Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 197 από 197

Θέμα: Βαψιμο xt600

  1. #196
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2018
    Μηνύματα
    249
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δουλεύει οκ; είναι σαν να κλείνεις την εξαγωγή με το χέρι. Δεν έχω ξαναδεί, μοιάζει με εξάρτημα από αυτοκίνητο.
    Χρειάζεται να έχεις διαθέσιμο το εμβαδό που εκμεταλλεύεται στις υψηλές στροφές και αποδίδει (έστω η διάμετρος που έχεις ελεύθερο)
    αλλά με στροφές και αντανακλάσεις.

    Με αυτό που δείχνεις επιτρέπεις όλη την ροή όπως πριν και του φράζεις την έξοδο σε μεγάλο ποσοστό.
    Θα μπορούσαμε να πούμε πως χρειάζεται μεγαλύτερες τρύπες και ίσως βλέπαμε κάποια διαφορά με λίγο μεγαλύτερες
    αλλά θα φτάσουμε γρήγορα το σημείο που οι τρύπες θα είναι τόσο μεγάλες που δεν θα προκαλούν κάποια διαφορά
    αν τις έχουμε ή όχι.

    ακουγεται φιμωμενο.ειναι και "σφιχτο" στο δουλεμα του. την εχει φτιαξει εξατμισας την ταπα αυτη, δεν ειναι του εμποριου.
    δεν θελω να μεγαλωσω τις τρυπες γιατι οπως ειπες στο τελος θα ειναι δωρο-αδωρο η τοποθετηση της

  2. #197
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrea966 Προβολή μηνύματος
    μετα απο προσφατο τροχονομι ελεγχο και απειλη αφαιρεσης διπλωματος για ευλογο χρονικο διαστημα αναγκαστηκα να προβω σε μερικες αλλαγες στο πισω μερος.(αν ηταν αλλη περιοδος δεν θα εδινα σημασια αλλα τωρα η αφαιρεση διπλωματος σημαινει αυτοματα απωλεια εργασιας. οδηγος τουριστικου λεωφορειου εδω).
    επειδη η πινακιδα του υπουργειου ειναι τεραστια κοπηκε οσο γινοταν περιμετρικα να μικρυνει λιγο σε μεγεθος αλλα ακομα και ετσι ηταν τεραστια για το πισω φτερο που ειχα,
    οποτε αγοραστηκε νεο κωλοφαναρο και βαση πινακιδας τα οποια προσαρμοστηκαν ωστε να ειναι οσο το δυνατον πιο διακριτικα.
    μπηκε και ταπα στο τελικο μεχρι να δω τι θα κανω με το μηχανισμο κλαπετου που θελω να βαλω. το μεγαλο προβλημα τωρα ειναι οτι εχω παρατηρησει οτι πιθανοτατα λογω των νεων λαιμων εχει χασει η μοτοσυκλετα ροπη χαμηλα και αναγκαζομαι να πηγαινω με μια κατω στα σημεια που συνηθως ημουν με μια πανω ανετα και απροβληματιστα
    και δευτερον η ταπα μπουκωνει αρκετα την εξατμιση (ακουγεται σαν εργοστασιακη τωρα) με αποτελεσμα η αποδοση πανω απο τις 3-3500 στροφες απλα δεν υπαρχει.ζοριζεται να σηκωσει στροφες και απλα δεν παει. εχω καταληξει να οδηγω παπακι στο θεμα της αποδοσης.


    Συνημμένο 452784



    Συνημμένο 452785

    παρακατω φαινεται η βαση που φτιαχτηκε για να προσαρμοστει το φαναρι


    Συνημμένο 452786



    Συνημμένο 452787


    εδω φαινεται και η ταπα της εξατμισης και το αμφιβολου αισθητικης τελικο αποτελεσμα.


    Συνημμένο 452788



    Συνημμένο 452789
    Ωραίο το κωλοφαναρο από Cbr το ίδιο έχω βάλει και εγώ και είναι μια χαρά εδώ και 3 χρόνια..

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314

Παρόμοια θέματα

  1. εξάτμιση για XT600
    από TTT στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2014, 10:00
  2. manual xt600
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 16:38
  3. Βαψιμο ζάντες-τεποζιτο-πλαστικα ΕΠΕΙΓΟΝ..
    από n1k3man στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2005, 16:28
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF