω βόλτα απο τότε που οΝώε διάλεγε τι κουρτίνες να βάλει στο κότερο.
Οπότε,πιθανολογώ πως οι άλλοι θα έκαψαν αρκετα λιγοτερα.
Ξέρω πως ο Θεόφιλος σίγουρα εκαψε κανα εικοσαρι πιο κατω απο μενα.(και με χιλιαρι μηχανακι)


Ολες τις μπεμπες τις κοροιδευουμε..


:lol::lol:
ε ναι διάολε,είναι θέμα αρχής,πως θα γίνει τώρα; :bawl:


400-440 πρέπει να ήταν.

edit: παραπάνω τα βγάζει ο γουγλης= 490

ρε μαν εγω ούτε που σε πήρα χαμπάρι ότι λάκισες στο καταφύγιο.
Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά έκανες τεράστια μαλακία! η βόλτα και η παρέα έσπειρε!
Επίσης,ποιος τον γαμεί τον γούγλη ρε;:lol:

drspeed
02/05/2014, 17:02
Φύγαμε με Σπύρο και Άλεξ(αν θυμάμαι καλά) πρός Αράχωβα(γύρο γύρο όλοι) γιατί και τα παιδιά έπρεπε να γυρίσουν και εμένα έσκασε τηλ και έπρεπε να είμαι σχετικά νωρίς πίσω.Τελικά φτάσαμε κατά τις 5μιση νομίζω σπίτια μας...
Την επόμενη φορά θα κλείσω το τηλ και θα κάτσω μέχρι τέλους

o_gavros
02/05/2014, 17:03
Καμια φωτογραφια θα ανεβασεις ρε λιγουρη?!!Που κοιμασαι και ξυπνας με καποιο χανι στο μυαλο σου?!!:D

Άη σεκοντ δατ.

o_gavros
02/05/2014, 17:06
Φύγαμε με Σπύρο και Άλεξ(αν θυμάμαι καλά) πρός Αράχωβα(γύρο γύρο όλοι) γιατί και τα παιδιά έπρεπε να γυρίσουν και εμένα έσκασε τηλ και έπρεπε να είμαι σχετικά νωρίς πίσω.Τελικά φτάσαμε κατά τις 5μιση νομίζω σπίτια μας...

Α άμαν ήτο ανωτέρα βία, να πάω πάσο.
Πάντως για το κορόιδεμα στην προπέλα σου μη το παίρνεις και πολύ βαρέως.όλα τα κοροϊδεύουνε αυτοί οι εγκάθετοι.

Για να σου δώσω νακαταλάβεις,έκατσα να ξαποστάσω λίγο σε ένα παγκάκι στην Αλίαρτο,και ο αληταράς ο αμυρουκάης έσπευσε να με φωτογραφίσει έχοντας ήδη τη λεζάντα έτοιμη για τα καφασάκια.
Το παγκάκι περικλειόταν απο στάση λεωφορείου βλέπεις...:bawl:


εδιτ συμπληρωματικό γιατι με πνίγει το δίκιο γκανταμιτ :bawl: :
ο ίδιος εμπαθής αμυρουκάης ο οποίος κουβαλάει και ένα ντενεκέ έξτρα παρθένο 20-50 για το μπρίκι του που έχει δίχρονο πνεύμα

drspeed
02/05/2014, 17:10
Δεν πτοούμαι από τέτοια!!!!
Στην επόμενη θα βάλω και το βαλιτσαριό επάνω και θα φέρω και εγώ τσιμπράγκαλα....

gior-gos
02/05/2014, 18:06
3,6lit/100 χλμ για την βόλτα...

:eyepop: Απιστευτα χαμηλη καταναλωση... :hmm:

Απο το σπιτι μου μεχρι την Αμφισσα (310 χλμ) οπου και εβαλα βενζινη (17,84 lt, 31€) μου εκαψε 5,8 lt/100 χλμ

MG-KTiNoS
02/05/2014, 18:15
:eyepop: Απιστευτα χαμηλη καταναλωση... :hmm:

Απο το σπιτι μου μεχρι την Αμφισσα (310 χλμ) οπου και εβαλα βενζινη (17,84 lt, 31€) μου εκαψε 5,8 lt/100 χλμ

Αφού πηγαίναμε με 80....
:lol:

MARKOS-V
02/05/2014, 18:17
εγω παλι με το στρωμα 650,εκαψα 18 λιτρα για 420χλμ.
οταν πας απο επαρχιακο δρομο και οχι απο εθνικη,επειδη εχεις μικροτερη ταχυτητα ,εχεις κ μικροτερη καταναλωση.

o_gavros
02/05/2014, 18:21
οταν πας απο επαρχιακο δρομο και οχι απο εθνικη,επειδη εχεις μικροτερη ταχυτητα ,εχεις κ μικροτερη καταναλωση.

όπως τα λέει το παληκάρι είναι :bawl: :bawl:

sotostzav
02/05/2014, 18:22
Αστρονομικα μικρη καταναλωση και για μενα....Στρογγυλο 5lt/100km εκανε το vfr:eek:

amyroukai
02/05/2014, 18:33
Το δικό μ' περί τα 43 ευρά σύνολο για παραλίγο-πεντακόσΑ χιλιόμετρα. Μιά χαρά το γέρικο άτι. Σαν τον δίτροχο ζίπο του γιατρού, τίποτα.... LOL

Σουτηράκ΄χρωστάμε στον ουρανίσκο και το χάνι στο χουριό της Μυρτούς του ΑριστείδηΖ.

Και βλέπεις ότι από εΒγένεια δεν κάνω καν αναφορά στο χάνι που είχαν βρει στην πουσουκου με τις λίμνες το πάλαι ποτέ οι συνοδοιπόροι στο πουθενά με το ΝΟΣΤΙΜΟΤΑΤΟ λένε φαγητό, για να το συζητάει ο Τζανής ακόμα που δεν είναι και τόσο γευσιγνώστης, φαντάσου... Αλήθεια, μιά λίμνες re-loaded το βλέπουμε;

gior-gos
02/05/2014, 18:48
οταν πας απο επαρχιακο δρομο και οχι απο εθνικη,επειδη εχεις μικροτερη ταχυτητα ,εχεις κ μικροτερη καταναλωση.

Οταν πας απο επαρχιακο δρομο, οι σχεσεις στο κιβωτιο και οι στροφες του κινητηρα ανεβοκατεβαινουν συνεχως,

οταν πας απο εθνικη, στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης χρησιμοποιεις την τελευταια σχεση του κιβωτιου (η οποια θεωρητικα τουλαχιστον ειναι overdrive) και οι στροφες του κινητηρα ειναι σχετικα σταθερες.

Πραγματικα δε ξερω ποια απο τις 2 περιπτωσεις ειναι η πιο οικονομικη :hmm:


Αστρονομικα μικρη καταναλωση και για μενα....Στρογγυλο 5lt/100km εκανε το vfr:eek:

Πράγματι. Ποτε δεν ειχα δει κατω απο 5.5.

amyroukai
02/05/2014, 18:55
Το συμπέραΖμα είναι, η άπειρη συνεπιβάτις κάνει καλό στην τσέπη. Δεν χουφτώνς τη γκαζΕρα μανίτσαμ' και δεν καις. Το λαστιχάκι καλά το πατήσαμε, δεδομένων των συνθηκώνε. Γαμημένε γαύρε και γιώρ-γη εκεί που φεύγατε σας μίσησα ρε. μερικά κομμάτια ήταν για ξύσιμο αυτιών και μύτης...

drspeed
02/05/2014, 18:55
Μικρές ταχύτητες, ανοιχτοί δρόμοι χωρίς κίνηση, από ροπή άλλο τίποτα( δεν άλλαζα κάθε 3 και λίγο ταχύτητες)με την 6η πήγαινα σχεδόν συνέχεια,στην επιστροφή κατηφόρα ήταν... δεν θέλει και πολύ.Σχεδόν 5 λίτρα μου καίει μέσα στην Αθήνα.
Όντως Zippo με ρόδες :lol::lol::lol:
Την Κυριακή πού θα πάμε???:D

MARKOS-V
02/05/2014, 18:58
Οταν πας απο επαρχιακο δρομο, οι σχεσεις στο κιβωτιο και οι στροφες του κινητηρα ανεβοκατεβαινουν συνεχως,

οταν πας απο εθνικη, στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης χρησιμοποιεις την τελευταια σχεση του κιβωτιου (η οποια θεωρητικα τουλαχιστον ειναι overdrive) και οι στροφες του κινητηρα ειναι σχετικα σταθερες.

Πραγματικα δε ξερω ποια απο τις 2 περιπτωσεις ειναι η πιο οικονομικη :hmm:



Πράγματι. Ποτε δεν ειχα δει κατω απο 5.5.

.
εξαρταται και απο τι μηχανακι εχει ο καθενας μας.αλλο να εχεις μια ..χαρλει κ αλλο ενα πολυστροφο 4κυλινδρο

παντως ,αυτα που γραφω ,τα εχω δει στην πραγματικοτητα με το vstrom.ετσι η εθνικη για μενα ειναι...παρελθον για πολλους λογους

gior-gos
02/05/2014, 19:08
Αλήθεια, μιά λίμνες re-loaded το βλέπουμε;

Δωσε πραμα λεμε τωρα που προλαβαινουμε πριν πιασουν οι ζεστες!!!


Γαμημένε γαύρε...

Αυτος φταιει για ολα... Με παρεσυρε ο αλητης :blush:

:lol::lol:


Την Κυριακή πού θα πάμε???:D

Ωραιος ο παικτης :a013:


ετσι η εθνικη για μενα ειναι...παρελθον για πολλους λογους

Συμφωνω απολυτα!

drspeed
02/05/2014, 19:11
.
εξαρταται και απο τι μηχανακι εχει ο καθενας μας.αλλο να εχεις μια ..χαρλει κ αλλο ενα πολυστροφο 4κυλινδρο

παντως ,αυτα που γραφω ,τα εχω δει στην πραγματικοτητα με το vstrom.ετσι η εθνικη για μενα ειναι...παρελθον για πολλους λογους
Και εμένα στην εθνική με 150-160 είναι κοντά στα 5,5 -6 λίτρα είναι μπορεί και λίγο παραπάνω.Από εθνική μόνο αν έχω να πάω πάνω από Θεσσαλονίκη.

o_gavros
02/05/2014, 19:23
Παλικάρια δεν ξέρω τι λέτε,εγώ έκαμα μπροστά για.να μην ενοχλώ τον χτινο με την.εξάτμιση μου

spyrakos35
02/05/2014, 19:29
Το συμπέραΖμα είναι, η άπειρη συνεπιβάτις κάνει καλό στην τσέπη. Δεν χουφτώνς τη γκαζΕρα μανίτσαμ' και δεν καις....

ναι ρε φίλε αλλά κάνει κακό στο φαν φάκτορ η συνεπιβάτιδα.......

πχ....
εχω φύγει μπροστά, λέω κάτσε να στηθώ να περιμένω να βγάλω και καμμια φωτό....

"θα περάσω"

315422

"δεν θα περάσω"

315423

εεεεε σωτηράκη???????????????????????? :moutza: :lol:

πάλι καλά που, στο πήγαινε, αφού περίμενα και τους τελευταίους να μην χαθούν, μετά κυνηγούσα να σας προλάβω και, στο γύρνα, ήμουν με τον υπέρτατο ανήρ και τον γιατρό και στρούψαμε λίγο..... :beer:

vaska
02/05/2014, 19:50
Εγώ με 1200 cc και 100 άλογα κινητήρα είχα την καλύτερη κατανάλωση από όλους σας 0/100 και πήγαινα και Γ@μιώντας

:bawl:

Τόσο γρήγορα που σε καμία φωτο σας δεν είμαι μέσα, πιο γρήγορος κι από τον ίσκιο μου λέμε

DrEvil
02/05/2014, 20:01
Αλήθεια, μιά λίμνες re-loaded το βλέπουμε;

Θα δακρυσω αλλη μια....
Ναι ρε το βλεπουμε!
Απο φωτο στο μοτο.γρ γαμωτοκερατομουμεσαπαλιοκαθαρματενιεπουνακαθεσαιγι ακατουρημα.

o_gavros
02/05/2014, 20:13
καμιά φωτό ρεεεεειιι

amyroukai
02/05/2014, 20:36
315424
Η πρωϊνή μάζωξη. Με σπέσιαλ γκέστ σταρ, τον ακράτητο γκόργκο και την κυρία Κική. Με το καλό και καβάλα :)

315426
Ο απόλυτος άνήρ και οι λοιποί.

amyroukai
02/05/2014, 20:41
315427
Ανεφοδιασμός. Όλοι μαζί οι άντρες στη σκιά μην κάνουμε βαβά...

315428
Και οι γυναίκες χώρια στον ήλιο.

sotostzav
02/05/2014, 20:45
ναι ρε φίλε αλλά κάνει κακό στο φαν φάκτορ η συνεπιβάτιδα.......

πχ....
εχω φύγει μπροστά, λέω κάτσε να στηθώ να περιμένω να βγάλω και καμμια φωτό....

"θα περάσω"

315422

"δεν θα περάσω"

315423

εεεεε σωτηράκη???????????????????????? :moutza: :lol:

πάλι καλά που, στο πήγαινε, αφού περίμενα και τους τελευταίους να μην χαθούν, μετά κυνηγούσα να σας προλάβω και, στο γύρνα, ήμουν με τον υπέρτατο ανήρ και τον γιατρό και στρούψαμε λίγο..... :beer:

Μ@λακα Σπυρακο:bawl::bawl: Κλαιω ρε ηλιθιε:bawl:

amyroukai
02/05/2014, 20:49
315431
Ο καιρός τη μία υπέροχα καλοκαιρινός, την άλλη με ψιλόβροχο, το οποίο ήταν χαμηλής έντασης και διάρκειας. Δεν μας μούσκεψε, πιο πολύ ψυχολογικά μας περιόρισε. Αλλά το τοπίο μαγικό και έτσι και αλλιώς.

amyroukai
02/05/2014, 20:57
315432
Γελάνε και τα μουστάκια σου Σουτηράκ΄...

315433
Όλο βράχια βράχια βράχια... Ούτε μιά καφετέρια ρε; Ούτε μιά πολυκατοικία; Δεν ξαναπάω πουθενά, σας βαρέθηκα με τη μανία σας με τις εξοχές.

Ο αφ' υψηλού μίστερ γιορ-γος.

amyroukai
02/05/2014, 21:10
315436
Κατούρα ψηλά και αγνάντευε. Όχι πάνω από τρία τινάγματα, είναι μινάρισμα.

315437
Απίθανη θέα...

315438
Άντρας φίνος, MG Ktinos.

amyroukai
02/05/2014, 21:19
315439
Λοιπόν, η κατάσταση έχει ως εξής: Θ' ανεβείτε μιά ανηφορίτσα με μόλις 35% κλίση και χαλίκι, θα πάμε να αράξουμε υπό βροχή με 9 μποφώρ αέρα και θα φάμε χαλαροί. Ή και όχι... :bawl:
Το μέρος είχε όλα τα εχέγγυα της τελειότητας, λάθος μέρα και λάθος μοτοσικλέτες οι περισσότεροι.

315440
Πως θα στήσω το γκαζάκι με τόσο αέρα, έχω πολλά λουκάνικα λέμε...

315441
Γκάβλα. Δεν υπάρχουν λόγια.

amyroukai
02/05/2014, 21:27
315442
Το ότι με φέρανε κάτω από κεραία, δεν είναι τυχαίο. Ο συναγερμός αυτή τη φορά δεν έκανε κόλπα πάντως.

315443
Και όλο ψήνουν και δεν τελειώνουν, τα άτιμα... Όλο το χασάπικο έφερε ο ψηλός! Νοστιμότατα πάντως.

315444
Τσιμπούσι εν εξελίξει.

amyroukai
02/05/2014, 21:34
315445
Και λέει ο Γιουργάκ'ς, ρε σεις, αυτή η διακόσμηση, το μακρύ στη μέση και τα δύο αυγά δεξιά και αριστερά, κάτι μου θυμίζει...

315446
Για το τέλος, ένας ευχαριστημένος κάτοχος καφασάκι ζεντεφτάμιση, κάνει ακριβώς αυτό που έλεγε ο άλλος στο άλλο φρεντ: Περιμένει το ΚΤΕΛ για να ξεκουραστεί λίγο.



και σε άλλα με υγειά και χαρά λοιπόν :beer:

Billymuse
02/05/2014, 21:35
315447

+

315448

=

315449

E sorry δεν άντεξα :lol:

ggs
02/05/2014, 21:42
315447

+

315448

=

315449

E sorry δεν άντεξα :lol:

Ναι ρε πστ μου ... Κι ελεγα τι ξεχασα...
Τις ψαροκροκετες....

amyroukai
02/05/2014, 21:45
ΕΛΕΟΣ ρε Γιώργη. Όχι και κατεψυγμένο ψαροπαπαρόλι πασίφικ όσεαν όταν μπορούμε να τρώμε χανιώτικο... πωπω αν ήταν ο Κρίνος ανοιχτός θα γινόταν το παρτ2 κόλαση.


Πάντως η παράδοση του άλλου βροχοποιού κάπτεν που θέλει την Στρώμη να γίνεται συνοδευόμενη από μικρά ντους βροχής τηρήθηκε.

freewind
02/05/2014, 21:46
Μπαρμπας βγαίνοντας απο βενζινάδικο αναστροφή στην εθνική.....πήγα να τον αποφυγω τον απέφυγα αλλα τα χαλίκια είχαν διαφορετική άποψη για την εξέλιξη....... περαστηκα και από μενα ρε soulrain

o_gavros
02/05/2014, 21:49
ΕΛΕΟΣ ρε Γιώργη. Όχι και κατεψυγμένο ψαροπαπαρόλι πασίφικ όσεαν όταν μπορούμε να τρώμε χανιώτικο... πωπω αν ήταν ο Κρίνος ανοιχτός θα γινόταν το παρτ2 κόλαση.


Πάντως η παράδοση του άλλου βροχοποιού κάπτεν που θέλει την Στρώμη να γίνεται συνοδευόμενη από μικρά ντους βροχής τηρήθηκε.

ενώ στη νέα σμύρνη έγινε παρέλαση του παρθεναγωγείου ασούμε;

και επιτέλους καταλάβετε ότι το καλύτερο θαλασσινό είναι το ψαρονέφρι

o_gavros
02/05/2014, 21:52
315445
315446
Για το τέλος, ένας ευχαριστημένος κάτοχος καφασάκι ζεντεφτάμιση, κάνει ακριβώς αυτό που έλεγε ο άλλος στο άλλο φρεντ: Περιμένει το ΚΤΕΛ για να ξεκουραστεί λίγο.



και σε άλλα με υγειά και χαρά λοιπόν :beer:

πάρτε γιαμάπα μας λέγανε...θα δείτε τον κόσμο μας λέγανε...
για την κρυφή συμφωνία με την ΕΛΑΙΣ τουμπεκί ψιλοκομμένο,σταδιάλα

theofilos888
02/05/2014, 21:52
ενώ στη νέα σμύρνη έγινε παρέλαση του παρθεναγωγείου ασούμε;

και επιτέλους καταλάβετε ότι το καλύτερο θαλασσινό είναι το ψαρονέφρι

Τι εγινε στη νεα σμυρνη;

amyroukai
02/05/2014, 21:53
είχα μάτια μόνο για το τραπέζι. και το ψαρονέφρι ήταν όντως εξαιρετικό. :)

sotostzav
02/05/2014, 21:55
είχα μάτια μόνο για το τραπέζι. και το ψαρονέφρι ήταν όντως εξαιρετικό. :)

Γιατι ο Γιαννης aka γαυρος ειναι γνωστος ψαρονεφρολατρης....

amyroukai
02/05/2014, 21:58
Γιατι ο Γιαννης aka γαυρος ειναι γνωστος ψαρονεφρολατρης....

εσύ να μην μιλάς. μπε ακούμε, μπε ψημένο δεν βλέπουμε.

spyrakos35
02/05/2014, 21:59
Γιατι ο Γιαννης aka γαυρος ειναι γνωστος ψαρονεφρολατρης....

τι γαυρος είναι τουτος??? της οικογενείας των πιράνχας?????


315451

o_gavros
02/05/2014, 21:59
Τι εγινε στη νεα σμυρνη;

ρε μας τρολλάρεις; εκεί δεν ήσουνα;


Γιατι ο Γιαννης aka γαυρος ειναι γνωστος ψαρονεφρολατρης....
τοις πάσι...:lol:


εσύ να μην μιλάς. μπε ακούμε, μπε ψημένο δεν βλέπουμε.

α δεν είναι καθόλου ωραία πράματα τώρα αυτά

sotostzav
02/05/2014, 22:01
εσύ να μην μιλάς. μπε ακούμε, μπε ψημένο δεν βλέπουμε.

Η προσμονη κανει την απολαυση μεγαλυτερη γλυκο Αμουρι :a8:

amyroukai
02/05/2014, 22:05
Η προσμονη κανει την απολαυση μεγαλυτερη γλυκο Αμουρι :a8:

Αυτό που έγραΠΣες θα το μεταφέρω σε μιά μελαχροινή ύπαρξη. Να δω πότε θα σου ξανακάτσει μετά. Για το καλό σου, να το χαρείς περισσότερο ΟΤΑΝ γίνει...

o_gavros
02/05/2014, 22:06
Γιάνν' με την γνωστή Eva Amurri καμία συγγένεια; :p
https://www.google.gr/search?q=Eva+Amurri&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6_ljU_-XMYPqygOYgYHYBQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=660#q=Eva+Amurri+californication&tbm=isch&imgdii=_

sotostzav
02/05/2014, 22:07
Αυτό που έγραΠΣες θα το μεταφέρω σε μιά μελαχροινή ύπαρξη. Να δω πότε θα σου ξανακάτσει μετά. Για το καλό σου, να το χαρείς περισσότερο ΟΤΑΝ γίνει...

Θα χρησιμοποιησω μια εκφραση του φιλου γαυρου.."Α δεν ειναι καθολου ωραια πραματα τωρα αυτα"!!!!!Μην εισαι κακεντρεχης...Να εισαι μια πιο ευκολη λεξη:kiss:

amyroukai
02/05/2014, 22:08
Όχι, αλλά το Californication το έχεις δει; Να το δεις... Χαίρομαι πολύ που δεν είναι συγγενής, εγώ με το σόι μου δεν μπλέκω :bawl

sotostzav
02/05/2014, 22:09
Γιάνν' με την γνωστή Eva Amurri καμία συγγένεια; :p
https://www.google.gr/search?q=Eva+Amurri&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6_ljU_-XMYPqygOYgYHYBQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=660#q=Eva+Amurri+californication&tbm=isch&imgdii=_
Ωπα ρε...Γ@μω το σοι σου,ονομα και πρΑμα...

o_gavros
02/05/2014, 22:12
όχι ρε μαλάκας είσαι,εγώ δε βλέπω τέτοιες σειρές.
κατεβάζω μόνο χριστιανικές εκπομπές όπου κυριαρχούν τα χρηστά ήθη και απο ακούσματα μόνο Πέτρο Γαϊτάνο.

amyroukai
02/05/2014, 22:27
Και σαντικάι;

Hayate
02/05/2014, 22:29
http://youtu.be/1i82xFkrBtg Ύμνους να ακούτε....

amyroukai
02/05/2014, 22:32
http://www.youtube.com/watch?v=SONt7426JcY

Hayate
02/05/2014, 22:33
http://www.youtube.com/watch?v=SONt7426JcY


Φωτιές μας ανάβεις βραδυάτικο Καπετάν Αμούρι...

amyroukai
02/05/2014, 22:34
Έτσι δείχνει. Απο το πουθενά...

bulmont
03/05/2014, 13:44
315482


315483


315484

bulmont
03/05/2014, 13:47
315485

315486

315487

bulmont
03/05/2014, 13:51
315488

315489

315490

bulmont
03/05/2014, 13:53
315491


315492

315493

bulmont
03/05/2014, 13:55
315494

315495

bulmont
03/05/2014, 14:08
315502

315503

315504

bulmont
03/05/2014, 14:11
Aυτές για την ώρα...................

Αργότερα κι' άλλες................

sotostzav
03/05/2014, 14:15
Aυτές για την ώρα...................

Αργότερα κι' άλλες................

Μπραβο ρε Βαγγελη :beer: Ωραιος!!!

akis_trevor
03/05/2014, 15:40
βανζελ....:beer:
κι επειδη ζηλεψα....:
315507

315509

315514